Results for U-GP2 Väsby - 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 2 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Väsby SS | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Väsby SS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 08 mars 2014 |
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.15,98 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.29 | 1:15.15 | |||||
2 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägens Simförening | 36.26 | 1:17.78 | |||||
3 | Malin Atran | 1998 | Järfälla Simsällskap | 36.70 | 1:18.06 | |||||
4 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.11 | 1:18.08 | |||||
5 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 36.66 | 1:19.30 | |||||
6 | Vanessa Nordling | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.58 | 1:20.31 | |||||
7 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.57 | 1:23.34 | |||||
8 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 39.90 | 1:24.07 | |||||
9 | Aline Agnvall | 1997 | Spårvägens Simförening | 41.28 | 1:28.18 | |||||
10 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 42.60 | 1:30.34 | |||||
11 | Elin Österberg | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 44.02 | 1:33.92 | |||||
12 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 43.53 | 1:35.28 | |||||
13 | Daphne Thörn | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.36 | 1:44.36 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.15,98 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.76 | 1:15.69 | |||||
2 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägens Simförening | 36.27 | 1:18.01 | |||||
3 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägens Simförening | 38.76 | 1:21.62 | |||||
4 | Saga Kjellin | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.08 | 1:24.62 | |||||
5 | Wilma Hagmansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 40.75 | 1:25.60 | |||||
6 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 40.44 | 1:26.33 | |||||
7 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägens Simförening | 42.34 | 1:31.12 | |||||
8 | Elin Jansmarker | 1999 | Södertälje Simsällskap | 43.54 | 1:32.98 | |||||
9 | Ellinor Lantz | 1999 | Väsby Simsällskap | 44.06 | 1:35.25 | |||||
10 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.10 | 1:35.65 | |||||
11 | Clara Wadsten | 1999 | Södertälje Simsällskap | 45.44 | 1:36.00 | |||||
12 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägens Simförening | 45.26 | 1:38.42 | |||||
13 | Mathilda Norlander | 1999 | Spårvägens Simförening | 51.11 | 1:49.60 | |||||
- | Jennifer Hjälm-Gerle | 1999 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Kvaltid SUM-SIM 1.15,98 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Eklund | 2000 | Järfälla Simsällskap | 39.37 | 1:22.98 | |||||
2 | Hilma Ramdén | 2000 | Södertälje Simsällskap | 39.32 | 1:24.00 | |||||
3 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 39.72 | 1:24.04 | |||||
4 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.55 | 1:24.46 | |||||
5 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 39.79 | 1:24.74 | |||||
6 | Moa Fröberg | 2000 | Väsby Simsällskap | 41.43 | 1:27.69 | |||||
7 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 42.02 | 1:30.69 | |||||
8 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägens Simförening | 42.45 | 1:30.99 | |||||
9 | Astrid Blomberg | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.02 | 1:31.88 | |||||
10 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 43.52 | 1:34.55 | |||||
11 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 44.62 | 1:35.07 | |||||
12 | Maike Kuhlins | 2000 | Spårvägens Simförening | 45.21 | 1:35.79 | |||||
13 | Tara Ebrahimi | 2000 | Väsby Simsällskap | 44.76 | 1:35.86 | |||||
14 | Leia Berhanu | 2000 | Spårvägens Simförening | 46.83 | 1:41.38 | |||||
15 | Frida Sjögren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 48.07 | 1:42.23 | |||||
16 | Michaela Lindström | 2000 | Spårvägens Simförening | 50.85 | 1:47.47 | |||||
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Kvaltid SUM-SIM 1.15,98 Fl 97-98 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,39 Fl 99 |
Kvaltid SUM-SIM 1.18,19 Fl 00 o yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 38.22 | 1:21.34 | |||||
2 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 38.76 | 1:22.91 | |||||
3 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 41.50 | 1:27.74 | |||||
4 | Josefin Olsson | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.10 | 1:29.37 | |||||
5 | Erica Pihlblad-Swahn | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.77 | 1:29.78 | |||||
6 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.75 | 1:29.83 | |||||
7 | Josefin Wensmark | 2001 | Järfälla Simsällskap | 41.90 | 1:29.90 | |||||
8 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägens Simförening | 42.84 | 1:30.66 | |||||
9 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 42.47 | 1:30.75 | |||||
10 | Clara Sundqvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 42.77 | 1:30.85 | |||||
