2018-12-17   21:05:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 - Skövde

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:15   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    31.75        1:06.53   
Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    34.21        1:09.76   
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    33.60        1:10.23   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    34.79        1:12.62   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim    33.76        1:13.18   
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    37.75        1:19.61   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    38.88        1:21.29   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    40.86        1:25.34   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    41.62        1:27.77   
10  Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb    50.65        1:46.41   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    30.18        1:04.49   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim    31.19        1:05.50   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    31.93        1:06.07   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    1:04.49        1:06.07   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    32.29        1:09.24   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    36.04        1:14.61   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap    35.78        1:14.80   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    35.95        1:17.04   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim    41.01        1:26.13   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    26.63        54.74   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    28.33        58.53   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim    27.86        59.46   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    30.94        1:04.26   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    34.03        1:09.89   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    35.36        1:12.82   
Gunnar Löfquist  1999  Skövde Simsällskap    41.44        1:29.18   
Nataniel Strandberg  1999  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    26.94        55.63   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    26.74        56.08   
Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    27.78        58.66   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    28.53        59.26   
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    28.72        59.44   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    29.28        1:00.97   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    28.72        1:01.21   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    29.82        1:03.22   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS    29.92        1:03.22   
10  Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    31.92        1:07.23   
11  Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb    32.50        1:08.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:15 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:05   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    1:11.75  2:31.94  3:53.47  5:16.71  10:42.84   
          6:38.68  8:01.77  9:23.61       
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    1:14.48  2:36.84  4:00.04  5:20.78  10:53.67   
          6:44.40  8:08.39  9:32.36       
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:16.15  2:38.81  4:02.46  5:26.19  10:55.43   
          6:49.07  8:12.31  9:36.12       
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    1:16.15  2:37.81  4:02.15  5:27.36  11:11.45   
          6:52.78  8:18.67  9:46.45       
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    1:17.55  2:42.81  4:07.99  5:33.59  11:12.16   
          7:00.29  8:26.04  9:50.94       
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:22.70  2:52.00  4:20.45  5:47.29  11:27.21   
          7:15.23  8:41.68  10:06.47       
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:17.46  2:46.87  4:14.72  5:42.46  11:35.65   
          7:11.47  8:41.60  10:12.00       
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim    1:21.29  2:49.39  4:18.18  5:48.12  11:38.17   
          7:17.47  8:45.25  10:14.30       
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    1:19.50  2:53.60  4:28.10  6:05.29  12:25.04   
          7:41.81  9:18.67  10:54.68       
10  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    1:22.42  2:56.03  4:30.50  6:09.70  12:26.04   
          7:47.14  9:23.76  10:59.76       
11  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim    1:21.78  2:54.26  4:29.08  6:06.47  12:34.34   
          7:45.34  9:24.01  11:01.77       
12  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:24.21  3:00.36  4:39.52  6:18.94  12:46.30   
          7:57.46  9:36.05  11:14.80       
13  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    1:24.86  3:03.18  4:46.33  6:32.70  13:28.05   
          8:19.43  10:56.03  13:28.05       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    1:14.80  2:33.46  3:51.76  5:10.09  10:19.56   
          6:28.55  7:45.87  9:03.08       
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    1:10.30  2:28.41  3:46.85  5:06.57  10:22.67   
          6:25.81  7:45.60  9:04.64       
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    1:11.18  2:28.72  3:47.54  5:08.10  10:23.00   
          6:28.31  7:47.57  9:06.38       
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    1:13.53  2:33.51  3:54.64  5:17.20  10:43.22   
          6:39.87  8:03.61  9:24.79       
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    1:12.89  2:31.98  3:52.14  5:13.24  10:44.56   
          6:36.58  7:59.98  9:24.58       
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    1:14.93  2:39.15  4:04.63  5:28.67  11:04.30   
          6:53.92  8:18.26  9:43.07       
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    1:16.12  2:40.66  4:05.11  5:30.79  11:16.34   
          6:56.74  8:23.24  9:51.23       
Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    1:22.07  2:55.45  5:19.69  6:56.97  12:32.92   
          8:35.29  10:13.46  11:50.27       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:09.21  2:22.33  3:36.86  4:53.17  9:55.95   
          6:09.64  7:26.26  8:42.20       
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    1:08.77  2:23.14  3:41.03  5:00.27  10:20.58   
          6:20.14  7:39.79  9:00.25       
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:10.16  2:26.78  3:45.08  5:04.57  10:25.17   
          6:24.91  7:46.08  9:06.70       
