2017-10-24   05:46:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2014

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 4/7 Klockan 16.00. (Insim kl. 14.30)

Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2014    Utskriftsdatum  04 juli 2014   
  Tävlingsort  Norrköping    Utskriftstid  19:35   
  Arrangör  Norrköpings Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  04 juli 2014         
 
 
Gren 21, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
0 år och äldre: Tobias Svensson 17:08.31 2008-07-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Melker Olsson  2000  14  550  1:07.68  2:20.06  3:32.31  4:44.49  17:47.01   
  Simklubben Elfsborg        5:55.30  7:06.71  8:18.06  9:29.02     
          10:40.65  11:51.80  13:02.51  14:13.57     
          15:25.41  16:37.07         
                     
Olof Askling  1999  11  539  1:07.35  2:19.52  3:31.79  4:44.00  17:54.42   
  Stockholms Kappsimningsklubb        5:55.57  7:07.03  8:18.15  9:29.36     
          10:40.91  11:52.66  13:04.73  14:17.14     
          15:30.20  16:43.09         
                     
Gustaf Mild  1997  10  518  1:07.73  2:19.45  3:32.03  4:44.59  18:08.87   
  Anderstorps Simsällskap        5:56.97  7:09.45  8:22.38  9:35.80     
          10:49.36  12:03.27  13:17.22  14:30.02     
          15:44.19  16:58.47         
                     
Oliver Tykesson  2000  492  1:08.79  2:23.16  3:37.48  4:52.33  18:27.78   
  Linköpings Allmänna SS        6:07.77  7:22.24  8:36.44  9:50.47     
          11:05.32  12:19.19  13:32.98  14:47.08     
          16:01.35  17:14.83         
                     
Jesper Eklund  1998  490  1:07.06  2:19.71  3:33.00  4:46.73  18:29.20   
  Västerås Simsällskap        6:00.13  7:13.50  8:27.64  9:42.24     
          10:57.71  12:12.98  13:28.37  14:44.01     
          15:59.68  17:15.11         
                     
Henrik Holmbek-Nilsen  2000  465  1:09.99  2:24.37  3:39.67  4:54.17  18:48.39   
  Sandefjord Svømmeklubb        6:09.10  7:23.89  8:39.08  9:54.64     
          11:11.14  12:28.23  13:44.71  15:02.66     
          16:20.44  17:37.75         
                     
Sixten Almén  1999  428  1:11.68  2:30.20  3:49.22  5:08.30  19:20.04   
  Linköpings Allmänna SS        6:27.69  7:45.52  9:03.79  10:21.93     
          11:39.56  12:57.41  14:15.47  15:32.67     
          16:49.20  18:06.39         
                     
Thomas Näslund  1997  411  1:10.12  2:27.77  3:46.60  5:05.94  19:35.37   
  Stockholms Kappsimningsklubb        6:26.29  7:46.14  9:05.36  10:23.79     
          11:42.22  13:00.89  14:20.44  15:39.96     
          16:58.59  18:17.75         
                     
Emil Gunneriusson  2000  408  1:11.84  2:29.78  3:49.30  5:08.49  19:39.05   
  Stockholms Kappsimningsklubb        6:27.08  7:46.40  9:05.52  10:24.68     
          11:43.69  13:02.42  14:21.50  15:40.91     
          17:00.37  18:20.21         
                     
10  Dennis Tillquist  1999  402  1:09.42  2:26.75  3:44.49  5:02.36  19:44.88   
  Hallsberg Kumla Simklubb        6:23.35  7:42.48  9:03.33  10:23.76     
          11:44.31  13:04.54  14:26.19  15:47.74     
          17:08.92  18:29.94         
                     
11  Ted Niklasson  2001  342  1:14.32  2:36.40  4:00.98  5:26.74  20:50.17   
  Karlsborgs Simklubb        6:51.31  8:17.14  9:41.56  11:06.31     
          12:31.55  13:58.69  15:24.14  16:49.06     
          18:12.08  19:31.77         
                     
12  Linus Thörn  2002  310  1:19.84  2:46.38  4:12.95  5:40.75  21:31.61   
  Stockholms Kappsimningsklubb        7:07.55  8:35.49  10:02.26  11:29.44     
          12:56.44  14:24.46  15:52.26  17:19.52     
          18:46.36  20:11.56         
                     
13  Tom-Erik Bekkavik  1998    309  1:15.28  2:38.25  4:03.66  5:30.93  21:33.47   
  Vestbyen IL        6:58.90  8:26.38  9:53.08  11:20.92     
          12:48.15  14:14.90  15:43.37  17:11.58     
          18:40.47  20:08.97         
                     
14  Michal Laszewski  2002    286  1:19.95  2:46.11  4:13.66  5:42.12  22:06.29   
  Örebro Simallians        7:11.58  8:40.62  10:11.11  11:41.18     
          13:10.98  14:42.36  16:58.50  18:28.49     
          19:14.01  20:43.05         
                     
15  Patrik Petkoczi  2002    264  1:20.75  2:48.22  4:18.66  5:49.02  22:41.63   
  Jönköpings Simsällskap        7:21.13  8:52.12  10:23.05  11:56.37     
          13:29.95  15:04.27  16:37.95  18:12.15     
          19:46.84  21:16.28         
                     
16  Theo Oerther  2003    243  1:24.66  2:57.65  4:29.62  6:03.13  23:21.09   
  Södertälje Simsällskap        7:37.18  9:10.03  10:44.80  12:19.93     
          13:57.29  15:32.84  17:10.31  18:47.32     
          20:24.41  21:57.07         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.14  Utskriftsdatum  04 juli 2014 
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb  Utskriftstid  19:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start