Resultat för Vestkyst Cup 2008
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestkyst Cup 2008 | Udskriftsdato | 27 oktober 2008 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 12:50 | |||
Arrangør | Swim Team Esbjerg |
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Tandlægehuset Norgesgade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lone Vølund | 1965 | 402 | 38.66 | 1:20.97 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Nielsen | 1991 | 375 | 37.22 | 1:22.88 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
3 | Mette Høiberg Ozol | 1990 | 322 | 42.47 | 1:27.13 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jennifer Göhr | 1986 | 295 | 42.42 | 1:29.78 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
- | Trine Fredsø Rasmussen | 1989 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Tandlægehuset Norgesgade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 533 | 33.55 | 1:13.70 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie Egebjerg Jensen | 1993 | 518 | 35.54 | 1:14.41 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
3 | Malene Knudsen | 1993 | 476 | 35.44 | 1:16.55 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Joana Schröder | 1993 | 472 | 36.08 | 1:16.72 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
5 | Louise Rasmussen | 1992 | 471 | 36.04 | 1:16.79 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Lund | 1993 | 468 | 36.20 | 1:16.98 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
7 | Katrine Iversen | 1993 | 462 | 35.37 | 1:17.29 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
8 | Helene Kristensen | 1992 | 455 | 37.16 | 1:17.70 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Katrine R. Jensen | 1992 | 449 | 37.55 | 1:18.01 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Nasila Moussavi | 1993 | 425 | 35.77 | 1:19.50 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
11 | Stephanie Branick | 1993 | 421 | 36.78 | 1:19.74 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeli | ||||||||||
12 | Matilde Christensen | 1992 | 413 | 37.28 | 1:20.24 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
13 | Siv Vuilliomenet | 1992 | 403 | 35.99 | 1:20.92 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
14 | Stine Rasmussen | 1992 | 389 | 36.63 | 1:21.87 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Line Aamann | 1993 | 386 | 38.59 | 1:22.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Inger Husveg | 1992 | 361 | 38.76 | 1:23.91 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
17 | Emilie Forsberg | 1993 | 352 | 38.16 | 1:24.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 339 | 38.86 | 1:25.71 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
19 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 303 | 40.00 | 1:28.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Mette Hansen | 1992 | 270 | 42.32 | 1:32.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Maiken Arreborg Hansen | 1992 | 248 | 47.67 | 1:35.13 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
22 | Ida Eilskov | 1993 | 229 | 43.74 | 1:37.72 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Tandlægehuset Norgesgade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aylin Seker | 1995 | 563 | 33.17 | 1:12.35 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
2 | Mette Grauballe | 1995 | 479 | 34.82 | 1:16.34 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Iben Nielsen | 1994 | 471 | 36.92 | 1:16.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Line Nadia Hansen | 1994 | 466 | 36.80 | 1:17.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Frederiksen | 1995 | 462 | 35.52 | 1:17.30 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katharina Sophie Zeidler | 1995 | 459 | 35.84 | 1:17.47 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
7 | Solvej Mathissen | 1994 | 454 | 36.25 | 1:17.75 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Vicky Larsson | 1995 | 440 | 36.31 | 1:18.54 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
9 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 439 | 36.22 | 1:18.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mia Kynde | 1994 | 417 | 36.62 | 1:19.99 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Maria Kibsgaard Madsen | 1995 | 407 | 36.51 | 1:20.61 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Amalie Sørensen | 1994 | 391 | 38.51 | 1:21.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Signe V. Henriksen | 1994 | 385 | 37.49 | 1:22.10 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Line Bundgaard | 1994 | 377 | 38.86 | 1:22.73 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Theresa S. Thomsen | 1995 | 374 | 38.15 | 1:22.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Anne-Mette Müller | 1995 | 366 | 40.10 | 1:23.54 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
17 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | 361 | 39.79 | 1:23.88 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
18 | Kamille Bager Herskind | 1995 | 354 | 39.26 | 1:24.43 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Laura Funch | 1995 | 344 | 39.73 | 1:25.25 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Solveig Vuilliomenet | 1994 | 341 | 40.08 | 1:25.55 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
21 | Anne Sofie J. Brund | 1995 | 338 | 40.81 | 1:25.74 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Nanna Wilenski | 1995 | 338 | 40.04 | 1:25.80 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Maria Pedersen | 1995 | 333 | 42.44 | 1:26.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Jeanne Kirk Grundmann | 1994 | 332 | 43.16 | 1:26.27 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
25 | Laura Methmann Tarpgaard | 1994 | 331 | 39.73 | 1:26.41 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
26 | Tilbe Kaya | 1995 | 327 | 40.25 | 1:26.75 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Emina Granulo | 1994 | 321 | 41.01 | 1:27.28 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
28 | Laura Westergaard | 1995 | 319 | 42.05 | 1:27.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 309 | 41.58 | 1:28.37 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
30 | Malene Dahlhus | 1995 | 304 | 43.45 | 1:28.83 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Katharina Madsen | 1995 | 297 | 41.43 | 1:29.56 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Laura Bornhøft | 1995 | 295 | 41.14 | 1:29.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Thea Nørgaard | 1995 | 293 | 40.75 | 1:29.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Daisy Lannie | 1994 | 291 | 41.99 | 1:30.19 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Monica Avlesbug | 1995 | 291 | 41.70 | 1:30.19 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
36 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | 290 | 42.16 | 1:30.32 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
37 | Benedikte Eg Mølhave | 1994 | 278 | 44.24 | 1:31.52 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Amalie Lorenzen | 1994 | 277 | 43.75 | 1:31.70 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
