2018-08-14   19:41:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden försök 2014 -Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 26/4

Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF    43.03        1:29.65   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    43.94        1:30.08   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    44.74        1:36.83   
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    47.81        1:40.18   
William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    46.91        1:41.03   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    48.02        1:41.36   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    47.03        1:41.89   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    48.83        1:41.98   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    49.78        1:43.81   
10  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    49.35        1:43.95   
11  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    50.45        1:44.25   
12  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    49.07        1:45.05   
13  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    49.90        1:45.21   
14  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    50.18        1:45.44   
15  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    50.86        1:45.67   
16  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    49.97        1:47.40   
17  Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    50.15        1:48.21   
18  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    52.82        1:51.65   
19  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    52.83        1:53.17   
20  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    53.05        1:53.41   
21  Niclas Varon Boldyrev  2002  Simklubben Neptun    52.55        1:54.52   
22  Jacob Berhanu Birke  2002  Spårvägen Simförening    55.12        1:54.74   
23  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    54.38        1:55.37   
24  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    54.84        1:56.06   
25  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    54.33        1:56.71   
26  David Gullers-Henry  2002  Spårvägen Simförening    54.08        1:57.33   
27  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    57.00        2:01.94   
28  Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    58.03        2:03.49   
Gabriel Heido  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tiger Martin  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
Totte Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner