Resultat för Vårsimiaden försök 2014 -Skuru
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Vårsimiaden distrikt(försök) | Utskriftsdatum | 27 april 2014 | |||
Tävlingsort | Nacka | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Skuru ik & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 26 april 2014 |
Gren 32, 100m Frisim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 32.54 | 1:06.95 | |||||
2 | Herman Nilsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 33.40 | 1:10.01 | |||||
3 | Hugo Lindskog | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 33.98 | 1:11.62 | |||||
4 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.28 | 1:12.18 | |||||
5 | Edvin Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.31 | 1:14.63 | |||||
6 | Elias Wirdby Myren | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.01 | 1:15.17 | |||||
7 | Ludvig Jansson | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.66 | 1:15.81 | |||||
8 | Gustav Henrikssen | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.25 | 1:15.97 | |||||
9 | Johan Allberg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.84 | 1:16.01 | |||||
10 | Morgan Malmfors | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.96 | 1:16.16 | |||||
11 | Alexandr Sidorov | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.79 | 1:16.54 | |||||
12 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 37.95 | 1:17.43 | |||||
13 | Aaron O´Malley | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.33 | 1:19.91 | |||||
14 | Axel Flykt-Rosén | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 37.26 | 1:19.92 | |||||
15 | Leo Herrmann | 2002 | Simklubben Neptun | 37.72 | 1:20.21 | |||||
16 | William Bernhardsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.55 | 1:20.72 | |||||
17 | Axel Lilja | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.88 | 1:21.55 | |||||
18 | Matyas Török | 2002 | Spårvägen Simförening | 39.14 | 1:22.85 | |||||
19 | Gordon Ölund | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.65 | 1:22.88 | |||||
20 | Niclas Varon Boldyrev | 2002 | Simklubben Neptun | 37.26 | 1:23.06 | |||||
21 | Antonio Cinotti | 2002 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:23.58 | |||||
22 | Philip Granado Persson | 2002 | Simklubben Neptun | 40.99 | 1:24.72 | |||||
23 | Johannes Fällgren | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 38.99 | 1:24.77 | |||||
24 | Baris Can Köymen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 40.21 | 1:26.16 | |||||
25 | Edvin Eskilsson | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.10 | 1:26.27 | |||||
26 | Lukas Åkerblom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 41.77 | 1:27.93 | |||||
27 | David Gullers-Henry | 2002 | Spårvägen Simförening | 40.85 | 1:28.46 | |||||
28 | Arvid Hallenborg | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 43.30 | 1:29.51 | |||||
29 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 41.79 | 1:30.28 | |||||
30 | Felix Adler | 2002 | Simklubben Neptun | 40.59 | 1:31.48 | |||||
31 | Olle Cederberg | 2002 | Hellas Simklubb | 44.44 | 1:32.34 | |||||
32 | Wilhelm Olivercrona | 2002 | IFK Lidingö Simklubb | 44.28 | 1:33.17 | |||||
33 | Anton Nordström | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 44.11 | 1:33.59 | |||||
34 | Henos Fisshasen | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.22 | 1:33.72 | |||||
35 | Oliver Rasmussen | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 44.40 | 1:35.92 | |||||
36 | Totte Petré | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 46.23 | 1:39.29 | |||||
37 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.42 | 1:40.02 | |||||
38 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 48.12 | 1:40.26 | |||||
39 | Marcus Hedlund | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.48 | 1:42.05 | |||||
40 | Anton Hägbom | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 53.25 | 1:57.29 | |||||
- | Rasmus Neuman | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.11 | Utskriftsdatum | 27 april 2014 |
Licensierad till: Skuru Idrottsklubb | Utskriftstid | 10:23 |