Results for Nordea Midsommercup 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2014 | Udskriftsdato | 15 juni 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2014 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.65 | ||||||
2 | Julie Martinussen | 1997 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 1:19.69 | ||||||
3 | Katrine Kristensen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 1:21.43 | ||||||
4 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:22.76 | ||||||
5 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:23.16 | ||||||
6 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:23.35 | ||||||
7 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:24.00 | ||||||
8 | Janni Andreasen | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 1:24.26 | ||||||
9 | Elena Furman | 1994 | Swim Team Djursland | 1:25.57 | ||||||
10 | Laura Christensen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:26.18 | ||||||
11 | Sarah Nørhave | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:28.23 | ||||||
12 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:28.83 | ||||||
13 | Natasja Furman | 1996 | Swim Team Djursland | 1:29.44 | ||||||
14 | Rikke Blach | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 1:31.18 | ||||||
15 | Sara H Christensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 1:43.41 | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:12.43 | ||||||
2 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:13.23 | ||||||
3 | Laura Blendstrup | 1999 | Randers GF Neptun | 1:13.35 | ||||||
4 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:14.06 | ||||||
5 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 1:17.04 | ||||||
6 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:19.47 | ||||||
7 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:21.28 | ||||||
8 | Olivia Andersen | 1998 | Swim Team Djursland | 1:21.82 | ||||||
9 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:21.97 | ||||||
10 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 1:22.30 | ||||||
11 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:23.10 | ||||||
12 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 1:23.25 | ||||||
13 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 1:24.22 | ||||||
14 | Anne-Sofie Moth Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 1:25.01 | ||||||
15 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 1:28.04 | ||||||
16 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:29.27 | ||||||
17 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 1:29.46 | ||||||
18 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 1:41.81 | ||||||
19 | Hanlu He | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:44.81 | ||||||
- | Caroline Sejersen | 1999 | Grenaa Svømmeklub | DSQ | Ej afslutning på ryg | |||||
- | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:19.98 | ||||||
2 | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:21.02 | ||||||
3 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Randers GF Neptun | 1:21.42 | ||||||
4 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:22.00 | ||||||
5 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 1:22.47 | ||||||
6 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.59 | ||||||
7 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:23.52 | ||||||
8 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:24.68 | ||||||
9 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 1:25.09 | ||||||
10 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:26.19 | ||||||
11 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:28.82 | ||||||
12 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:29.00 | ||||||
13 | Emilie Ravnholt | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:29.16 | ||||||
14 | Linea Bruun Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:29.53 | ||||||
15 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:31.82 | ||||||
16 | Kristina Plagborg | 2000 | Svømmeklubben Koral | 1:32.43 | ||||||
17 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:32.57 | ||||||
18 | Camilla Aagaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:33.15 | ||||||
19 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:37.81 | ||||||
20 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:39.49 | ||||||
21 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:41.44 | ||||||
22 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:42.14 | ||||||
23 | Anna Sarauw | 2001 | Svømmeklubben Nord | 1:42.23 | ||||||
24 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:58.96 | ||||||
25 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 2:04.14 | ||||||
- | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Maria Kornum | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | DSQ | Fly spark i bryst | |||||
- | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:21.25 | ||||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:22.03 | ||||||
3 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:22.76 | ||||||
4 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:25.40 | ||||||
5 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:26.59 | ||||||
6 | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:27.62 | ||||||
7 | Lykke Frandsen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:29.65 | ||||||
8 | Nadja Brinckmann | 2002 | Randers GF Neptun | 1:32.74 | ||||||
9 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:33.83 | ||||||
10 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:34.00 | ||||||
11 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:35.56 | ||||||
12 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:35.78 | ||||||
13 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:36.40 | ||||||
14 | Frederikke Suhnsen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:36.57 | ||||||
15 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:37.11 | ||||||
16 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Randers GF Neptun | 1:42.87 | ||||||
17 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:47.95 | ||||||
18 | Klara H. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:50.39 | ||||||
19 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:53.45 | ||||||
20 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:56.95 | ||||||
21 | Karen Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:59.12 | ||||||
22 | Christine Nielsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 2:00.34 | ||||||
23 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 2:01.06 | ||||||
- | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Lærke Maria Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Skovbjerg Aaby Niel | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | DSQ | Assymkron arme i fly | |||||
- | Mie-Olise Kjærbo Jacobsen | 2003 | Randers GF Neptun | DSQ | Arme ikke over vand | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Randers GF Neptun | 1:42.50 | ||||||
2 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Randers GF Neptun | 1:46.66 | ||||||
3 | Mathilde Møller | 2004 | Randers GF Neptun | 1:49.06 | ||||||
4 | Astrid Hassing | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 1:49.17 | ||||||
5 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:52.18 | ||||||
6 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:58.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 15 juni 2014 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:15 |