Resultater for Vestkyst Cup 2008
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2008 | Udskriftsdato | 27 oktober 2008 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:48 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Sponsor: Rolls-Royce Marine A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thyge Boye Petersen | 1989 | 230 | 39.40 | 1:22.33 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Keld Rishøj | 1988 | 158 | 45.23 | 1:33.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Sponsor: Rolls-Royce Marine A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Bygballe | 1991 | 375 | 33.72 | 1:10.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Lægaard Poulsen | 1991 | 309 | 35.56 | 1:14.62 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Dennis Skov Gravsen | 1991 | 296 | 38.15 | 1:15.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
- | Kasper Bisgaard | 1991 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Rolls-Royce Marine A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 460 | 32.05 | 1:05.40 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
2 | Claus Fastrup | 1993 | 427 | 33.06 | 1:07.01 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
3 | Marcus Zobbe Noer | 1992 | 424 | 32.77 | 1:07.19 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Dennis Petersen | 1993 | 403 | 33.02 | 1:08.34 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
5 | Søren Schebel Steg | 1992 | 402 | 33.40 | 1:08.36 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 388 | 34.22 | 1:09.20 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Tobias Kling | 1993 | 364 | 34.67 | 1:10.69 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
8 | Casper Fog Nissen | 1993 | 363 | 34.64 | 1:10.77 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
9 | Thomas S. Hansen | 1993 | 359 | 35.17 | 1:11.02 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 325 | 35.61 | 1:13.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Esben Brigsted | 1993 | 316 | 36.37 | 1:14.09 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
12 | Kasper Tobiasen | 1993 | 301 | 36.56 | 1:15.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Jimmi Jønsson | 1993 | 297 | 36.50 | 1:15.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | 296 | 35.41 | 1:15.76 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Kim-Lucas Ludwig | 1993 | 270 | 38.46 | 1:18.04 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
16 | Frederik Bøgebjerg | 1992 | 216 | 40.16 | 1:24.11 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Jacob Brask Pedersen | 1993 | 185 | 43.14 | 1:28.64 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Lasse Ejsing Nørgård | 1993 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Rolls-Royce Marine A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Terp Olesen | 1994 | 472 | 32.47 | 1:04.83 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Steffen Breinbjerg | 1994 | 448 | 32.23 | 1:05.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
3 | Eden Turin | 1994 | 438 | 32.58 | 1:06.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 426 | 32.25 | 1:07.09 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 388 | 34.25 | 1:09.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathias Frandsen | 1994 | 383 | 34.37 | 1:09.52 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Lucas Schenke | 1995 | 341 | 35.56 | 1:12.21 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
8 | Patrick Rohde | 1994 | 322 | 35.34 | 1:13.67 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Ralf Dalby | 1995 | 319 | 37.01 | 1:13.90 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 301 | 37.19 | 1:15.32 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Ori Turin | 1995 | 298 | 36.43 | 1:15.56 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Mads Ludvigsen | 1994 | 293 | 37.66 | 1:16.00 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Hoby Andrian | 1995 | 281 | 37.20 | 1:17.06 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
14 | Christoffer Dahl | 1995 | 277 | 38.27 | 1:17.40 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Jacob Severinsen | 1995 | 277 | 38.01 | 1:17.42 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Daniel Shulman | 1995 | 274 | 38.07 | 1:17.74 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
17 | Kasper Zysek | 1994 | 273 | 38.01 | 1:17.81 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 263 | 39.12 | 1:18.77 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Jacob Dahl Andersen | 1994 | 257 | 39.04 | 1:19.38 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Erik Collins | 1994 | 251 | 38.77 | 1:19.99 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Lasse Kammer | 1995 | 247 | 39.68 | 1:20.45 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Casper G. Kristensen | 1995 | 245 | 40.07 | 1:20.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Ian Cumming | 1995 | 213 | 41.16 | 1:24.56 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
24 | Benjamin Andersson | 1994 | 200 | 42.61 | 1:26.32 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
25 | Timo Kaminsky | 1994 | 198 | 41.83 | 1:26.60 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
26 | Mads Vølund | 1994 | 193 | 43.07 | 1:27.31 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
27 | Martin Hjelm | 1995 | 182 | 43.34 | 1:29.01 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Anton Bromer | 1995 | 178 | 45.52 | 1:29.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Timo Spitzke | 1995 | 175 | 43.01 | 1:30.22 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
30 | Steffen Bredgaard | 1994 | 164 | 45.30 | 1:32.26 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
31 | Kenneth Aaberg | 1995 | 152 | 45.76 | 1:34.63 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Mathias Madsen | 1995 | 151 | 45.48 | 1:34.70 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Casper Mortensen | 1995 | 147 | 47.24 | 1:35.57 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
34 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 145 | 46.51 | 1:36.11 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Daniel Steen Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Stefan Jensen | 1995 | DSQ | Sv på mave vend 25m | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Sponsor: Rolls-Royce Marine A/S |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Knudsen | 1996 | 340 | 35.16 | 1:12.33 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Victor Pedersen | 1997 | 258 | 39.38 | 1:19.29 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Rued Dalby | 1996 | 252 | 38.20 | 1:19.92 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Grønbo | 1996 | 245 | 39.90 | 1:20.62 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sebastian Juel Nielsen | 1996 | 239 | 39.50 | 1:21.38 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 221 | 40.28 | 1:23.43 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nicolai Maron | 1996 | 220 | 40.35 | 1:23.57 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | 218 | 41.56 | 1:23.89 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
9 | Mathias Beck | 1996 | 215 | 41.02 | 1:24.29 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sarangan Kannahtas | 1996 | 210 | 41.51 | 1:24.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Mikkel R. Sørensen | 1996 | 201 | 41.90 | 1:26.19 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Bo Volf Brøchner | 1996 | 184 | 43.41 | 1:28.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Emil Maron | 1996 | 182 | 43.50 | 1:29.12 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jens Nielsen | 1997 | 177 | 44.19 | 1:29.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rami Ben Smida | 1999 | 171 | 42.76 | 1:30.91 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
16 | Jonatan Balladone | 1997 | 166 | 45.21 | 1:31.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Rasmus Mouridsen | 1997 | 165 | 44.70 | 1:31.98 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Mads S. Ljungstrøm | 1996 | 165 | 44.96 | 1:32.06 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christopher Eilskov | 1996 | 158 | 46.13 | 1:33.28 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 152 | 45.80 | 1:34.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Morten Baxter | 1996 | 145 | 45.91 | 1:36.08 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Tom Heilmann | 1997 | 144 | 46.82 | 1:36.27 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
23 | Mikkel Vølund | 1997 | 141 | 49.25 | 1:37.02 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Albert Grahn-Frankil | 1996 | 138 | 48.10 | 1:37.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 121 | 49.68 | 1:42.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Leon Zeitler | 1997 | 115 | 49.66 | 1:43.77 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
27 | Jacob Wecherhausen | 1997 | 109 | 51.71 | 1:45.60 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
28 | Jan Block | 1996 | 100 | 52.93 | 1:48.74 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
29 | Konrad Motschmann | 1997 | 99 | 54.33 | 1:49.02 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
30 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 98 | 52.89 | 1:49.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Marcel Theel | 1996 | 87 | 52.76 | 1:53.92 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
32 | Toke Cramer | 1998 | 87 | 55.09 | 1:53.93 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Christian Rasmussen | 1998 | 76 | 58.86 | 1:59.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
34 | Kristian Hermiz | 1998 | 71 | 58.70 | 2:01.95 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
35 | Joshua Patti | 1998 | 67 | 59.67 | 2:04.26 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Casper Rasmussen | 1997 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Nikolaj Borup | 1997 | DSQ | Sv på mave i vending | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Swim Team Esbjerg |