Tulokset Vestkyst Cup 2008
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2008 | Udskriftsdato | 27 oktober 2008 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: GO-Mark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Christian Petersen | 1988 | 426 | 29.84 | 1:01.71 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Julian Wiedemann | 1987 | 418 | 29.54 | 1:02.12 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
3 | Marcus Vogel | 1985 | 335 | 32.15 | 1:06.91 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
4 | Thyge Boye Petersen | 1989 | 309 | 32.93 | 1:08.67 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
5 | Keld Rishøj | 1988 | 241 | 34.97 | 1:14.61 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: GO-Mark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Andersen | 1990 | 610 | 26.77 | 54.76 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Patric Nieke | 1990 | 571 | 27.21 | 56.00 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
3 | Christian J. Erichsen | 1991 | 529 | 27.47 | 57.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jesper Dam Karlsen | 1991 | 526 | 27.34 | 57.54 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Bygballe | 1991 | 512 | 28.11 | 58.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Bielefeldt | 1991 | 510 | 27.74 | 58.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 461 | 29.23 | 1:00.12 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Mathias Dahl | 1990 | 442 | 29.03 | 1:00.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | 390 | 29.72 | 1:03.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kasper Erlandsen | 1991 | 311 | 32.10 | 1:08.53 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: GO-Mark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Steen Christensen | 1992 | 570 | 27.17 | 56.03 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 562 | 27.62 | 56.30 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Smidt Bonnesen | 1993 | 550 | 27.48 | 56.68 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
4 | Morten Hansen | 1993 | 537 | 27.91 | 57.13 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Rasmus Koch | 1992 | 530 | 27.79 | 57.39 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 523 | 27.78 | 57.64 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 497 | 28.47 | 58.63 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
8 | Kristian Trier Nipper | 1992 | 491 | 28.55 | 58.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Ole Hansen | 1992 | 488 | 28.88 | 58.99 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Anton B. Pedersen | 1993 | 487 | 28.99 | 59.03 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Søren Schebel Steg | 1992 | 484 | 28.20 | 59.15 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Tobias Kling | 1993 | 483 | 28.45 | 59.20 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
13 | Jesper Madsen | 1993 | 478 | 28.73 | 59.39 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
14 | Dennis Petersen | 1993 | 478 | 29.03 | 59.42 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
15 | Casper Fog Nissen | 1993 | 463 | 28.97 | 1:00.04 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
16 | Rene Kølbæk Laursen | 1993 | 453 | 29.12 | 1:00.46 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Jesper Gemke | 1993 | 450 | 29.31 | 1:00.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Mads Hopff | 1993 | 441 | 29.29 | 1:01.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
19 | Viktor Bøg Møller | 1992 | 408 | 30.37 | 1:02.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Michael Bach | 1993 | 403 | 30.02 | 1:02.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Daniel Peschardt | 1993 | 397 | 30.42 | 1:03.20 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Esben Brigsted | 1993 | 393 | 30.49 | 1:03.42 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Anders I. Lauridsen | 1992 | 392 | 30.93 | 1:03.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
24 | Mikkel Schönfeld | 1993 | 371 | 31.58 | 1:04.62 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
25 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 369 | 29.79 | 1:04.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Kasper Tobiasen | 1993 | 360 | 30.75 | 1:05.29 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
27 | Anders T. Rasmussen | 1993 | 358 | 31.68 | 1:05.43 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Riccardo Schultz | 1993 | 356 | 31.77 | 1:05.53 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
29 | Frederik Bøgebjerg | 1992 | 346 | 32.15 | 1:06.14 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
30 | Jimmi Jønsson | 1993 | 344 | 31.21 | 1:06.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
31 | Simon Olesen | 1993 | 283 | 34.21 | 1:10.75 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Lars Brandt Nielsen | 1993 | 268 | 34.65 | 1:12.03 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | 264 | 34.53 | 1:12.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
34 | Henrik Hvalsøe | 1993 | 259 | 34.53 | 1:12.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
35 | Marius Nørgaard | 1993 | 236 | 36.98 | 1:15.15 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
36 | Daniel Christensen | 1993 | 82 | 48.49 | 1:46.88 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Lasse Ejsing Nørgård | 1993 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Mads Kvistgaard | 1992 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Daniel Brusen Nielsen | 1993 | DNS | |||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: GO-Mark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 508 | 28.97 | 58.21 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nour Hermiz | 1994 | 472 | 28.59 | 59.67 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Erik Collins | 1994 | 468 | 29.16 | 59.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Martin Christensen | 1995 | 456 | 29.16 | 1:00.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Underlien | 1995 | 454 | 28.89 | 1:00.44 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Christoffer Dahl | 1995 | 439 | 29.52 | 1:01.12 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Lucas Schenke | 1995 | 424 | 30.16 | 1:01.82 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
