Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:10 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camille Nørby | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 48.67 | ||||||
2 | Esmeralda Johansen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 51.21 | ||||||
3 | Anna Mune Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 58.34 | ||||||
4 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:01.36 | ||||||
5 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:02.43 | ||||||
6 | Karla Marie Fæster | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 1:04.46 | ||||||
7 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 1:06.10 | ||||||
- | Josefine Høgh | 2005 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | mange flyben eft sta | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | Aalborg Svømmeklub | 42.23 | ||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.55 | ||||||
3 | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.58 | ||||||
4 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 45.60 | ||||||
5 | Adele Bjørnevåg | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 48.36 | ||||||
6 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | Brønderslev SK08 | 49.10 | ||||||
7 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 50.66 | ||||||
8 | Cecilie V Jensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 50.80 | ||||||
9 | Anna Bull Kramer | 2003 | Horsens Svømmeklub | 50.97 | ||||||
10 | Pernille Christensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 51.75 | ||||||
11 | Amalije Kristensen | 2002 | Brønderslev SK08 | 52.13 | ||||||
12 | Alberte Vallentin | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 53.65 | ||||||
13 | Amalie O Trondsen | 2003 | Kristiansand Svømmeallianse | 53.99 | ||||||
14 | Camilla Tommerup Sørensen | 2003 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 54.96 | ||||||
15 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 57.86 | ||||||
16 | Emma Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 58.00 | ||||||
17 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 58.97 | ||||||
18 | Lærke Asmussen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 59.36 | ||||||
- | Johanne Jensen | 2002 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Julie Bundgaard Madsen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Mia Kunoe Tarp | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Flere blyben eft st | |||||
- | Nanna Bak | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | Armtag forbi hoften | |||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sille Ibsen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.15 | ||||||
2 | Signe Rosendal | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 39.67 | ||||||
3 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 39.75 | ||||||
4 | Julie Lund | 2000 | Svømmeklubben Grindsted | 41.52 | ||||||
5 | Camilla D. Hansen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 41.74 | ||||||
6 | Amalie Bærentsen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 41.81 | ||||||
7 | Stefanie Brun Koch | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 42.46 | ||||||
8 | Maria Rye | 2001 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 42.52 | ||||||
9 | Signe Christensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 44.52 | ||||||
10 | Vera Fossdal-Uleberg | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 45.11 | ||||||
11 | Emma Lund | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 45.44 | ||||||
12 | Camilla Outzen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 47.99 | ||||||
13 | Ida Christensen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 53.71 | ||||||
14 | Kathrine Steffensen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 57.38 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.29 | ||||||
2 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 37.02 | ||||||
3 | Oda Sodefjed Tørnkvist | 1998 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.67 | ||||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.16 | ||||||
5 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 38.18 | ||||||
6 | Gynn Davidsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 38.75 | ||||||
7 | Caroline Christensen | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 38.96 | ||||||
8 | Marie Eske | 1999 | Swim Team Neptun | 39.26 | ||||||
9 | Hedda Othilie Hagen | 1999 | Stavanger Svømme Club | 40.66 | ||||||
10 | Anette Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 41.52 | ||||||
11 | Anne Tollerup | 1998 | Svømmeklubben S 68 | 42.63 | ||||||
12 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 42.98 | ||||||
13 | Cecilie N. Eftevand | 1999 | Svømmeklubben S 68 | 44.50 | ||||||
14 | Hedda Nes | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 51.60 | ||||||
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tiril Fredrikke Rist Jensen | 1994 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.83 | ||||||
2 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.87 | ||||||
3 | Julie Storgaard | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 41.29 | ||||||
4 | Maria Ingvardsen | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 42.88 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:10 |