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    1:10.88  2:28.26  3:46.81  5:06.75  10:30.10   
          6:27.55  7:49.57  9:11.45       
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    1:17.61  2:41.29  4:05.56  5:30.21  11:03.06   
          6:54.97  8:20.23  9:44.42       
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    1:14.97  2:38.65  4:05.39  5:34.09  11:30.73   
          7:03.65  8:34.39  10:04.54       
Tove Kramer  1999  Mariestads Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:08.66  2:21.10  3:34.47  4:49.03  9:45.97   
          6:03.76  7:18.56  8:32.16       
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    1:13.45  2:33.94  3:55.99  5:19.48  11:03.72   
          6:45.08  8:11.87  9:37.91       
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    1:14.10  2:39.42  4:05.09  5:32.92  11:19.79   
          6:59.46  8:26.73  9:54.87       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:05 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    41.75  1:30.25  2:20.31    3:09.28   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    42.15  1:33.94  2:25.92    3:18.20   
Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    43.91  1:41.21  3:29.73    3:29.73   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    30.94  1:06.71  1:42.35    2:18.59   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim    32.86  1:10.85  1:51.67    2:33.00   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    33.94  1:14.78  1:55.79    2:36.25   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.27  1:15.44  1:57.38    2:40.41   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    30.99  1:07.19  1:44.25    2:19.81   
Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    31.12  1:07.75  1:45.67    2:25.16   
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    31.68  1:08.99  1:46.55    2:26.18   
Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    30.87  1:07.80  1:45.42    2:26.72   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    31.08  1:08.20  1:47.19    2:27.42   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    33.03  1:10.83  1:49.60    2:29.25   
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    31.79  1:10.35  1:52.39    2:36.75   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    33.33  1:13.29  1:55.95    2:39.63   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    36.60  1:23.18  2:14.98    3:06.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:42   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    36.07        1:16.49   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    36.65        1:16.95   
Mollie Kovala  2001  Mariestads Simsällskap    36.75        1:17.90   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    38.21        1:23.17   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    38.89        1:23.77   
Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    40.57        1:27.42   
Nikita Kaprķn  2003  Mariestads Simsällskap    39.45        1:28.98   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    39.99        1:29.80   
Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim    42.76        1:31.39   
10  Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim    41.31        1:31.89   
11  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    43.39        1:33.93   
12  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    45.08        1:35.89   
13  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    42.60        1:37.12   
14  Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim    44.55        1:40.38   
15  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim    44.02        1:40.84   
16  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim    45.78        1:42.20   
17  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim    48.47        1:44.59   
18  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    47.26        1:45.75   
19  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    49.05        1:46.30   
20  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    49.64        1:49.66   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    36.13        1:18.13   
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    36.04        1:18.57   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    35.68        1:20.14   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    36.04        1:21.14   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    37.84        1:22.18   
Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    36.16        1:24.75   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    38.79        1:25.18   
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    40.59        1:26.09   
Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    43.61        1:37.98   
10  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    47.83        1:47.93   
11  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    47.50        1:50.11   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    32.83        1:11.07   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    33.79        1:17.45   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    36.47        1:17.97   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    34.89        1:17.97   
Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    38.83        1:24.82   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    30.68        1:06.65   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    31.23        1:08.63   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    31.83        1:10.89   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    35.63        1:17.69   
Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    40.40        1:34.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:42 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:32   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    36.94  1:18.01  2:00.35    2:40.31   
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim    38.87  1:20.45  2:04.49    2:45.80   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    38.72  1:21.54  2:05.82    2:47.02   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    40.35  1:24.36  2:09.33    2:53.35   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    42.78  1:29.02  2:13.19    2:55.98   
Nikita Kaprķn  2003  Mariestads Simsällskap    43.99  1:32.06  2:21.20    3:05.78   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    44.13  1:31.17  2:20.66    3:07.43   
Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    42.76  1:29.70  2:18.99    3:07.86   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    45.20  1:34.75  2:23.98    3:09.33   
