Resultater for Vårsimiaden försök 2014 -Skuru
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.59 | 1:15.86 | |||||
2 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 38.46 | 1:17.85 | |||||
3 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.94 | 1:18.38 | |||||
4 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 38.80 | 1:18.70 | |||||
5 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.84 | 1:19.36 | |||||
6 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 38.43 | 1:20.19 | |||||
7 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.38 | 1:21.20 | |||||
8 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.22 | 1:21.37 | |||||
9 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.27 | 1:21.82 | |||||
10 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:22.24 | 1:22.24 | |||||
11 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.32 | 1:23.76 | |||||
12 | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.37 | 1:25.00 | |||||
13 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.59 | 1:25.63 | |||||
14 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 42.24 | 1:27.19 | |||||
15 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 42.24 | 1:27.20 | |||||
16 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 42.94 | 1:28.75 | |||||
17 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 43.68 | 1:29.21 | |||||
18 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 43.73 | 1:29.25 | |||||
19 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 43.83 | 1:29.30 | |||||
20 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 43.16 | 1:29.52 | |||||
21 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 44.56 | 1:32.00 | |||||
22 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.13 | 1:32.04 | |||||
23 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.49 | 1:32.78 | |||||
24 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 44.54 | 1:33.13 | |||||
25 | Sidony Estifanos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.13 | 1:34.23 | |||||
26 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 46.31 | 1:35.13 | |||||
27 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.09 | 1:36.07 | |||||
28 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:38.38 | 1:38.38 | |||||
29 | Roxana Fardi | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:40.85 | 1:40.85 | |||||
30 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:41.18 | 1:41.18 | |||||
31 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:42.80 | 1:42.80 | |||||
32 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:42.89 | 1:42.89 | |||||
33 | Caroline Klinck | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:43.60 | 1:43.60 | |||||
34 | Elin Keijser | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:46.98 | 1:46.98 | |||||
35 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 1:49.26 | 1:49.26 | |||||
36 | Juliett Eklöf | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:52.54 | 1:52.54 | |||||
- | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Sarron Mehari | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 30.55 | 1:04.78 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 32.91 | 1:08.08 | |||||
3 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.90 | 1:13.15 | |||||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.37 | 1:14.49 | |||||
5 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.01 | 1:18.62 | |||||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 38.37 | 1:20.64 | |||||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.71 | 1:21.72 | |||||
8 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.76 | 1:24.56 | |||||
9 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.90 | 1:27.26 | |||||
10 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 43.06 | 1:28.63 | |||||
11 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 42.84 | 1:28.82 | |||||
12 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 43.58 | 1:30.63 | |||||
13 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.57 | 1:31.65 | |||||
14 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 45.29 | 1:34.67 | |||||
15 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 46.41 | 1:35.73 | |||||
16 | Elliot Stenström | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 48.51 | 1:41.06 | |||||
17 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.47 | 1:41.44 | |||||
18 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 49.72 | 1:42.83 | |||||
19 | Gabriel Norden | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 49.80 | 1:43.11 | |||||
20 | Michiyas Fisshasen | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.90 | 1:47.32 | |||||
21 | Adam Blomqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 55.28 | 1:57.52 | |||||
- | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 09:53 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.30 | 1:10.80 | 1:50.21 | 2:28.19 | |||
2 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.01 | 1:12.54 | 1:52.89 | 2:31.67 | |||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.29 | 1:12.91 | 1:54.61 | 2:33.72 | |||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.73 | 1:14.11 | 1:56.78 | 2:38.25 | |||
5 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.05 | 1:16.04 | 1:58.55 | 2:39.58 | |||
6 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 36.67 | 1:18.80 | 2:01.73 | 2:41.30 | |||
7 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.41 | 1:22.41 | 2:09.80 | 2:52.52 | |||
8 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.98 | 1:23.43 | 2:09.78 | 2:54.96 | |||
9 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.12 | 1:22.04 | 2:08.88 | 2:55.30 | |||
10 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 40.90 | 1:25.58 | 2:11.83 | 2:55.81 | |||
11 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.54 | 1:27.22 | 2:15.40 | 3:01.80 | |||
12 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 40.32 | 1:26.56 | 2:16.15 | 3:01.95 | |||
13 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 39.52 | 1:26.01 | 2:16.10 | 3:02.77 | |||
14 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 40.60 | 1:29.08 | 2:19.33 | 3:06.55 | |||
15 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.82 | 1:29.53 | 2:20.06 | 3:08.67 | |||
16 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 39.72 | 1:29.75 | 2:22.39 | 3:12.74 | |||
17 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 43.28 | 1:33.14 | 2:25.36 | 3:14.55 | |||
18 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.44 | 1:30.68 | 2:23.62 | 3:21.13 | |||
19 | Ida Johansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.12 | 1:36.21 | 2:32.39 | 3:28.05 | |||
20 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.47 | 1:35.32 | 2:31.33 | 3:29.99 | |||
21 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.20 | 1:42.01 | 2:39.71 | 3:35.25 | |||
22 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.33 | 1:39.16 | 2:39.56 | 3:35.51 | |||
23 | Elsa Engström | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.89 | 1:42.75 | 2:41.81 | 3:38.03 | |||
- | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 09:53 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 33.90 | 1:11.44 | 1:51.44 | 2:27.71 | |||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.22 | 1:13.62 | 1:55.39 | 2:34.38 | |||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.24 | 1:17.16 | 1:59.24 | 2:38.74 | |||
4 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.89 | 1:15.47 | 1:58.28 | 2:39.37 | |||
5 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.67 | 1:18.92 | 2:01.84 | 2:43.48 | |||
6 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.14 | 1:19.15 | 2:02.86 | 2:45.62 | |||
7 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 38.72 | 1:22.52 | 2:06.02 | 2:47.62 | |||
8 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.32 | 1:21.54 | 2:06.07 | 2:48.28 | |||
9 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.30 | 1:20.94 | 2:06.80 | 2:48.60 | |||
10 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.02 | 1:20.27 | 2:06.12 | 2:48.70 | |||
11 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.64 | 1:22.23 | 2:06.73 | 2:50.25 | |||
12 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.68 | 1:21.56 | 2:07.53 | 2:51.41 | |||
13 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.20 | 1:24.74 | 2:09.04 | 2:52.12 | |||
14 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.21 | 1:25.52 | 2:12.45 | 2:58.40 | |||
15 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.06 | 1:25.83 | 2:14.33 | 3:01.81 | |||
16 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.23 | 1:25.54 | 2:16.38 | 3:03.09 | |||
17 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 38.87 | 1:26.73 | 2:16.77 | 3:03.28 | |||
18 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 39.49 | 1:27.98 | 2:18.50 | 3:04.05 | |||
19 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 42.75 | 1:32.42 | 2:23.32 | 3:11.40 | |||
20 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.00 | 1:31.18 | 2:23.50 | 3:11.71 | |||
21 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 40.79 | 1:27.09 | 2:20.33 | 3:12.58 | |||
22 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.07 | 1:34.74 | 2:26.18 | 3:14.29 | |||
23 | Anton Nordström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.78 | 1:36.03 | 2:31.26 | 3:25.37 | |||
24 | David Gullers-Henry | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.80 | 1:36.05 | 2:31.64 | 3:27.32 | |||
25 | Henos Fisshasen | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.63 | 1:46.17 | 2:45.50 | 3:35.16 | |||
26 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.16 | 1:48.12 | 2:47.39 | 3:41.03 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 37.80 | 1:22.31 | |||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 37.17 | 1:25.83 | |||||
3 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.03 | 1:26.38 | |||||
4 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.36 | 1:26.84 | |||||
5 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 42.70 | 1:30.57 | |||||
6 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 42.64 | 1:31.81 | |||||
7 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 45.14 | 1:32.97 | |||||
8 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.48 | 1:33.50 | |||||
9 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 47.39 | 1:34.19 | |||||
10 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.64 | 1:34.47 | |||||
11 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.48 | 1:36.91 | |||||
12 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 45.39 | 1:37.44 | |||||
13 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.81 | 1:37.55 | |||||
14 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.73 | 1:38.57 | |||||
15 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.44 | 1:38.89 | |||||
16 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.11 | 1:39.45 | |||||
17 | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.95 | 1:39.97 | |||||
18 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.47 | 1:40.09 | |||||
19 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 46.70 | 1:41.05 | |||||
20 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 46.88 | 1:41.13 | |||||
21 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.97 | 1:41.79 | |||||
22 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 49.20 | 1:41.96 | |||||
23 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 45.82 | 1:42.56 | |||||
24 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.14 | 1:43.35 | |||||
25 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 49.92 | 1:43.77 | |||||
26 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.34 | 1:45.32 | |||||
27 | Luna Estifanos | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.25 | 1:47.03 | |||||
28 | Edith Hukkanen | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.38 | 1:48.41 | |||||
29 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.88 | 1:51.87 | |||||
30 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 52.68 | 1:53.64 | |||||
31 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.19 | 1:54.34 | |||||
32 | Sofia Onno | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.77 | 1:54.65 | |||||
33 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 56.84 | 2:03.32 | |||||
- | Kolbrún Óskarsdóttir | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sandybel Karahbachi | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:39 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.53 | 1:23.60 | |||||
2 | Tim Lyrberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.75 | 1:29.28 | |||||
3 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.93 | 1:33.77 | |||||
4 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.08 | 1:35.70 | |||||
5 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.60 | 1:39.35 | |||||
6 | Pijus Guvenius | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.01 | 1:39.72 | |||||
7 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 46.19 | 1:40.13 | |||||
8 | Albin Seidevall | 2003 | Simklubben Neptun | 49.82 | 1:41.84 | |||||
9 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 47.60 | 1:42.58 | |||||
10 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 49.73 | 1:46.74 | |||||
11 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.58 | 1:48.20 | |||||
12 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 51.82 | 1:50.03 | |||||
13 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 56.75 | 1:58.04 | |||||
14 | David Garmelius | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.59 | 2:02.26 | |||||
- | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Vilmer Stensson | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Bernard Ooi | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:39 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 32.05 | 1:06.34 | |||||
2 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 32.54 | 1:06.77 | |||||
3 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 32.58 | 1:07.84 | |||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.54 | 1:09.07 | |||||
5 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 34.40 | 1:11.99 | |||||
6 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.88 | 1:12.13 | |||||
7 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 34.82 | 1:12.27 | |||||
8 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.14 | 1:12.29 | |||||
9 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 34.31 | 1:12.38 | |||||
10 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 35.62 | 1:12.62 | |||||
11 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.05 | 1:12.97 | |||||
12 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.52 | 1:14.22 | |||||
13 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 35.63 | 1:14.71 | |||||
14 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.18 | 1:14.80 | |||||
15 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.66 | 1:14.91 | |||||
16 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 36.52 | 1:15.19 | |||||
17 | Stefanie Wrembicki | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 35.82 | 1:15.31 | |||||
18 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.10 | 1:16.09 | |||||
19 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.04 | 1:16.45 | |||||
20 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.54 | 1:16.51 | |||||
21 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.04 | 1:17.69 | |||||
22 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 37.64 | 1:17.89 | |||||
23 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 37.54 | 1:17.92 | |||||
24 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.35 | 1:20.99 | |||||
