Resultater for Swim Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Swim Cup | Udskriftsdato | 30 august 2008 | |||
Stævne by | Silkeborg | Udskriftstidspunkt | 16:21 | |||
Arrangør | Silkeborg Svømmeklub |
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 14 år og yngre |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 31.07 | 1:04.35 | 1:39.70 | 2:11.71 | 0-14 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Simon Underlien | 1995 | Odder IGF | 32.36 | 1:07.47 | 1:43.22 | 2:16.66 | |||
3 | Kasper Møller | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 31.43 | 1:06.83 | 1:42.44 | 2:16.99 | |||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.38 | 1:06.72 | 1:43.19 | 2:18.03 | |||
5 | Emil Weis | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 32.07 | 1:07.21 | 1:43.15 | 2:18.27 | |||
6 | Kenneth Skærbæk | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 32.16 | 1:08.03 | 1:44.72 | 2:20.29 | |||
7 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.04 | 1:09.82 | 1:48.66 | 2:25.04 | |||
8 | Mathias Frandsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 34.21 | 1:11.93 | 1:50.77 | 2:25.58 | |||
9 | Eden Turin | 1994 | West Swim Esbjerg | 31.48 | 1:09.47 | 1:48.82 | 2:26.25 | |||
10 | Felix Zähringer | 1994 | Silkeborg Svømmeklub | 33.40 | 1:11.94 | 1:50.44 | 2:26.56 | |||
11 | Emil Ruben Kjær | 1994 | West Swim Esbjerg | 33.07 | 1:12.33 | 1:53.06 | 2:29.05 | |||
12 | Ori Turin | 1995 | West Swim Esbjerg | 33.95 | 1:12.70 | 1:53.13 | 2:29.47 | |||
13 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.63 | 1:13.95 | 1:53.69 | 2:30.32 | |||
14 | Søren Eller Thomsen | 1994 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.12 | 1:14.40 | 1:55.18 | 2:35.26 | |||
14 | Jess Jørgensen | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 33.96 | 1:13.01 | 1:54.86 | 2:35.26 | |||
16 | Mathias Petersen | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.92 | 1:35.56 | 1:56.80 | 2:36.56 | |||
17 | Mikkel Hvolgaard | 1995 | Ikast Svømmeklub | 33.59 | 1:14.43 | 1:57.41 | 2:38.42 | |||
18 | Eik Skafte | 1998 | STO 95 | 35.99 | 1:16.34 | 1:57.93 | 2:38.54 | |||
19 | Victor Pedersen | 1997 | Odder IGF | 36.99 | 1:18.21 | 1:59.92 | 2:38.61 | |||
20 | Asger Skafte | 1996 | STO 95 | 36.03 | 1:16.93 | 1:59.51 | 2:38.89 | |||
21 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 36.48 | 1:18.21 | 2:00.09 | 2:39.41 | |||
22 | Mathias Beck | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 35.33 | 1:17.37 | 2:00.56 | 2:40.56 | |||
23 | Mikkel Grønbo | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.09 | 1:19.51 | 2:01.18 | 2:41.38 | |||
24 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 35.18 | 1:17.64 | 2:00.58 | 2:42.06 | |||
25 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | West Swim Esbjerg | 36.42 | 1:18.66 | 2:01.35 | 2:42.83 | |||
26 | Jakob Kornmaaler | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 36.37 | 1:20.74 | 2:04.57 | 2:46.25 | |||
27 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | West Swim Esbjerg | 38.14 | 1:20.94 | 2:05.69 | 2:46.99 | |||
28 | Daniel Kongsgaard | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 38.33 | 1:21.83 | 2:07.19 | 2:49.63 | |||
29 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 38.33 | 1:23.35 | 2:08.26 | 2:50.00 | |||
30 | Kasper Moltsen | 1994 | Struer Svømmeklub | 39.20 | 1:24.04 | 2:10.24 | 2:51.70 | |||
31 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 38.29 | 1:24.03 | 2:10.64 | 2:52.73 | |||
32 | Anton Bromer | 1995 | Agfs Svømmeafdeling | 39.34 | 1:23.03 | 2:09.95 | 2:54.50 | |||
