Resultater for Nordea Midsommercup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2014 | Udskriftsdato | 15 juni 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:32 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 juni 2014 |
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Katballe | 1997 | Swim Team Djursland | 1:04.19 | ||||||
2 | Line Juul Nielsen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:07.10 | ||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 1:09.62 | ||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 1:10.02 | ||||||
5 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | Brønderslev SK08 | 1:10.20 | ||||||
6 | Ann Østergaard Nielsen | 1994 | Svømmeklubben Søhesten | 1:10.80 | ||||||
7 | Elena Furman | 1994 | Swim Team Djursland | 1:10.93 | ||||||
8 | Vibeke Mikkelsen | 1996 | Swim Team Djursland | 1:11.58 | ||||||
9 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 1:13.66 | ||||||
10 | Sarah Nørhave | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:16.63 | ||||||
11 | Rikke Blach | 1997 | Svømmeklubben Søhesten | 1:17.18 | ||||||
12 | Sandra Sloth Østergaard | 1997 | Svømmeklubben Nord | 1:17.50 | ||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 1:02.11 | ||||||
2 | Celina G Winther | 1999 | Randers GF Neptun | 1:02.57 | ||||||
3 | Mette Flaskager | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:03.45 | ||||||
4 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.68 | ||||||
5 | Celia Erikstad | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:03.85 | ||||||
6 | Caroline Mikkelsen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 1:06.39 | ||||||
7 | Laura Blendstrup | 1999 | Randers GF Neptun | 1:07.09 | ||||||
8 | Amanda Meldgaard | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:07.32 | ||||||
9 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | Aabybro Idrætsforening | 1:07.35 | ||||||
10 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 1:07.74 | ||||||
11 | Julie Dahl Schneider | 1998 | Svømmeklubben Nord | 1:07.89 | ||||||
12 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | Svømmeklubben Søhesten | 1:07.92 | ||||||
13 | Stine Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 1:08.53 | ||||||
14 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 1:09.05 | ||||||
15 | Melissa Furman | 1999 | Swim Team Djursland | 1:09.13 | ||||||
16 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 1:09.32 | ||||||
17 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:09.90 | ||||||
18 | Emma F. Sørensen | 1998 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:10.35 | ||||||
19 | Amalie Skak Thomsen | 1999 | Randers GF Neptun | 1:10.45 | ||||||
20 | Anne-Sofie Moth Laursen | 1999 | Randers GF Neptun | 1:10.98 | ||||||
21 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 1:11.33 | ||||||
22 | Sigrid Jensen | 1999 | Svømmeklubben Nord | 1:11.88 | ||||||
23 | Mie Johansen | 1999 | Ikast Svømmeklub | 1:11.99 | ||||||
24 | Trine Rasmussen | 1999 | Randers GF Neptun | 1:12.86 | ||||||
25 | Julie Dahlstrøm Larsen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 1:14.00 | ||||||
26 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | Brædstrup Svømmeklub | 1:14.98 | ||||||
27 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 1:15.45 | ||||||
28 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | Ikast Svømmeklub | 1:18.22 | ||||||
29 | Caroline Sejersen | 1999 | Grenaa Svømmeklub | 1:25.60 | ||||||
30 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 1:28.08 | ||||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie B. Andersen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:06.03 | ||||||
2 | Camilla Ottesen | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:06.91 | ||||||
3 | Sibel Simonsen | 2001 | Randers GF Neptun | 1:09.07 | ||||||
4 | Kirstine Frandsen | 2001 | Randers GF Neptun | 1:09.68 | ||||||
5 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:10.94 | ||||||
6 | Louise Xia Klogborg | 2000 | Holstebro Svømme Club | 1:10.97 | ||||||
7 | Mette Baack | 2000 | Randers GF Neptun | 1:11.32 | ||||||
8 | Maria Kornum | 2001 | Svømmeklubben Søhesten | 1:13.43 | ||||||
9 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:14.61 | ||||||
10 | Andrea Zanchetta | 2000 | Aabybro Idrætsforening | 1:16.12 | ||||||
11 | Linea Bruun Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:16.30 | ||||||
12 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 1:16.62 | ||||||
13 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:17.10 | ||||||
14 | Simone Sloth Østergaard | 2000 | Svømmeklubben Nord | 1:18.46 | ||||||
15 | Anne Almvig | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:18.80 | ||||||
16 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | Silkeborg Svømmeklub | 1:20.35 | ||||||
17 | Emma Docherdahl | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:20.63 | ||||||
18 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | Svømmeklubben Koral | 1:20.66 | ||||||