25 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 39.10 | 1:21.66 | |||||
26 | Sarron Mehari | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.31 | 1:23.12 | |||||
27 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 40.39 | 1:23.40 | |||||
28 | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.34 | 1:23.58 | |||||
29 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.86 | 1:23.92 | |||||
30 | Sidony Estifanos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.64 | 1:24.46 | |||||
31 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.74 | 1:24.94 | |||||
32 | Ella Dillén Tombs | 2001 | Simklubben Neptun | 42.15 | 1:26.24 | |||||
32 | Roxana Fardi | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.54 | 1:26.24 | |||||
34 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 40.99 | 1:26.98 | |||||
35 | Caroline Klinck | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.60 | 1:27.37 | |||||
36 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.70 | 1:27.58 | |||||
37 | Ebba Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.87 | 1:29.86 | |||||
38 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 42.98 | 1:31.01 | |||||
39 | Elin Keijser | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 43.14 | 1:31.74 | |||||
40 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.66 | 1:32.12 | |||||
41 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.94 | 1:32.49 | |||||
- | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 27.99 | 57.94 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 28.09 | 58.97 | |||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.90 | 1:03.53 | |||||
4 | Ludvig Grape Glennhage | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 31.48 | 1:06.03 | |||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 31.85 | 1:06.10 | |||||
6 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.84 | 1:07.22 | |||||
7 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.47 | 1:07.33 | |||||
8 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.16 | 1:09.56 | |||||
9 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.60 | 1:12.51 | |||||
10 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.21 | 1:13.34 | |||||
11 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.74 | 1:15.04 | |||||
12 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.63 | 1:15.35 | |||||
13 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 35.62 | 1:15.36 | |||||
14 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 38.20 | 1:19.09 | |||||
15 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 37.57 | 1:19.40 | |||||
16 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.76 | 1:21.04 | |||||
17 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 38.58 | 1:22.27 | |||||
18 | John Sjölund | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.24 | 1:22.58 | |||||
19 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 41.24 | 1:23.39 | |||||
20 | Max Pelli | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.12 | 1:23.51 | |||||
21 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.32 | 1:24.20 | |||||
22 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 38.88 | 1:24.59 | |||||
23 | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.52 | 1:25.14 | |||||
24 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.17 | 1:25.35 | |||||
25 | Gabriel Norden | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 40.09 | 1:26.58 | |||||
26 | Melvin Elison | 2001 | Simklubben Neptun | 39.02 | 1:27.29 | |||||
27 | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 41.39 | 1:27.56 | |||||
28 | Michiyas Fisshasen | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.57 | 1:28.08 | |||||
29 | Elliot Stenström | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 40.19 | 1:28.75 | |||||
30 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 41.93 | 1:31.10 | |||||
31 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 45.15 | 1:37.18 | |||||
32 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.25 | 1:44.79 | |||||
33 | Adam Blomqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.41 | 1:45.49 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 12:06 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.10 | 1:26.08 | |||||
2 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 41.90 | 1:27.98 | |||||
3 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 42.72 | 1:29.52 | |||||
4 | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.26 | 1:31.30 | |||||
5 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.49 | 1:33.47 | |||||
6 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.33 | 1:33.82 | |||||
7 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.36 | 1:34.07 | |||||
8 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 46.03 | 1:37.76 | |||||
9 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.95 | 1:39.04 | |||||
10 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.04 | 1:40.41 | |||||
11 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.84 | 1:41.31 | |||||
12 | Esther Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 47.48 | 1:41.79 | |||||
13 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.28 | 1:41.88 | |||||
14 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.39 | 1:41.92 | |||||
15 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 46.36 | 1:41.93 | |||||
16 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.66 | 1:43.15 | |||||
17 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.45 | 1:47.26 | |||||
18 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 50.33 | 1:47.58 | |||||
19 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 51.26 | 1:48.29 | |||||
20 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 52.96 | 1:50.37 | |||||
21 | Felicia Watz | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 52.12 | 1:51.43 | |||||
22 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 53.39 | 1:53.55 | |||||
23 | Elsa Engström | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.20 | 1:53.90 | |||||
24 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 52.83 | 1:54.13 | |||||
25 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.99 | 1:54.67 | |||||
26 | Ida Johansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 52.37 | 1:55.57 | |||||
27 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.95 | 1:59.80 | |||||
28 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 55.27 | 1:59.92 | |||||
29 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 55.79 | 2:00.30 | |||||
30 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 56.04 | 2:02.48 | |||||
- | Matilda Lesse | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Viktoria Olsson | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 12:06 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.03 | 1:29.65 | |||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 43.94 | 1:30.08 | |||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.74 | 1:36.83 | |||||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.81 | 1:40.18 | |||||
5 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.91 | 1:41.03 | |||||
6 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.02 | 1:41.36 | |||||
7 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.03 | 1:41.89 | |||||
8 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.83 | 1:41.98 | |||||
9 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.78 | 1:43.81 | |||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.35 | 1:43.95 | |||||
11 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.45 | 1:44.25 | |||||
12 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.07 | 1:45.05 | |||||
13 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 49.90 | 1:45.21 | |||||
14 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 50.18 | 1:45.44 | |||||
15 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.86 | 1:45.67 | |||||
16 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.97 | 1:47.40 | |||||
17 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 50.15 | 1:48.21 | |||||
18 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.82 | 1:51.65 | |||||
19 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 52.83 | 1:53.17 | |||||
20 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 53.05 | 1:53.41 | |||||
21 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 52.55 | 1:54.52 | |||||
22 | Jacob Berhanu Birke | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.12 | 1:54.74 | |||||
23 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.38 | 1:55.37 | |||||
24 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.84 | 1:56.06 | |||||
25 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.33 | 1:56.71 | |||||
26 | David Gullers-Henry | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.08 | 1:57.33 | |||||
27 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.00 | 2:01.94 | |||||
28 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 58.03 | 2:03.49 | |||||
- | Gabriel Heido | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Nordström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tiger Martin | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Totte Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:43 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 41.30 | 1:23.92 | |||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.99 | 1:24.78 | |||||
3 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.12 | 1:27.26 | |||||
4 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 43.90 | 1:29.99 | |||||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 44.97 | 1:35.15 | |||||
6 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.03 | 1:37.69 | |||||
7 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 49.52 | 1:37.79 | |||||
8 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.78 | 1:38.34 | |||||
9 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.22 | 1:38.55 | |||||
10 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.83 | 1:40.53 | |||||
11 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 49.84 | 1:41.34 | |||||
12 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.82 | 1:42.11 | |||||
13 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.12 | 1:42.27 | |||||
14 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 48.98 | 1:42.62 | |||||
15 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 49.05 | 1:42.79 | |||||
16 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 50.68 | 1:43.83 | |||||
17 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.49 | 1:44.29 | |||||
18 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.28 | 1:46.71 | |||||
19 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 51.61 | 1:47.36 | |||||
20 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.95 | 1:47.97 | |||||
21 | Sandybel Karahbachi | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.73 | 1:49.31 | |||||
22 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 57.05 | 1:54.41 | |||||
23 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 57.19 | 1:58.57 | |||||
24 | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | 1:00.07 | 2:01.29 | |||||
25 | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:01.78 | 2:02.57 | |||||
26 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 1:00.61 | 2:04.40 | |||||
27 | Sofia Onno | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:00.14 | 2:04.48 | |||||
- | Kolbrún Óskarsdóttir | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Mandana Fardi | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 12:14 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.96 | 1:20.99 | |||||
2 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.97 | 1:34.52 | |||||
3 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.49 | 1:35.56 | |||||
4 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.44 | 1:36.74 | |||||
5 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 50.30 | 1:45.12 | |||||
6 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 52.46 | 1:46.35 | |||||
7 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.00 | 1:50.64 | |||||
8 | Albin Seidevall | 2003 | Simklubben Neptun | 55.24 | 1:53.63 | |||||
9 | Oskar Sundqvist | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 55.17 | 1:54.55 | |||||
10 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 55.78 | 1:56.57 | |||||
11 | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | 57.38 | 1:56.90 | |||||
12 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 56.17 | 1:57.70 | |||||
13 | David Garmelius | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.54 | 2:00.93 | |||||
- | Sebastian Johansson | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
- | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Pijus Guvenius | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tim Lyrberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 12:14 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:09.74 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 38.20 | 1:18.22 | 1:18.22 | ||||||
Elma Starrost | 2002 | 41.80 | 1:29.01 | 2:47.23 | ||||||
Tess Engvall | 2001 | 34.45 | 1:13.84 | 4:01.07 | ||||||
Hanna Lindé | 2001 | 32.43 | 1:08.67 | 5:09.74 | ||||||
2 | Skuru Ik Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 5:19.68 | ||||||
Ottilia Hjelmborn | 2001 | 38.06 | 1:18.01 | 1:18.01 | ||||||
Claudia Carlson | 2001 | 39.72 | 1:26.28 | 2:44.29 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 36.39 | 1:18.28 | 4:02.57 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 35.32 | 1:17.11 | 5:19.68 | ||||||
3 | Spårvägen Fl Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:20.97 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 38.29 | 1:18.92 | 1:18.92 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 42.73 | 1:30.58 | 2:49.50 | ||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 35.18 | 1:20.21 | 4:09.71 | ||||||
Amanda Heed Nordin | 2001 | 33.62 | 1:11.26 | 5:20.97 | ||||||
4 | Polisen Lag1 Damer [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:23.82 | ||||||
Paola Kylberg | 2002 | 40.03 | 1:22.35 | 1:22.35 | ||||||
Therese Arnqvist | 2001 | 41.42 | 1:30.13 | 2:52.48 | ||||||
Julia Grill | 2002 | 35.99 | 1:19.53 | 4:12.01 | ||||||
Alexandra Lindén | 2001 | 34.08 | 1:11.81 | 5:23.82 | ||||||
5 | Spårvägen Fl Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:56.62 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 38.61 | 1:19.72 | 1:19.72 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 46.28 | 1:43.13 | 3:02.85 | ||||||
Josefin Gardelin | 2001 | 37.61 | 1:28.69 | 4:31.54 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 39.50 | 1:25.08 | 5:56.62 | ||||||
6 | Skuru Ik Lag 2] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 6:10.23 | ||||||
Moa Fors | 2001 | 41.31 | 1:25.59 | 1:25.59 | ||||||
Ebba Gustafsson | 2001 | 42.26 | 1:34.83 | 3:00.42 | ||||||
Roxana Fardi | 2001 | 42.77 | 1:42.30 | 4:42.72 | ||||||
Emma Lundgren | 2001 | 39.44 | 1:27.51 | 6:10.23 | ||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | |||||||||
Jana Smeds | 2002 | |||||||||
Embla Wihk | 2002 | |||||||||
Erica Sundholm | 2002 | DNS | ||||||||
- | Skuru Ik Lag 3 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Saltsjöb Damer [2001] | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:43.34 | ||||||
Louise Ericsson | 2001 | 38.82 | 38.82 | |||||||
Selma Petré | 2002 | 47.12 | 1:25.94 | |||||||
Thea Boij Du Rietz | 2002 | 41.78 | 2:07.72 | |||||||
Mimmi Busck | 2001 | 35.62 | 2:43.34 | |||||||
2 | Botk-Rönn Damer [2001] | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:46.01 | ||||||
Saron Abraha | 2001 | 44.47 | 44.47 | |||||||
Pernilla Hemmälin | 2001 | 45.15 | 1:29.62 | |||||||
Jemina Granholm | 2002 | 40.82 | 2:10.44 | |||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 35.57 | 2:46.01 | |||||||
3 | Spårvägen Fl Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 3:15.54 | ||||||
Susanna Nivenius | 2002 | 47.68 | 47.68 | |||||||
Alexandra Eriksson | 2002 | 50.68 | 1:38.36 | |||||||
Elsa Engström | 2002 | 55.82 | 2:34.18 | |||||||
Tove Hägerdal | 2002 | 41.36 | 3:15.54 | |||||||
- | Skuru Ik Lag 4 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 13:05 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 15, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 4:42.97 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 35.46 | 1:13.20 | 1:13.20 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 34.21 | 1:16.01 | 2:29.21 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 30.33 | 1:05.31 | 3:34.52 | ||||||
Felix Andersson | 2002 | 33.34 | 1:08.45 | 4:42.97 | ||||||
2 | Polisen Herrar [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:27.17 | ||||||
Erik Andersson | 2001 | 38.76 | 1:19.22 | 1:19.22 | ||||||
Alexandr Sidorov | 2002 | 42.56 | 1:30.96 | 2:50.18 | ||||||
David Stålmarck | 2001 | 37.72 | 1:22.24 | 4:12.42 | ||||||
Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | 35.12 | 1:14.75 | 5:27.17 | ||||||
3 | Spårvägen Po Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:58.74 | ||||||
William Bernhardsson | 2002 | 40.13 | 1:24.14 | 1:24.14 | ||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 48.23 | 1:44.75 | 3:08.89 | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 39.67 | 1:30.91 | 4:39.80 | ||||||
Aaron O´Malley | 2002 | 37.59 | 1:18.94 | 5:58.74 | ||||||
4 | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:59.09 | ||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 40.68 | 1:25.98 | 1:25.98 | ||||||
Erik Johansson | 2002 | 49.58 | 1:46.35 | 3:12.33 | ||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 43.14 | 1:32.01 | 4:44.34 | ||||||
Morgan Martinsson | 2001 | 35.31 | 1:14.75 | 5:59.09 | ||||||
5 | Polisen Lag2Herrar [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 6:05.72 | ||||||
Edvin Wirdby Myren | 2002 | 40.86 | 1:24.42 | 1:24.42 | ||||||
Kiflom Mogos | 2001 | 47.53 | 1:40.17 | 3:04.59 | ||||||
Elias Wirdby Myren | 2002 | 38.88 | 1:31.24 | 4:35.83 | ||||||
Michiyas Fisshasen | 2001 | 39.92 | 1:29.89 | 6:05.72 | ||||||
- | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | SK Neptun Pojkar Lag 4 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Skuru Ik Herrar [lag 1] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Spårvägen Po Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 13:05 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 07:52 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Spårvägen Po Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:52.34 | ||||||
Matyas Török | 2002 | 43.60 | 43.60 | |||||||
Jonathan Pålsson | 2002 | 51.88 | 1:35.48 | |||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 42.32 | 2:17.80 | |||||||
Gordon Ölund | 2002 | 34.54 | 2:52.34 | |||||||
2 | Botk-Rönn Herrar [2001] | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:53.59 | ||||||
Robin Serti | 2001 | 47.27 | 47.27 | |||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 52.64 | 1:39.91 | |||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 33.09 | 2:13.00 | |||||||
Erik Agnorelli | 2001 | 40.59 | 2:53.59 | |||||||
- | Saltsjöb Herrar [2001] | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Skuru Ik Herrar [lag 1] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Älvsjö AIK Herrar [2001] | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 07:52 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 16:16 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 41.76 | 1:29.08 | |||||
2 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.79 | 1:29.30 | |||||
3 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 43.31 | 1:30.35 | |||||
4 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.45 | 1:31.05 | |||||
5 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.22 | 1:32.03 | |||||
6 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 43.95 | 1:32.28 | |||||
7 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.00 | 1:33.21 | |||||
7 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 43.93 | 1:33.21 | |||||
9 | Ebba Gustafsson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 43.11 | 1:35.45 | |||||
10 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 44.61 | 1:36.31 | |||||
11 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 45.05 | 1:37.75 | |||||
12 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 46.54 | 1:38.10 | |||||
13 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.67 | 1:40.52 | |||||
14 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 47.36 | 1:41.73 | |||||
15 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.27 | 1:42.25 | |||||
16 | Astrid Petersson Lindberg | 2001 | Simklubben Neptun | 49.03 | 1:42.52 | |||||
17 | Sidony Estifanos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.91 | 1:45.06 | |||||
18 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 49.35 | 1:45.18 | |||||
19 | Tova Rasmuson | 2001 | Simklubben Neptun | 48.49 | 1:45.32 | |||||
20 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 49.40 | 1:45.69 | |||||
21 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 51.58 | 1:47.15 | |||||
22 | Clara Bohman | 2001 | Simklubben Neptun | 49.84 | 1:48.42 | |||||
23 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 51.40 | 1:48.79 | |||||
24 | Mikaela Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.90 | 1:50.18 | |||||
25 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 52.62 | 1:50.53 | |||||
26 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 52.13 | 1:51.98 | |||||
27 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 53.15 | 1:52.06 | |||||
28 | Sofia Österberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 53.27 | 1:52.16 | |||||
29 | Sarron Mehari | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.91 | 1:53.24 | |||||
30 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 52.26 | 1:53.45 | |||||
31 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.21 | 1:58.01 | |||||
32 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 55.28 | 1:58.70 | |||||
- | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Moa Fors | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Elin Keijser | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:16 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 34.93 | 1:14.64 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 38.87 | 1:22.02 | |||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.11 | 1:24.29 | |||||
4 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 42.03 | 1:27.38 | |||||
5 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 41.88 | 1:27.86 | |||||
6 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.95 | 1:32.13 | |||||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.92 | 1:32.22 | |||||
8 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.68 | 1:38.37 | |||||
9 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.91 | 1:39.00 | |||||
10 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 47.11 | 1:39.78 | |||||
11 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 47.17 | 1:39.97 | |||||
12 | Melvin Elison | 2001 | Simklubben Neptun | 49.09 | 1:42.89 | |||||
13 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 49.04 | 1:43.36 | |||||
14 | Adrian Brinnen | 2001 | Simklubben Neptun | 46.17 | 1:43.60 | |||||
15 | Nils Bergman | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 50.04 | 1:47.32 | |||||
16 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 52.25 | 1:50.89 | |||||
17 | Michiyas Fisshasen | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.16 | 1:51.96 | |||||
18 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 53.65 | 1:53.11 | |||||
19 | Adam Blomqvist | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 54.41 | 1:57.47 | |||||
20 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 56.27 | 1:57.88 | |||||
21 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 56.24 | 1:58.04 | |||||
22 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 56.01 | 1:58.73 | |||||
23 | Nicolas Jernberg | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 56.54 | 2:00.73 | |||||
- | Max Kenning | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
- | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
- | Paul Hansson | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 16:38 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.12 | ||||||
2 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 36.96 | ||||||
3 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.63 | ||||||
4 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 39.77 | ||||||
5 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.44 | ||||||
6 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.66 | ||||||
7 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 44.63 | ||||||
8 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 44.66 | ||||||
9 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 44.86 | ||||||
10 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.97 | ||||||
11 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 45.09 | ||||||
12 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 46.13 | ||||||
13 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.49 | ||||||
14 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 47.86 | ||||||
15 | Iza Ramså Ness | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.18 | ||||||
16 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.61 | ||||||
17 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 49.89 | ||||||
18 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.22 | ||||||
19 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.93 | ||||||
20 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 53.07 | ||||||
21 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.58 | ||||||
22 | Sandybel Karahbachi | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 55.22 | ||||||
23 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.01 | ||||||
- | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Edith Hukkanen | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Luna Estifanos | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Moa Eklund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:38 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 16:51 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.33 | ||||||
2 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 39.66 | ||||||
3 | Tim Lyrberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.37 | ||||||
4 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.85 | ||||||
5 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 44.92 | ||||||
6 | Pijus Guvenius | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.35 | ||||||
7 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.39 | ||||||
8 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.62 | ||||||
9 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 51.70 | ||||||
10 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 51.83 | ||||||
11 | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | 56.89 | ||||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Albin Seidevall | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Garmelius | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:51 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 17:12 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 42.43 | ||||||
2 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.08 | ||||||
3 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 47.32 | ||||||
4 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 47.76 | ||||||
5 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 48.73 | ||||||
6 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 49.87 | ||||||
7 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 50.58 | ||||||
8 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 50.65 | ||||||
9 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.73 | ||||||
10 | Alexandra Kocsis | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 50.79 | ||||||
10 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.79 | ||||||
12 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.89 | ||||||
13 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 50.94 | ||||||
14 | Alice Ek | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.37 | ||||||
15 | Cajsa Nyberg Ericsson | 2004 | Simklubben Neptun | 51.69 | ||||||
16 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 52.22 | ||||||
17 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 52.29 | ||||||
18 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 52.83 | ||||||
19 | Elsa Lövqvist | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.97 | ||||||
20 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 53.16 | ||||||
21 | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | 53.27 | ||||||
22 | Elvira Ölund | 2004 | Spårvägen Simförening | 53.42 | ||||||
23 | Ida Edvinsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.46 | ||||||
24 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 53.70 | ||||||
25 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 54.30 | ||||||
26 | Alma Råström | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 54.37 | ||||||
27 | Lisa Knöös | 2005 | Hellas Simklubb | 54.77 | ||||||
28 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 55.73 | ||||||
29 | Cajsa Öhrling | 2004 | Hellas Simklubb | 55.98 | ||||||
29 | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | 55.98 | ||||||
31 | Sarah Gherzghir | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 56.09 | ||||||
32 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.60 | ||||||
33 | Vera Steen | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | 56.96 | ||||||
34 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 57.61 | ||||||
35 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 58.29 | ||||||
36 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 1:01.72 | ||||||
37 | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | 1:02.14 | ||||||
38 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 1:02.23 | ||||||
39 | Tilda Haargaard | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 1:02.53 | ||||||
40 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:03.04 | ||||||
41 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:05.15 | ||||||
- | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 17:12 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 17:14 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.93 | ||||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.88 | ||||||
3 | Sami Alzgoul | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.59 | ||||||
4 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 48.45 | ||||||
5 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 50.21 | ||||||
6 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 51.24 | ||||||
7 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 51.43 | ||||||
8 | Joel Medhane | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.09 | ||||||
9 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 52.49 | ||||||
10 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.49 | ||||||
11 | Sebastian Lodin | 2004 | Hellas Simklubb | 55.53 | ||||||
12 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 56.18 | ||||||
13 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 56.19 | ||||||
14 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:00.51 | ||||||
- | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 17:14 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 35.19 | 1:12.58 | |||||
2 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 34.96 | 1:14.75 | |||||
3 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.82 | 1:15.97 | |||||
4 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.11 | 1:18.57 | |||||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 38.34 | 1:20.66 | |||||
6 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 39.49 | 1:21.50 | |||||
7 | Rebecca Sandström | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 38.69 | 1:22.17 | |||||
8 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.53 | 1:22.23 | |||||
9 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 39.84 | 1:23.36 | |||||
10 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 39.98 | 1:24.34 | |||||
11 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.22 | 1:26.55 | |||||
12 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 43.20 | 1:26.71 | |||||
13 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.39 | 1:26.80 | |||||
14 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 41.81 | 1:26.99 | |||||
15 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.42 | 1:27.01 | |||||
16 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 41.69 | 1:28.04 | |||||
17 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 42.49 | 1:29.82 | |||||
18 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 42.67 | 1:30.15 | |||||
19 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 42.71 | 1:30.43 | |||||
20 | Nicole Papachristou | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.74 | 1:32.68 | |||||
21 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.81 | 1:34.69 | |||||
22 | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | 44.32 | 1:35.63 | |||||
23 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 42.95 | 1:36.01 | |||||
24 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 45.43 | 1:37.24 | |||||
25 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.38 | 1:37.51 | |||||
26 | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 45.82 | 1:38.03 | |||||
27 | Edith Hukkanen | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.85 | 1:40.66 | |||||
28 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 46.19 | 1:41.94 | |||||
29 | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | 47.18 | 1:43.73 | |||||
30 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.65 | 1:44.77 | |||||
31 | Sandybel Karahbachi | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.06 | 1:44.81 | |||||
32 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.16 | 1:45.34 | |||||
33 | Luna Estifanos | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.11 | 1:48.21 | |||||
34 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 49.25 | 1:50.84 | |||||
35 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 52.56 | 1:55.05 | |||||
36 | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | 53.75 | 1:59.75 | |||||
- | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 17:41 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.60 | 1:12.68 | |||||
2 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 36.39 | 1:18.74 | |||||
3 | Tim Lyrberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.88 | 1:23.25 | |||||
4 | Lukas Kelkay | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.94 | 1:25.79 | |||||
5 | Victor Trägårdh | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.60 | 1:25.95 | |||||
6 | Albin Seidevall | 2003 | Simklubben Neptun | 41.02 | 1:29.16 | |||||
7 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 40.36 | 1:30.41 | |||||
8 | Erik Falk | 2003 | Älvsjö AIK Fritid | 43.97 | 1:30.56 | |||||
9 | Siavash Vatani | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.83 | 1:31.80 | |||||
10 | Pijus Guvenius | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.42 | 1:34.30 | |||||
11 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 44.74 | 1:34.80 | |||||
12 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 44.60 | 1:35.15 | |||||
13 | Leo Croneborg | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 44.28 | 1:36.28 | |||||
14 | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 45.94 | 1:38.75 | |||||
15 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 47.40 | 1:39.34 | |||||
16 | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.24 | 1:39.72 | |||||
17 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 48.02 | 1:40.02 | |||||
18 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 47.31 | 1:44.54 | |||||
19 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.59 | 1:47.02 | |||||
20 | Max Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 52.35 | 1:47.62 | |||||
21 | David Garmelius | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.84 | 1:48.39 | |||||
22 | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | 52.62 | 1:50.21 | |||||
23 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 49.34 | 1:50.37 | |||||
24 | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | 51.92 | 1:54.34 | |||||
25 | Victor Ahmands | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 53.95 | 1:59.45 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 17:41 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 18:08 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 1:10.81 | 2:26.14 | 3:42.86 | 4:59.55 | |||
2 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 1:12.51 | 2:30.52 | 3:48.95 | 5:07.35 | |||
3 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 1:12.09 | 2:30.60 | 3:50.11 | 5:08.62 | |||
4 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:15.69 | 2:38.84 | 4:01.01 | 5:21.83 | |||
5 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:14.10 | 2:37.24 | 4:02.35 | 5:26.42 | |||
6 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:18.51 | 2:43.33 | 4:06.98 | 5:29.45 | |||
7 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:18.68 | 2:45.64 | 4:11.91 | 5:36.62 | |||
8 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 1:17.26 | 2:44.51 | 4:11.80 | 5:37.50 | |||
9 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:19.05 | 2:48.25 | 4:17.76 | 5:49.54 | |||
10 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:23.51 | 2:52.84 | 4:22.09 | 5:49.89 | |||
11 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 1:23.64 | 2:53.65 | 4:24.07 | 5:52.15 | |||
12 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:20.52 | 2:52.90 | 4:28.38 | 5:57.89 | |||
13 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 1:23.04 | 2:53.77 | 4:26.83 | 6:00.66 | |||
14 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 1:27.25 | 3:00.91 | 4:35.07 | 6:05.26 | |||
15 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:26.99 | 3:01.93 | 4:38.73 | 6:12.25 | |||
16 | Mimmi Busck | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:31.81 | 3:12.44 | 4:51.62 | 6:24.62 | |||
17 | Malin Sandberg | 2001 | Hellas Simklubb | 1:30.01 | 3:11.61 | 4:51.87 | 6:29.40 | |||
18 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:32.07 | 3:13.76 | 4:53.39 | 6:33.64 | |||
19 | Emma Lundgren | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:32.75 | 3:21.01 | 5:13.13 | 7:00.34 | |||
- | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 18:08 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 18:32 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:06.20 | 2:12.79 | 3:19.77 | 4:27.25 | |||
2 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 1:06.41 | 2:14.74 | 3:25.39 | 4:35.15 | |||
3 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:11.67 | 2:26.82 | 3:42.26 | 4:56.03 | |||
4 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:13.36 | 2:31.64 | 3:48.11 | 5:04.21 | |||
5 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:17.24 | 2:39.57 | 4:03.10 | 5:24.56 | |||
6 | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:18.16 | 2:43.50 | 4:08.91 | 5:32.46 | |||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:24.17 | 2:51.86 | 4:15.04 | 5:32.92 | |||
8 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 1:18.68 | 2:44.57 | 4:10.80 | 5:33.05 | |||
9 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 1:21.37 | 2:55.25 | 4:31.89 | 6:05.35 | |||
10 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:24.91 | 3:01.19 | 4:36.68 | 6:07.17 | |||
11 | Marcus Thune | 2001 | Hellas Simklubb | 1:24.60 | 2:59.92 | 4:36.79 | 6:11.53 | |||
12 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 1:30.14 | 3:07.40 | 4:45.66 | 6:16.19 | |||
13 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:29.00 | 3:05.01 | 4:41.99 | 6:16.53 | |||
14 | David Wahlin | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:29.45 | 3:12.94 | 4:59.25 | 6:41.34 | |||
- | Linus Berggren | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 18:32 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 18:55 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:20.85 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Freja Nordeman | 2003 | 35.67 | 1:09.09 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 35.49 | 1:44.58 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 36.27 | 2:20.85 | |||||||
2 | Spårvägen Fl Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:31.21 | ||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Elvira Schei | 2003 | 36.76 | 1:09.92 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 38.28 | 1:48.20 | |||||||
Belize Engström | 2004 | 43.01 | 2:31.21 | |||||||
3 | Polisen Lag1 | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:35.70 | ||||||
Hanna Mehari | 2003 | 34.51 | 34.51 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 38.38 | 1:12.89 | |||||||
Nicole Papachristou | 2003 | 39.63 | 1:52.52 | |||||||
Sandybel Karahbachi | 2003 | 43.18 | 2:35.70 | |||||||
4 | Spårvägen Fl Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:41.85 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 39.35 | 39.35 | |||||||
Beata Kårén | 2003 | 39.09 | 1:18.44 | |||||||
Veronica Lythell | 2003 | 43.86 | 2:02.30 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 39.55 | 2:41.85 | |||||||
5 | Skuru Ik Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:45.42 | ||||||
Elin Furingsten | 2004 | 40.74 | 40.74 | |||||||
Tilde Rydström | 2003 | 41.82 | 1:22.56 | |||||||
Felicia Heinz | 2004 | 42.05 | 2:04.61 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 40.81 | 2:45.42 | |||||||
6 | Saltsjöb Damer [2003] | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:48.13 | ||||||
Alma Cyrus | 2003 | 40.27 | 40.27 | |||||||
Mira Burmeister | 2003 | 39.07 | 1:19.34 | |||||||
Cornelia Dahlén | 2004 | 52.46 | 2:11.80 | |||||||
Linnea Gipperth | 2003 | 36.33 | 2:48.13 | |||||||
7 | Gustavsberg SS Lag 1 | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 2:56.06 | ||||||
Alexandra Kocsis | 2004 | 42.73 | 42.73 | |||||||
Ida Edvinsson | 2004 | 42.37 | 1:25.10 | |||||||
Vera Steen | 2005 | 48.74 | 2:13.84 | |||||||
Lisa Eriksson | 2003 | 42.22 | 2:56.06 | |||||||
8 | Spårvägen Fl Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:59.24 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 42.17 | 42.17 | |||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 46.77 | 1:28.94 | |||||||
Elvira Ölund | 2004 | 45.08 | 2:14.02 | |||||||
Veronica Olsson | 2005 | 45.22 | 2:59.24 | |||||||
9 | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:00.71 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 44.69 | 44.69 | |||||||
Britta Jardfelt | 2003 | 44.80 | 1:29.49 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 46.10 | 2:15.59 | |||||||
Moa Smedjer | 2003 | 45.12 | 3:00.71 | |||||||
10 | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:01.13 | ||||||
Else Jomaa | 2004 | 44.74 | 44.74 | |||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 48.94 | 1:33.68 | |||||||
Lovisa Edman | 2003 | 42.77 | 2:16.45 | |||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 44.68 | 3:01.13 | |||||||
11 | SK Neptun Flickor Lag 5 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:19.93 | ||||||
Cajsa Nyberg Ericsson | 2004 | 46.40 | 46.40 | |||||||
Maja Rehn | 2004 | 46.08 | 1:32.48 | |||||||
Lisa Karlsson | 2003 | 53.11 | 2:25.59 | |||||||
Li Elveskog | 2004 | 54.34 | 3:19.93 | |||||||
12 | Skuru Ik Lag 2 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 3:22.54 | ||||||
Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | 44.46 | 44.46 | |||||||
Emma Orrung | 2003 | 49.69 | 1:34.15 | |||||||
Moa Eklund | 2003 | 50.51 | 2:24.66 | |||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 57.88 | 3:22.54 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 6 | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Fanny Aschan | 2004 | |||||||||
Emelie Dahl | 2004 | |||||||||
Caroline Friberg | 2004 | |||||||||
Nike Johnston | 2005 | DNS | ||||||||
- | Spårvägen Fl Lag 4 | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Malin Kullman | 2004 | |||||||||
Meja Morota | 2003 | |||||||||
Nova Morota | 2005 | |||||||||
Linda Lövqvist | 2003 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 18:55 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 19:05 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag1 | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:26.13 | ||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Tim Lyrberg | 2003 | 36.82 | 1:09.46 | |||||||
Victor Trägårdh | 2003 | 37.06 | 1:46.52 | |||||||
Lukas Kelkay | 2003 | 39.61 | 2:26.13 | |||||||
2 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:39.43 | ||||||
Hampus Bengtsson | 2005 | 44.98 | 44.98 | |||||||
Troy Kroonder | 2003 | 35.03 | 1:20.01 | |||||||
Albin Seidevall | 2003 | 39.75 | 1:59.76 | |||||||
Alexander Varon Boldyrev | 2003 | 39.67 | 2:39.43 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar [2003] | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:47.76 | ||||||
Linus Öberg | 2003 | 37.72 | 37.72 | |||||||
Jesper Holmström | 2003 | 44.66 | 1:22.38 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 43.98 | 2:06.36 | |||||||
Adam Hansson Dylén | 2003 | 41.40 | 2:47.76 | |||||||
4 | Skuru Ik Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 2:48.45 | ||||||
Siavash Vatani | 2003 | 42.89 | 42.89 | |||||||
Gustavs Cerps | 2004 | 40.27 | 1:23.16 | |||||||
Leo Croneborg | 2003 | 42.24 | 2:05.40 | |||||||
Malte Haargaard | 2003 | 43.05 | 2:48.45 | |||||||
5 | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:00.22 | ||||||
Hugo Lundströmer | 2003 | 49.15 | 49.15 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 43.84 | 1:32.99 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 44.90 | 2:17.89 | |||||||
Malte Norberg | 2003 | 42.33 | 3:00.22 | |||||||
6 | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:04.27 | ||||||
Hugo Liljeberg | 2004 | 46.47 | 46.47 | |||||||
Oliver Albinzon | 2005 | 42.23 | 1:28.70 | |||||||
Gabriel Wächter | 2005 | 44.40 | 2:13.10 | |||||||
Rasmus Rehn | 2003 | 51.17 | 3:04.27 | |||||||
7 | Gustavsberg SS Lag 1 | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 3:10.12 | ||||||
Victor Ahmands | 2003 | 50.77 | 50.77 | |||||||
Ted Wiker | 2004 | 45.90 | 1:36.67 | |||||||
Max Eriksson | 2003 | 48.19 | 2:24.86 | |||||||
Arvid Nilsson | 2003 | 45.26 | 3:10.12 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 19:05 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 35.64 | 1:17.01 | 2:06.24 | 2:43.12 | |||
2 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 35.63 | 1:18.66 | 2:08.35 | 2:45.68 | |||
3 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.31 | 1:21.22 | 2:12.45 | 2:50.43 | |||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.05 | 1:21.05 | 2:13.19 | 2:53.55 | |||
5 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.05 | 1:24.24 | 2:15.88 | 2:56.30 | |||
6 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 40.49 | 1:24.33 | 2:14.42 | 2:56.98 | |||
7 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 37.93 | 1:21.97 | 2:17.14 | 2:57.60 | |||
8 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.42 | 1:21.69 | 2:20.50 | 3:01.96 | |||
9 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.59 | 1:26.76 | 2:19.67 | 3:05.11 | |||
10 | Pernilla Hemmälin | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.37 | 1:32.15 | 2:25.61 | 3:08.04 | |||
11 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 42.27 | 1:29.82 | 2:26.51 | 3:08.58 | |||
12 | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | 42.50 | 1:30.85 | 2:29.42 | 3:09.21 | |||
13 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 38.37 | 1:31.37 | 2:26.98 | 3:10.36 | |||
14 | Stefanie Wrembicki | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 40.90 | 1:31.96 | 2:27.53 | 3:10.57 | |||
15 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.46 | 1:26.83 | 2:26.53 | 3:11.19 | |||
16 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 39.48 | 1:30.89 | 2:32.53 | 3:15.31 | |||
17 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 41.13 | 1:32.36 | 2:31.28 | 3:16.44 | |||
18 | Elsa Knöös | 2001 | Hellas Simklubb | 45.52 | 1:38.24 | 2:37.81 | 3:21.58 | |||
19 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 42.37 | 1:31.88 | 2:36.36 | 3:23.48 | |||
20 | Sarron Mehari | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.31 | 1:36.91 | 2:41.31 | 3:26.41 | |||
21 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 49.46 | 1:42.66 | 2:49.32 | 3:40.04 | |||
22 | Rebecka Rosengart | 2001 | Hellas Simklubb | 50.70 | 1:49.60 | 2:50.95 | 3:42.48 | |||
- | Elin Keijser | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 30, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 29.76 | 1:05.01 | 1:50.18 | 2:22.66 | |||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 31.44 | 1:08.51 | 1:53.53 | 2:26.42 | |||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.68 | 1:12.45 | 2:01.38 | 2:37.26 | |||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 34.30 | 1:15.54 | 2:03.86 | 2:38.64 | |||
5 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.20 | 1:22.91 | 2:11.94 | 2:49.47 | |||
6 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.19 | 1:20.74 | 2:13.36 | 2:50.75 | |||
7 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.32 | 1:25.06 | 2:14.06 | 2:52.21 | |||
8 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 36.88 | 1:24.22 | 2:14.84 | 2:56.15 | |||
9 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.08 | 1:24.27 | 2:18.70 | 3:02.57 | |||
10 | Kiflom Mogos | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.34 | 1:27.23 | 2:21.80 | 3:05.59 | |||
11 | Lukas Lodin | 2001 | Hellas Simklubb | 42.94 | 1:32.86 | 2:28.71 | 3:11.57 | |||
12 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.03 | 1:39.98 | 2:37.36 | 3:19.67 | |||
13 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 46.22 | 1:34.78 | 2:37.45 | 3:23.05 | |||
14 | Olof Jardfelt | 2001 | Simklubben Neptun | 50.19 | 1:40.43 | 2:39.35 | 3:26.67 | |||
15 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.18 | 1:43.91 | 2:47.74 | 3:33.94 | |||
16 | Michiyas Fisshasen | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.71 | 1:46.25 | 2:47.15 | 3:37.53 | |||
17 | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.59 | 1:49.94 | 2:54.47 | 3:47.47 | |||
18 | Filip Granqvist | 2001 | Simklubben Neptun | 54.75 | 1:50.26 | 2:57.28 | 3:49.40 | |||
- | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Gustav Gaunitz | 2001 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.42 | 1:07.69 | |||||
2 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.10 | 1:09.16 | |||||
3 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.49 | 1:11.27 | |||||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.14 | 1:11.88 | |||||
5 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.10 | 1:12.44 | |||||
6 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 35.89 | 1:14.32 | |||||
7 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.61 | 1:15.35 | |||||
8 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 35.13 | 1:16.19 | |||||
9 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 35.76 | 1:16.64 | |||||
10 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 36.33 | 1:17.14 | |||||
11 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.78 | 1:18.77 | |||||
12 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.81 | 1:20.30 | |||||
13 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 38.68 | 1:20.42 | |||||
14 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.24 | 1:20.76 | |||||
15 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.91 | 1:20.92 | |||||
16 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 38.52 | 1:21.18 | |||||
17 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 38.42 | 1:21.27 | |||||
18 | Selma Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.10 | 1:23.04 | |||||
19 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.29 | 1:23.33 | |||||
20 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.37 | 1:23.97 | |||||
21 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 39.75 | 1:25.86 | |||||
22 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.94 | 1:25.87 | |||||
23 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 40.87 | 1:26.39 | |||||
24 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.10 | 1:26.67 | |||||
25 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 40.24 | 1:27.84 | |||||
26 | Ida Johansson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.31 | 1:31.07 | |||||
27 | Sofija Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 42.03 | 1:31.21 | |||||
28 | Jelena Lajsic | 2002 | Simklubben Neptun | 42.75 | 1:32.43 | |||||
29 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.70 | 1:32.79 | |||||
30 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.92 | 1:34.13 | |||||
31 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.55 | 1:34.89 | |||||
32 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.47 | 1:37.16 | |||||
33 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.78 | 1:37.41 | |||||
34 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 47.43 | 1:37.77 | |||||
35 | Elsa Engström | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.31 | 1:38.87 | |||||
36 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.50 | 1:44.14 | |||||
37 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 54.66 | 1:51.91 | |||||
- | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 32.54 | 1:06.95 | |||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.40 | 1:10.01 | |||||
3 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.98 | 1:11.62 | |||||
4 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.28 | 1:12.18 | |||||
5 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.31 | 1:14.63 | |||||
6 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.01 | 1:15.17 | |||||
7 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:15.81 | |||||
8 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.25 | 1:15.97 | |||||
9 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.84 | 1:16.01 | |||||
10 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.96 | 1:16.16 | |||||
11 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.79 | 1:16.54 | |||||
12 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 37.95 | 1:17.43 | |||||
13 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.33 | 1:19.91 | |||||
14 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.26 | 1:19.92 | |||||
15 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 37.72 | 1:20.21 | |||||
16 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.55 | 1:20.72 | |||||
17 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.88 | 1:21.55 | |||||
18 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.14 | 1:22.85 | |||||
19 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.65 | 1:22.88 | |||||
20 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 37.26 | 1:23.06 | |||||
21 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:23.58 | |||||
22 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 40.99 | 1:24.72 | |||||
23 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.99 | 1:24.77 | |||||
24 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.21 | 1:26.16 | |||||
25 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.10 | 1:26.27 | |||||
26 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.77 | 1:27.93 | |||||
27 | David Gullers-Henry | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.85 | 1:28.46 | |||||
28 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.30 | 1:29.51 | |||||
29 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 41.79 | 1:30.28 | |||||
30 | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | 40.59 | 1:31.48 | |||||
31 | Olle Cederberg | 2002 | Hellas Simklubb | 44.44 | 1:32.34 | |||||
32 | Wilhelm Olivercrona | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 44.28 | 1:33.17 | |||||
33 | Anton Nordström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.11 | 1:33.59 | |||||
34 | Henos Fisshasen | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.22 | 1:33.72 | |||||
35 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.40 | 1:35.92 | |||||
36 | Totte Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.23 | 1:39.29 | |||||
37 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.42 | 1:40.02 | |||||
38 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.12 | 1:40.26 | |||||
39 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.48 | 1:42.05 | |||||
40 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 53.25 | 1:57.29 | |||||
- | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 33, 25m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 16.71 | ||||||
2 | Alva Gustafsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 19.16 | ||||||
3 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 19.48 | ||||||
4 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 19.95 | ||||||
5 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 20.45 | ||||||
6 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 20.67 | ||||||
7 | Cajsa Nyberg Ericsson | 2004 | Simklubben Neptun | 21.01 | ||||||
7 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 21.01 | ||||||
9 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 21.46 | ||||||
10 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 21.85 | ||||||
11 | Ida Edvinsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 22.01 | ||||||
12 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 22.32 | Enl. TL | |||||
13 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 22.34 | Enl. TL | |||||
14 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 22.45 | ||||||
15 | Greta Genfeldt | 2005 | Simklubben Neptun | 22.47 | ||||||
16 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.86 | ||||||
17 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 22.89 | ||||||
18 | Johanna Torell | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 22.90 | ||||||
19 | Elvira Ölund | 2004 | Spårvägen Simförening | 22.92 | Enl. TL | |||||
20 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 22.94 | Enl. TL | |||||
21 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 23.36 | ||||||
22 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 23.60 | ||||||
23 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 24.05 | ||||||
24 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 24.49 | ||||||
25 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 24.69 | ||||||
26 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 24.97 | ||||||
27 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 25.07 | ||||||
28 | Andrea Berglund | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 25.24 | ||||||
29 | Evangelia Vlachou | 2005 | Simklubben Neptun | 25.53 | ||||||
30 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 26.58 | ||||||
31 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 27.49 | ||||||
32 | Lulia Mehari | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.09 | ||||||
33 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 28.60 | ||||||
- | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Alexandra Kocsis | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Arminda Apaza Cutile | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Feven Fisshasen | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sarah Gherzghir | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 34, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 18.13 | ||||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 19.07 | ||||||
3 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 19.47 | ||||||
4 | Sami Alzgoul | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 21.30 | ||||||
5 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 21.84 | ||||||
6 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 22.06 | ||||||
7 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 22.41 | ||||||
8 | Waldemar Wada | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 22.59 | ||||||
9 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 23.48 | ||||||
- | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Joel Medhane | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Leo Robèrt | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 35, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tess Engvall | 2001 | Simklubben Neptun | 35.60 | 1:15.48 | |||||
2 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 36.38 | 1:17.38 | |||||
3 | Hanna Lindé | 2001 | Simklubben Neptun | 37.21 | 1:19.18 | |||||
4 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 37.76 | 1:23.86 | |||||
5 | Claudia Carlson | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 38.95 | 1:25.49 | |||||
6 | Ottilia Hjelmborn | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 39.35 | 1:27.01 | |||||
7 | Hjördis Köhler | 2001 | Simklubben Neptun | 41.84 | 1:30.68 | |||||
8 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 42.49 | 1:31.83 | |||||
9 | Josefin Gardelin | 2001 | Spårvägen Simförening | 39.49 | 1:32.13 | |||||
10 | Amanda Heed Nordin | 2001 | Spårvägen Simförening | 41.47 | 1:32.58 | |||||
11 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 43.07 | 1:34.85 | |||||
12 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 41.58 | 1:36.14 | |||||
13 | Roya Mohimani Svärdell | 2001 | Simklubben Neptun | 43.42 | 1:37.35 | |||||
14 | Roxana Fardi | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 42.13 | 1:38.46 | |||||
15 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 44.02 | 1:40.71 | |||||
- | Elodie Terselius | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sophia Wåhlén | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klaudius Schreck | 2001 | Simklubben Neptun | 29.32 | 1:04.15 | |||||
2 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 30.35 | 1:05.87 | |||||
3 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.56 | 1:09.71 | |||||
4 | Isak Gustafsson | 2001 | Simklubben Neptun | 35.38 | 1:15.48 | |||||
5 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.32 | 1:18.54 | |||||
6 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 39.67 | 1:24.34 | |||||
7 | Erik Andersson | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.93 | 1:25.12 | |||||
8 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.02 | 1:25.52 | |||||
9 | Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.55 | 1:28.64 | |||||
10 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.82 | 1:42.81 | |||||
11 | Martin Hallbäck | 2001 | Spårvägen Simförening | 47.41 | 1:43.84 | |||||
- | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Sahel Moshref | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:54 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.85 | 1:15.30 | |||||
2 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.30 | 1:16.38 | |||||
3 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.98 | 1:18.69 | |||||
4 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.27 | 1:20.42 | |||||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 39.88 | 1:24.39 | |||||
6 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.61 | 1:24.77 | |||||
7 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 41.73 | 1:25.43 | |||||
8 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.04 | 1:26.83 | |||||
9 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 43.01 | 1:27.64 | |||||
10 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.30 | 1:28.03 | |||||
11 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.23 | 1:29.10 | |||||
12 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.92 | 1:30.51 | |||||
13 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 44.46 | 1:31.49 | |||||
14 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 45.97 | 1:35.66 | |||||
15 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.11 | 1:36.47 | |||||
16 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 46.61 | 1:37.19 | |||||
17 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 47.08 | 1:37.45 | |||||
18 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 48.43 | 1:38.39 | |||||
19 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 47.53 | 1:38.94 | |||||
20 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 48.17 | 1:39.19 | |||||
21 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 49.41 | 1:40.72 | |||||
22 | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.72 | 1:44.15 | |||||
23 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 55.11 | 1:48.40 | |||||
24 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.33 | 1:48.44 | |||||
25 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | 52.22 | 1:48.47 | |||||
26 | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.06 | 1:48.92 | |||||
27 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 52.24 | 1:49.05 | |||||
28 | Elsa Engström | 2002 | Spårvägen Simförening | 53.98 | 1:49.43 | |||||
29 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 54.67 | 1:55.28 | |||||
30 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.12 | 2:15.31 | |||||
- | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
- | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.70 | 1:20.47 | |||||
2 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 38.91 | 1:20.86 | |||||
3 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.28 | 1:21.82 | |||||
4 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.92 | 1:22.54 | |||||
5 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.51 | 1:22.72 | |||||
6 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.17 | 1:23.84 | |||||
7 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 41.14 | 1:25.47 | |||||
8 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.37 | 1:27.46 | |||||
9 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.93 | 1:28.07 | |||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.17 | 1:29.63 | |||||
11 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.60 | 1:29.64 | |||||
12 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.51 | 1:29.70 | |||||
13 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.24 | 1:32.51 | |||||
14 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.26 | 1:32.71 | |||||
14 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 44.65 | 1:32.71 | |||||
16 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 46.66 | 1:32.82 | |||||
17 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 44.91 | 1:33.89 | |||||
18 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 44.80 | 1:35.29 | |||||
19 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 46.86 | 1:36.46 | |||||
20 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 47.98 | 1:38.88 | |||||
21 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 49.67 | 1:40.78 | |||||
22 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.85 | 1:40.88 | |||||
23 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.36 | 1:41.03 | |||||
24 | Henos Fisshasen | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 51.96 | 1:41.77 | |||||
25 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.06 | 1:43.34 | |||||
26 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 51.46 | 1:43.65 | |||||
27 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 51.72 | 1:44.77 | |||||
28 | David Gullers-Henry | 2002 | Spårvägen Simförening | 51.45 | 1:45.38 | |||||
28 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 52.39 | 1:45.38 | |||||
30 | Olle Cederberg | 2002 | Hellas Simklubb | 51.55 | 1:46.63 | |||||
31 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 56.19 | 1:52.88 | |||||
32 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 58.25 | 2:02.71 | |||||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Anton Nordström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 35.70 | ||||||
2 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 39.18 | ||||||
3 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.05 | ||||||
4 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 40.33 | ||||||
5 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 40.42 | ||||||
6 | Ida Edvinsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 40.75 | ||||||
7 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 41.48 | ||||||
8 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.04 | ||||||
9 | Johanna Torell | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 43.04 | ||||||
10 | Alexandra Kocsis | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 43.09 | ||||||
11 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 43.55 | ||||||
11 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.55 | ||||||
13 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.71 | ||||||
14 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.10 | ||||||
15 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 44.12 | ||||||
16 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 44.29 | ||||||
17 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 44.31 | ||||||
18 | Elvira Ölund | 2004 | Spårvägen Simförening | 44.41 | ||||||
19 | Cajsa Nyberg Ericsson | 2004 | Simklubben Neptun | 44.70 | ||||||
20 | Greta Genfeldt | 2005 | Simklubben Neptun | 44.76 | ||||||
21 | Andrea Berglund | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.82 | ||||||
22 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 44.84 | ||||||
23 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 44.85 | ||||||
24 | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 45.09 | ||||||
25 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 45.14 | ||||||
26 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 45.16 | ||||||
27 | Cajsa Öhrling | 2004 | Hellas Simklubb | 46.63 | ||||||
28 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 46.67 | ||||||
29 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 46.71 | ||||||
30 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 47.34 | ||||||
31 | Sigrid Priks | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.69 | ||||||
32 | Sarah Gherzghir | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.83 | ||||||
33 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 47.99 | ||||||
34 | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | 48.10 | ||||||
35 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 48.33 | ||||||
36 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.47 | ||||||
37 | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | 48.61 | ||||||
38 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 48.66 | ||||||
39 | Lisa Knöös | 2005 | Hellas Simklubb | 48.93 | ||||||
40 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 48.99 | ||||||
41 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.11 | ||||||
42 | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | 50.32 | ||||||
43 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 51.27 | ||||||
44 | Evangelia Vlachou | 2005 | Simklubben Neptun | 51.43 | ||||||
45 | Elsa Axvik Reutergårdh | 2004 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 51.47 | ||||||
46 | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 51.49 | ||||||
47 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 52.00 | ||||||
48 | Feven Fisshasen | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 52.54 | ||||||
49 | Emilia Englund | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 53.65 | ||||||
50 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 54.13 | ||||||
51 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 54.29 | ||||||
52 | Lulia Mehari | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 54.41 | ||||||
53 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 54.75 | ||||||
54 | Mathilda Almgren | 2005 | Skuru Idrottsklubb | 56.98 | ||||||
55 | Cornelia Dahlén | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.84 | ||||||
56 | Arminda Apaza Cutile | 2006 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 59.85 | ||||||
57 | Ethel Nordman | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:09.80 | ||||||
- | Ester Pettersson | 2005 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Fanny Aschan | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Sandra Llorca | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Tilda Haargaard | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.06 | ||||||
2 | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.58 | ||||||
3 | Sami Alzgoul | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.83 | ||||||
4 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.34 | ||||||
5 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 41.26 | ||||||
6 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.10 | ||||||
7 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 42.44 | ||||||
8 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 43.05 | ||||||
9 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 43.16 | ||||||
10 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 43.77 | ||||||
11 | Waldemar Wada | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.78 | ||||||
12 | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | 44.47 | ||||||
13 | Sebastian Lodin | 2004 | Hellas Simklubb | 45.02 | ||||||
14 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 45.16 | ||||||
15 | Joel Medhane | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.77 | ||||||
16 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 46.33 | ||||||
17 | Patrik Sjöberg | 2006 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.58 | ||||||
18 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 47.44 | ||||||
19 | Leo Robèrt | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 47.59 | ||||||
20 | Dino Lidberg Dimos | 2004 | Simklubben Neptun | 50.10 | ||||||
21 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.25 | ||||||
22 | Liam Pourmand | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 53.01 | ||||||
23 | Emile Özen | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 54.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 12:13 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 41, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 4:35.76 | ||||||
Tess Engvall | 2001 | 32.80 | 1:07.18 | 1:07.18 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 32.78 | 1:07.71 | 2:14.89 | ||||||
Sophia Wåhlén | 2001 | 34.01 | 1:12.16 | 3:27.05 | ||||||
Hanna Lindé | 2001 | 32.51 | 1:08.71 | 4:35.76 | ||||||
2 | Polisen Lag1 Damer [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:41.32 | ||||||
Sofia Walsh | 2002 | 32.38 | 1:07.71 | 1:07.71 | ||||||
Paola Kylberg | 2002 | 33.18 | 1:09.43 | 2:17.14 | ||||||
Alexandra Lindén | 2001 | 34.06 | 1:12.75 | 3:29.89 | ||||||
Julia Grill | 2002 | 34.19 | 1:11.43 | 4:41.32 | ||||||
3 | Spårvägen Fl Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:45.67 | ||||||
Amanda Heed Nordin | 2001 | 34.53 | 1:13.40 | 1:13.40 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 33.54 | 1:11.98 | 2:25.38 | ||||||
Linnea Lindqvist | 2001 | 33.81 | 1:11.96 | 3:37.34 | ||||||
Zafira Engström Vaamonde | 2001 | 32.12 | 1:08.33 | 4:45.67 | ||||||
4 | Skuru Ik Lag 1 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 4:50.10 | ||||||
Ottilia Hjelmborn | 2001 | 34.24 | 1:12.25 | 1:12.25 | ||||||
Claudia Carlson | 2001 | 32.42 | 1:09.30 | 2:21.55 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 33.56 | 1:10.13 | 3:31.68 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 36.55 | 1:18.42 | 4:50.10 | ||||||
5 | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:04.61 | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | 37.23 | 1:17.13 | 1:17.13 | ||||||
Elma Starrost | 2002 | 36.39 | 1:15.26 | 2:32.39 | ||||||
Filippa Ehn | 2001 | 37.64 | 1:18.02 | 3:50.41 | ||||||
Hjördis Köhler | 2001 | 34.60 | 1:14.20 | 5:04.61 | ||||||
6 | Polisen Lag2 Damer [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:12.30 | ||||||
Therese Arnqvist | 2001 | 35.03 | 1:14.46 | 1:14.46 | ||||||
Leticia Yumi Buchli | 2002 | 36.55 | 1:16.97 | 2:31.43 | ||||||
Zelma Karlbom | 2002 | 37.48 | 1:20.38 | 3:51.81 | ||||||
Sarron Mehari | 2001 | 38.25 | 1:20.49 | 5:12.30 | ||||||
7 | Spårvägen Fl Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | 5:18.78 | ||||||
Lovisa Malm | 2002 | 38.97 | 1:24.75 | 1:24.75 | ||||||
Josefin Gardelin | 2001 | 34.46 | 1:14.14 | 2:38.89 | ||||||
Maja Karlsson Karlström | 2002 | 39.57 | 1:26.74 | 4:05.63 | ||||||
Clara Sundqvist | 2001 | 34.02 | 1:13.15 | 5:18.78 | ||||||
8 | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:22.55 | ||||||
Anna Tiselius | 2002 | 37.78 | 1:21.34 | 1:21.34 | ||||||
Erica Sundholm | 2002 | 37.40 | 1:19.85 | 2:41.19 | ||||||
Sophie Bladin | 2002 | 39.27 | 1:22.35 | 4:03.54 | ||||||
Roya Mohimani Svärdell | 2001 | 37.38 | 1:19.01 | 5:22.55 | ||||||
9 | Skuru Ik Lag 2 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 5:38.47 | ||||||
Sofia Österberg | 2001 | 37.82 | 1:23.20 | 1:23.20 | ||||||
Lovisa Schmidt | 2002 | 39.07 | 1:23.70 | 2:46.90 | ||||||
Josefin Almgren | 2002 | 42.74 | 1:27.73 | 4:14.63 | ||||||
Roxana Fardi | 2001 | 38.33 | 1:23.84 | 5:38.47 | ||||||
- | Skuru Ik Lag 3 | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
Ebba Gustafsson | 2001 | |||||||||
Anna Eriksson | 2002 | |||||||||
Ida Johansson | 2002 | |||||||||
Greta Hallman | 2002 | DNS | ||||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Elodie Terselius | 2001 | 38.33 | 1:23.01 | 1:23.01 | ||||||
Felicia Wächter | 2002 | 40.54 | 2:52.53 | |||||||
Anastasia Marinou | 2002 | 4:20.65 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 12:13 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 12:12 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 42, 4X50m Frisim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lidingö SK Damer 1 | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | 2:14.60 | ||||||
Daniella Berglund | 2002 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Irma Åkerblom | 2002 | 35.31 | 1:08.03 | |||||||
Josefine Torell | 2002 | 32.49 | 1:40.52 | |||||||
Stefanie Wrembicki | 2001 | 34.08 | 2:14.60 | |||||||
2 | Spårvägen Fl Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:48.24 | ||||||
Tove Hägerdal | 2002 | 39.65 | 39.65 | |||||||
Elsa Engström | 2002 | 43.87 | 1:23.52 | |||||||
Susanna Nivenius | 2002 | 41.13 | 2:04.65 | |||||||
