Resultater for Hjørring Park Vendia Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Hjørring Park Vendia Swim Cup | Udskriftsdato | 25 april 2014 | |||
Stævne by | Hjørring | Udskriftstidspunkt | 20:07 | |||
Arrangør | Svømmeklubben S 68 | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 april 2014 |
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian M. Staal | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 42.60 | ||||||
2 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.18 | ||||||
3 | Christian Boutrup | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 47.26 | ||||||
4 | Birk Lee Johansen | 2002 | Kristiansand Svømmeallianse | 47.51 | ||||||
5 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 47.91 | ||||||
6 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 48.64 | ||||||
7 | Elias Hanghøj Jonsson | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 51.31 | ||||||
8 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 59.63 | ||||||
- | Rune Worm | 2003 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | DNS | ||||||
- | Rune S. Nielsson | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | forkert svøømmeart | |||||
- | Valdemar Lykkegaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | flere flybenspark | |||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 34.54 | ||||||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.96 | ||||||
3 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.07 | ||||||
4 | Gustav Yde | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 37.10 | ||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 38.38 | ||||||
6 | Thomas Schiby | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 38.93 | ||||||
7 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 39.58 | ||||||
8 | Viktor Bull Kramer | 2000 | Horsens Svømmeklub | 39.88 | ||||||
9 | Mads L. Werther | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 40.20 | ||||||
10 | Mads Nielsen | 2000 | Swim Team Neptun | 40.58 | ||||||
11 | Christian Bonde | 2001 | Aalborg Svømmeklub | 40.92 | ||||||
12 | Malthe Levisen | 2001 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 42.17 | ||||||
13 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 42.18 | ||||||
14 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.32 | ||||||
15 | Niklas T. Kristiansen | 2000 | Aalborg Svømmeklub | 42.85 | ||||||
16 | Sebastian Dogger | 2001 | Kristiansand Svømmeallianse | 43.78 | ||||||
17 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 47.12 | ||||||
18 | Asger S. Nielsson | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 51.84 | ||||||
19 | Frederik N. Jensen | 2000 | Svømmeklubben S 68 | 54.73 | ||||||
20 | Amin Nedergaard | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 57.49 | ||||||
21 | Mads B. Carlsen | 2001 | Svømmeklubben S 68 | 1:08.25 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.07 | ||||||
2 | Pär Börjeson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.12 | ||||||
3 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 33.30 | ||||||
4 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 33.92 | ||||||
5 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.34 | ||||||
6 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 34.97 | ||||||
7 | Frederik Jessen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 35.03 | ||||||
8 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 35.37 | ||||||
9 | Frederik Peter Bager | 1999 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 35.78 | ||||||
10 | Lasse Harde | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 35.81 | ||||||
11 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 36.15 | ||||||
12 | Alexander Jensen | 1998 | Horsens Svømmeklub | 36.82 | ||||||
13 | Julian Sebastian Solås | 1999 | Kristiansand Svømmeallianse | 37.53 | ||||||
14 | Alexander Eggers | 1999 | Sigma Swim Birkerød | 37.96 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1996-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Brandborg | 1997 | Aalborg Svømmeklub | 32.30 | ||||||
2 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 32.37 | ||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | Svømmeklubben S 68 | 32.45 | ||||||
4 | Mikkel Strand | 1997 | Swim Team Neptun | 32.71 | ||||||
5 | Johannes Fatland Skjeie | 1997 | Kristiansand Svømmeallianse | 34.66 | ||||||
6 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 34.98 | ||||||
7 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 36.40 | ||||||
8 | Niclas Henriksen | 1997 | Swim Team Neptun | 36.64 | ||||||
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1995 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 32.66 | ||||||
2 | Jesper Stilling Julius | 1993 | Randers GF Neptun | 34.21 | ||||||
3 | Tim Damsgaard | 1994 | Horsens Svømmeklub | 36.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 april 2014 |
Licens til Svømmeklubben S 68 | Udskriftstidspunkt | 20:07 |