2018-12-17   01:28:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden försök 2014 -Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 26/4

Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  13:05   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 15, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Neptun Pojkar Lag 1  2001  Simklubben Neptun            4:42.97   
  Isak Gustafsson  2001      35.46  1:13.20      1:13.20   
  Klaudius Schreck  2001      34.21  1:16.01      2:29.21   
  Oliver Rehn  2001      30.33  1:05.31      3:34.52   
  Felix Andersson  2002      33.34  1:08.45      4:42.97   
                     
Polisen Herrar [2001]  2001  Stockholmspolisens Sim IF            5:27.17   
  Erik Andersson  2001      38.76  1:19.22      1:19.22   
  Alexandr Sidorov  2002      42.56  1:30.96      2:50.18   
  David Stålmarck  2001      37.72  1:22.24      4:12.42   
  Tyrone Nilsson-Deya  2001      35.12  1:14.75      5:27.17   
                     
Spårvägen Po Lag 2  2002  Spårvägen Simförening            5:58.74   
  William Bernhardsson  2002      40.13  1:24.14      1:24.14   
  Ludvig Jansson  2002      48.23  1:44.75      3:08.89   
  Gustav Henrikssen  2002      39.67  1:30.91      4:39.80   
  Aaron O´Malley  2002      37.59  1:18.94      5:58.74   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 2  2001  Simklubben Neptun            5:59.09   
  Dexter Dalsgaard  2001      40.68  1:25.98      1:25.98   
  Erik Johansson  2002      49.58  1:46.35      3:12.33   
  Oscar Mogard Linden  2002      43.14  1:32.01      4:44.34   
  Morgan Martinsson  2001      35.31  1:14.75      5:59.09   
                     
Polisen Lag2Herrar [2001]  2001  Stockholmspolisens Sim IF            6:05.72   
  Edvin Wirdby Myren  2002      40.86  1:24.42      1:24.42   
  Kiflom Mogos  2001      47.53  1:40.17      3:04.59   
  Elias Wirdby Myren  2002      38.88  1:31.24      4:35.83   
  Michiyas Fisshasen  2001      39.92  1:29.89      6:05.72   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 3  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 4  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
Skuru Ik Herrar [lag 1]  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
Spårvägen Po Lag 1  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  13:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner