Results for Nordea Midsommercup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2014 | Udskriftsdato | 16 juni 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2014 |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 29.19 | 1:00.98 | 1:33.61 | 2:04.62 | |||
2 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.27 | 1:01.70 | 1:34.25 | 2:04.84 | |||
3 | Martin Kollerup | 1995 | Swim Team Djursland | 29.50 | 1:03.44 | 1:38.20 | 2:10.05 | |||
4 | Mathias Gjerløv Pedersen | 1997 | Brønderslev SK08 | 32.19 | 1:08.10 | 1:45.50 | 2:22.15 | |||
5 | Mads Hald | 1996 | Aars Svømmeklub | 33.83 | 1:10.75 | 1:49.22 | 2:27.23 | |||
6 | Mads Vølund | 1994 | Brædstrup Svømmeklub | 34.93 | 1:14.56 | 1:57.68 | 2:35.54 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.94 | 1:00.67 | 1:33.16 | 2:05.29 | |||
2 | Sebastian Lodahl | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.02 | 1:02.32 | 1:34.60 | 2:06.33 | |||
3 | Christopher Arnholtz | 1998 | Swimteam Neptun | 30.16 | 1:03.94 | 1:38.33 | 2:10.52 | |||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 29.53 | 1:03.48 | 1:38.91 | 2:14.14 | |||
5 | Kristian Berthelsen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 31.32 | 1:05.17 | 1:39.91 | 2:14.36 | |||
6 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 30.86 | 1:06.02 | 1:41.81 | 2:16.01 | |||
7 | Mathias Toft | 1998 | Aars Svømmeklub | 32.21 | 1:07.80 | 1:43.24 | 2:17.27 | |||
8 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 31.35 | 1:06.02 | 1:41.94 | 2:17.70 | |||
9 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 32.91 | 1:08.83 | 1:45.05 | 2:18.98 | |||
10 | Daniel H. Johannesen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 32.30 | 1:07.67 | 1:43.80 | 2:20.04 | |||
11 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 32.40 | 1:08.21 | 1:45.79 | 2:22.62 | |||
12 | Martin Holmershøj | 1998 | Ikast Svømmeklub | 32.60 | 1:10.37 | 1:48.28 | 2:23.02 | |||
13 | Kasper Livbjerg | 1998 | Horsens Svømmeklub | 32.43 | 1:08.91 | 1:46.78 | 2:23.64 | |||
14 | Karl Meisner-Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 32.45 | 1:10.25 | 1:49.30 | 2:28.25 | |||
15 | Rasmus D. Jensen | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | 34.58 | 1:13.98 | 1:54.52 | 2:32.44 | |||
16 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 36.64 | 1:17.83 | 2:00.44 | 2:39.88 | |||
17 | Viktor Udbye | 1999 | Herning Svømmeklub | 37.27 | 1:19.23 | 2:02.80 | 2:45.05 | |||
18 | Rasmus Grøn | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 39.70 | 1:22.58 | 2:08.27 | 2:52.80 | |||
19 | Andreas Nørrevang | 1999 | Svømmeklubben Søhesten | 43.91 | 1:34.16 | 3:12.87 | 3:12.87 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mike Boldsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.02 | 1:07.66 | 1:43.87 | 2:19.17 | |||
2 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | Brædstrup Svømmeklub | 32.60 | 1:09.16 | 1:47.40 | 2:21.15 | |||
3 | Christian Juul Jensen | 2000 | Horsens Svømmeklub | 31.85 | 1:09.10 | 1:46.53 | 2:21.68 | |||
4 | Bastian Løve Høegh | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.00 | 1:12.06 | 1:50.95 | 2:27.16 | |||
5 | Rasmus Abildgaard | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 36.58 | 1:16.53 | 1:57.08 | 2:35.98 | |||
6 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | Swimteam Neptun | 37.09 | 1:20.22 | 2:02.95 | 2:42.51 | |||
7 | Nichlas B. Feldt | 2000 | Horsens Svømmeklub | 37.09 | 1:20.37 | 2:04.48 | 2:44.09 | |||
8 | Adam Tavs Andersen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 38.51 | 1:21.13 | 2:05.18 | 2:47.53 | |||
9 | Adam Bording Nybo | 2000 | Horsens Svømmeklub | 40.57 | 1:23.51 | 2:07.48 | 2:50.03 | |||
10 | David Johansen | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 39.90 | 1:24.26 | 2:09.28 | 2:52.74 | |||
11 | Simon Andersen | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 39.34 | 1:24.47 | 2:11.15 | 2:53.90 | |||
12 | Johannes Wemmelund | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.62 | 1:27.52 | 2:13.52 | 2:54.44 | |||
13 | Daniel Vang Kleist | 2000 | Svømmeklubben Nord | 39.50 | 1:25.06 | 2:12.11 | 2:56.54 | |||
14 | Martin Kristiansen | 2000 | Svømmeklubben Sømærket | 37.83 | 1:24.57 | 2:13.29 | 2:57.70 | |||
15 | Philip Hørup | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.81 | 1:26.17 | 2:15.01 | 3:00.42 | |||
16 | Frederik Gaardsted | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 41.19 | 1:29.20 | 2:19.64 | 3:06.17 | |||
17 | Nicklas M Jensen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 43.02 | 1:41.67 | 2:22.26 | 3:07.86 | |||
- | Jacob Hopff | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Marcus Koed | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mathias Dyrmose | 2001 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Magnus A H Christensen | 2001 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Dyg Holme | 2002 | Ikast Svømmeklub | 33.24 | 1:10.29 | 1:49.06 | 2:27.89 | |||
2 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 35.92 | 1:16.18 | 1:56.00 | 2:34.61 | |||
3 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.79 | 1:17.34 | 1:58.84 | 2:38.22 | |||
4 | Alexander L. Bjørn | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.83 | 1:22.54 | 2:04.93 | 2:46.12 | |||
5 | Christian Kornum | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 38.76 | 1:22.30 | 2:06.20 | 2:47.69 | |||
6 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.62 | 1:28.95 | 2:17.87 | 3:00.56 | |||
7 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.31 | 1:30.98 | 2:22.11 | 3:09.35 | |||
8 | Mathias Knudsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 45.02 | 1:35.39 | 2:26.79 | 3:10.99 | |||
9 | Mathias Møller Nielsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.86 | 1:37.59 | 2:32.68 | 3:27.37 | |||
10 | Hannibal Nørgård Petersen | 2002 | Herning Svømmeklub | 45.23 | 1:37.47 | 2:34.00 | 3:28.32 | |||
11 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 47.95 | 1:44.80 | 2:39.78 | 3:31.62 | |||
12 | Jacob Toft | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 52.23 | 2:38.20 | 3:35.25 | 3:35.25 | |||
13 | Daniel Stauning Haargaard | 2002 | Holstebro Svømme Club | 48.91 | 1:46.09 | 2:46.00 | 3:41.87 | |||
- | Joakim Grønkjær Frost | 2003 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 40.22 | 1:27.35 | 2:16.32 | 3:00.18 | |||
2 | Anton Poulsen | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 46.29 | 1:36.45 | 2:26.36 | 3:12.95 | |||
3 | Mark Lund Thomsen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.24 | 1:33.88 | 2:26.18 | 3:19.50 | |||
- | Noah Brendholdt | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 16 juni 2014 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |