2018-08-16   04:25:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden försök 2014 -Skuru

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:00   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    36.59        1:15.86   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    38.46        1:17.85   
Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    37.94        1:18.38   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    38.80        1:18.70   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    38.84        1:19.36   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    38.43        1:20.19   
Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF    39.38        1:21.20   
Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägen Simförening    39.22        1:21.37   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    40.27        1:21.82   
10  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    1:22.24        1:22.24   
11  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.32        1:23.76   
12  Moa Fors  2001  Skuru Idrottsklubb    40.37        1:25.00   
13  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    41.59        1:25.63   
14  Josefin Gardelin  2001  Spårvägen Simförening    42.24        1:27.19   
15  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    42.24        1:27.20   
16  Malin Sandberg  2001  Hellas Simklubb    42.94        1:28.75   
17  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    43.68        1:29.21   
18  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    43.73        1:29.25   
19  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    43.83        1:29.30   
20  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    43.16        1:29.52   
21  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    44.56        1:32.00   
22  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    45.13        1:32.04   
23  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    44.49        1:32.78   
24  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap    44.54        1:33.13   
25  Sidony Estifanos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    46.13        1:34.23   
26  Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb    46.31        1:35.13   
27  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    47.09        1:36.07   
28  Sofia Österberg  2001  Skuru Idrottsklubb    1:38.38        1:38.38   
29  Roxana Fardi  2001  Skuru Idrottsklubb    1:40.85        1:40.85   
30  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    1:41.18        1:41.18   
31  Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb    1:42.80        1:42.80   
32  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:42.89        1:42.89   
33  Caroline Klinck  2001  Skuru Idrottsklubb    1:43.60        1:43.60   
34  Elin Keijser  2001  Skuru Idrottsklubb    1:46.98        1:46.98   
35  Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb    1:49.26        1:49.26   
36  Juliett Eklöf  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:52.54        1:52.54   
Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:00 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    30.55        1:04.78   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    32.91        1:08.08   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    35.90        1:13.15   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    35.37        1:14.49   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap    38.01        1:18.62   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening    38.37        1:20.64   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.71        1:21.72   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.76        1:24.56   
Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    42.90        1:27.26   
10  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    43.06        1:28.63   
11  Lukas Lodin  2001  Hellas Simklubb    42.84        1:28.82   
12  Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun    43.58        1:30.63   
13  Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    43.57        1:31.65   
14  Marcus Thune  2001  Hellas Simklubb    45.29        1:34.67   
15  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    46.41        1:35.73   
16  Elliot Stenström  2001  Skuru Idrottsklubb    48.51        1:41.06   
17  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    50.47        1:41.44   
18  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun    49.72        1:42.83   
19  Gabriel Norden  2001  IFK Lidingö Simklubb    49.80        1:43.11   
20  Michiyas Fisshasen  2001  Stockholmspolisens Sim IF    51.90        1:47.32   
21  Adam Blomqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    55.28        1:57.52   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Erik Andersson  2001  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Max Kenning  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  09:53   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    33.30  1:10.80  1:50.21    2:28.19   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    34.01  1:12.54  1:52.89    2:31.67   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.29  1:12.91  1:54.61    2:33.72   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    34.73  1:14.11  1:56.78    2:38.25   
Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.05  1:16.04  1:58.55    2:39.58   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    36.67  1:18.80  2:01.73    2:41.30   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.41  1:22.41  2:09.80    2:52.52   
Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    37.98  1:23.43  2:09.78    2:54.96   
Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    38.12  1:22.04  2:08.88    2:55.30   
10  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    40.90  1:25.58  2:11.83    2:55.81   
11  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    39.54  1:27.22  2:15.40    3:01.80   
12  Milena Östby  2002  Hellas Simklubb    40.32  1:26.56  2:16.15    3:01.95   
13  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    39.52  1:26.01  2:16.10    3:02.77   
14  Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    40.60  1:29.08  2:19.33    3:06.55   
15  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    40.82  1:29.53  2:20.06    3:08.67   
16  Jana Smeds  2002  Simklubben Neptun    39.72  1:29.75  2:22.39    3:12.74   
17  Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun    43.28  1:33.14  2:25.36    3:14.55   
18  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    41.44  1:30.68  2:23.62    3:21.13   
19  Ida Johansson  2002  Skuru Idrottsklubb    43.12  1:36.21  2:32.39    3:28.05   
20  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    44.47  1:35.32  2:31.33    3:29.99   
21  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    46.20  1:42.01  2:39.71    3:35.25   
22  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.33  1:39.16  2:39.56    3:35.51   
23  Elsa Engström  2002  Spårvägen Simförening    46.89  1:42.75  2:41.81    3:38.03   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  09:53 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 4, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    33.90  1:11.44  1:51.44    2:27.71   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    34.22  1:13.62  1:55.39    2:34.38   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    35.24  1:17.16  1:59.24    2:38.74   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    34.89  1:15.47  1:58.28    2:39.37   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    36.67  1:18.92  2:01.84    2:43.48   
Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.14  1:19.15  2:02.86    2:45.62   
Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    38.72  1:22.52  2:06.02    2:47.62   
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF    38.32  1:21.54  2:06.07    2:48.28   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.30  1:20.94  2:06.80    2:48.60   
10  Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    37.02  1:20.27  2:06.12    2:48.70   
11  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    37.64  1:22.23  2:06.73    2:50.25   
12  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    37.68  1:21.56  2:07.53    2:51.41   
13  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    40.20  1:24.74  2:09.04    2:52.12   
14  William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    40.21  1:25.52  2:12.45    2:58.40   
15  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    40.06  1:25.83  2:14.33    3:01.81   
16  Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    39.23  1:25.54  2:16.38    3:03.09   
17  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    38.87  1:26.73  2:16.77    3:03.28   
18  Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    39.49  1:27.98  2:18.50    3:04.05   
19  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    42.75  1:32.42  2:23.32    3:11.40   
20  Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    41.00  1:31.18  2:23.50    3:11.71   
21  Niclas Varon Boldyrev  2002  Simklubben Neptun    40.79  1:27.09  2:20.33    3:12.58   
22  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.07  1:34.74  2:26.18    3:14.29   
23  Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb    44.78  1:36.03  2:31.26    3:25.37   
24  David Gullers-Henry  2002  Spårvägen Simförening    43.80  1:36.05  2:31.64    3:27.32   
25  Henos Fisshasen  2002  Stockholmspolisens Sim IF    47.63  1:46.17  2:45.50    3:35.16   
26  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    50.16  1:48.12  2:47.39    3:41.03   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    37.80        1:22.31   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    37.17        1:25.83   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    41.03        1:26.38   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.36        1:26.84   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb    42.70        1:30.57   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    42.64        1:31.81   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    45.14        1:32.97   
Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.48        1:33.50   
Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    47.39        1:34.19   
10  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    44.64        1:34.47   
11  Maria Bang  2003  Stockholmspolisens Sim IF    43.48        1:36.91   
12  Elsa Fogelsjöö  2003  Hellas Simklubb    45.39        1:37.44   
13  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    45.81        1:37.55   
14  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    45.73        1:38.57   
15  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    46.44        1:38.89   
16  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.11        1:39.45   
17  Mandana Fardi  2003  Skuru Idrottsklubb    44.95        1:39.97   
18  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens Sim IF    45.47        1:40.09   
19  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    46.70        1:41.05   
20  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    46.88        1:41.13   
21  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    48.97        1:41.79   
22  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    49.20        1:41.96   
23  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    45.82        1:42.56   
24  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    47.14        1:43.35   
25  Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb    49.92        1:43.77   
26  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens Sim IF    48.34        1:45.32   
27  Luna Estifanos  2003  Stockholmspolisens Sim IF    50.25        1:47.03   
28  Edith Hukkanen  2003  Stockholmspolisens Sim IF    51.38        1:48.41   
29  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    49.88        1:51.87   
30  Moa Smedjer  2003  Simklubben Neptun    52.68        1:53.64   
31  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    53.19        1:54.34   
32  Sofia Onno  2003  Spårvägen Simförening    52.77        1:54.65   
33  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    56.84        2:03.32   
Kolbrún Óskarsdóttir  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Britta Jardfelt  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Lisa Karlsson  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Sandybel Karahbachi  2003  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:40 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 6, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    37.53        1:23.60   
Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    42.75        1:29.28   
Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    41.93        1:33.77   
Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    44.08        1:35.70   
Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF    46.60        1:39.35   
Pijus Guvenius  2003  Stockholmspolisens Sim IF    47.01        1:39.72   
Alexander Varon Boldyrev  2003  Simklubben Neptun    46.19        1:40.13   
Albin Seidevall  2003  Simklubben Neptun    49.82        1:41.84   
Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    47.60        1:42.58   
10  Axel Wange  2003  IFK Lidingö Simklubb    49.73        1:46.74   
11  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    52.58        1:48.20   
12  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    51.82        1:50.03   
13  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    56.75        1:58.04   
14  David Garmelius  2003  Spårvägen Simförening    54.59        2:02.26   
Sebastian Johansson  2003  Simklubben Neptun            DNS   
Vilmer Stensson  2003  IFK Lidingö Simklubb            DNS   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Bernard Ooi  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Hugo Lundströmer  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Rasmus Rehn  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:39 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 7, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    32.05        1:06.34   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    32.54        1:06.77   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    32.58        1:07.84   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    33.54        1:09.07   
Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    34.40        1:11.99   
Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF    33.88        1:12.13   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    34.82        1:12.27   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    34.14        1:12.29   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    34.31        1:12.38   
10  Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    35.62        1:12.62   
11  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägen Simförening    35.05        1:12.97   
12  Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    34.52        1:14.22   
13  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    35.63        1:14.71   
14  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    36.18        1:14.80   
15  Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening    35.66        1:14.91   
16  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    36.52        1:15.19   
17  Stefanie Wrembicki  2001  IFK Lidingö Simklubb    35.82        1:15.31   
18  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    37.10        1:16.09   
19  Josefin Gardelin  2001  Spårvägen Simförening    36.04        1:16.45   
20  Ella Langell Högblom  2001  Gustavsbergs Simsällskap    35.54        1:16.51   
21  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.04        1:17.69   
22  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    37.64        1:17.89   
23  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    37.54        1:17.92   
24  Saron Abraha  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.35        1:20.99   
25  Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb    39.10        1:21.66   
26  Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.31        1:23.12   
27  Malin Sandberg  2001  Hellas Simklubb    40.39        1:23.40   
28  Moa Fors  2001  Skuru Idrottsklubb    38.34        1:23.58   
29  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.86        1:23.92   
30  Sidony Estifanos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.64        1:24.46   
31  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    38.74        1:24.94   
32  Ella Dillén Tombs  2001  Simklubben Neptun    42.15        1:26.24   
32  Roxana Fardi  2001  Skuru Idrottsklubb    39.54        1:26.24   
34  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    40.99        1:26.98   
35  Caroline Klinck  2001  Skuru Idrottsklubb    41.60        1:27.37   
36  Sofia Österberg  2001  Skuru Idrottsklubb    40.70        1:27.58   
37  Ebba Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    40.87        1:29.86   
38  Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb    42.98        1:31.01   
39  Elin Keijser  2001  Skuru Idrottsklubb    43.14        1:31.74   
40  Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb    42.66        1:32.12   
41  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    43.94        1:32.49   
Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 8, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    27.99        57.94   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    28.09        58.97   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    29.90        1:03.53   
Ludvig Grape Glennhage  2001  Gustavsbergs Simsällskap    31.48        1:06.03   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    31.85        1:06.10   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    33.84        1:07.22   
Erik Andersson  2001  Stockholmspolisens Sim IF    32.47        1:07.33   
David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens Sim IF    33.16        1:09.56   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening    34.60        1:12.51   
10  Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    35.21        1:13.34   
11  Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    35.74        1:15.04   
12  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    36.63        1:15.35   
13  Marcus Thune  2001  Hellas Simklubb    35.62        1:15.36   
14  Lukas Lodin  2001  Hellas Simklubb    38.20        1:19.09   
15  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    37.57        1:19.40   
16  Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    37.76        1:21.04   
17  Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun    38.58        1:22.27   
18  John Sjölund  2001  Skuru Idrottsklubb    37.24        1:22.58   
19  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    41.24        1:23.39   
20  Max Pelli  2001  Stockholmspolisens Sim IF    39.12        1:23.51   
21  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    41.32        1:24.20   
22  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    38.88        1:24.59   
23  Max Kenning  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.52        1:25.14   
24  Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.17        1:25.35   
25  Gabriel Norden  2001  IFK Lidingö Simklubb    40.09        1:26.58   
26  Melvin Elison  2001  Simklubben Neptun    39.02        1:27.29   
27  Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid    41.39        1:27.56   
28  Michiyas Fisshasen  2001  Stockholmspolisens Sim IF    42.57        1:28.08   
29  Elliot Stenström  2001  Skuru Idrottsklubb    40.19        1:28.75   
30  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid    41.93        1:31.10   
31  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun    45.15        1:37.18   
32  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    45.25        1:44.79   
33  Adam Blomqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    49.41        1:45.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    41.10        1:26.08   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    41.90        1:27.98   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    42.72        1:29.52   
Tora Hansson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    43.26        1:31.30   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    44.49        1:33.47   
Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    44.33        1:33.82   
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    44.36        1:34.07   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    46.03        1:37.76   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    45.95        1:39.04   
10  Selma Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.04        1:40.41   
11  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    45.84        1:41.31   
12  Esther Martinsson  2002  Simklubben Neptun    47.48        1:41.79   
13  Lovisa Schmidt  2002  Skuru Idrottsklubb    47.28        1:41.88   
14  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    47.39        1:41.92   
15  Jana Smeds  2002  Simklubben Neptun    46.36        1:41.93   
16  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.66        1:43.15   
17  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    49.45        1:47.26   
18  Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun    50.33        1:47.58   
19  Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    51.26        1:48.29   
20  Selma Bystedt  2002  Hellas Simklubb    52.96        1:50.37   
21  Felicia Watz  2002  Älvsjö AIK Fritid    52.12        1:51.43   
22  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    53.39        1:53.55   
23  Elsa Engström  2002  Spårvägen Simförening    54.20        1:53.90   
24  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    52.83        1:54.13   
25  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    54.99        1:54.67   
26  Ida Johansson  2002  Skuru Idrottsklubb    52.37        1:55.57   
27  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    55.95        1:59.80   
28  Greta Hallman  2002  Skuru Idrottsklubb    55.27        1:59.92   
29  Milena Östby  2002  Hellas Simklubb    55.79        2:00.30   
30  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    56.04        2:02.48   
Matilda Lesse  2002  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Viktoria Olsson  2002  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  12:06 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF    43.03        1:29.65   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    43.94        1:30.08   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    44.74        1:36.83   
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    47.81        1:40.18   
William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    46.91        1:41.03   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    48.02        1:41.36   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    47.03        1:41.89   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    48.83        1:41.98   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    49.78        1:43.81   
10  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    49.35        1:43.95   
11  Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    50.45        1:44.25   
12  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    49.07        1:45.05   
13  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    49.90        1:45.21   
14  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    50.18        1:45.44   
15  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    50.86        1:45.67   
16  Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    49.97        1:47.40   
17  Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    50.15        1:48.21   
18  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    52.82        1:51.65   
19  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    52.83        1:53.17   
20  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    53.05        1:53.41   
21  Niclas Varon Boldyrev  2002  Simklubben Neptun    52.55        1:54.52   
22  Jacob Berhanu Birke  2002  Spårvägen Simförening    55.12        1:54.74   
23  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    54.38        1:55.37   
24  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    54.84        1:56.06   
25  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    54.33        1:56.71   
26  David Gullers-Henry  2002  Spårvägen Simförening    54.08        1:57.33   
27  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    57.00        2:01.94   
28  Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    58.03        2:03.49   
Gabriel Heido  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DNS   
Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tiger Martin  2002  Simklubben Neptun            DSQ   
Totte Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  12:01   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    41.30        1:23.92   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    39.99        1:24.78   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    43.12        1:27.26   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb    43.90        1:29.99   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    44.97        1:35.15   
Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    48.03        1:37.69   
Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    49.52        1:37.79   
Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    48.78        1:38.34   
Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    49.22        1:38.55   
10  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    49.83        1:40.53   
11  Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    49.84        1:41.34   
12  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.82        1:42.11   
13  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    50.12        1:42.27   
14  Elsa Fogelsjöö  2003  Hellas Simklubb    48.98        1:42.62   
15  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    49.05        1:42.79   
16  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    50.68        1:43.83   
17  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens Sim IF    50.49        1:44.29   
18  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    51.28        1:46.71   
19  Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb    51.61        1:47.36   
20  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    52.95        1:47.97   
21  Sandybel Karahbachi  2003  Stockholmspolisens Sim IF    53.73        1:49.31   
22  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    57.05        1:54.41   
23  Britta Jardfelt  2003  Simklubben Neptun    57.19        1:58.57   
24  Lisa Karlsson  2003  Simklubben Neptun    1:00.07        2:01.29   
25  Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening    1:01.78        2:02.57   
26  Moa Smedjer  2003  Simklubben Neptun    1:00.61        2:04.40   
27  Sofia Onno  2003  Spårvägen Simförening    1:00.14        2:04.48   
Kolbrún Óskarsdóttir  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Mandana Fardi  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Maria Bang  2003  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  12:01 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  12:14   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    38.96        1:20.99   
Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF    45.97        1:34.52   
Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    47.49        1:35.56   
Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    46.44        1:36.74   
Alexander Varon Boldyrev  2003  Simklubben Neptun    50.30        1:45.12   
Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    52.46        1:46.35   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    55.00        1:50.64   
Albin Seidevall  2003  Simklubben Neptun    55.24        1:53.63   
Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    55.17        1:54.55   
10  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    55.78        1:56.57   
11  Hugo Lundströmer  2003  Simklubben Neptun    57.38        1:56.90   
12  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    56.17        1:57.70   
13  David Garmelius  2003  Spårvägen Simförening    58.54        2:00.93   
Sebastian Johansson  2003  Simklubben Neptun            DNS   
Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening            DNF   
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Pijus Guvenius  2003  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Rasmus Rehn  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  12:14 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  13:03   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 13, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Neptun Flickor Lag 1  2001  Simklubben Neptun            5:09.74   
  Vilma Brolund  2001      38.20  1:18.22      1:18.22   
  Elma Starrost  2002      41.80  1:29.01      2:47.23   
  Tess Engvall  2001      34.45  1:13.84      4:01.07   
  Hanna Lindé  2001      32.43  1:08.67      5:09.74   
                     
Skuru Ik Lag 1  2001  Skuru Idrottsklubb            5:19.68   
  Ottilia Hjelmborn  2001      38.06  1:18.01      1:18.01   
  Claudia Carlson  2001      39.72  1:26.28      2:44.29   
  Anna Westborg  2002      36.39  1:18.28      4:02.57   
  Felicia Östlund  2002      35.32  1:17.11      5:19.68   
                     
Spårvägen Fl Lag 1  2002  Spårvägen Simförening            5:20.97   
  Linn Herlin  2002      38.29  1:18.92      1:18.92   
  Clara Sundqvist  2001      42.73  1:30.58      2:49.50   
  Zafira Engström Vaamonde  2001      35.18  1:20.21      4:09.71   
  Amanda Heed Nordin  2001      33.62  1:11.26      5:20.97   
                     
Polisen Lag1 Damer [2001]  2001  Stockholmspolisens Sim IF            5:23.82   
  Paola Kylberg  2002      40.03  1:22.35      1:22.35   
  Therese Arnqvist  2001      41.42  1:30.13      2:52.48   
  Julia Grill  2002      35.99  1:19.53      4:12.01   
  Alexandra Lindén  2001      34.08  1:11.81      5:23.82   
                     
Spårvägen Fl Lag 2  2002  Spårvägen Simförening            5:56.62   
  Linnea Lindqvist  2001      38.61  1:19.72      1:19.72   
  Maja Karlsson Karlström  2002      46.28  1:43.13      3:02.85   
  Josefin Gardelin  2001      37.61  1:28.69      4:31.54   
  Lovisa Malm  2002      39.50  1:25.08      5:56.62   
                     
Skuru Ik Lag 2]  2001  Skuru Idrottsklubb            6:10.23   
  Moa Fors  2001      41.31  1:25.59      1:25.59   
  Ebba Gustafsson  2001      42.26  1:34.83      3:00.42   
  Roxana Fardi  2001      42.77  1:42.30      4:42.72   
  Emma Lundgren  2001      39.44  1:27.51      6:10.23   
                     
SK Neptun Flickor Lag 3  2001  Simklubben Neptun            DNS   
  Amanda Bekkewold  2001                 
  Jana Smeds  2002                 
  Embla Wihk  2002                 
  Erica Sundholm  2002              DNS   
                     
Skuru Ik Lag 3  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
SK Neptun Flickor Lag 2  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
SK Neptun Flickor Lag 4  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  13:03 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  13:03   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 14, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saltsjöb Damer [2001]  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:43.34   
  Louise Ericsson  2001      38.82        38.82   
  Selma Petré  2002      47.12        1:25.94   
  Thea Boij Du Rietz  2002      41.78        2:07.72   
  Mimmi Busck  2001      35.62        2:43.34   
                     
Botk-Rönn Damer [2001]  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:46.01   
  Saron Abraha  2001      44.47        44.47   
  Pernilla Hemmälin  2001      45.15        1:29.62   
  Jemina Granholm  2002      40.82        2:10.44   
  Emilia Bengtsson  2001      35.57        2:46.01   
                     
Spårvägen Fl Lag 1  2002  Spårvägen Simförening            3:15.54   
  Susanna Nivenius  2002      47.68        47.68   
  Alexandra Eriksson  2002      50.68        1:38.36   
  Elsa Engström  2002      55.82        2:34.18   
  Tove Hägerdal  2002      41.36        3:15.54   
                     
Skuru Ik Lag 4  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  13:03 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  13:05   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 15, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Neptun Pojkar Lag 1  2001  Simklubben Neptun            4:42.97   
  Isak Gustafsson  2001      35.46  1:13.20      1:13.20   
  Klaudius Schreck  2001      34.21  1:16.01      2:29.21   
  Oliver Rehn  2001      30.33  1:05.31      3:34.52   
  Felix Andersson  2002      33.34  1:08.45      4:42.97   
                     
Polisen Herrar [2001]  2001  Stockholmspolisens Sim IF            5:27.17   
  Erik Andersson  2001      38.76  1:19.22      1:19.22   
  Alexandr Sidorov  2002      42.56  1:30.96      2:50.18   
  David Stålmarck  2001      37.72  1:22.24      4:12.42   
  Tyrone Nilsson-Deya  2001      35.12  1:14.75      5:27.17   
                     
Spårvägen Po Lag 2  2002  Spårvägen Simförening            5:58.74   
  William Bernhardsson  2002      40.13  1:24.14      1:24.14   
  Ludvig Jansson  2002      48.23  1:44.75      3:08.89   
  Gustav Henrikssen  2002      39.67  1:30.91      4:39.80   
  Aaron O´Malley  2002      37.59  1:18.94      5:58.74   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 2  2001  Simklubben Neptun            5:59.09   
  Dexter Dalsgaard  2001      40.68  1:25.98      1:25.98   
  Erik Johansson  2002      49.58  1:46.35      3:12.33   
  Oscar Mogard Linden  2002      43.14  1:32.01      4:44.34   
  Morgan Martinsson  2001      35.31  1:14.75      5:59.09   
                     
Polisen Lag2Herrar [2001]  2001  Stockholmspolisens Sim IF            6:05.72   
  Edvin Wirdby Myren  2002      40.86  1:24.42      1:24.42   
  Kiflom Mogos  2001      47.53  1:40.17      3:04.59   
  Elias Wirdby Myren  2002      38.88  1:31.24      4:35.83   
  Michiyas Fisshasen  2001      39.92  1:29.89      6:05.72   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 3  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 4  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
Skuru Ik Herrar [lag 1]  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
Spårvägen Po Lag 1  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  13:05 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  07:52   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Spårvägen Po Lag 1  2002  Spårvägen Simförening            2:52.34   
  Matyas Török  2002      43.60        43.60   
  Jonathan Pålsson  2002      51.88        1:35.48   
  Martin Hallbäck  2001      42.32        2:17.80   
  Gordon Ölund  2002      34.54        2:52.34   
                     
Botk-Rönn Herrar [2001]  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            2:53.59   
  Robin Serti  2001      47.27        47.27   
  Juan Esbjörnsson  2002      52.64        1:39.91   
  Daniel Karlsson  2001      33.09        2:13.00   
  Erik Agnorelli  2001      40.59        2:53.59   
                     
