Resultat för Vestdanske Langbanemesterskaber
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 19 (Finaler) Junior - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Vestdanske Langbane 2014 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer, Finaler, Junior |
Sponsor: Pågen |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Helle Dohn | 1998 | 636 | 33.08 | 1:07.57 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 626 | 33.49 | 1:07.93 | |||||
Berns Swim Team | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 612 | 33.74 | 1:08.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 584 | 33.81 | 1:09.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anna Emilie Hansen | 1999 | 559 | 33.95 | 1:10.52 | |||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 548 | 35.41 | 1:10.98 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma H. Christiansen | 1999 | 536 | 34.51 | 1:11.54 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Stine Knudsen | 1999 | 534 | 34.29 | 1:11.61 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
9 | Helene Grønnegaard | 1998 | 529 | 35.34 | 1:11.84 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofia Zachariassen | 1999 | 529 | 35.13 | 1:11.86 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
11 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 526 | 35.13 | 1:11.96 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jennifer Thorius Bek | 2000 | 525 | 35.44 | 1:12.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Stinne Sørensen | 1999 | 519 | 34.62 | 1:12.30 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 517 | 35.13 | 1:12.38 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sofie Rasmussen | 1999 | 513 | 34.92 | 1:12.56 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 491 | 35.52 | 1:13.66 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 474 | 35.87 | 1:14.54 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Klaudia W. Mogensen | 2000 | 473 | 36.31 | 1:14.59 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 464 | 36.53 | 1:15.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Trine Kjøngerskov | 2000 | 461 | 36.78 | 1:15.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
21 | Laura Blendstrup | 1999 | 458 | 36.56 | 1:15.35 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Emma A Andersen | 2000 | 453 | 37.21 | 1:15.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicoline Ahrentsen | 2000 | 453 | 36.98 | 1:15.67 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Line J. V. Hededal | 2001 | 452 | 38.65 | 1:15.71 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
25 | Anna Hertzog | 1999 | 450 | 36.76 | 1:15.82 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
26 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 447 | 36.87 | 1:16.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
27 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 441 | 36.95 | 1:16.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 440 | 37.36 | 1:16.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Trine Guldberg | 1999 | 438 | 37.02 | 1:16.52 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Hauritz Jensen | 1999 | 437 | 37.15 | 1:16.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Freya R. Andersen | 2000 | 433 | 38.22 | 1:16.79 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Emma Hansen | 1999 | 432 | 37.10 | 1:16.87 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
33 | Anna Bonde | 1999 | 427 | 37.26 | 1:17.14 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
34 | Caroline Christensen | 1999 | 425 | 37.44 | 1:17.25 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
35 | Anette Poulsen | 1999 | 423 | 37.69 | 1:17.39 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
36 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 408 | 38.56 | 1:18.31 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
37 | Annabell Skytt Kristensen | 1999 | 406 | 39.19 | 1:18.46 | |||||
Kolding SK | ||||||||||
38 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 404 | 38.74 | 1:18.60 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
39 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 399 | 39.25 | 1:18.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
40 | Emilie Neelum Ludvigsen | 1999 | 393 | 37.92 | 1:19.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
41 | Mette Høgild Svane | 2000 | 392 | 39.24 | 1:19.38 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
42 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 384 | 38.62 | 1:19.90 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Line Niss Bjerregaard | 1998 | OD akut syg | |||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
- | Maria M. Porsmose | 2000 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 marts 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:07 |