Results for DM-H Ã…ben Klasse - 2. Division
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DM for Hold - 2. Division |
|
Udskriftsdato |
05 april 2014 |
|
|
Stævne by |
Nykøbing F |
|
Udskriftstidspunkt |
11:49 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Syd & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 april 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer, Finaler |
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 |
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Holm |
1998 |
|
673 |
58.59 |
1:59.88 |
3:00.84 |
|
4:02.13 |
|
|
Startfællesskabet LF-SWIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Martin Nielsen |
1996 |
|
656 |
58.60 |
2:01.35 |
3:03.66 |
|
4:04.24 |
|
|
Startfællesskabet LF-SWIM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Olsen |
1992 |
|
623 |
58.60 |
2:01.34 |
3:04.94 |
|
4:08.45 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jonas Himmelstrup |
1995 |
|
621 |
58.27 |
2:00.47 |
3:04.27 |
|
4:08.71 |
|
|
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikkel Gadgaard |
1999 |
|
620 |
1:00.77 |
2:04.01 |
3:06.96 |
|
4:08.89 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hannibal Steenfos |
1996 |
|
590 |
59.22 |
2:02.98 |
3:07.86 |
|
4:12.94 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Rasmus Larsen |
1997 |
|
589 |
59.86 |
2:03.20 |
3:08.12 |
|
4:13.08 |
|
|
Esbjerg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Henrik Kingo |
1991 |
|
586 |
1:01.84 |
2:06.44 |
3:09.47 |
|
4:13.54 |
|
|
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Martin Nielsen |
1997 |
|
580 |
58.97 |
2:02.29 |
3:08.52 |
|
4:14.37 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Magnus Koch Sonnenborg |
1997 |
|
539 |
1:01.59 |
2:07.08 |
3:13.60 |
|
4:20.67 |
|
|
Sigma Swim |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Daniel Højme |
1997 |
|
530 |
1:02.10 |
2:07.95 |
3:14.98 |
|
4:22.15 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaare Fisker Larsen |
1998 |
|
512 |
1:02.95 |
2:10.86 |
3:18.42 |
|
4:25.17 |
|
|
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Martin Zillmer |
1996 |
|
506 |
1:01.19 |
2:09.47 |
3:18.29 |
|
4:26.25 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Bertil Binau-Uldal |
1998 |
|
482 |
1:02.84 |
2:11.20 |
3:20.73 |
|
4:30.55 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Sejthen |
1999 |
|
407 |
1:06.70 |
2:19.98 |
3:33.40 |
|
4:46.19 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Asger Væver Hartvig |
2002 |
|
343 |
1:13.11 |
2:31.11 |
3:48.81 |
|
5:03.01 |
|
|
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
05 april 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
11:49 |
|