Resultater for Nordea Midsommercup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2014 | Udskriftsdato | 16 juni 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2014 |
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 34.79 | ||||||
2 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 35.45 | ||||||
3 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 36.73 | ||||||
4 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 36.98 | ||||||
5 | Elena Furman | 1994 | Swim Team Djursland | 38.21 | ||||||
6 | Lone Vølund | 1965 | Brædstrup Svømmeklub | 39.91 | ||||||
7 | Maria Andreasen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 40.25 | ||||||
8 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | 40.28 | ||||||
9 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 41.52 | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 31.66 | ||||||
2 | Laura Blendstrup | 1999 | Swimteam Neptun | 32.09 | ||||||
3 | Sofie W. Bunten | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 32.58 | ||||||
4 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 33.26 | ||||||
5 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.60 | ||||||
6 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.17 | ||||||
7 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 34.37 | ||||||
8 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.80 | ||||||
9 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.49 | ||||||
10 | Melissa Furman | 1999 | Swim Team Djursland | 35.77 | ||||||
11 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 36.34 | ||||||
12 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 36.67 | ||||||
13 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 37.46 | ||||||
14 | Amalie Kroll Mathiassen | 1999 | Skanderborg Svømmeklub | 37.77 | ||||||
15 | Sarah Bugtrup | 1999 | Brønderslev SK08 | 37.86 | ||||||
16 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 38.15 | ||||||
17 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 42.21 | ||||||
18 | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.82 | ||||||
19 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 50.68 | ||||||
- | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Trine Kjøngerskov | 2000 | Herning Svømmeklub | 29.27 | ||||||
2 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 31.74 | ||||||
3 | Helena V. Ellling | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 32.97 | ||||||
4 | Nicoline Bredahl | 2000 | Silkeborg Svømmeklub | 34.22 | ||||||
5 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 34.59 | ||||||
6 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 34.99 | ||||||
7 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Swimteam Neptun | 37.26 | ||||||
8 | Mette Baack | 2000 | Swimteam Neptun | 38.25 | ||||||
9 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 38.53 | ||||||
10 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 39.37 | ||||||
11 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 40.25 | ||||||
12 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 40.38 | ||||||
13 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 40.41 | ||||||
14 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 41.15 | ||||||
15 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 41.21 | ||||||
16 | Maria Kornum | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 42.07 | ||||||
17 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 42.79 | ||||||
18 | Emma L. S. Cameron | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 42.93 | ||||||
19 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 43.39 | ||||||
20 | Kristina Plagborg | 2000 | Svømmeklubben Koral | 44.70 | ||||||
21 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 45.16 | ||||||
22 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 45.52 | ||||||
23 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 47.36 | ||||||
24 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 49.71 | ||||||
25 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 53.33 | ||||||
26 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 57.17 | ||||||
- | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | DSQ | Assynkron arme | |||||
- | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend | |||||
- | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 34.93 | ||||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 35.46 | ||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | Svømmeklubben Nord | 36.30 | ||||||
4 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 37.48 | ||||||
5 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 38.23 | ||||||
6 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.84 | ||||||
7 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 42.27 | ||||||
8 | Nadja Brinckmann | 2002 | Swimteam Neptun | 42.35 | ||||||
9 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 42.80 | ||||||
10 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 42.90 | ||||||
11 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 43.68 | ||||||
12 | Ida Rom Weikert | 2002 | Brønderslev SK08 | 43.95 | ||||||
13 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 44.91 | ||||||
14 | Lærke Als | 2002 | Svømmeklubben Nord | 46.23 | ||||||
15 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 46.45 | ||||||
16 | Kristine Kristensen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 47.15 | ||||||
17 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 47.31 | ||||||
18 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Swimteam Neptun | 47.45 | ||||||
19 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.35 | ||||||
20 | Klara H. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 50.35 | ||||||
21 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 50.37 | ||||||
22 | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | 50.95 | ||||||
23 | Julie Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | 51.07 | ||||||
24 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 56.89 | ||||||
25 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 59.11 | ||||||
26 | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | Swimteam Neptun | 1:00.02 | ||||||
27 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 1:02.04 | ||||||
28 | Christine Nielsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:02.51 | ||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Lærke Maria Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Iben K. Zachariassen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | Assynkron arme | |||||
- | Sophie Bang | 2002 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Assynkron arme | |||||
Løb 34, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Astrid Hassing | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 53.28 | ||||||
2 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 57.34 | ||||||
3 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:00.83 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 16 juni 2014 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |