Results for Vårsimiaden final 2014-Södertälje
Below are all results from the competition shown by session.
Lördag 10maj
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden final | Utskriftsdatum | 10 maj 2014 | |||
Tävlingsort | Södertälje | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Stockholms simförbund & Södertälje | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 10 maj 2014 |
Gren 27, 4X50m Frisim F-11 oy, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Södertörn Tjejer | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:13.18 | ||||||
Klara Possman | 2003 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Emelie Fast | 2004 | 33.76 | 1:07.81 | |||||||
Elin Lundgren | 2003 | 35.26 | 1:43.07 | |||||||
Saliha Colic | 2003 | 30.11 | 2:13.18 | |||||||
2 | Väsby Ss Flickor Lag 1 | 2003 | Väsby Simsällskap | 2:15.53 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Oliwia Kantecki | 2003 | 34.73 | 1:07.27 | |||||||
Roya Tittelbach | 2003 | 34.17 | 1:41.44 | |||||||
Jennifer Nyblom | 2003 | 34.09 | 2:15.53 | |||||||
3 | Järfälla S Damer Lag 1 | 2003 | Järfälla Simsällskap | 2:20.78 | ||||||
Rebecca Policastro | 2003 | 34.28 | 34.28 | |||||||
Naomi Tesfai | 2003 | 34.65 | 1:08.93 | |||||||
Moa Arvehed | 2003 | 36.57 | 1:45.50 | |||||||
Linnea Zetterlund | 2003 | 35.28 | 2:20.78 | |||||||
4 | Sk Neptun Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:21.42 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Freja Nordeman | 2003 | 35.03 | 1:09.26 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 37.26 | 1:46.52 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 34.90 | 2:21.42 | |||||||
5 | Täby Sim Lag 1 [2003] | 2003 | Täby Sim | 2:22.85 | ||||||
Ingrid Franks | 2003 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Sofia Bergström | 2003 | 37.02 | 1:11.81 | |||||||
Thilda Ström | 2003 | 34.48 | 1:46.29 | |||||||
Beatrice Östlund | 2003 | 36.56 | 2:22.85 | |||||||
6 | Ss04 Damer [2003] | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:26.92 | ||||||
Emma Lundmark | 2003 | 35.57 | 35.57 | |||||||
Lisa Candelius | 2003 | 33.75 | 1:09.32 | |||||||
Bianca Lagerqvist | 2003 | 38.75 | 1:48.07 | |||||||
Elvira Montes | 2004 | 38.85 | 2:26.92 | |||||||
7 | Södertälje Dam 1 03 | 2003 | Södertälje Simsällskap | 2:27.34 | ||||||
Christina Floby | 2003 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Isabel Teglöf | 2003 | 37.78 | 1:13.23 | |||||||
Linnéa Teljstedt | 2003 | 37.77 | 1:51.00 | |||||||
Vilma Lindberg | 2004 | 36.34 | 2:27.34 | |||||||
8 | Södertörn Girls Mini | 2003 | Södertörns Simsällskap | 2:29.97 | ||||||
Tindra Norling | 2003 | 36.76 | 36.76 | |||||||
Emma Parmander Haglund | 2004 | 38.75 | 1:15.51 | |||||||
Rebecka Axelmalm | 2003 | 39.38 | 1:54.89 | |||||||
Nina Pavlovic Cano | 2004 | 35.08 | 2:29.97 | |||||||
9 | Polisen Lag1 | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:31.29 | ||||||
Hanna Mehari | 2003 | 35.63 | 35.63 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 37.94 | 1:13.57 | |||||||
Nicole Papachristou | 2003 | 37.84 | 1:51.41 | |||||||
Sandybel Karahbachi | 2003 | 39.88 | 2:31.29 | |||||||
10 | Danderyd Damer [2003] | 2003 | Danderyds Sim | 2:31.30 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 33.00 | 33.00 | |||||||
Nathalie Hedlund | 2004 | 38.87 | 1:11.87 | |||||||
Jenny Tunell | 2003 | 41.35 | 1:53.22 | |||||||
Andrea Ankarcrona | 2003 | 38.08 | 2:31.30 | |||||||
11 | Järfälla S Damer Lag 2 | 2003 | Järfälla Simsällskap | 2:33.09 | ||||||
Ebba Zalamans | 2003 | 36.02 | 36.02 | |||||||
Josefin Andersson | 2003 | 37.97 | 1:13.99 | |||||||
Elina Lejonqvist | 2004 | 42.30 | 1:56.29 | |||||||
Johanna Elmquist | 2003 | 36.80 | 2:33.09 | |||||||
12 | Tureberg Damer [2003] 1 | 2003 | Turebergs Simklubb | 2:34.60 | ||||||
Cornelia Ericsson | 2003 | 36.96 | 36.96 | |||||||
Julia Häglund | 2003 | 37.61 | 1:14.57 | |||||||
Yasmine Jezzini | 2003 | 40.82 | 1:55.39 | |||||||
Yasemin Uzum | 2003 | 39.21 | 2:34.60 | |||||||
13 | Täby Sim Lag 2 [2003] | 2003 | Täby Sim | 2:35.88 | ||||||
Dina Larsson | 2004 | 38.91 | 38.91 | |||||||
Katie Hälleberg | 2003 | 38.57 | 1:17.48 | |||||||
Nina Takolander | 2003 | 23.46 | 1:40.94 | |||||||
Louise Franks | 2005 | 54.94 | 2:35.88 | |||||||
14 | Skk Lag 1 | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 2:42.63 | ||||||
Ella Engelgren | 2004 | 41.31 | 41.31 | |||||||
Ella Evers | 2004 | 40.52 | 1:21.83 | |||||||
Vera Backman | 2003 | 41.33 | 2:03.16 | |||||||
Josefin Lundgren | 2004 | 39.47 | 2:42.63 | |||||||
15 | Spårvägen Fl Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:42.69 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Linda Lövqvist | 2003 | 43.07 | 1:23.70 | |||||||
Veronica Lythell | 2003 | 40.09 | 2:03.79 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 38.90 | 2:42.69 | |||||||
- | Spårvägen Fl Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 33.49 | 33.49 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 37.90 | 1:11.39 | |||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 37.59 | 1:48.98 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 10 maj 2014 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap | Utskriftstid | 16:38 |