Saltsjöb Herrar [2001]  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
Skuru Ik Herrar [lag 1]  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
Älvsjö AIK Herrar [2001]  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  07:52 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    41.76        1:29.08   
Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    41.79        1:29.30   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    43.31        1:30.35   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    43.45        1:31.05   
Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF    43.22        1:32.03   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    43.95        1:32.28   
Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    45.00        1:33.21   
Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    43.93        1:33.21   
Ebba Gustafsson  2001  Skuru Idrottsklubb    43.11        1:35.45   
10  Josefin Gardelin  2001  Spårvägen Simförening    44.61        1:36.31   
11  Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    45.05        1:37.75   
12  Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    46.54        1:38.10   
13  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    46.67        1:40.52   
14  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    47.36        1:41.73   
15  Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.27        1:42.25   
16  Astrid Petersson Lindberg  2001  Simklubben Neptun    49.03        1:42.52   
17  Sidony Estifanos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    49.91        1:45.06   
18  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    49.35        1:45.18   
19  Tova Rasmuson  2001  Simklubben Neptun    48.49        1:45.32   
20  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägen Simförening    49.40        1:45.69   
21  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    51.58        1:47.15   
22  Clara Bohman  2001  Simklubben Neptun    49.84        1:48.42   
23  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    51.40        1:48.79   
24  Mikaela Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    51.90        1:50.18   
25  Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb    52.62        1:50.53   
26  Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb    52.13        1:51.98   
27  Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb    53.15        1:52.06   
28  Sofia Österberg  2001  Skuru Idrottsklubb    53.27        1:52.16   
29  Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF    52.91        1:53.24   
30  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    52.26        1:53.45   
31  Emilia Bengtsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    54.21        1:58.01   
32  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    55.28        1:58.70   
Erica Öberg  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Moa Fors  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Elin Keijser  2001  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:28   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    34.93        1:14.64   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    38.87        1:22.02   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    39.11        1:24.29   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    42.03        1:27.38   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    41.88        1:27.86   
David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens Sim IF    43.95        1:32.13   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.92        1:32.22   
Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    46.68        1:38.37   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    46.91        1:39.00   
10  Marcus Thune  2001  Hellas Simklubb    47.11        1:39.78   
11  Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    47.17        1:39.97   
12  Melvin Elison  2001  Simklubben Neptun    49.09        1:42.89   
13  Lukas Lodin  2001  Hellas Simklubb    49.04        1:43.36   
14  Adrian Brinnen  2001  Simklubben Neptun    46.17        1:43.60   
15  Nils Bergman  2001  Skuru Idrottsklubb    50.04        1:47.32   
16  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    52.25        1:50.89   
17  Michiyas Fisshasen  2001  Stockholmspolisens Sim IF    53.16        1:51.96   
18  Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    53.65        1:53.11   
19  Adam Blomqvist  2001  Skuru Idrottsklubb    54.41        1:57.47   
20  Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    56.27        1:57.88   
21  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    56.24        1:58.04   
22  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    56.01        1:58.73   
23  Nicolas Jernberg  2001  Älvsjö AIK Fritid    56.54        2:00.73   
Max Kenning  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid            DSQ   
Paul Hansson  2001  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  16:28 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:38   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening            36.12   
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun            36.96   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF            38.63   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            39.77   
Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF            43.44   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.66   
Elsa Fogelsjöö  2003  Hellas Simklubb            44.63   
Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun            44.66   
Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb            44.86   
10  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            44.97   
11  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            45.09   
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening            46.13   
13  Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening            47.49   
14  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            47.86   
15  Iza Ramså Ness  2003  Stockholmspolisens Sim IF            48.18   
16  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening            48.61   
17  Moa Smedjer  2003  Simklubben Neptun            49.89   
18  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.22   
19  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening            51.93   
20  Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb            53.07   
21  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening            53.58   
22  Sandybel Karahbachi  2003  Stockholmspolisens Sim IF            55.22   
23  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening            58.01   
Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun            DNS   
Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Edith Hukkanen  2003  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Luna Estifanos  2003  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Moa Eklund  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  16:38 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  16:51   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF            38.33   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun            39.66   
Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF            43.37   
Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF            43.85   
Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening            44.92   
Pijus Guvenius  2003  Stockholmspolisens Sim IF            50.35   
Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF            51.39   
Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening            51.62   
Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid            51.70   
10  Axel Wange  2003  IFK Lidingö Simklubb            51.83   
11  Hugo Lundströmer  2003  Simklubben Neptun            56.89   
Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Albin Seidevall  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Alexander Varon Boldyrev  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
David Garmelius  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun            DSQ   
Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  16:51 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  17:12   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            42.43   
Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens Sim IF            47.08   
Aysha Camal Cerrato  2004  Simklubben Neptun            47.32   
Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            47.76   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening            48.73   
Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            49.87   
Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            50.58   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            50.65   
Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb            50.73   
10  Alexandra Kocsis  2004  Gustavsbergs Simsällskap            50.79   
10  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            50.79   
12  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            50.89   
13  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            50.94   
14  Alice Ek  2005  Stockholmspolisens Sim IF            51.37   
15  Cajsa Nyberg Ericsson  2004  Simklubben Neptun            51.69   
16  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            52.22   
17  Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            52.29   
18  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            52.83   
19  Elsa Lövqvist  2004  Stockholmspolisens Sim IF            52.97   
20  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            53.16   
21  Lova Komada  2005  Simklubben Neptun            53.27   
22  Elvira Ölund  2004  Spårvägen Simförening            53.42   
23  Ida Edvinsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            53.46   
24  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.70   
25  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            54.30   
26  Alma Råström  2005  Stockholmspolisens Sim IF            54.37   
27  Lisa Knöös  2005  Hellas Simklubb            54.77   
28  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            55.73   
29  Cajsa Öhrling  2004  Hellas Simklubb            55.98   
29  Sandra Llorca  2004  Simklubben Neptun            55.98   
31  Sarah Gherzghir  2004  Stockholmspolisens Sim IF            56.09   
32  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            56.60   
33  Vera Steen  2005  Gustavsbergs Simsällskap            56.96   
34  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            57.61   
35  Amanda Kelkay  2005  Stockholmspolisens Sim IF            58.29   
36  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            1:01.72   
37  Fanny Aschan  2004  Simklubben Neptun            1:02.14   
38  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            1:02.23   
39  Tilda Haargaard  2005  Skuru Idrottsklubb            1:02.53   
40  Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            1:03.04   
41  Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            1:05.15   
Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap            DNS   
Belize Engström  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Elsa Axvik Reutergårdh  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  17:12 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  17:14   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF            42.93   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens Sim IF            44.88   
Sami Alzgoul  2004  Stockholmspolisens Sim IF            45.59   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            48.45   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            50.21   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            51.24   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            51.43   
Joel Medhane  2004  Stockholmspolisens Sim IF            52.09   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun            52.49   
10  Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            54.49   
11  Sebastian Lodin  2004  Hellas Simklubb            55.53   
12  Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            56.18   
13  Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            56.19   
14  Martin Araskog  2004  Skuru Idrottsklubb            1:00.51   
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  17:14 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  17:40   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecca Gustafsson  2003  Simklubben Neptun    35.19        1:12.58   
Mikaela Hedström  2003  Spårvägen Simförening    34.96        1:14.75   
Hanna Mehari  2003  Stockholmspolisens Sim IF    36.82        1:15.97   
Linnea Gipperth  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.11        1:18.57   
Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun    38.34        1:20.66   
Elvira Schei  2003  Spårvägen Simförening    39.49        1:21.50   
Rebecca Sandström  2003  IFK Lidingö Simklubb    38.69        1:22.17   
Emelie Söderström  2003  Stockholmspolisens Sim IF    39.53        1:22.23   
Cecilia Viberg  2003  IFK Lidingö Simklubb    39.84        1:23.36   
10  Alva Hagström  2003  Simklubben Neptun    39.98        1:24.34   
11  Mira Burmeister  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.22        1:26.55   
12  Cornelia Lythell  2003  Spårvägen Simförening    43.20        1:26.71   
13  Alva Udell  2003  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.39        1:26.80   
14  Beata Kårén  2003  Spårvägen Simförening    41.81        1:26.99   
15  Ella Wahlman  2003  Simklubben Neptun    40.42        1:27.01   
16  Elsa Fogelsjöö  2003  Hellas Simklubb    41.69        1:28.04   
17  Eliane Westermark  2003  Spårvägen Simförening    42.49        1:29.82   
18  Alma Cyrus  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening    42.67        1:30.15   
19  Hedda Wallberg  2003  Simklubben Neptun    42.71        1:30.43   
20  Nicole Papachristou  2003  Stockholmspolisens Sim IF    43.74        1:32.68   
21  Veronica Lythell  2003  Spårvägen Simförening    45.81        1:34.69   
22  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun    44.32        1:35.63   
23  Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun    42.95        1:36.01   
24  Emilia Wullrich  2003  Spårvägen Simförening    45.43        1:37.24   
25  Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb    45.38        1:37.51   
26  Lisa Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    45.82        1:38.03   
27  Edith Hukkanen  2003  Stockholmspolisens Sim IF    47.85        1:40.66   
28  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun    46.19        1:41.94   
29  Britta Jardfelt  2003  Simklubben Neptun    47.18        1:43.73   
30  Sophie Sundqvist  2003  Spårvägen Simförening    50.65        1:44.77   
31  Sandybel Karahbachi  2003  Stockholmspolisens Sim IF    47.06        1:44.81   
32  Linda Lövqvist  2003  Spårvägen Simförening    50.16        1:45.34   
33  Luna Estifanos  2003  Stockholmspolisens Sim IF    51.11        1:48.21   
34  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    49.25        1:50.84   
35  Moa Smedjer  2003  Simklubben Neptun    52.56        1:55.05   
36  Lisa Karlsson  2003  Simklubben Neptun    53.75        1:59.75   
Meja Morota  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  17:40 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 24, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Löwenberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    34.60        1:12.68   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    36.39        1:18.74   
Tim Lyrberg  2003  Stockholmspolisens Sim IF    38.88        1:23.25   
Lukas Kelkay  2003  Stockholmspolisens Sim IF    40.94        1:25.79   
Victor Trägårdh  2003  Stockholmspolisens Sim IF    41.60        1:25.95   
Albin Seidevall  2003  Simklubben Neptun    41.02        1:29.16   
Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    40.36        1:30.41   
Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    43.97        1:30.56   
Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    44.83        1:31.80   
10  Pijus Guvenius  2003  Stockholmspolisens Sim IF    45.42        1:34.30   
11  Axel Wange  2003  IFK Lidingö Simklubb    44.74        1:34.80   
12  Alexander Varon Boldyrev  2003  Simklubben Neptun    44.60        1:35.15   
13  Leo Croneborg  2003  Skuru Idrottsklubb    44.28        1:36.28   
14  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    45.94        1:38.75   
15  Malte Norberg  2003  Simklubben Neptun    47.40        1:39.34   
16  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    48.24        1:39.72   
17  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    48.02        1:40.02   
18  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    47.31        1:44.54   
19  Arvid Nilsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    49.59        1:47.02   
20  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    52.35        1:47.62   
21  David Garmelius  2003  Spårvägen Simförening    50.84        1:48.39   
22  Rasmus Rehn  2003  Simklubben Neptun    52.62        1:50.21   
23  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    49.34        1:50.37   
24  Hugo Lundströmer  2003  Simklubben Neptun    51.92        1:54.34   
25  Victor Ahmands  2003  Gustavsbergs Simsällskap    53.95        1:59.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  18:08   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 25, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    1:10.81  2:26.14  3:42.86    4:59.55   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    1:12.51  2:30.52  3:48.95    5:07.35   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    1:12.09  2:30.60  3:50.11    5:08.62   
Louise Ericsson  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:15.69  2:38.84  4:01.01    5:21.83   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    1:14.10  2:37.24  4:02.35    5:26.42   
Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF    1:18.51  2:43.33  4:06.98    5:29.45   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    1:18.68  2:45.64  4:11.91    5:36.62   
Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    1:17.26  2:44.51  4:11.80    5:37.50   
Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    1:19.05  2:48.25  4:17.76    5:49.54   
10  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    1:23.51  2:52.84  4:22.09    5:49.89   
11  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    1:23.64  2:53.65  4:24.07    5:52.15   
12  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    1:20.52  2:52.90  4:28.38    5:57.89   
13  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    1:23.04  2:53.77  4:26.83    6:00.66   
14  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    1:27.25  3:00.91  4:35.07    6:05.26   
15  Lea Granert  2001  Stockholmspolisens Sim IF    1:26.99  3:01.93  4:38.73    6:12.25   
16  Mimmi Busck  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:31.81  3:12.44  4:51.62    6:24.62   
17  Malin Sandberg  2001  Hellas Simklubb    1:30.01  3:11.61  4:51.87    6:29.40   
18  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    1:32.07  3:13.76  4:53.39    6:33.64   
19  Emma Lundgren  2001  Skuru Idrottsklubb    1:32.75  3:21.01  5:13.13    7:00.34   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  18:08 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  18:32   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 26, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    1:06.20  2:12.79  3:19.77    4:27.25   
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    1:06.41  2:14.74  3:25.39    4:35.15   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    1:11.67  2:26.82  3:42.26    4:56.03   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    1:13.36  2:31.64  3:48.11    5:04.21   
David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens Sim IF    1:17.24  2:39.57  4:03.10    5:24.56   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening    1:18.16  2:43.50  4:08.91    5:32.46   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    1:24.17  2:51.86  4:15.04    5:32.92   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    1:18.68  2:44.57  4:10.80    5:33.05   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    1:21.37  2:55.25  4:31.89    6:05.35   
10  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    1:24.91  3:01.19  4:36.68    6:07.17   
11  Marcus Thune  2001  Hellas Simklubb    1:24.60  2:59.92  4:36.79    6:11.53   
12  Lukas Lodin  2001  Hellas Simklubb    1:30.14  3:07.40  4:45.66    6:16.19   
13  Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    1:29.00  3:05.01  4:41.99    6:16.53   
14  David Wahlin  2001  Älvsjö AIK Fritid    1:29.45  3:12.94  4:59.25    6:41.34   
Linus Berggren  2001  Älvsjö AIK Fritid            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  18:32 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  18:55   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 27, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Neptun Flickor Lag 1  2003  Simklubben Neptun            2:20.85   
  Rebecca Gustafsson  2003      33.42        33.42   
  Freja Nordeman  2003      35.67        1:09.09   
  Isa Lundgren Sonnergren  2004      35.49        1:44.58   
  Alva Hagström  2003      36.27        2:20.85   
                     