19 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:21.34 | ||||||
20 | Marina Sørensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 1:21.69 | ||||||
21 | Nanna Sund | 2000 | Horsens Svømmeklub | 1:21.76 | ||||||
22 | Kristina Plagborg | 2000 | Svømmeklubben Koral | 1:22.33 | ||||||
23 | Ingrid Kyed Jensen | 2000 | Grenaa Svømmeklub | 1:23.71 | ||||||
24 | Savannah Lundvig | 2001 | Ikast Svømmeklub | 1:25.14 | ||||||
25 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:27.39 | ||||||
26 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:28.26 | ||||||
27 | Anna Sarauw | 2001 | Svømmeklubben Nord | 1:28.86 | ||||||
28 | Lea Kokholm | 2001 | Horsens Svømmeklub | 1:35.08 | ||||||
29 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 1:36.95 | ||||||
30 | Hannah Pedersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:39.74 | ||||||
- | Lærke Meyer | 2000 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Rikke Hansen | 2000 | Holstebro Svømme Club | DNS | ||||||
- | Signe Dahl Johansen | 2001 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:12.26 | ||||||
2 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:12.83 | ||||||
3 | Sascha Lausten | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:16.07 | ||||||
4 | Cecilie Væver | 2002 | Svømmeklubben Nord | 1:17.02 | ||||||
5 | Marikka Andersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:18.21 | ||||||
6 | Nadja Brinckmann | 2002 | Randers GF Neptun | 1:18.64 | ||||||
7 | Maja Brinkmann | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:20.13 | ||||||
8 | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:22.57 | ||||||
9 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | Herning Svømmeklub | 1:23.47 | ||||||
10 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 1:23.57 | ||||||
11 | Emma Fjordside Jensen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 1:23.86 | ||||||
12 | Ida Sund | 2002 | Horsens Svømmeklub | 1:25.07 | ||||||
13 | Kristine Kristensen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 1:25.58 | ||||||
14 | Karen Moos Jensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:28.53 | ||||||
15 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:28.82 | ||||||
16 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:29.97 | ||||||
17 | Clara Tolderlund | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | 1:31.78 | ||||||
18 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:32.71 | ||||||
19 | Emma Rose Treney | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 1:32.85 | ||||||
20 | Lykke Munk | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:34.02 | ||||||
21 | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 1:34.13 | ||||||
22 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | Randers GF Neptun | 1:34.59 | ||||||
23 | Julia Harpøth | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 1:34.66 | ||||||
24 | Klara H. Rasmussen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:37.16 | ||||||
25 | Miriam V. Olesen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 1:39.87 | ||||||
26 | Maria Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 1:40.56 | ||||||
27 | Emilia Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Nord | 1:40.84 | ||||||
28 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 1:41.34 | ||||||
29 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | Brædstrup Svømmeklub | 1:41.36 | ||||||
30 | Christine Nielsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:44.56 | ||||||
31 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 1:47.68 | ||||||
32 | Karen Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 1:48.17 | ||||||
33 | Emma Kristiansen | 2002 | Svømmeklubben Sømærket | 1:51.67 | ||||||
- | Amalie Kristensen | 2003 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Lærke Maria Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sissel Hørup | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Sofie Skovbjerg Aaby Niel | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Charlotte S. Jensen | 2002 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lærke Skovbæk Krainert | 2002 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sophie Bang | 2002 | Svømmeklubben Nord | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 2, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alberte Kempel Christense | 2004 | Randers GF Neptun | 1:28.09 | ||||||
2 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | Randers GF Neptun | 1:32.84 | ||||||
3 | Weronicka L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:36.13 | ||||||
4 | Astrid Hassing | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 1:36.62 | ||||||
5 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Randers GF Neptun | 1:47.22 | ||||||
6 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 1:49.91 | ||||||
7 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 1:54.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 15 juni 2014 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:32 |