Resultater for Vestkyst Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
2008-10-25
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2008 | Udskriftsdato | 27 oktober 2008 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jana Burkard | 1991 | 467 | 36.23 | 1:14.11 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
2 | Katarina S. Thomsen | 1991 | 467 | 35.84 | 1:14.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | 460 | 36.62 | 1:14.51 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Josephine Holst Pedersen | 1990 | 457 | 37.03 | 1:14.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kathrina Kling | 1991 | 421 | 37.34 | 1:16.71 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
6 | Linda Dalladas | 1991 | 398 | 37.91 | 1:18.18 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
7 | Mathilde Renberg | 1991 | 385 | 38.32 | 1:19.07 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Simone Bielefeldt | 1989 | 383 | 38.91 | 1:19.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Lone Vølund | 1965 | 316 | 41.42 | 1:24.39 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 517 | 34.77 | 1:11.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Kibsgaard Madsen | 1992 | 494 | 34.40 | 1:12.73 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Malene Knudsen | 1993 | 472 | 36.28 | 1:13.85 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Katrine Iversen | 1993 | 439 | 37.23 | 1:15.66 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Joana Schröder | 1993 | 420 | 37.06 | 1:16.78 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
6 | Josephine Rasmussen | 1993 | 392 | 38.24 | 1:18.60 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Louise Nielsen | 1993 | 390 | 38.20 | 1:18.71 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Nasila Moussavi | 1993 | 375 | 38.46 | 1:19.73 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
9 | Stephanie Branick | 1993 | 366 | 39.39 | 1:20.35 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
10 | Siv Vuilliomenet | 1992 | 357 | 38.44 | 1:21.04 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
11 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 353 | 39.67 | 1:21.38 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
12 | Katrine R. Jensen | 1992 | 344 | 40.45 | 1:22.08 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Line Aamann | 1993 | 327 | 41.26 | 1:23.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mette Hansen | 1992 | 266 | 43.50 | 1:29.41 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
15 | Ida Eilskov | 1993 | 224 | 46.54 | 1:34.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 530 | 34.42 | 1:11.05 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Emilia Staugaard | 1994 | 483 | 35.81 | 1:13.27 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Louise Frederiksen | 1995 | 446 | 36.22 | 1:15.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Grauballe | 1995 | 437 | 36.73 | 1:15.79 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 432 | 37.64 | 1:16.09 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Sundstrup | 1994 | 431 | 37.37 | 1:16.12 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Katharina Sophie Zeidler | 1995 | 398 | 37.86 | 1:18.17 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
8 | Betina K. Pedersen | 1994 | 386 | 38.75 | 1:18.95 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 353 | 39.31 | 1:21.34 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Amalie Sørensen | 1994 | 347 | 39.74 | 1:21.83 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Mathilde Kjær Hansen | 1995 | 346 | 40.26 | 1:21.92 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
12 | Line Bundgaard | 1994 | 341 | 39.63 | 1:22.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Laura Funch | 1995 | 339 | 40.64 | 1:22.49 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Lena Skøtt | 1995 | 337 | 40.63 | 1:22.61 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Signe V. Henriksen | 1994 | 334 | 40.49 | 1:22.90 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 331 | 40.08 | 1:23.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anna Jessen | 1995 | 326 | 41.10 | 1:23.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lianne Bilderbeek | 1995 | 325 | 41.24 | 1:23.59 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 323 | 40.88 | 1:23.78 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
20 | Henriette Høg | 1994 | 315 | 41.52 | 1:24.51 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
21 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 312 | 42.16 | 1:24.74 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Sara Rainer | 1994 | 306 | 41.11 | 1:25.31 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Laura Westergaard | 1995 | 306 | 42.04 | 1:25.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Laura Bornhøft | 1995 | 305 | 42.17 | 1:25.44 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Tilbe Kaya | 1995 | 304 | 41.78 | 1:25.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | 282 | 43.57 | 1:27.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Katharina Madsen | 1995 | 268 | 43.43 | 1:29.20 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
28 | Nanna Wilenski | 1995 | 265 | 43.77 | 1:29.48 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Daisy Lannie | 1994 | 262 | 43.29 | 1:29.81 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Emina Granulo | 1994 | 260 | 43.66 | 1:30.08 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