33 | Rued Dalby | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.51 | 1:23.21 | 2:10.21 | 2:55.30 | |||
34 | Christian Cassard | 1995 | West Swim Esbjerg | 36.70 | 1:23.10 | 2:11.69 | 2:56.03 | |||
35 | Anders Yttesen | 1996 | Dragør Svømmeklub | 39.31 | 1:26.30 | 2:12.36 | 2:59.09 | |||
36 | Anton Jørgensen | 1996 | STO 95 | 41.70 | 1:28.43 | 2:15.73 | 3:01.89 | |||
37 | Kasper Winther | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 40.84 | 1:29.07 | 2:17.95 | 3:02.35 | |||
38 | Mathias Føns | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 38.30 | 1:26.95 | 2:17.27 | 3:03.83 | |||
39 | Mark Andersen | 1997 | Herning Svømmeklub | 41.18 | 1:29.80 | 2:19.26 | 3:06.08 | |||
40 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 40.99 | 1:28.99 | 2:19.33 | 3:06.46 | |||
41 | Peter Guldberg | 1996 | Herning Svømmeklub | 41.06 | 1:29.86 | 2:20.54 | 3:06.69 | |||
42 | Casper Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 40.76 | 1:31.62 | 2:22.86 | 3:11.35 | |||
43 | Martin Hjelm | 1995 | Odder IGF | 41.15 | 1:30.73 | 2:22.02 | 3:12.10 | |||
44 | Rasmus Larsen | 1997 | West Swim Esbjerg | 42.85 | 1:34.09 | 2:25.48 | 3:13.40 | |||
45 | Marcus Nilson | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 41.12 | 1:31.91 | 2:25.44 | 3:16.02 | |||
46 | Mathias Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 43.17 | 1:33.76 | 2:29.31 | 3:20.39 | |||
47 | Steffen Bredgaard | 1994 | Svømmeklubben Tempo | 43.52 | 1:36.41 | 2:31.49 | 3:21.02 | |||
48 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | West Swim Esbjerg | 44.14 | 1:36.23 | 2:30.48 | 3:21.29 | |||
49 | Nicolai Winther | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 45.56 | 1:39.26 | 2:33.07 | 3:23.53 | |||
50 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 47.56 | 1:43.03 | 2:38.49 | 3:26.83 | |||
51 | Tom Heilmann | 1997 | Svømmeklubben Tempo | 48.00 | 1:42.08 | 2:37.13 | 3:26.89 | |||
52 | Alexander Gilberg | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 42.58 | 1:38.76 | 2:35.10 | 3:27.37 | |||
53 | Jonas Friis Jespersen | 1994 | Ikast Svømmeklub | 45.70 | 1:42.18 | 2:39.21 | 3:32.49 | |||
54 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | West Swim Esbjerg | 1:00.91 | 1:40.40 | 2:39.73 | 3:33.86 | |||
55 | Rune K. Jensen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 46.98 | 1:43.59 | 2:41.74 | 3:39.68 | |||
56 | Martin Grønning | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | 47.99 | 1:51.35 | 2:58.60 | 3:57.87 | |||
- | Jens Nielsen | 1997 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Steffen Basse | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DNS | ||||||
- | Frederik Nielsen | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Fries | 1996 | West Swim Esbjerg | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frans Johannessen | 1992 | West Swim Esbjerg | 28.42 | 58.77 | 1:30.47 | 2:01.42 | 15-16 Aldersgruppe Rekord | ||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 28.63 | 59.19 | 1:30.56 | 2:01.80 | |||
3 | Morten Steen Christensen | 1992 | Struer Svømmeklub | 32.14 | 1:04.56 | 1:37.94 | 2:10.00 | |||
4 | Martin Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.16 | 1:02.08 | 1:37.88 | 2:11.67 | |||
5 | Søren Dahl | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 29.99 | 1:03.94 | 1:38.69 | 2:12.31 | |||
6 | Emil Sainis | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.07 | 1:04.40 | 1:40.12 | 2:14.02 | |||
7 | Mikkel Hounsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.57 | 1:05.86 | 1:41.36 | 2:14.53 | |||
8 | Kasper Holm Morsø | 1993 | STO 95 | 30.48 | 1:06.02 | 1:41.74 | 2:15.85 | |||