Spårvägen Fl Lag 1  2003  Spårvägen Simförening            2:31.21   
  Mikaela Hedström  2003      33.16        33.16   
  Elvira Schei  2003      36.76        1:09.92   
  Eliane Westermark  2003      38.28        1:48.20   
  Belize Engström  2004      43.01        2:31.21   
                     
Polisen Lag1  2003  Stockholmspolisens Sim IF            2:35.70   
  Hanna Mehari  2003      34.51        34.51   
  Emelie Söderström  2003      38.38        1:12.89   
  Nicole Papachristou  2003      39.63        1:52.52   
  Sandybel Karahbachi  2003      43.18        2:35.70   
                     
Spårvägen Fl Lag 2  2003  Spårvägen Simförening            2:41.85   
  Cornelia Lythell  2003      39.35        39.35   
  Beata Kårén  2003      39.09        1:18.44   
  Veronica Lythell  2003      43.86        2:02.30   
  Sara Torstensson  2004      39.55        2:41.85   
                     
Skuru Ik Lag 1  2003  Skuru Idrottsklubb            2:45.42   
  Elin Furingsten  2004      40.74        40.74   
  Tilde Rydström  2003      41.82        1:22.56   
  Felicia Heinz  2004      42.05        2:04.61   
  Elsa Bäckström  2004      40.81        2:45.42   
                     
Saltsjöb Damer [2003]  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            2:48.13   
  Alma Cyrus  2003      40.27        40.27   
  Mira Burmeister  2003      39.07        1:19.34   
  Cornelia Dahlén  2004      52.46        2:11.80   
  Linnea Gipperth  2003      36.33        2:48.13   
                     
Gustavsberg SS Lag 1  2003  Gustavsbergs Simsällskap            2:56.06   
  Alexandra Kocsis  2004      42.73        42.73   
  Ida Edvinsson  2004      42.37        1:25.10   
  Vera Steen  2005      48.74        2:13.84   
  Lisa Eriksson  2003      42.22        2:56.06   
                     
