Tulokset Suomen mestaruusuinnit 2014
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
SM ja NSM 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Turku |
|
Tulostusaika |
17:18 |
|
|
Järjestäjä |
ÅSK / AUi |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
23 huhtikuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori |
Sponsori: Myllyn Apteekki |
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anna Kotonen |
1997 |
9 |
679 |
1:08.75 |
2:26.88 |
3:55.45 |
|
5:05.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
7 |
652 |
1:09.09 |
2:27.62 |
3:55.78 |
|
5:09.45 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Silja Känsäkoski |
1997 |
6 |
641 |
1:09.94 |
2:31.29 |
3:57.59 |
|
5:11.19 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiia Puolakka |
1998 |
5 |
636 |
1:09.02 |
2:31.20 |
4:01.26 |
|
5:11.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Julia Bruneau |
1999 |
4 |
599 |
1:12.79 |
2:38.10 |
4:06.41 |
|
5:18.38 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Meri Parviainen |
1998 |
3 |
588 |
1:12.98 |
2:32.36 |
4:08.67 |
|
5:20.24 |
q |
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Merina Suoranta |
1999 |
2 |
583 |
1:14.14 |
2:35.20 |
4:08.79 |
|
5:21.25 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
1 |
582 |
1:17.81 |
2:40.79 |
4:07.95 |
|
5:21.35 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristiina Merenluoto |
2000 |
|
581 |
1:14.59 |
2:39.26 |
4:07.95 |
|
5:21.55 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sini Koivu |
1999 |
|
580 |
1:14.48 |
2:38.38 |
4:08.03 |
|
5:21.87 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
577 |
1:11.97 |
2:36.29 |
4:09.85 |
|
5:22.27 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Reetta Pahkala |
1997 |
|
551 |
1:18.33 |
2:41.07 |
4:13.12 |
|
5:27.33 |
|
|
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
548 |
1:13.15 |
2:39.68 |
4:11.74 |
|
5:27.92 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Ella Varis |
1998 |
|
530 |
1:19.85 |
2:44.58 |
4:16.19 |
|
5:31.66 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Reetta Rantakokko |
2001 |
|
500 |
1:16.34 |
2:47.57 |
4:21.58 |
|
5:38.12 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eveliina Palo |
1999 |
|
493 |
1:17.59 |
2:47.40 |
4:25.47 |
|
5:39.67 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Irene Ruuskanen |
1999 |
|
459 |
1:18.00 |
2:46.22 |
4:30.30 |
|
5:47.88 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
24 huhtikuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:18 |
|