11 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.87 | 1:31.74 | |||||
12 | Sofia Karls | 2002 | Väsby Simsällskap | 42.73 | 1:32.68 | |||||
13 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 43.79 | 1:32.80 | |||||
14 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.66 | 1:33.10 | |||||
15 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 43.97 | 1:33.43 | |||||
16 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 43.67 | 1:33.76 | |||||
17 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.27 | 1:33.83 | |||||
18 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 44.20 | 1:34.69 | |||||
19 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 43.95 | 1:34.87 | |||||
20 | Zafira Engström Vaamonde | 2001 | Spårvägens Simförening | 44.91 | 1:36.05 | |||||
21 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 45.07 | 1:36.52 | |||||
22 | Linnea Yu Hammarsten | 2002 | Södertälje Simsällskap | 45.96 | 1:36.56 | |||||
23 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 45.90 | 1:36.77 | |||||
24 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 44.98 | 1:36.83 | |||||
25 | Rebecca Policastro | 2003 | Järfälla Simsällskap | 44.59 | 1:36.89 | |||||
26 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.04 | 1:36.93 | |||||
27 | Sol Wännman | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.57 | 1:37.25 | |||||
28 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.86 | 1:37.47 | |||||
29 | Linnea Lindgren | 2001 | Väsby Simsällskap | 45.27 | 1:38.23 | |||||
30 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 45.78 | 1:38.30 | |||||
31 | Alicia Kjerrman | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.18 | 1:38.39 | |||||
32 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 45.92 | 1:39.10 | |||||
33 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 46.69 | 1:39.27 | |||||
34 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 47.02 | 1:39.71 | |||||
35 | Jennifer Laine | 2001 | Järfälla Simsällskap | 47.05 | 1:40.06 | |||||
36 | Noémi Andras | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.75 | 1:40.43 | |||||
37 | Hannah Qvist | 2001 | Spårvägens Simförening | 46.78 | 1:40.71 | |||||
38 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 46.76 | 1:41.84 | |||||
39 | Ioana Danes | 2002 | Spårvägens Simförening | 48.07 | 1:42.09 | |||||
40 | Maja Karlsson Karlström | 2002 | Spårvägens Simförening | 46.71 | 1:42.33 | |||||
41 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 48.96 | 1:42.95 | |||||
42 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 49.14 | 1:44.27 | |||||
43 | Sara Hertegren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 47.91 | 1:44.62 | |||||
44 | Livia Bjuresten | 2001 | Wisby Simsällskap | 50.19 | 1:45.99 | |||||
45 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 50.07 | 1:46.85 | |||||
46 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 50.88 | 1:47.78 | |||||
47 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 51.27 | 1:47.81 | |||||
48 | Sofia Ekström | 2001 | Spårvägens Simförening | 51.30 | 1:48.97 | |||||
49 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägens Simförening | 51.38 | 1:50.37 | |||||
50 | Moa Ljung | 2001 | Södertälje Simsällskap | 53.48 | 1:53.86 | |||||
51 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägens Simförening | 55.09 | 1:55.69 | |||||
52 | Sofia Cronvall | 2001 | Väsby Simsällskap | 54.20 | 1:56.00 | |||||
53 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägens Simförening | 55.71 | 1:56.34 | |||||
54 | Linnea Höggren | 2001 | Väsby Simsällskap | 54.79 | 1:58.02 | |||||
55 | Lovisa Malm | 2002 | Spårvägens Simförening | 57.00 | 1:58.27 | |||||
56 | Mirella Vranjes | 2001 | Danderyds Sim | 55.23 | 1:58.78 | |||||
57 | Tove Hägerdal | 2002 | Spårvägens Simförening | 57.77 | 2:00.99 | |||||
58 | Johanna Granhällen | 2002 | Spårvägens Simförening | 59.01 | 2:03.51 | |||||
59 | Tara Shabani | 2001 | Väsby Simsällskap | 58.95 | 2:07.32 | |||||
60 | Elvira Ölund | 2004 | Spårvägens Simförening | 58.25 | 2:08.14 | |||||
61 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägens Simförening | 1:01.19 | 2:09.06 | |||||
62 | Sofia Onno | 2003 | Spårvägens Simförening | 1:01.16 | 2:12.21 | |||||
- | Aliette Hellberg | 2004 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ebba Fagerlund | 2001 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Lilja Zeinali-Khamirgir | 2001 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mira Abrahamsson | 2003 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Susanna Nivenius | 2002 | Spårvägens Simförening | DNS | ||||||
- | Eliane Westermark | 2003 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Linda Lövqvist | 2003 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Meja Morota | 2003 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Nova Morota | 2005 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Victoria Mollberg | 2001 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 09 mars 2014 |
Licensierad till: Väsby Simsällskap | Utskriftstid | 10:03 |