Alexandra Eriksson | 2002 | 43.59 | 2:48.24 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 12:12 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 43, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 4:12.49 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 27.77 | 58.90 | 58.90 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 28.42 | 59.32 | 1:58.22 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 31.53 | 1:06.16 | 3:04.38 | ||||||
Felix Andersson | 2002 | 32.42 | 1:08.11 | 4:12.49 | ||||||
2 | Spårvägen Po Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:42.05 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 34.16 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 33.09 | 1:09.81 | 2:22.82 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 33.73 | 1:12.68 | 3:35.50 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 31.31 | 1:06.55 | 4:42.05 | ||||||
3 | Polisen Herrar [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:53.52 | ||||||
Erik Andersson | 2001 | 34.70 | 1:12.41 | 1:12.41 | ||||||
David Stålmarck | 2001 | 34.04 | 1:10.25 | 2:22.66 | ||||||
Edvin Wirdby Myren | 2002 | 35.02 | 1:15.09 | 3:37.75 | ||||||
Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | 34.89 | 1:15.77 | 4:53.52 | ||||||
4 | Skuru Ik Herrar [lag 1] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 5:11.16 | ||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 35.42 | 1:14.71 | 1:14.71 | ||||||
Johan Allberg | 2002 | 36.19 | 1:17.27 | 2:31.98 | ||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 37.38 | 1:18.90 | 3:50.88 | ||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 35.17 | 1:20.28 | 5:11.16 | ||||||
5 | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:13.35 | ||||||
Morgan Martinsson | 2001 | 35.56 | 1:13.12 | 1:13.12 | ||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 36.31 | 1:18.47 | 2:31.59 | ||||||
Leo Herrmann | 2002 | 39.72 | 1:20.35 | 3:51.94 | ||||||
Olof Jardfelt | 2001 | 39.19 | 1:21.41 | 5:13.35 | ||||||
6 | Polisen Lag2Herrar [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:18.72 | ||||||
Kiflom Mogos | 2001 | 37.08 | 1:17.82 | 1:17.82 | ||||||
Elias Wirdby Myren | 2002 | 35.84 | 1:16.05 | 2:33.87 | ||||||
Alexandr Sidorov | 2002 | 37.49 | 1:17.60 | 3:51.47 | ||||||
Michiyas Fisshasen | 2001 | 40.61 | 1:27.25 | 5:18.72 | ||||||
7 | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:38.82 | ||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 38.71 | 1:19.58 | 1:19.58 | ||||||
Niclas Varon Boldyrev | 2002 | 39.02 | 1:22.51 | 2:42.09 | ||||||
Antonio Cinotti | 2002 | 40.21 | 1:26.03 | 4:08.12 | ||||||
Erik Johansson | 2002 | 42.27 | 1:30.70 | 5:38.82 | ||||||
8 | Skuru [lag 2] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 6:17.52 | ||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 42.39 | 1:29.39 | 1:29.39 | ||||||
Nils Bergman | 2001 | 44.14 | 1:32.11 | 3:01.50 | ||||||
Anton Hägbom | 2002 | 51.31 | 1:55.44 | 4:56.94 | ||||||
John Sjölund | 2001 | 36.33 | 1:20.58 | 6:17.52 | ||||||
- | Skuru Ik Herrar [lag 2] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Spårvägen Po Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 6:17.52 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 12:20 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 44, 4X50m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Botk-Rönn Herrar [2001] | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 2:27.48 | ||||||
Marcus Hedlund | 2002 | 45.21 | 45.21 | |||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 29.94 | 1:15.15 | |||||||
Robin Serti | 2001 | 38.06 | 1:53.21 | |||||||
Manuel Apaza Colque | 2001 | 34.27 | 2:27.48 | |||||||
2 | Saltsjöb Herrar [2001] | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 2:30.62 | ||||||
Baris Can Köymen | 2002 | 38.74 | 38.74 | |||||||
Arvid Hallenborg | 2002 | 38.71 | 1:17.45 | |||||||
Sahel Moshref | 2001 | 36.26 | 1:53.71 | |||||||
Axel Lilja | 2002 | 36.91 | 2:30.62 | |||||||
3 | Spårvägen Po Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 2:31.07 | ||||||
Martin Hallbäck | 2001 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Matyas Török | 2002 | 37.06 | 1:14.45 | |||||||
Jonathan Pålsson | 2002 | 41.74 | 1:56.19 | |||||||
Gordon Ölund | 2002 | 34.88 | 2:31.07 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 15:30 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 45, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 40.07 | 1:30.44 | |||||
2 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.31 | 1:41.49 | |||||
3 | Johanna Torell | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 49.24 | 1:44.69 | |||||
4 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 48.10 | 1:45.66 | |||||
5 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.18 | 1:45.85 | |||||
6 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 50.84 | 1:46.83 | |||||
7 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 49.08 | 1:46.86 | |||||
8 | Ida Edvinsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 48.92 | 1:49.62 | |||||
9 | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | 50.98 | 1:49.78 | |||||
10 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 50.30 | 1:50.54 | |||||
11 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 52.31 | 1:51.17 | |||||
12 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 54.51 | 1:51.49 | |||||
13 | Elvira Ölund | 2004 | Spårvägen Simförening | 56.81 | 1:51.83 | |||||
14 | Alexandra Kocsis | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 49.21 | 1:51.96 | |||||
15 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 50.77 | 1:52.11 | |||||
16 | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | 57.53 | 1:52.18 | |||||
17 | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | 53.97 | 1:53.04 | |||||
18 | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | 54.34 | 1:54.95 | |||||
19 | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.20 | 1:55.28 | |||||
20 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 56.50 | 1:57.21 | |||||
21 | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 58.31 | 1:59.93 | |||||
22 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 59.62 | 2:00.12 | |||||
23 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 56.44 | 2:02.21 | |||||
24 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 59.89 | 2:03.48 | |||||
25 | Amanda Kelkay | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 58.39 | 2:04.05 | |||||
26 | Evangelia Vlachou | 2005 | Simklubben Neptun | 1:03.32 | 2:06.98 | |||||
- | Vera Steen | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Greta Genfeldt | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 15:30 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 46, 100m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.28 | 1:34.25 | |||||
2 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 46.62 | 1:42.60 | |||||
3 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 49.16 | 1:45.04 | |||||
4 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.03 | 1:45.60 | |||||
5 | Sami Alzgoul | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.37 | 1:46.17 | |||||
6 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 53.05 | 1:50.42 | |||||
7 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 54.52 | 1:54.66 | |||||
- | Waldemar Wada | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 47, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.65 | 1:17.97 | |||||
2 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.84 | 1:18.77 | |||||
3 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.17 | 1:18.86 | |||||
4 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.54 | 1:19.59 | |||||
5 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.10 | 1:23.68 | |||||
6 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 42.79 | 1:33.08 | |||||
7 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.54 | 1:47.75 | |||||
8 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 48.30 | 1:50.23 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 48, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.87 | ||||||
2 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.54 | ||||||
3 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.71 | ||||||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.12 | ||||||
5 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 41.25 | ||||||
6 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.35 | ||||||
7 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.55 | ||||||
8 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 42.77 | ||||||
9 | Milena Östby | 2002 | Hellas Simklubb | 43.17 | ||||||
10 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 43.55 | ||||||
11 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 43.83 | ||||||
12 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 44.07 | ||||||
13 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.73 | ||||||
14 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 46.51 | ||||||
15 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.79 | ||||||
16 | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | 49.76 | ||||||
17 | Anna Eriksson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 51.23 | ||||||
18 | Greta Hallman | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 55.71 | ||||||
19 | Selma Bystedt | 2002 | Hellas Simklubb | 56.92 | ||||||
- | Elsa Engström | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Lupin Flink | 2002 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 15:45 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 15:49 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 49, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.03 | 1:21.40 | |||||
2 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.78 | 1:21.56 | |||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.05 | 1:24.27 | |||||
4 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.02 | 1:27.65 | |||||
5 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 42.77 | 1:29.39 | |||||
6 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.70 | 1:31.40 | |||||
7 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.81 | 1:37.90 | |||||
8 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 45.16 | 1:41.17 | |||||
9 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.18 | 1:44.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 15:49 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 50, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 36.72 | ||||||
2 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.79 | ||||||
3 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 39.11 | ||||||
4 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.85 | ||||||
5 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.24 | ||||||
6 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 41.72 | ||||||
7 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 44.03 | ||||||
8 | John Hector | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.28 | ||||||
9 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.34 | ||||||
10 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 47.06 | ||||||
11 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 48.08 | ||||||
12 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.68 | ||||||
13 | Henos Fisshasen | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.19 | ||||||
14 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.26 | ||||||
- | Anton Nordström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 51, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hanna Mehari | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.02 | 1:31.55 | |||||
2 | Cecilia Viberg | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 45.06 | 1:35.05 | |||||
3 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Simklubben Neptun | 45.08 | 1:36.43 | |||||
4 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 45.19 | 1:37.85 | |||||
5 | Emelie Söderström | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.74 | 1:39.59 | |||||
6 | Mikaela Hedström | 2003 | Spårvägen Simförening | 47.85 | 1:41.68 | |||||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.65 | 1:42.95 | |||||
8 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 48.75 | 1:44.77 | |||||
9 | Mira Burmeister | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 49.96 | 1:45.31 | |||||
10 | Maria Bang | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.40 | 1:45.39 | |||||
11 | Alma Cyrus | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 50.52 | 1:47.28 | |||||
12 | Elvira Schei | 2003 | Spårvägen Simförening | 50.53 | 1:47.39 | |||||
13 | Elsa Fogelsjöö | 2003 | Hellas Simklubb | 51.20 | 1:47.64 | |||||
14 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 50.40 | 1:47.72 | |||||
15 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.54 | 1:47.92 | |||||
16 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 50.58 | 1:48.23 | |||||
17 | Isabell Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 51.74 | 1:48.34 | |||||
18 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 51.90 | 1:49.67 | |||||
19 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 51.95 | 1:49.90 | |||||
20 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 52.35 | 1:50.66 | |||||
21 | Ella Wahlman | 2003 | Simklubben Neptun | 51.57 | 1:52.66 | |||||
22 | Beata Kårén | 2003 | Spårvägen Simförening | 54.82 | 1:53.35 | |||||
23 | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.76 | 1:53.43 | |||||
24 | Moa Smedjer | 2003 | Simklubben Neptun | 53.88 | 1:53.85 | |||||
25 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 53.23 | 1:55.36 | |||||
26 | Luna Estifanos | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.92 | 1:56.08 | |||||
27 | Maria Hedensjö | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 54.09 | 1:57.19 | |||||
28 | Lisa Karlsson | 2003 | Simklubben Neptun | 57.48 | 2:03.41 | |||||
29 | Sofia Onno | 2003 | Spårvägen Simförening | 58.20 | 2:05.22 | |||||
30 | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:00.54 | 2:06.58 | |||||
31 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:04.17 | 2:13.78 | |||||
- | Elisabeth Sjelvgren | 2003 | Kanaans Simsällskap | DNS | ||||||
- | Britta Jardfelt | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lisa Eriksson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Meja Morota | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Vendela Hillström | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 16:31 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 52, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tim Lyrberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.03 | 1:36.66 | |||||
2 | Daniel Löwenberg | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 47.57 | 1:40.37 | |||||
3 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 50.55 | 1:49.47 | |||||
4 | Albin Seidevall | 2003 | Simklubben Neptun | 52.83 | 1:51.03 | |||||
5 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 52.81 | 1:53.16 | |||||
6 | Alexander Varon Boldyrev | 2003 | Simklubben Neptun | 54.43 | 1:56.24 | |||||
7 | Axel Wange | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 57.03 | 2:00.68 | |||||
8 | Isak Wallström-Blomgren | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 57.17 | 2:01.23 | |||||
9 | Malte Norberg | 2003 | Simklubben Neptun | 57.77 | 2:04.16 | |||||
10 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 1:01.10 | 2:09.90 | |||||
11 | Hugo Lundströmer | 2003 | Simklubben Neptun | 1:00.94 | 2:11.93 | |||||
12 | Arvid Nilsson | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:02.50 | 2:13.35 | |||||
13 | Victor Bäckström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 1:06.04 | 2:21.21 | |||||