8 | Ralf Dalby | 1995 | 423 | 30.49 | 1:01.89 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Eden Turin | 1994 | 414 | 30.24 | 1:02.32 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Kristian Lynge Dahlgaard | 1994 | 414 | 29.56 | 1:02.33 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kenneth Skærbæk | 1994 | 409 | 30.41 | 1:02.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Felix Zähringer | 1994 | 408 | 30.40 | 1:02.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 389 | 31.17 | 1:03.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Emil Ruben Kjær | 1994 | 381 | 30.54 | 1:04.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Mathias Frandsen | 1994 | 378 | 31.27 | 1:04.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 376 | 31.83 | 1:04.34 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Daniel Shulman | 1995 | 376 | 31.04 | 1:04.35 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | Tarak Ben Smida | 1994 | 369 | 30.96 | 1:04.76 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
19 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 364 | 31.52 | 1:05.06 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Christian H. Mikkelsen | 1995 | 359 | 31.30 | 1:05.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Kasper Schultz | 1995 | 349 | 31.72 | 1:05.95 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Frederik F. Nielsen | 1994 | 347 | 31.53 | 1:06.09 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Jacob Severinsen | 1995 | 346 | 31.00 | 1:06.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | 343 | 31.77 | 1:06.38 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Kasper Zysek | 1994 | 333 | 33.40 | 1:07.03 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Mads Ludvigsen | 1994 | 331 | 32.54 | 1:07.15 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Ori Turin | 1995 | 330 | 31.07 | 1:07.20 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
28 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 326 | 32.75 | 1:07.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Robin Torba | 1995 | 324 | 32.27 | 1:07.61 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
30 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 324 | 32.23 | 1:07.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Daniel Kongsgaard | 1995 | 324 | 32.62 | 1:07.66 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Søren Eller Thomsen | 1994 | 311 | 32.73 | 1:08.58 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
33 | Luca Pasquali | 1994 | 310 | 32.80 | 1:08.63 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
34 | Hoby Andrian | 1995 | 298 | 33.35 | 1:09.55 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
35 | Lasse Kammer | 1995 | 298 | 33.67 | 1:09.57 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Benjamin Andersson | 1994 | 294 | 33.75 | 1:09.82 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
37 | Patrick Rohde | 1994 | 288 | 33.77 | 1:10.31 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
38 | Daniel F. Haraldson | 1994 | 287 | 33.94 | 1:10.40 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
39 | Sebastian Eberth | 1994 | 281 | 33.45 | 1:10.95 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
40 | Andreas Levin Pedersen | 1995 | 276 | 34.19 | 1:11.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 272 | 34.77 | 1:11.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Ian Cumming | 1995 | 271 | 34.86 | 1:11.74 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
43 | Anton Bromer | 1995 | 271 | 34.84 | 1:11.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
44 | Casper G. Kristensen | 1995 | 270 | 34.63 | 1:11.83 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
45 | Mads Vølund | 1994 | 261 | 35.36 | 1:12.68 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
46 | Jacob Josias Engelbreth | 1995 | 259 | 33.44 | 1:12.91 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
47 | Joachim Lindquist | 1994 | 255 | 35.07 | 1:13.21 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Thomas Stokvad | 1995 | 251 | 34.59 | 1:13.66 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
49 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 245 | 35.33 | 1:14.24 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
50 | Christian Cassard | 1995 | 244 | 35.34 | 1:14.29 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
51 | Frederik Møller Iversen | 1994 | 240 | 35.17 | 1:14.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
52 | René Hjelmholm | 1994 | 234 | 36.43 | 1:15.41 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
53 | Casper Mortensen | 1995 | 225 | 35.91 | 1:16.33 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
54 | Kenneth Aaberg | 1995 | 221 | 37.32 | 1:16.80 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
55 | Marcus Nilson | 1995 | 217 | 35.82 | 1:17.30 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
56 | Martin Hjelm | 1995 | 209 | 36.78 | 1:18.21 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
57 | Steffen Bredgaard | 1994 | 201 | 38.34 | 1:19.24 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
58 | Jens Christian Olsen | 1995 | 191 | 38.96 | 1:20.72 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
59 | Mathias Madsen | 1995 | 178 | 38.69 | 1:22.58 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
