Resultater for Vårsimiaden försök 2014 -Skuru
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 26 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 11:43 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.03 | 1:29.65 | |||||
2 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 43.94 | 1:30.08 | |||||
3 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 44.74 | 1:36.83 | |||||
4 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.81 | 1:40.18 | |||||
5 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 46.91 | 1:41.03 | |||||
6 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.02 | 1:41.36 | |||||
7 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 47.03 | 1:41.89 | |||||
8 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 48.83 | 1:41.98 | |||||
9 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 49.78 | 1:43.81 | |||||
10 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.35 | 1:43.95 | |||||
11 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 50.45 | 1:44.25 | |||||
12 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 49.07 | 1:45.05 | |||||
13 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 49.90 | 1:45.21 | |||||
14 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 50.18 | 1:45.44 | |||||
15 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 50.86 | 1:45.67 | |||||
16 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.97 | 1:47.40 | |||||
17 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 50.15 | 1:48.21 | |||||
18 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.82 | 1:51.65 | |||||
19 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 52.83 | 1:53.17 | |||||
20 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 53.05 | 1:53.41 | |||||
21 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 52.55 | 1:54.52 | |||||
22 | Jacob Berhanu Birke | 2002 | Spårvägen Simförening | 55.12 | 1:54.74 | |||||
23 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.38 | 1:55.37 | |||||
24 | Samuel Ekström | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 54.84 | 1:56.06 | |||||
25 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.33 | 1:56.71 | |||||
26 | David Gullers-Henry | 2002 | Spårvägen Simförening | 54.08 | 1:57.33 | |||||
27 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 57.00 | 2:01.94 | |||||
28 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 58.03 | 2:03.49 | |||||
- | Gabriel Heido | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Nordström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
- | Tiger Martin | 2002 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Totte Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 26 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 11:43 |