Spårvägen Fl Lag 3  2003  Spårvägen Simförening            2:59.24   
  Emilia Wullrich  2003      42.17        42.17   
  Sophie Sundqvist  2003      46.77        1:28.94   
  Elvira Ölund  2004      45.08        2:14.02   
  Veronica Olsson  2005      45.22        2:59.24   
                     
SK Neptun Flickor Lag 4  2003  Simklubben Neptun            3:00.71   
  Anna Wainikka  2004      44.69        44.69   
  Britta Jardfelt  2003      44.80        1:29.49   
  Iris Martinsson  2005      46.10        2:15.59   
  Moa Smedjer  2003      45.12        3:00.71   
                     
10  SK Neptun Flickor Lag 3  2003  Simklubben Neptun            3:01.13   
  Else Jomaa  2004      44.74        44.74   
  Elsa Djuphammar  2003      48.94        1:33.68   
  Lovisa Edman  2003      42.77        2:16.45   
  Lilly Eriksson  2004      44.68        3:01.13   
                     
11  SK Neptun Flickor Lag 5  2003  Simklubben Neptun            3:19.93   
  Cajsa Nyberg Ericsson  2004      46.40        46.40   
  Maja Rehn  2004      46.08        1:32.48   
  Lisa Karlsson  2003      53.11        2:25.59   
  Li Elveskog  2004      54.34        3:19.93   
                     
12  Skuru Ik Lag 2  2003  Skuru Idrottsklubb            3:22.54   
  Lovisa Niska Söderqvist  2004      44.46        44.46   
  Emma Orrung  2003      49.69        1:34.15   
  Moa Eklund  2003      50.51        2:24.66   
  Mathilda Almgren  2005      57.88        3:22.54   
                     
SK Neptun Flickor Lag 6  2003  Simklubben Neptun            DNS   
  Fanny Aschan  2004                 
  Emelie Dahl  2004                 
  Caroline Friberg  2004                 
  Nike Johnston  2005              DNS   
                     
Spårvägen Fl Lag 4  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
  Malin Kullman  2004                 
  Meja Morota  2003                 
  Nova Morota  2005                 
  Linda Lövqvist  2003              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  18:55 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  26 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  19:05   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 28, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Polisen Lag1  2003  Stockholmspolisens Sim IF            2:26.13   
  Daniel Löwenberg  2003      32.64        32.64   
  Tim Lyrberg  2003      36.82        1:09.46   
  Victor Trägårdh  2003      37.06        1:46.52   
  Lukas Kelkay  2003      39.61        2:26.13   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 1  2003  Simklubben Neptun            2:39.43   
  Hampus Bengtsson  2005      44.98        44.98   
  Troy Kroonder  2003      35.03        1:20.01   
  Albin Seidevall  2003      39.75        1:59.76   
  Alexander Varon Boldyrev  2003      39.67        2:39.43   
                     
Spårvägen Herrar [2003]  2003  Spårvägen Simförening            2:47.76   
  Linus Öberg  2003      37.72        37.72   
  Jesper Holmström  2003      44.66        1:22.38   
  Viktor Malmring  2003      43.98        2:06.36   
  Adam Hansson Dylén  2003      41.40        2:47.76   
                     
Skuru Ik Lag 1  2003  Skuru Idrottsklubb            2:48.45   
  Siavash Vatani  2003      42.89        42.89   
  Gustavs Cerps  2004      40.27        1:23.16   
  Leo Croneborg  2003      42.24        2:05.40   
  Malte Haargaard  2003      43.05        2:48.45   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 3  2003  Simklubben Neptun            3:00.22   
  Hugo Lundströmer  2003      49.15        49.15   
  Morris Martin  2004      43.84        1:32.99   
  Theo Djuphammar  2005      44.90        2:17.89   
  Malte Norberg  2003      42.33        3:00.22   
                     
SK Neptun Pojkar Lag 2  2003  Simklubben Neptun            3:04.27   
  Hugo Liljeberg  2004      46.47        46.47   
  Oliver Albinzon  2005      42.23        1:28.70   
  Gabriel Wächter  2005      44.40        2:13.10   
  Rasmus Rehn  2003      51.17        3:04.27   
                     
