Resultater for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Vest Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 | |||
Stævne by | Ringe | Udskriftstidspunkt | 13:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:11.29 | ||||||
2 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:12.61 | ||||||
3 | Magnus Fallesen | 1998 | Herning Svømmeklub | 2:13.08 | ||||||
4 | Malthe Bøg | 1998 | Odense Svømme Klub | 2:17.79 | ||||||
5 | Sebastian Reese | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:18.19 | ||||||
6 | Jonas Rohwedder | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:21.38 | ||||||
7 | Christian Rasmussen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:21.58 | ||||||
8 | Kasper Laursen | 1998 | Holstebro Svømme Club | 2:23.03 | ||||||
9 | Martin Larsen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:23.23 | ||||||
10 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 2:23.32 | ||||||
11 | Andreas M. Porsmose | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:24.52 | ||||||
12 | Emil Bonderup | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 2:24.53 | ||||||
13 | Toke Cramer | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:24.76 | ||||||
14 | Kaare Fisker Larsen | 1998 | O.S.L.F. | 2:26.25 | ||||||
15 | Emil Rimer | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.81 | ||||||
16 | Rune Holm Skovby | 1998 | Haderslev Svømme Klub | 2:27.00 | ||||||
17 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:28.58 | ||||||
18 | Lukas Lindstrøm | 1998 | Horsens Svømmeklub | 2:28.82 | ||||||
19 | Sebastian Brun Koch | 1998 | Aalborg Svømmeklub | 2:29.81 | ||||||
20 | Christian Kaul | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:29.87 | ||||||
21 | Kristian Hermiz | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:30.06 | ||||||
22 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 2:30.36 | ||||||
23 | Anders S. Andreasen | 1998 | Ringe Svømme Klub | 2:32.50 | ||||||
24 | Martin Harder Bruun | 1998 | Silkeborg Svømmeklub | 2:33.05 | ||||||
25 | Simon Johannsen | 1998 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 2:34.33 | ||||||
26 | Johannes Kjærgaard | 1998 | Agfs Svømmeafdeling | 2:34.90 | ||||||
- | Daniel Pallesen | 1998 | Aalborg Svømmeklub | DSQ | ej forts.bev. 75m | |||||
- | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | DSQ | Flyb. før 1. arm 125 | |||||
- | Mikkel B. Høgild | 1998 | Herning Svømmeklub | DSQ | ej afslut.ryg 100m | |||||
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 2:15.33 | ||||||
2 | Casper Eickhardt | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 2:16.21 | ||||||
3 | Magnus B. Høgild | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:17.89 | ||||||
4 | Andreas K Larsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:20.19 | ||||||
5 | Alexander Jensen | 1999 | Odder IGF | 2:21.37 | ||||||
6 | August Stamp Kirkeby | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 2:21.80 | ||||||
7 | Sander Schmidt | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:22.63 | ||||||
8 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:22.91 | ||||||
9 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:23.52 | ||||||
10 | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:24.32 | ||||||
11 | Jakob Knoblauch | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 2:25.52 | ||||||
12 | Lars Lyhne | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:25.73 | ||||||
13 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 2:25.86 | ||||||
14 | Frederik Oxenvad | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:26.66 | ||||||
15 | Troels D. Essendrop | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:27.44 | ||||||
16 | Sxren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 2:27.81 | ||||||
17 | Jacob F. Frederiksen | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:27.96 | ||||||
18 | Morten Due Nielsen | 1999 | Aalborg Svømmeklub | 2:28.02 | ||||||
19 | Victor Kristensen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 2:28.07 | ||||||
20 | Nicklas Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:29.96 | ||||||
21 | Christian Mangaard | 1999 | Viborg Svømme Klub | 2:30.48 | ||||||
22 | Mikkel Kirkegaard | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 2:31.46 | ||||||
23 | Lasse Lundstrøm | 1999 | Ringe Svømme Klub | 2:33.65 | ||||||
24 | Frederik Marcussen | 1999 | Brønderslev SK08 | 2:33.96 | ||||||
25 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | Horsens Svømmeklub | 2:47.16 | ||||||
- | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v.vend 150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 24 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:07 |