- | Adam Hansson Dylén | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | David Garmelius | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Malte Haargaard | 2003 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Rasmus Rehn | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:31 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 16:47 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 53, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Leander | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 48.11 | ||||||
2 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 48.59 | ||||||
3 | Emma Thur | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 48.86 | ||||||
4 | Shirley Lidman | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.81 | ||||||
5 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 53.58 | ||||||
6 | Clara Velasco Ullenhag | 2004 | Simklubben Neptun | 54.10 | ||||||
7 | Lova Komada | 2005 | Simklubben Neptun | 54.35 | ||||||
8 | Evangelia Vlachou | 2005 | Simklubben Neptun | 54.37 | ||||||
9 | Linn Solehav | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 54.71 | ||||||
10 | Nike Johnston | 2005 | Simklubben Neptun | 55.08 | ||||||
11 | Lilly Eriksson | 2004 | Simklubben Neptun | 55.09 | ||||||
12 | Elvira Ölund | 2004 | Spårvägen Simförening | 55.34 | ||||||
13 | Agnes Behrenfeldt | 2004 | Simklubben Neptun | 55.42 | ||||||
14 | Li Elveskog | 2004 | Simklubben Neptun | 55.70 | ||||||
15 | Else Jomaa | 2004 | Simklubben Neptun | 55.92 | ||||||
16 | Iris Martinsson | 2005 | Simklubben Neptun | 56.13 | ||||||
17 | Aysha Camal Cerrato | 2004 | Simklubben Neptun | 56.36 | ||||||
18 | Tolue Taheri | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 56.77 | ||||||
19 | Filippa Granström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 57.22 | ||||||
20 | Emelie Dahl | 2004 | Simklubben Neptun | 57.48 | ||||||
21 | Felicia Heinz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 58.28 | ||||||
22 | Maja Rehn | 2004 | Simklubben Neptun | 59.56 | ||||||
23 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 59.68 | ||||||
24 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 59.96 | ||||||
25 | Ellen Ohlsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:00.25 | ||||||
26 | Ida Edvinsson | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:00.41 | ||||||
27 | Greta Genfeldt | 2005 | Simklubben Neptun | 1:00.60 | ||||||
28 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 1:00.80 | ||||||
29 | Andrea Berglund | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 1:00.85 | ||||||
30 | Clara Unden | 2004 | Simklubben Neptun | 1:00.92 | ||||||
31 | Filippa Neuman | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:01.48 | ||||||
32 | Eleonora Engström | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 1:02.72 | ||||||
33 | Katja Kutsenko | 2004 | IFK Lidingö Simklubb | 1:02.82 | ||||||
34 | Alexandra Kocsis | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:04.57 | ||||||
35 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:05.66 | ||||||
- | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Belize Engström | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Cajsa Nyberg Ericsson | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Caroline Friberg | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Elin Johansson | 2004 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
- | Elsa Bäckström | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Filippa Folcker | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Johanna Torell | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Nina Hall | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nova Morota | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Sara Torstensson | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tilda Haargaard | 2005 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Vera Steen | 2005 | Gustavsbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:47 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 16:52 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 54, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Lewander | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.46 | ||||||
2 | Gustav Niring | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.90 | ||||||
3 | Oliver Albinzon | 2005 | Simklubben Neptun | 52.73 | ||||||
4 | Morris Martin | 2004 | Simklubben Neptun | 53.09 | ||||||
5 | Hugo Liljeberg | 2004 | Simklubben Neptun | 53.18 | ||||||
6 | Gabriel Wächter | 2005 | Simklubben Neptun | 54.39 | ||||||
7 | Theo Djuphammar | 2005 | Simklubben Neptun | 54.43 | ||||||
8 | Ferdinand Bang | 2005 | Stockholmspolisens Sim IF | 55.04 | ||||||
9 | Sami Alzgoul | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 57.03 | ||||||
10 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 57.88 | ||||||
11 | Liam Pourmand | 2005 | IFK Lidingö Simklubb | 58.35 | ||||||
12 | Hampus Bengtsson | 2005 | Simklubben Neptun | 58.36 | ||||||
13 | Alexander Suei | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 58.81 | ||||||
14 | Martin Araskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 1:03.52 | ||||||
14 | Ted Wiker | 2004 | Gustavsbergs Simsällskap | 1:03.52 | ||||||
- | Waldemar Wada | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Dino Lidberg Dimos | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Gustavs Cerps | 2004 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Uno Härmark | 2005 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 16:52 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 17:13 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 55, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.79 | 1:19.20 | 2:07.77 | 2:45.65 | |||
2 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.43 | 1:18.49 | 2:09.27 | 2:47.93 | |||
3 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.57 | 1:19.09 | 2:11.64 | 2:48.40 | |||
4 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.87 | 1:20.79 | 2:10.07 | 2:51.62 | |||
5 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.88 | 1:23.93 | 2:18.27 | 2:59.85 | |||
6 | Elma Starrost | 2002 | Simklubben Neptun | 44.06 | 1:29.54 | 2:20.42 | 3:00.26 | |||
7 | Irma Åkerblom | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 41.80 | 1:28.70 | 2:24.73 | 3:07.68 | |||
8 | Zelma Karlbom | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.26 | 1:30.45 | 2:24.52 | 3:08.12 | |||
9 | Josefine Torell | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 44.06 | 1:35.21 | 2:27.24 | 3:09.64 | |||
10 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 45.48 | 1:30.32 | 2:30.29 | 3:12.90 | |||
11 | Daniella Berglund | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 44.04 | 1:32.61 | 2:31.21 | 3:13.21 | |||
12 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.42 | 1:41.01 | 2:36.48 | 3:19.31 | |||
12 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.12 | 1:36.71 | 2:36.88 | 3:19.31 | |||
14 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.31 | 1:34.76 | 2:32.75 | 3:22.76 | |||
15 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 42.39 | 1:37.34 | 2:40.22 | 3:27.02 | |||
16 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.13 | 1:40.72 | 2:42.67 | 3:27.99 | |||
17 | Felicia Wächter | 2002 | Simklubben Neptun | 47.98 | 1:39.18 | 2:40.66 | 3:28.36 | |||
18 | Erica Sundholm | 2002 | Simklubben Neptun | 49.21 | 1:42.25 | 2:41.76 | 3:29.33 | |||
19 | Jana Smeds | 2002 | Simklubben Neptun | 47.72 | 1:44.18 | 2:41.92 | 3:30.80 | |||
20 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 48.64 | 1:43.61 | 2:47.03 | 3:31.86 | |||
21 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.01 | 1:45.09 | 2:44.21 | 3:34.28 | |||
- | Anastasia Marinou | 2002 | Simklubben Neptun | DNF | ||||||
- | Leticia Yumi Buchli | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Victoria Danielsson | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 17:13 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 17:29 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 56, 200m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 37.36 | 1:23.30 | 2:12.76 | 2:49.55 | |||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.16 | 1:21.27 | 2:15.33 | 2:54.77 | |||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.97 | 1:23.33 | 2:16.49 | 2:55.30 | |||
4 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.27 | 1:27.66 | 2:15.34 | 2:57.03 | |||
5 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.67 | 1:26.67 | 2:23.08 | 3:04.93 | |||
6 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.05 | 1:28.56 | 2:25.25 | 3:06.13 | |||
7 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 43.41 | 1:29.08 | 2:24.76 | 3:07.42 | |||
8 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 42.93 | 1:35.19 | 2:30.77 | 3:12.87 | |||
9 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.33 | 1:33.32 | 2:28.22 | 3:13.69 | |||
10 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 40.41 | 1:31.67 | 2:31.10 | 3:14.70 | |||
11 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.23 | 1:31.83 | 2:33.46 | 3:18.59 | |||
12 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.49 | 1:38.19 | 2:37.12 | 3:20.20 | |||
13 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.05 | 1:35.28 | 2:35.63 | 3:20.60 | |||
14 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 47.99 | 1:39.33 | 2:40.80 | 3:28.90 | |||
15 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 48.57 | 1:44.31 | 2:42.47 | 3:29.46 | |||
16 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.11 | 1:41.73 | 2:46.36 | 3:32.76 | |||
17 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 48.61 | 1:43.12 | 2:50.10 | 3:33.08 | |||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
- | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 17:29 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 17:59 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 57, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | SK Neptun Flickor Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:41.76 | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 42.05 | 42.05 | |||||||
Alva Hagström | 2003 | 46.45 | 1:28.50 | |||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 37.62 | 2:06.12 | |||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 35.64 | 2:41.76 | |||||||
2 | Spårvägen Fl Lag 1 | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:45.85 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Veronica Lythell | 2003 | 50.29 | 1:32.50 | |||||||
Mikaela Hedström | 2003 | 36.67 | 2:09.17 | |||||||
Elvira Schei | 2003 | 36.68 | 2:45.85 | |||||||
3 | Polisen Lag1 | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:46.66 | ||||||
Maria Bang | 2003 | 41.55 | 41.55 | |||||||
Emma Thur | 2004 | 49.45 | 1:31.00 | |||||||
Hanna Mehari | 2003 | 38.66 | 2:09.66 | |||||||
Emelie Söderström | 2003 | 37.00 | 2:46.66 | |||||||
4 | SK Neptun Flickor Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:00.00 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Isabell Brodd | 2003 | 52.87 | 1:38.44 | |||||||
Vendela Hillström | 2003 | 42.62 | 2:21.06 | |||||||
Ella Wahlman | 2003 | 38.94 | 3:00.00 | |||||||
5 | Spårvägen Fl Lag 2 | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:07.52 | ||||||
Beata Kårén | 2003 | 46.81 | 46.81 | |||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 53.64 | 1:40.45 | |||||||
Eliane Westermark | 2003 | 47.87 | 2:28.32 | |||||||
Sara Torstensson | 2004 | 39.20 | 3:07.52 | |||||||
6 | Skuru Ik Lag 1 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 3:09.74 | ||||||
Elin Furingsten | 2004 | 50.09 | 50.09 | |||||||
Tilde Rydström | 2003 | 49.49 | 1:39.58 | |||||||
Felicia Heinz | 2004 | 49.52 | 2:29.10 | |||||||
Elsa Bäckström | 2004 | 40.64 | 3:09.74 | |||||||
7 | Lidingö SK Damer A 2003 | 2003 | IFK Lidingö Simklubb | 3:19.88 | ||||||
Andrea Berglund | 2004 | 52.04 | 52.04 | |||||||
Johanna Torell | 2005 | 51.81 | 1:43.85 | |||||||
Cecilia Viberg | 2003 | 45.60 | 2:29.45 | |||||||
Eleonora Engström | 2004 | 50.43 | 3:19.88 | |||||||
8 | Spårvägen Fl Lag 3 | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:23.09 | ||||||
Veronica Olsson | 2005 | 50.86 | 50.86 | |||||||
Elvira Ölund | 2004 | 54.18 | 1:45.04 | |||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 54.96 | 2:40.00 | |||||||
Belize Engström | 2004 | 43.09 | 3:23.09 | |||||||
9 | SK Neptun Flickor Lag 5 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:23.28 | ||||||
Greta Genfeldt | 2005 | 52.16 | 52.16 | |||||||
Lova Komada | 2005 | 56.43 | 1:48.59 | |||||||
Moa Smedjer | 2003 | 50.29 | 2:38.88 | |||||||
Iris Martinsson | 2005 | 44.40 | 3:23.28 | |||||||
10 | Gustavsberg SS Lag 1 | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 3:30.22 | ||||||
Fanny Fröberg Tinell | 2003 | 57.04 | 57.04 | |||||||
Malva Eriksson | 2006 | 1:02.62 | 1:59.66 | |||||||
Lisa Eriksson | 2003 | 50.01 | 2:49.67 | |||||||
Ida Edvinsson | 2004 | 40.55 | 3:30.22 | |||||||
11 | Spårvägen Fl Lag 4 | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:30.35 | ||||||
Nova Morota | 2005 | 54.70 | 54.70 | |||||||
Malin Kullman | 2004 | 1:02.40 | 1:57.10 | |||||||
Sofia Onno | 2003 | 50.59 | 2:47.69 | |||||||
Linda Lövqvist | 2003 | 42.66 | 3:30.35 | |||||||
12 | Skuru Ik Lag 2 | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 3:45.36 | ||||||
Mathilda Almgren | 2005 | 57.30 | 57.30 | |||||||
Lovisa Niska Söderqvist | 2004 | 1:01.90 | 1:59.20 | |||||||
Filippa Lindskog | 2004 | 59.82 | 2:59.02 | |||||||
Paulina Sunesson | 2004 | 46.34 | 3:45.36 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Lilly Eriksson | 2004 | 48.23 | 48.23 | |||||||
Britta Jardfelt | 2003 | 50.98 | 1:39.21 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 4 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Cajsa Nyberg Ericsson | 2004 | 51.79 | 51.79 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 6 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Nina Hall | 2004 | 1:00.65 | 1:00.65 | |||||||
Nike Johnston | 2005 | 56.20 | 1:56.85 | |||||||
- | SK Neptun Flickor Lag 7 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Lisa Karlsson | 2003 | 55.03 | 55.03 | |||||||
Li Elveskog | 2004 | 56.62 | 1:51.65 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 17:59 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 18:02 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 58, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag1 | 2003 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:43.00 | ||||||
Daniel Löwenberg | 2003 | 37.96 | 37.96 | |||||||
Tim Lyrberg | 2003 | 44.67 | 1:22.63 | |||||||
Lukas Kelkay | 2003 | 42.51 | 2:05.14 | |||||||
Victor Trägårdh | 2003 | 37.86 | 2:43.00 | |||||||
2 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2003 | Simklubben Neptun | 2:58.67 | ||||||
Alexander Varon Boldyrev | 2003 | 45.71 | 45.71 | |||||||
Morris Martin | 2004 | 53.49 | 1:39.20 | |||||||
Troy Kroonder | 2003 | 40.48 | 2:19.68 | |||||||
Albin Seidevall | 2003 | 38.99 | 2:58.67 | |||||||
3 | Spårvägen Herrar [2003] | 2003 | Spårvägen Simförening | 3:17.79 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 53.65 | 53.65 | |||||||
Viktor Malmring | 2003 | 50.84 | 1:44.49 | |||||||
Linus Öberg | 2003 | 44.74 | 2:29.23 | |||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 48.56 | 3:17.79 | |||||||
4 | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2003 | Simklubben Neptun | 3:23.72 | ||||||
Uno Härmark | 2005 | 52.18 | 52.18 | |||||||
Theo Djuphammar | 2005 | 55.14 | 1:47.32 | |||||||
Hugo Lundströmer | 2003 | 54.67 | 2:41.99 | |||||||
Malte Norberg | 2003 | 41.73 | 3:23.72 | |||||||
- | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2003 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 18:02 |