Gustavsberg SS Lag 1  2003  Gustavsbergs Simsällskap            3:10.12   
  Victor Ahmands  2003      50.77        50.77   
  Ted Wiker  2004      45.90        1:36.67   
  Max Eriksson  2003      48.19        2:24.86   
  Arvid Nilsson  2003      45.26        3:10.12   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  26 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  19:05 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 29, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    35.64  1:17.01  2:06.24    2:43.12   
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    35.63  1:18.66  2:08.35    2:45.68   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    38.31  1:21.22  2:12.45    2:50.43   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    37.05  1:21.05  2:13.19    2:53.55   
Alexandra Lindén  2001  Stockholmspolisens Sim IF    39.05  1:24.24  2:15.88    2:56.30   
Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    40.49  1:24.33  2:14.42    2:56.98   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    37.93  1:21.97  2:17.14    2:57.60   
Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    38.42  1:21.69  2:20.50    3:01.96   
Therese Arnqvist  2001  Stockholmspolisens Sim IF    41.59  1:26.76  2:19.67    3:05.11   
10  Pernilla Hemmälin  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    40.37  1:32.15  2:25.61    3:08.04   
11  Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    42.27  1:29.82  2:26.51    3:08.58   
12  Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun    42.50  1:30.85  2:29.42    3:09.21   
13  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    38.37  1:31.37  2:26.98    3:10.36   
14  Stefanie Wrembicki  2001  IFK Lidingö Simklubb    40.90  1:31.96  2:27.53    3:10.57   
15  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägen Simförening    39.46  1:26.83  2:26.53    3:11.19   
16  Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    39.48  1:30.89  2:32.53    3:15.31   
17  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    41.13  1:32.36  2:31.28    3:16.44   
18  Elsa Knöös  2001  Hellas Simklubb    45.52  1:38.24  2:37.81    3:21.58   
19  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    42.37  1:31.88  2:36.36    3:23.48   
20  Sarron Mehari  2001  Stockholmspolisens Sim IF    47.31  1:36.91  2:41.31    3:26.41   
21  Sofia Arpvall  2001  Älvsjö AIK Fritid    49.46  1:42.66  2:49.32    3:40.04   
22  Rebecka Rosengart  2001  Hellas Simklubb    50.70  1:49.60  2:50.95    3:42.48   
Elin Keijser  2001  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Linnea Lindqvist  2001  Spårvägen Simförening            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 30, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    29.76  1:05.01  1:50.18    2:22.66   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    31.44  1:08.51  1:53.53    2:26.42   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    31.68  1:12.45  2:01.38    2:37.26   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    34.30  1:15.54  2:03.86    2:38.64   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.20  1:22.91  2:11.94    2:49.47   
Erik Andersson  2001  Stockholmspolisens Sim IF    36.19  1:20.74  2:13.36    2:50.75   
David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens Sim IF    38.32  1:25.06  2:14.06    2:52.21   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    36.88  1:24.22  2:14.84    2:56.15   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    38.08  1:24.27  2:18.70    3:02.57   
10  Kiflom Mogos  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.34  1:27.23  2:21.80    3:05.59   
11  Lukas Lodin  2001  Hellas Simklubb    42.94  1:32.86  2:28.71    3:11.57   
12  Manuel Apaza Colque  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    47.03  1:39.98  2:37.36    3:19.67   
13  Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    46.22  1:34.78  2:37.45    3:23.05   
14  Olof Jardfelt  2001  Simklubben Neptun    50.19  1:40.43  2:39.35    3:26.67   
15  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.18  1:43.91  2:47.74    3:33.94   
16  Michiyas Fisshasen  2001  Stockholmspolisens Sim IF    47.71  1:46.25  2:47.15    3:37.53   
17  Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening    48.59  1:49.94  2:54.47    3:47.47   
18  Filip Granqvist  2001  Simklubben Neptun    54.75  1:50.26  2:57.28    3:49.40   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 31, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    32.42        1:07.69   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.10        1:09.16   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    33.49        1:11.27   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    34.14        1:11.88   
Julia Grill  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.10        1:12.44   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    35.89        1:14.32   
Leticia Yumi Buchli  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.61        1:15.35   
Daniella Berglund  2002  IFK Lidingö Simklubb    35.13        1:16.19   
Josefine Torell  2002  IFK Lidingö Simklubb    35.76        1:16.64   
10  Irma Åkerblom  2002  IFK Lidingö Simklubb    36.33        1:17.14   
11  Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    37.78        1:18.77   
12  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    37.81        1:20.30   
13  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    38.68        1:20.42   
14  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    37.24        1:20.76   
15  Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    36.91        1:20.92   
16  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    38.52        1:21.18   
17  Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun    38.42        1:21.27   
18  Selma Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.10        1:23.04   
19  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    40.29        1:23.33   
20  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    39.37        1:23.97   
21  Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    39.75        1:25.86   
22  Lovisa Schmidt  2002  Skuru Idrottsklubb    40.94        1:25.87   
23  Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun    40.87        1:26.39   
24  Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening    40.10        1:26.67   
25  Jana Smeds  2002  Simklubben Neptun    40.24        1:27.84   
26  Ida Johansson  2002  Skuru Idrottsklubb    42.31        1:31.07   
27  Sofija Lajsic  2002  Simklubben Neptun    42.03        1:31.21   
28  Jelena Lajsic  2002  Simklubben Neptun    42.75        1:32.43   
29  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    43.70        1:32.79   
30  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    44.92        1:34.13   
31  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    43.55        1:34.89   
32  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb    44.47        1:37.16   
33  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    44.78        1:37.41   
34  Selma Bystedt  2002  Hellas Simklubb    47.43        1:37.77   
35  Elsa Engström  2002  Spårvägen Simförening    46.31        1:38.87   
36  Greta Hallman  2002  Skuru Idrottsklubb    48.50        1:44.14   
37  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb    54.66        1:51.91   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            DNS   
Milena Östby  2002  Hellas Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    32.54        1:06.95   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    33.40        1:10.01   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    33.98        1:11.62   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    34.28        1:12.18   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.31        1:14.63   
Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.01        1:15.17   
Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    36.66        1:15.81   
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    36.25        1:15.97   
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    35.84        1:16.01   
10  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    36.96        1:16.16   
11  Alexandr Sidorov  2002  Stockholmspolisens Sim IF    36.79        1:16.54   
12  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    37.95        1:17.43   
13  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    39.33        1:19.91   
14  Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    37.26        1:19.92   
15  Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    37.72        1:20.21   
16  William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    38.55        1:20.72   
17  Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    37.88        1:21.55   
18  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    39.14        1:22.85   
19  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    37.65        1:22.88   
20  Niclas Varon Boldyrev  2002  Simklubben Neptun    37.26        1:23.06   
21  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    39.54        1:23.58   
22  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    40.99        1:24.72   
23  Johannes Fällgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    38.99        1:24.77   
24  Baris Can Köymen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    40.21        1:26.16   
25  Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    41.10        1:26.27   
26  Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    41.77        1:27.93   
27  David Gullers-Henry  2002  Spårvägen Simförening    40.85        1:28.46   
28  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.30        1:29.51   
29  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    41.79        1:30.28   
30  Felix Adler  2002  Simklubben Neptun    40.59        1:31.48   
31  Olle Cederberg  2002  Hellas Simklubb    44.44        1:32.34   
32  Wilhelm Olivercrona  2002  IFK Lidingö Simklubb    44.28        1:33.17   
33  Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb    44.11        1:33.59   
34  Henos Fisshasen  2002  Stockholmspolisens Sim IF    44.22        1:33.72   
35  Oliver Rasmussen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    44.40        1:35.92   
36  Totte Petré  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    46.23        1:39.29   
37  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    48.42        1:40.02   
38  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    48.12        1:40.26   
39  Marcus Hedlund  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    49.48        1:42.05   
40  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    53.25        1:57.29   
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            16.71   
Alva Gustafsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            19.16   
Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            19.48   
Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens Sim IF            19.95   
Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb            20.45   
Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            20.67   
Cajsa Nyberg Ericsson  2004  Simklubben Neptun            21.01   
Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            21.01   
Aysha Camal Cerrato  2004  Simklubben Neptun            21.46   
10  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens Sim IF            21.85   
11  Ida Edvinsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            22.01   
12  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            22.32  Enl. TL 
13  Tolue Taheri  2004  IFK Lidingö Simklubb            22.34  Enl. TL 
14  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            22.45   
15  Greta Genfeldt  2005  Simklubben Neptun            22.47   
16  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            22.86   
17  Belize Engström  2004  Spårvägen Simförening            22.89   
18  Johanna Torell  2005  IFK Lidingö Simklubb            22.90   
19  Elvira Ölund  2004  Spårvägen Simförening            22.92  Enl. TL 
20  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            22.94  Enl. TL 
21  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            23.36   
22  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            23.60   
23  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            24.05   
24  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            24.49   
25  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            24.69   
26  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            24.97   
27  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            25.07   
28  Andrea Berglund  2004  IFK Lidingö Simklubb            25.24   
29  Evangelia Vlachou  2005  Simklubben Neptun            25.53   
30  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            26.58   
31  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            27.49   
32  Lulia Mehari  2005  Stockholmspolisens Sim IF            28.09   
33  Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            28.60   
Ester Pettersson  2005  Kanaans Simsällskap            DNS   
Fanny Aschan  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Sandra Llorca  2004  Simklubben Neptun            DNS   
Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Alexandra Kocsis  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Amanda Kelkay  2005  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Arminda Apaza Cutile  2006  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            DSQ   
Feven Fisshasen  2004  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Lova Komada  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Sarah Gherzghir  2004  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:27   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 34, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Lewander  2004  Stockholmspolisens Sim IF            18.13   
Oliver Albinzon  2005  Simklubben Neptun            19.07   
Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens Sim IF            19.47   
Sami Alzgoul  2004  Stockholmspolisens Sim IF            21.30   
Gabriel Wächter  2005  Simklubben Neptun            21.84   
Morris Martin  2004  Simklubben Neptun            22.06   
Alexander Suei  2004  Stockholmspolisens Sim IF            22.41   
Waldemar Wada  2004  Stockholmspolisens Sim IF            22.59   
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            23.48   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            DSQ   
Hugo Liljeberg  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
Joel Medhane  2004  Stockholmspolisens Sim IF            DSQ   
Leo Robèrt  2004  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:27 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tess Engvall  2001  Simklubben Neptun    35.60        1:15.48   
Vilma Brolund  2001  Simklubben Neptun    36.38        1:17.38   
Hanna Lindé  2001  Simklubben Neptun    37.21        1:19.18   
Zafira Engström Vaamonde  2001  Spårvägen Simförening    37.76        1:23.86   
Claudia Carlson  2001  Skuru Idrottsklubb    38.95        1:25.49   
Ottilia Hjelmborn  2001  Skuru Idrottsklubb    39.35        1:27.01   
Hjördis Köhler  2001  Simklubben Neptun    41.84        1:30.68   
Filippa Ehn  2001  Simklubben Neptun    42.49        1:31.83   
Josefin Gardelin  2001  Spårvägen Simförening    39.49        1:32.13   
10  Amanda Heed Nordin  2001  Spårvägen Simförening    41.47        1:32.58   
11  Clara Sundqvist  2001  Spårvägen Simförening    43.07        1:34.85   
12  Sophie Dellmark  2001  Älvsjö AIK Fritid    41.58        1:36.14   
13  Roya Mohimani Svärdell  2001  Simklubben Neptun    43.42        1:37.35   
14  Roxana Fardi  2001  Skuru Idrottsklubb    42.13        1:38.46   
15  Amanda Bekkewold  2001  Simklubben Neptun    44.02        1:40.71   
Elodie Terselius  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Sophia Wåhlén  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:29 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 36, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    29.32        1:04.15   
Oliver Rehn  2001  Simklubben Neptun    30.35        1:05.87   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    31.56        1:09.71   
Isak Gustafsson  2001  Simklubben Neptun    35.38        1:15.48   
Daniel Karlsson  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    36.32        1:18.54   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    39.67        1:24.34   
Erik Andersson  2001  Stockholmspolisens Sim IF    38.93        1:25.12   
David Stålmarck  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.02        1:25.52   
Tyrone Nilsson-Deya  2001  Stockholmspolisens Sim IF    40.55        1:28.64   
10  Robin Serti  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    46.82        1:42.81   
11  Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    47.41        1:43.84   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            DSQ   
Sahel Moshref  2001  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 37, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Walsh  2002  Stockholmspolisens Sim IF    35.85        1:15.30   
Anna Westborg  2002  Skuru Idrottsklubb    37.30        1:16.38   
Linn Herlin  2002  Spårvägen Simförening    37.98        1:18.69   
Paola Kylberg  2002  Stockholmspolisens Sim IF    39.27        1:20.42   
Thea Boij Du Rietz  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    39.88        1:24.39   
Irma Åkerblom  2002  IFK Lidingö Simklubb    41.61        1:24.77   
Elma Starrost  2002  Simklubben Neptun    41.73        1:25.43   
Jemina Granholm  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    42.04        1:26.83   
Daniella Berglund  2002  IFK Lidingö Simklubb    43.01        1:27.64   
10  Zelma Karlbom  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.30        1:28.03   
11  Lovisa Malm  2002  Spårvägen Simförening    43.23        1:29.10   
12  Leticia Yumi Buchli  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.92        1:30.51   
13  Felicia Wächter  2002  Simklubben Neptun    44.46        1:31.49   
14  Sophie Bladin  2002  Simklubben Neptun    45.97        1:35.66   
15  Josefin Almgren  2002  Skuru Idrottsklubb    48.11        1:36.47   
16  Lovisa Schmidt  2002  Skuru Idrottsklubb    46.61        1:37.19   
17  Felicia Östlund  2002  Skuru Idrottsklubb    47.08        1:37.45   
18  Jana Smeds  2002  Simklubben Neptun    48.43        1:38.39   
19  Milena Östby  2002  Hellas Simklubb    47.53        1:38.94   
20  Anna Tiselius  2002  Simklubben Neptun    48.17        1:39.19   
21  Anastasia Marinou  2002  Simklubben Neptun    49.41        1:40.72   
22  Susanna Nivenius  2002  Spårvägen Simförening    49.72        1:44.15   
23  Selma Bystedt  2002  Hellas Simklubb    55.11        1:48.40   
24  Alexandra Eriksson  2002  Spårvägen Simförening    52.33        1:48.44   
25  Tove Hägerdal  2002  Spårvägen Simförening    52.22        1:48.47   
26  Victoria Danielsson  2002  Stockholmspolisens Sim IF    52.06        1:48.92   
27  Anna Eriksson  2002  Skuru Idrottsklubb    52.24        1:49.05   
28  Elsa Engström  2002  Spårvägen Simförening    53.98        1:49.43   
29  Greta Hallman  2002  Skuru Idrottsklubb    54.67        1:55.28   
30  Annie Thylin  2002  Skuru Idrottsklubb    1:07.12        2:15.31   
Lupin Flink  2002  Kanaans Simsällskap            DNS   
Erica Sundholm  2002  Simklubben Neptun            DNF   
Josefine Torell  2002  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
Maja Karlsson Karlström  2002  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 38, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    39.70        1:20.47   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    38.91        1:20.86   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    40.28        1:21.82   
Edvin Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    39.92        1:22.54   
William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    39.51        1:22.72   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    40.17        1:23.84   
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    41.14        1:25.47   
Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    43.37        1:27.46   
Elias Wirdby Myren  2002  Stockholmspolisens Sim IF    42.93        1:28.07   
10  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    44.17        1:29.63   
11  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    44.60        1:29.64   
12  Axel Lilja  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.51        1:29.70   
13  Matyas Török  2002  Spårvägen Simförening    44.24        1:32.51   
14  Aaron O´Malley  2002  Spårvägen Simförening    46.26        1:32.71   
14  Leo Herrmann  2002  Simklubben Neptun    44.65        1:32.71   
16  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    46.66        1:32.82   
17  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    44.91        1:33.89   
18  Niclas Varon Boldyrev  2002  Simklubben Neptun    44.80        1:35.29   
19  Johannes Fällgren  2002  IFK Lidingö Simklubb    46.86        1:36.46   
20  Arvid Hallenborg  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    47.98        1:38.88   
21  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun    49.67        1:40.78   
22  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    49.85        1:40.88   
23  Edvin Eskilsson  2002  Skuru Idrottsklubb    49.36        1:41.03   
24  Henos Fisshasen  2002  Stockholmspolisens Sim IF    51.96        1:41.77   
25  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    50.06        1:43.34   
26  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    51.46        1:43.65   
27  Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    51.72        1:44.77   
28  David Gullers-Henry  2002  Spårvägen Simförening    51.45        1:45.38   
28  Oliver Rasmussen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    52.39        1:45.38   
30  Olle Cederberg  2002  Hellas Simklubb    51.55        1:46.63   
31  Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap    56.19        1:52.88   
32  Anton Hägbom  2002  Skuru Idrottsklubb    58.25        2:02.71   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Anton Nordström  2002  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Baris Can Köymen  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  27 april 2014 
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb  Utskriftstid  11:17 
 