39 | Sandra Bram Madsen | 1995 | 239 | 48.85 | 1:36.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Julia Hvalsøe | 1995 | 207 | 48.23 | 1:41.08 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
41 | Camilla Kjeldbjerg | 1994 | 187 | 47.05 | 1:44.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Amanda Gitlesen | 1994 | 153 | 56.74 | 1:51.75 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
43 | Elisabeth Aandal | 1994 | 138 | 54.53 | 1:55.75 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Helle Kjær | 1994 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Mogensen | 1995 | DSQ | ej berør afslut ryg | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Tandlægehuset Norgesgade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 506 | 34.98 | 1:14.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Katja Möhring | 1996 | 496 | 36.01 | 1:15.46 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
3 | Malene M. Pedersen | 1996 | 447 | 37.08 | 1:18.12 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Rasmussen | 1996 | 418 | 35.64 | 1:19.89 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
5 | Signe D. Thomasen | 1996 | 415 | 38.12 | 1:20.09 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 408 | 36.77 | 1:20.57 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Maria Søe Beith | 1996 | 390 | 38.34 | 1:21.79 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Katrine M. Johannsen | 1996 | 371 | 39.21 | 1:23.14 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jessica Voss | 1997 | 370 | 38.25 | 1:23.25 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
10 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 365 | 40.12 | 1:23.62 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Emilie Yung Meiling | 1997 | 364 | 39.66 | 1:23.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Line H. Vestergaard | 1996 | 361 | 39.39 | 1:23.88 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nanna Trier Nipper | 1996 | 347 | 42.21 | 1:25.06 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Sanne Lindblad | 1996 | 344 | 40.86 | 1:25.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Siw Lykke | 1996 | 338 | 40.56 | 1:25.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Stine Mary Vissing | 1997 | 336 | 40.07 | 1:25.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Frederikke Nedergaard | 1996 | 326 | 38.85 | 1:26.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Katrine Larsen | 1997 | 324 | 43.36 | 1:27.03 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 320 | 42.13 | 1:27.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Sarah Ben Smida | 1997 | 315 | 39.89 | 1:27.80 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
21 | Line Helbo | 1996 | 307 | 40.54 | 1:28.59 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Cecilie Bjerg | 1996 | 305 | 42.81 | 1:28.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 300 | 41.81 | 1:29.29 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 265 | 46.27 | 1:33.05 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
24 | Eline Krarup | 1996 | 265 | 43.42 | 1:33.05 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Cecilie Pedersen | 1996 | 258 | 45.77 | 1:33.83 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
27 | Maria Sigvardsen | 1996 | 249 | 42.00 | 1:34.97 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Maiken Morsing | 1997 | 242 | 46.99 | 1:35.88 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
29 | Dina Skou | 1996 | 242 | 45.93 | 1:35.89 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
30 | Perla Dögg Stefansdottir | 1997 | 227 | 48.26 | 1:37.90 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
31 | Sara Benzarti | 1997 | 223 | 46.24 | 1:38.56 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
32 | Anne Henriksen | 1996 | 220 | 45.33 | 1:39.01 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 211 | 49.80 | 1:40.32 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
34 | Helena Ryel Sandlyng Jaco | 1997 | 208 | 49.93 | 1:40.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Simone Larsen | 1996 | 208 | 51.09 | 1:40.90 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
36 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 204 | 46.21 | 1:41.57 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Katja Lund Cliff | 1996 | 202 | 50.28 | 1:41.75 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
38 | Ditte Maria Sønderskov Je | 1997 | 200 | 49.61 | 1:42.22 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
39 | Tatiana Amurugam | 1996 | 195 | 49.29 | 1:43.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
40 | Rikke Lundberg Steffensen | 1997 | 194 | 46.05 | 1:43.30 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 184 | 53.72 | 1:45.00 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
42 | Herdis Høiland | 1996 | 175 | 51.47 | 1:46.90 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
43 | Pernille Aaberg | 1997 | 170 | 52.75 | 1:47.93 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
44 | Ena Kjær | 1996 | 161 | 54.06 | 1:49.82 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
45 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 137 | 54.54 | 1:55.95 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
46 | Andrea Bakk By | 1997 | 130 | 55.24 | 1:57.90 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
47 | Trine G. Sørensen | 1997 | 125 | 57.86 | 1:59.63 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna Katrine Jørgensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Nora Flåten | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | DSQ | Ej berør ved ryg slu | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 32, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Tandlægehuset Norgesgade |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmin Koefod Jacobsen | 1998 | 281 | 42.96 | 1:31.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Louise Kellmann | 1998 | 269 | 44.81 | 1:32.54 | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
3 | Helle Dohn | 1998 | 217 | 46.63 | 1:39.39 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
4 | Alexandra Borucki | 1998 | 216 | 47.43 | 1:39.56 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
5 | Christina Blaaberg | 1998 | 208 | 45.15 | 1:40.87 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Sharin Krogmann | 1999 | 197 | 47.65 | 1:42.61 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
7 | Shanna Armstrong | 1998 | 166 | 51.55 | 1:48.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Liselotte Baxter | 1998 | 150 | 50.77 | 1:52.49 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
9 | Anika Zachow | 1999 | 147 | 48.75 | 1:53.24 | |||||
Sgs Hamburg | ||||||||||
10 | Hansine Olsen | 1998 | 115 | 57.56 | 2:02.97 | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
11 | Julie Larsen | 1999 | 93 | 1:02.45 | 2:11.90 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | ||||||||||
- | Nanna Hansen | 1998 | DSQ | svøm på mave i ryg | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Swim Team Esbjerg |