Resultater for Vårsimiaden försök 2014 -Skuru
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 12:20 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 43, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Pojkar Lag 1 | 2001 | Simklubben Neptun | 4:12.49 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 27.77 | 58.90 | 58.90 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 28.42 | 59.32 | 1:58.22 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 31.53 | 1:06.16 | 3:04.38 | ||||||
Felix Andersson | 2002 | 32.42 | 1:08.11 | 4:12.49 | ||||||
2 | Spårvägen Po Lag 1 | 2002 | Spårvägen Simförening | 4:42.05 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 34.16 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 33.09 | 1:09.81 | 2:22.82 | ||||||
Herman Nilsson | 2002 | 33.73 | 1:12.68 | 3:35.50 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 31.31 | 1:06.55 | 4:42.05 | ||||||
3 | Polisen Herrar [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 4:53.52 | ||||||
Erik Andersson | 2001 | 34.70 | 1:12.41 | 1:12.41 | ||||||
David Stålmarck | 2001 | 34.04 | 1:10.25 | 2:22.66 | ||||||
Edvin Wirdby Myren | 2002 | 35.02 | 1:15.09 | 3:37.75 | ||||||
Tyrone Nilsson-Deya | 2001 | 34.89 | 1:15.77 | 4:53.52 | ||||||
4 | Skuru Ik Herrar [lag 1] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 5:11.16 | ||||||
Hugo Lindskog | 2002 | 35.42 | 1:14.71 | 1:14.71 | ||||||
Johan Allberg | 2002 | 36.19 | 1:17.27 | 2:31.98 | ||||||
Morgan Malmfors | 2002 | 37.38 | 1:18.90 | 3:50.88 | ||||||
Axel Flykt-Rosén | 2002 | 35.17 | 1:20.28 | 5:11.16 | ||||||
5 | SK Neptun Pojkar Lag 2 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:13.35 | ||||||
Morgan Martinsson | 2001 | 35.56 | 1:13.12 | 1:13.12 | ||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 36.31 | 1:18.47 | 2:31.59 | ||||||
Leo Herrmann | 2002 | 39.72 | 1:20.35 | 3:51.94 | ||||||
Olof Jardfelt | 2001 | 39.19 | 1:21.41 | 5:13.35 | ||||||
6 | Polisen Lag2Herrar [2001] | 2001 | Stockholmspolisens Sim IF | 5:18.72 | ||||||
Kiflom Mogos | 2001 | 37.08 | 1:17.82 | 1:17.82 | ||||||
Elias Wirdby Myren | 2002 | 35.84 | 1:16.05 | 2:33.87 | ||||||
Alexandr Sidorov | 2002 | 37.49 | 1:17.60 | 3:51.47 | ||||||
Michiyas Fisshasen | 2001 | 40.61 | 1:27.25 | 5:18.72 | ||||||
7 | SK Neptun Pojkar Lag 3 | 2001 | Simklubben Neptun | 5:38.82 | ||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 38.71 | 1:19.58 | 1:19.58 | ||||||
Niclas Varon Boldyrev | 2002 | 39.02 | 1:22.51 | 2:42.09 | ||||||
Antonio Cinotti | 2002 | 40.21 | 1:26.03 | 4:08.12 | ||||||
Erik Johansson | 2002 | 42.27 | 1:30.70 | 5:38.82 | ||||||
8 | Skuru [lag 2] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 6:17.52 | ||||||
Lukas Åkerblom | 2002 | 42.39 | 1:29.39 | 1:29.39 | ||||||
Nils Bergman | 2001 | 44.14 | 1:32.11 | 3:01.50 | ||||||
Anton Hägbom | 2002 | 51.31 | 1:55.44 | 4:56.94 | ||||||
John Sjölund | 2001 | 36.33 | 1:20.58 | 6:17.52 | ||||||
- | Skuru Ik Herrar [lag 2] | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Spårvägen Po Lag 2 | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gustav Henrikssen | 2002 | 6:17.52 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 12:20 |