60 | Mathias Mortensen | 1995 | 175 | 40.02 | 1:23.01 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
61 | Jesper Sørensen | 1994 | 150 | 40.45 | 1:27.43 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
62 | Alexander Rohde | 1995 | 124 | 42.02 | 1:33.22 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
- | Thomas Pedersen | 1995 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Marten Pohl | 1994 | DNS | |||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Favlund | 1994 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Christian Dall | 1995 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: GO-Mark |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 371 | 31.08 | 1:04.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Aykut Seker | 1997 | 324 | 32.43 | 1:07.63 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | 318 | 32.50 | 1:08.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Beck | 1996 | 295 | 33.31 | 1:09.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Pedersen | 1997 | 283 | 34.25 | 1:10.71 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 282 | 34.50 | 1:10.83 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
7 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | 278 | 34.33 | 1:11.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Rued Dalby | 1996 | 278 | 33.89 | 1:11.16 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 275 | 34.44 | 1:11.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | 272 | 34.07 | 1:11.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 239 | 35.71 | 1:14.81 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
12 | Mikkel Grønbo | 1996 | 239 | 36.54 | 1:14.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 237 | 36.40 | 1:15.07 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
14 | Jacob Adolfsen | 1996 | 219 | 36.83 | 1:17.12 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 218 | 37.13 | 1:17.15 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Mathias Johannsen | 1996 | 215 | 36.31 | 1:17.52 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
17 | Rasmus William Kuus | 1996 | 200 | 36.86 | 1:19.37 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | Rasmus Mouridsen | 1997 | 193 | 38.08 | 1:20.34 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
19 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 192 | 39.07 | 1:20.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Mathias Føns | 1996 | 191 | 38.73 | 1:20.71 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 189 | 37.79 | 1:20.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 189 | 38.38 | 1:20.96 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Jacob Bollerslev | 1996 | 180 | 39.40 | 1:22.31 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rami Ben Smida | 1999 | 179 | 37.14 | 1:22.36 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
25 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 178 | 39.54 | 1:22.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Morten Baxter | 1996 | 177 | 39.63 | 1:22.68 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Jens Nielsen | 1997 | 174 | 39.60 | 1:23.25 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonatan Balladone | 1997 | 173 | 39.78 | 1:23.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 169 | 39.67 | 1:23.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Frederik Nielsen | 1996 | 169 | 40.67 | 1:24.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Malthe Lindquist | 1996 | 166 | 39.34 | 1:24.48 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Leon Zeitler | 1997 | 153 | 40.51 | 1:26.90 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
33 | Jakob Glerup Nielsen | 1996 | 144 | 40.53 | 1:28.52 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Nicolai Grene | 1998 | 143 | 42.98 | 1:28.90 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Jonas Gade Nielsen | 1998 | 136 | 40.84 | 1:30.25 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 132 | 43.13 | 1:31.33 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
37 | Mikkel Vølund | 1997 | 131 | 42.95 | 1:31.43 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
38 | Rolf Wollesen | 1998 | 131 | 42.29 | 1:31.56 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
39 | Tom Heilmann | 1997 | 121 | 44.59 | 1:33.95 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
40 | Nikolaj Borup | 1997 | 118 | 45.19 | 1:34.70 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
41 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 106 | 45.64 | 1:38.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Jan Block | 1996 | 106 | 43.87 | 1:38.16 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
43 | Kristian Hermiz | 1998 | 95 | 46.00 | 1:41.75 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
43 | Viktor Hermansen | 1997 | 95 | 47.80 | 1:41.75 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
45 | Konrad Motschmann | 1997 | 95 | 46.89 | 1:41.94 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
46 | Pascal Wittleben | 1999 | 93 | 47.24 | 1:42.58 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
47 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 83 | 49.99 | 1:46.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
48 | Toke Cramer | 1998 | 74 | 55.24 | 1:50.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
49 | Joshua Patti | 1998 | 66 | 54.54 | 1:54.90 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Casper Rasmussen | 1997 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Marcel Theel | 1996 | DSQ | ingen berør vend 25m | ||||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Gustav Emil Lings | 1996 | DSQ | Ej berøring ved 75m | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Swim Team Esbjerg |