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden distrikt(försök)    Utskriftsdatum  27 april 2014   
  Tävlingsort  Nacka    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Skuru ik & Stockholms simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 april 2014         
 
 
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Lundgren Sonnergren  2004  Simklubben Neptun            35.70   
Sara Torstensson  2004  Spårvägen Simförening            39.18   
Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            40.05   
Alice Leander  2004  IFK Lidingö Simklubb            40.33   
Aysha Camal Cerrato  2004  Simklubben Neptun            40.42   
Ida Edvinsson  2004  Gustavsbergs Simsällskap            40.75   
Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            41.48   
Felicia Heinz  2004  Skuru Idrottsklubb            42.04   
Johanna Torell  2005  IFK Lidingö Simklubb            43.04   
10  Alexandra Kocsis  2004  Gustavsbergs Simsällskap            43.09   
11  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            43.55   
11  Emma Thur  2004  Stockholmspolisens Sim IF            43.55   
13  Linn Solehav  2005  Stockholmspolisens Sim IF            43.71   
14  Shirley Lidman  2004  Stockholmspolisens Sim IF            44.10   
15  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            44.12   
16  Filippa Folcker  2005  Simklubben Neptun            44.29   
17  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            44.31   
18  Elvira Ölund  2004  Spårvägen Simförening            44.41   
19  Cajsa Nyberg Ericsson  2004  Simklubben Neptun            44.70   
20  Greta Genfeldt  2005  Simklubben Neptun            44.76   
21  Andrea Berglund  2004  IFK Lidingö Simklubb            44.82   
22  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            44.84   
23  Tolue Taheri  2004  IFK Lidingö Simklubb            44.85   
24  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            45.09   
25  Iris Martinsson  2005  Simklubben Neptun            45.14   
26  Belize Engström  2004  Spårvägen Simförening            45.16   
27  Cajsa Öhrling  2004  Hellas Simklubb            46.63   
28  Nina Hall  2004  Simklubben Neptun            46.67   
29  Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            46.71   
30  Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            47.34   
31  Sigrid Priks  2004  Stockholmspolisens Sim IF            47.69   
32  Sarah Gherzghir  2004  Stockholmspolisens Sim IF            47.83   
33  Filippa Lindskog  2004  Skuru Idrottsklubb            47.99   
34  Caroline Friberg  2004  Simklubben Neptun            48.10   
35  Katja Kutsenko  2004  IFK Lidingö Simklubb            48.33   
36  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            48.47   
37  Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            48.61   
38  Nike Johnston  2005  Simklubben Neptun            48.66   
39  Lisa Knöös  2005  Hellas Simklubb            48.93   
40  Clara Velasco Ullenhag  2004  Simklubben Neptun            48.99   
41  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            50.11   
42  Lova Komada  2005  Simklubben Neptun            50.32   
43  Eleonora Engström  2004  IFK Lidingö Simklubb            51.27   
44  Evangelia Vlachou  2005  Simklubben Neptun            51.43   
45  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            51.47   
46  Elin Johansson  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.49   
47  Emelie Dahl  2004  Simklubben Neptun            52.00   
48  Feven Fisshasen  2004  Stockholmspolisens Sim IF            52.54   
49  Emilia Englund  2004  IFK Lidingö Simklubb            53.65   
50  Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            54.13   
51  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            54.29   
52  Lulia Mehari  2005  Stockholmspolisens Sim IF            54.41   
53  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            54.75   
54  Mathilda Almgren  2005  Skuru