Resultater for Vestkyst Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2008-10-25
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2008 | Udskriftsdato | 27 oktober 2008 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:49 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 27, 10X50m Fri Mix, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Sydbank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sgs Hamburg 1 H M | 1992 | 5:18.58 | |||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
Kristin Burkard | 1995 | 32.87 | 32.87 | |||||||
Lucas Schenke | 1995 | 32.33 | 1:05.20 | |||||||
Kathrina Kling | 1991 | 41.12 | 1:46.32 | |||||||
Niko Spitzke | 1992 | 34.57 | 2:20.89 | |||||||
Janne Baden | 1990 | 32.91 | 2:53.80 | |||||||
Patric Nieke | 1990 | 27.68 | 3:21.48 | |||||||
Aylin Seker | 1995 | 29.64 | 3:51.12 | |||||||
Tarak Ben Smida | 1994 | 29.26 | 4:20.38 | |||||||
Jana Burkard | 1991 | 29.50 | 4:49.88 | |||||||
Tobias Kling | 1993 | 28.70 | 5:18.58 | |||||||
2 | Swim Team Esbjerg 1 | 1992 | 5:25.14 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Mette Grauballe | 1995 | 35.58 | 35.58 | |||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 31.93 | 1:07.51 | |||||||
Louise Nielsen | 1993 | 42.45 | 1:49.96 | |||||||
Ole Hansen | 1992 | 31.98 | 2:21.94 | |||||||
Tukummeq Berthelsen | 1992 | 33.83 | 2:55.77 | |||||||
Morten Hansen | 1993 | 29.64 | 3:25.41 | |||||||
Katharina Madsen | 1995 | 34.43 | 3:59.84 | |||||||
Mikkel Schönfeld | 1993 | 28.06 | 4:27.90 | |||||||
Katrine R. Jensen | 1992 | 30.34 | 4:58.24 | |||||||
Nour Hermiz | 1994 | 26.90 | 5:25.14 | |||||||
3 | Hsc 10X50 1 | 1992 | 5:26.56 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Katarina S. Thomsen | 1991 | 34.57 | 34.57 | |||||||
Thomas Knudsen | 1996 | 33.11 | 1:07.68 | |||||||
Kamilla Malczynska | 1993 | 36.68 | 1:44.36 | |||||||
Steffen Breinbjerg | 1994 | 33.66 | 2:18.02 | |||||||
Ida Eilskov | 1993 | 43.66 | 3:01.68 | |||||||
Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 28.24 | 3:29.92 | |||||||
Malene Knudsen | 1993 | 30.95 | 4:00.87 | |||||||
Dennis Skov Gravsen | 1991 | 26.86 | 4:27.73 | |||||||
Laura Funch | 1995 | 32.19 | 4:59.92 | |||||||
Kristian Trier Nipper | 1992 | 26.64 | 5:26.56 | |||||||
4 | :-) Wes 1 | 1992 | 5:29.86 | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 34.68 | 34.68 | |||||||
Eden Turin | 1994 | 32.21 | 1:06.89 | |||||||
Katrine Larsen | 1997 | 43.63 | 1:50.52 | |||||||
Jacob Lindeman Holm | 1994 | 34.76 | 2:25.28 | |||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 33.07 | 2:58.35 | |||||||
Emil Ruben Kjær | 1994 | 29.29 | 3:27.64 | |||||||
Nanna Kristensen | 1996 | 33.22 | 4:00.86 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 25.37 | 4:26.23 | |||||||
Siw Lykke | 1996 | 34.46 | 5:00.69 | |||||||
Mathias Frandsen | 1994 | 29.17 | 5:29.86 | |||||||
5 | Tempo Mix 1 | 1992 | 5:36.37 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Amalie Rasmussen | 1996 | 37.97 | 37.97 | |||||||
Patrick Rohde | 1994 | 34.87 | 1:12.84 | |||||||
Josephine Rasmussen | 1993 | 40.38 | 1:53.22 | |||||||
Marcus Nilson | 1995 | 40.82 | 2:34.04 | |||||||
Vicky Larsson | 1995 | 33.96 | 3:08.00 | |||||||
Jesper Madsen | 1993 | 31.41 | 3:39.41 | |||||||
Christina Lund | 1993 | 31.09 | 4:10.50 | |||||||
Christoffer Dahl | 1995 | 27.88 | 4:38.38 | |||||||
Helene Kristensen | 1992 | 30.79 | 5:09.17 | |||||||
Mathias Dahl | 1990 | 27.20 | 5:36.37 | |||||||
6 | Hsc 10X50 2 | 1992 | 5:43.72 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Henriette Høg | 1994 | 39.99 | 39.99 | |||||||
Søren Schebel Steg | 1992 | 31.31 | 1:11.30 | |||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 41.01 | 1:52.31 | |||||||
Frederik Bielefeldt | 1991 | 32.87 | 2:25.18 | |||||||
Camilla Mortensen | 1995 | 39.12 | 3:04.30 | |||||||
Mads Hopff | 1993 | 29.41 | 3:33.71 | |||||||
Theresa S. Thomsen | 1995 | 32.86 | 4:06.57 | |||||||
Kasper Tobiasen | 1993 | 29.91 | 4:36.48 | |||||||
Amalie Lorenzen | 1994 | 37.51 | 5:13.99 | |||||||
Kasper Schultz | 1995 | 29.73 | 5:43.72 | |||||||
7 | Hsk Mix | 1992 | 5:47.31 | |||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Maiken Morsing | 1997 | 46.07 | 46.07 | |||||||
Nikolaj Junker Madsen | 1993 | 34.32 | 1:20.39 | |||||||
Amalie Henriksen | 1994 | 38.27 | 1:58.66 | |||||||
Rasmus Koch | 1992 | 32.56 | 2:31.22 | |||||||
Kathrine Maron | 1994 | 35.63 | 3:06.85 | |||||||
Daniel F. Haraldson | 1994 | 37.15 | 3:44.00 | |||||||
Kathrine Christiansen | 1994 | 33.45 | 4:17.45 | |||||||
Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 29.50 | 4:46.95 | |||||||
Jannie Brink | 1996 | 32.58 | 5:19.53 | |||||||
Erik Collins | 1994 | 27.78 | 5:47.31 | |||||||
8 | Mix Viborg | 0 | 5:52.34 | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 37.95 | 37.95 | |||||||
Jacob Moos Larsen | 1993 | 34.01 | 1:11.96 | |||||||
Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | 41.21 | 1:53.17 | |||||||
Joachim Beck | 1993 | 40.27 | 2:33.44 | |||||||
Kamille Bager Herskind | 1995 | 37.18 | 3:10.62 | |||||||
Viktor Bøg Møller | 1992 | 30.05 | 3:40.67 | |||||||
Sidsel Skårup Wind | 1995 | 36.54 | 4:17.21 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 29.80 | 4:47.01 | |||||||
Cecilie S. Pedersen | 1996 | 39.09 | 5:26.10 | |||||||
Christian J. Erichsen | 1991 | 26.24 | 5:52.34 | |||||||
9 | Silkeborg Mix | 1993 | 5:53.64 | |||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Felix Zähringer | 1994 | 33.61 | 1:10.15 | |||||||
Sofie Gøttler | 1995 | 43.43 | 1:53.58 | |||||||
Thomas S. Hansen | 1993 | 36.64 | 2:30.22 | |||||||
Katrine M. Johannsen | 1996 | 40.60 | 3:10.82 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 32.22 | 3:43.04 | |||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 33.60 | 4:16.64 | |||||||
Mathias Beck | 1996 | 32.30 | 4:48.94 | |||||||
Sanne Lindblad | 1996 | 35.17 | 5:24.11 | |||||||
Christian H. Mikkelsen | 1995 | 29.53 | 5:53.64 | |||||||
10 | Bakkens Mix | 1991 | 6:13.07 | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Katrine Iversen | 1993 | 36.42 | 36.42 | |||||||
Søren Eller Thomsen | 1994 | 38.96 | 1:15.38 | |||||||
Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 28.43 | 1:43.81 | |||||||
Benjamin Andersson | 1994 | 59.66 | 2:43.47 | |||||||
Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 36.51 | 3:19.98 | |||||||
Thomas Stokvad | 1995 | 42.07 | 4:02.05 | |||||||
Julie Hedegaard | 1996 | 36.56 | 4:38.61 | |||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 35.18 | 5:13.79 | |||||||
Stephanie Branick | 1993 | 31.86 | 5:45.65 | |||||||
Dennis Petersen | 1993 | 27.42 | 6:13.07 | |||||||
11 | Swim Team Esbjerg 2 | 1992 | 6:34.05 | |||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Eline Krarup | 1996 | 44.45 | 44.45 | |||||||
Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 38.13 | 1:22.58 | |||||||
Jacqueline L. Jensen | 1997 | 45.15 | 2:07.73 | |||||||
Anders Lund Hansen | 1994 | 38.18 | 2:45.91 | |||||||
Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 41.50 | 3:27.41 | |||||||
Kasper Zysek | 1994 | 36.71 | 4:04.12 | |||||||
Rikke Lundberg Steffensen | 1997 | 40.49 | 4:44.61 | |||||||
Ian Cumming | 1995 | 32.75 | 5:17.36 | |||||||
Katrine K. Jørgensen | 1997 | 42.73 | 6:00.09 | |||||||
René Hjelmholm | 1994 | 33.96 | 6:34.05 | |||||||
12 | Hsc 10X50 3 | 1992 | 6:41.84 | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Lyubov Bezlyudov | 1992 | 41.94 | 41.94 | |||||||
Christopher Eilskov | 1996 | 45.95 | 1:27.89 | |||||||
Barbara Bøgh | 1996 | 46.66 | 2:14.55 | |||||||
Jimmi Jønsson | 1993 | 37.73 | 2:52.28 | |||||||
Katja Lund Cliff | 1996 | 52.02 | 3:44.30 | |||||||
Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 50.12 | 4:34.42 | |||||||
Helle Dohn | 1998 | 40.31 | 5:14.73 | |||||||
Mike Torsland Pedersen | 1991 | 27.14 | 5:41.87 | |||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 32.43 | 6:14.30 | |||||||
Jens Christian Petersen | 1988 | 27.54 | 6:41.84 | |||||||
13 | Tempo Mix 2 | 1992 | 6:51.13 | |||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
Simone Larsen | 1996 | 46.00 | 46.00 | |||||||
Steffen Bredgaard | 1994 | 43.67 | 1:29.67 | |||||||
Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 41.69 | 2:11.36 | |||||||
Alexander Rohde | 1995 | 49.46 | 3:00.82 | |||||||
Christina Blaaberg | 1998 | 45.13 | 3:45.95 | |||||||
Casper Mortensen | 1995 | 40.84 | 4:26.79 | |||||||
Stine Rasmussen | 1992 | 32.61 | 4:59.40 | |||||||
Mathias Mortensen | 1995 | 36.40 | 5:35.80 | |||||||
Maria Nielsen | 1991 | 32.83 | 6:08.63 | |||||||
Tom Heilmann | 1997 | 42.50 | 6:51.13 | |||||||
- | Odder Miksmaks | 1994 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Fars Mix Bsk | 1992 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | |||||||||
Mads Vølund | 1994 | |||||||||
Mette Høiberg Ozol | 1990 | |||||||||
Martin Jørgensen | 1989 | |||||||||
Lone Vølund | 1965 | |||||||||
Thyge Boye Petersen | 1989 | |||||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | |||||||||
Sara Benzarti | 1997 | |||||||||
Signe D. Thomasen | 1996 | |||||||||
Mikkel Vølund | 1997 | DNS | ||||||||
- | :-) Wes 2 | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 38.18 | 38.18 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Swim Team Esbjerg |