9 | Anton B. Pedersen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 31.19 | 1:07.10 | 1:42.97 | 2:17.09 | |||
10 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | West Swim Esbjerg | 30.80 | 1:06.76 | 1:42.78 | 2:17.71 | |||
11 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | Herning Svømmeklub | 32.26 | 1:08.03 | 1:44.16 | 2:18.64 | |||
12 | Benjamin Schlie | 1992 | Herning Svømmeklub | 31.13 | 1:07.27 | 1:44.02 | 2:19.96 | |||
13 | Dennis Petersen | 1993 | Skovbakken Svømmeafdeling | 30.54 | 1:06.06 | 1:43.91 | 2:20.00 | |||
14 | Martin R. Andersen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 32.42 | 1:09.17 | 1:46.93 | 2:22.52 | |||
15 | Daniel Kloster | 1992 | Herning Svømmeklub | 33.89 | 1:10.89 | 1:48.65 | 2:24.48 | |||
16 | Anders T. Rasmussen | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 33.62 | 1:10.26 | 1:48.55 | 2:25.40 | |||
17 | Theis Ballegaard | 1993 | Næstved IF | 33.73 | 1:11.39 | 1:50.77 | 2:26.30 | |||
18 | Kristoffer Nørgaard | 1993 | Herning Svømmeklub | 33.47 | 1:11.71 | 1:51.63 | 2:28.29 | |||
19 | Peter Møller | 1993 | Dragør Svømmeklub | 34.73 | 1:13.12 | 1:52.85 | 2:30.97 | |||
20 | Jonathan Christensen | 1993 | Herning Svømmeklub | 35.04 | 1:13.38 | 1:54.01 | 2:34.15 | |||
21 | Esben Brigsted | 1993 | Svømmeklubben Tempo | 33.74 | 1:13.80 | 1:56.28 | 2:37.36 | |||
22 | Kim Dirk Kürten | 1993 | STO 95 | 32.82 | 1:13.00 | 1:57.99 | 2:40.41 | |||
- | Jesper Madsen | 1993 | Svømmeklubben Tempo | DNS | ||||||
- | Nicolai K Madsen | 1993 | Ikast Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kristian Weber Larsen | 1990 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.95 | 1:00.67 | 1:32.34 | 2:02.64 | |||
2 | Nikolaj Kirketerp Møller | 1990 | West Swim Esbjerg | 28.17 | 58.94 | 1:30.41 | 2:02.68 | |||
3 | Morten Køhler | 1991 | STO 95 | 29.30 | 1:02.81 | 1:36.97 | 2:09.06 | |||
4 | David Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 29.12 | 1:02.80 | 1:36.78 | 2:10.04 | |||
5 | Christian R. Svejstrup | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.65 | 1:03.73 | 1:37.59 | 2:10.49 | |||
6 | Stefan B. Høgild | 1991 | Vildbjerg Svømmeklub | 30.84 | 1:05.60 | 1:40.89 | 2:14.46 | |||
7 | Sebastian Vang | 1991 | Næstved IF | 30.29 | 1:05.45 | 1:41.08 | 2:14.81 | |||
8 | Benjamin Kallehave | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 31.39 | 1:07.47 | 1:43.83 | 2:18.07 | |||
9 | Søren Martin Johannessen | 1991 | West Swim Esbjerg | 31.46 | 1:07.57 | 1:44.51 | 2:18.55 | |||
10 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | Struer Svømmeklub | 30.63 | 1:05.17 | 1:42.85 | 2:20.60 | |||
11 | Emil Benjamin Hansen | 1990 | Næstved IF | 30.73 | 1:06.36 | 1:43.98 | 2:21.28 | |||
12 | Kenneth Larsen | 1991 | Svømmeklubben Opnør | 33.46 | 1:11.18 | 1:49.35 | 2:24.44 | |||
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 19 år og ældre |
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1991) 2:13.11 2005-08-20 |
15 - 16 år: Mikkel Munk Sørensen (1992) 2:07.88 2007-08-25 |
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 |
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stephan Norman Østergaard | 1989 | STO 95 | 28.59 | 59.96 | 1:32.93 | 2:03.30 | |||
2 | Ruben Arent | 1989 | Agfs Svømmeafdeling | 29.82 | 1:02.42 | 1:36.25 | 2:09.17 | |||
3 | Morten Riemenschneider | 1989 | Silkeborg Svømmeklub | 30.29 | 1:03.27 | 1:37.17 | 2:10.91 | |||
4 | Patrick Sommer | 1988 | West Swim Esbjerg | 30.15 | 1:04.02 | 1:39.00 | 2:12.97 | |||
- | Andi H. Sejersen | 1988 | Agfs Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Silkeborg Svømmeklub |