31 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 258 | 43.43 | 1:30.32 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | 251 | 43.93 | 1:31.12 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
33 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 250 | 44.74 | 1:31.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Sidsel Schlott Køpke | 1995 | 249 | 45.24 | 1:31.42 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
35 | Maria Pedersen | 1995 | 234 | 45.38 | 1:33.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Sara O. Arkil | 1995 | 211 | 45.36 | 1:36.64 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Gitte Lading | 1994 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Helle Kjær | 1994 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katja Möhring | 1996 | 444 | 37.77 | 1:15.37 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
2 | Amalie Rasmussen | 1996 | 418 | 37.86 | 1:16.93 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | 401 | 38.62 | 1:17.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Larissa Benthin | 1996 | 391 | 38.25 | 1:18.62 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
5 | Signe D. Thomasen | 1996 | 383 | 38.75 | 1:19.18 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 382 | 38.61 | 1:19.22 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 368 | 39.28 | 1:20.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Tatjana Hansen | 1997 | 357 | 39.01 | 1:21.07 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
9 | Stine Mary Vissing | 1997 | 342 | 40.78 | 1:22.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | 339 | 39.86 | 1:22.48 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Jessica Voss | 1997 | 330 | 41.06 | 1:23.18 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
12 | Emilie Yung Meiling | 1997 | 324 | 41.33 | 1:23.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Julie Hedegaard | 1996 | 324 | 40.80 | 1:23.72 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
14 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 290 | 42.27 | 1:26.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Line H. Vestergaard | 1996 | 287 | 43.85 | 1:27.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Line Helbo | 1996 | 283 | 42.44 | 1:27.58 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Sarah Ben Smida | 1997 | 279 | 42.26 | 1:27.99 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
18 | Nicole Epp | 1997 | 274 | 42.50 | 1:28.56 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
19 | Sanne Lindblad | 1996 | 274 | 43.96 | 1:28.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Cecilie Bjerg | 1996 | 260 | 44.42 | 1:30.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Nanna Kristensen | 1996 | 259 | 44.39 | 1:30.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Mathilde Sundstrup | 1996 | 251 | 44.51 | 1:31.19 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
23 | Maria Sigvardsen | 1996 | 243 | 45.09 | 1:32.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Barbara Bøgh | 1996 | 240 | 45.27 | 1:32.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
25 | Cecilie Pedersen | 1996 | 231 | 46.43 | 1:33.72 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
26 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 208 | 47.00 | 1:37.10 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
27 | Dina Skou | 1996 | 202 | 48.49 | 1:37.99 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Eline Krarup | 1996 | 201 | 48.33 | 1:38.15 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
29 | Katja Lund Cliff | 1996 | 180 | 50.70 | 1:41.76 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Rikke Lundberg Steffensen | 1997 | 163 | 49.58 | 1:45.27 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
31 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 160 | 51.81 | 1:45.91 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
32 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | 154 | 53.08 | 1:47.19 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Sara Benzarti | 1997 | 153 | 52.85 | 1:47.56 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
34 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 141 | 54.87 | 1:50.39 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
35 | Tatiana Amurugam | 1996 | 137 | 1:51.59 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 130 | 53.40 | 1:53.51 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Trine G. Sørensen | 1997 | DSQ | Br ben+arm før vn 75 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Simone Larsen | 1996 | DSQ | Afslutter på maven | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Helena Christen | 1996 | DSQ | Ekstr arm på mav 50m | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
- | Laura Goergens | 1996 | DSQ | For tidl på mave 50m | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Spar Nord Bank |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | 262 | 42.64 | 1:29.90 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Helle Dohn | 1998 | 227 | 46.49 | 1:34.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Sharin Krogmann | 1999 | 186 | 47.79 | 1:40.82 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
4 | Alexandra Borucki | 1998 | 178 | 48.75 | 1:42.27 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
5 | Gry Nicolaisen | 1998 | 133 | 55.18 | 1:52.63 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Nanna Hansen | 1998 | 67 | 1:08.12 | 2:21.92 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Swim Team Esbjerg |