Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Nordea Sigma Birkerød Årg.cup | Udskriftsdato | 07 marts 2014 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 17:51 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2014 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 27.73 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.05 | ||||||
3 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 30.18 | ||||||
4 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.35 | ||||||
5 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 30.37 | ||||||
6 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 30.66 | ||||||
7 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.93 | ||||||
8 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.28 | ||||||
9 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 31.30 | ||||||
10 | Jens Christian Norus | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.72 | ||||||
11 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.85 | ||||||
12 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.56 | ||||||
13 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 32.58 | ||||||
14 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 33.80 | ||||||
15 | William Simonsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 34.21 | ||||||
16 | Frederik Lund | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.78 | ||||||
17 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.05 | ||||||
18 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 35.22 | ||||||
19 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.55 | ||||||
20 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 35.80 | ||||||
21 | Valdemar Solok | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 36.66 | ||||||
22 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.77 | ||||||
23 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 37.19 | ||||||
24 | Oliver Aagaard Jeppesen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.14 | ||||||
25 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 38.26 | ||||||
26 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.38 | ||||||
27 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | Vest-Brøndby | 39.66 | ||||||
28 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 39.98 | ||||||
29 | Frederik Helms | 2001 | Vest-Brøndby | 41.31 | ||||||
30 | Mads Rønn Olesen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 41.40 | ||||||
31 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 41.61 | ||||||
32 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 41.92 | ||||||
33 | Frederik Borg | 2000 | Vest-Brøndby | 43.23 | ||||||
34 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 43.76 | ||||||
35 | Gustav Blangstrup Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 44.22 | ||||||
36 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 44.38 | ||||||
37 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 45.87 | ||||||
38 | Andreas Hoffmann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 48.03 | ||||||
39 | Otto Pons Martinsen | 2002 | Vest-Brøndby | 48.05 | ||||||
40 | Tobias Davidsen | 2003 | Vest-Brøndby | 48.22 | ||||||
41 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 50.46 | ||||||
42 | Alexander Platzer | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 50.63 | ||||||
43 | Max Albrecten | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 52.22 | ||||||
44 | Kristian Moffett | 2003 | Herlev Svømning | 58.62 | ||||||
- | Lars Thor Sørensen | 1999 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | William Hellmann | 2000 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 07 marts 2014 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 17:51 |