10  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    44.63  1:33.69  2:23.69    3:12.10   
11  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    44.74  1:33.81  2:24.15    3:12.36   
12  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    46.29  1:36.45  2:28.00    3:18.60   
13  Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim    44.88  1:39.19  2:31.37    3:19.82   
14  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    48.66  1:40.99  2:32.44    3:21.49   
15  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim    48.14  1:41.24  2:32.58    3:22.05   
16  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim    44.86  1:36.15  2:32.48    3:23.63   
17  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim    47.48  1:40.20  2:34.32    3:25.49   
18  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    48.81  1:43.57  2:40.15    3:32.43   
19  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    50.50  1:49.42  3:51.06    3:51.06   
Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    38.69  1:20.56  2:03.72    2:46.28   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    37.38  1:19.18  2:03.55    2:47.73   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    39.45  1:21.98  2:05.82    2:47.81   
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    40.34  1:23.30  2:07.80    2:50.39   
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    41.02  1:25.13  2:10.24    2:53.01   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    41.83  1:27.66  2:14.79    3:01.45   
Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    41.46  1:27.98  2:15.58    3:01.48   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    41.64  1:27.95  2:16.82    3:02.14   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    43.34  1:30.21  2:17.37    3:03.41   
10  Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    43.73  1:32.27  2:23.09    3:11.69   
11  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    48.24  1:42.32  2:38.73    3:32.25   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    35.36  1:13.13  1:52.17    2:30.51   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    35.34  1:13.43  1:52.77    2:32.74   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    36.40  1:16.44  1:58.15    2:39.67   
Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    39.96  1:23.49  2:07.92    2:50.82   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    38.89  1:20.86  2:04.48    2:46.21   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    39.18  1:21.84  2:04.71    2:47.12   
Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    41.60  1:27.36  2:14.47    3:00.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:32 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    37.34        1:16.26   
Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    38.40        1:17.37   
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    38.81        1:18.82   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim    39.12        1:21.28   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    41.50        1:27.10   
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    44.63        1:29.74   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    45.98        1:33.32   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    47.34        1:36.61   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    48.54        1:37.15   
10  Hikmat Abdul-Rahman  2001  Billingens Simklubb    57.86        1:57.35   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    33.52        1:08.42   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim    38.56        1:18.25   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    37.72        1:18.85   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    40.68        1:21.78   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap    41.58        1:23.32   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    41.18        1:23.93   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim    44.73        1:30.92   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    31.86        1:05.43   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim    32.10        1:07.11   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    33.85        1:08.91   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.28        1:12.00   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    39.88        1:21.59   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    41.93        1:23.56   
Nataniel Strandberg  1999  Skövde Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    30.65        1:02.96   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    32.83        1:06.80   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    32.62        1:06.80   
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    32.58        1:07.61   
Sebastian Arnesson  1996  Lidköpings Gymnastik o SS    34.36        1:10.10   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    33.85        1:10.40   
Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    35.34        1:13.08   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    37.87        1:16.09   
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    37.89        1:19.08   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:36   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    33.14  1:10.07  1:48.29    2:25.17   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    33.03  1:10.39  1:48.63    2:26.13   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    33.83  1:12.73  1:52.46    2:30.92   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    35.35  1:14.60  1:54.53    2:31.94   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    34.61  1:13.41  1:53.76    2:32.63   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    36.56  1:16.44  1:56.03    2:34.02   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    36.23  1:16.98  1:58.37    2:36.04   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    36.51  1:17.14  1:58.69    2:36.10   
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim    38.30  1:21.95  2:04.38    2:43.28   
10  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    39.48  1:22.06  2:04.54    2:43.46   
11  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim    37.91  1:21.65  2:07.54    2:51.09   
12  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    39.92  1:24.74  2:09.71    2:52.66   
13  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim    39.37  1:23.77  2:10.22    2:53.08   
14  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    39.34  1:24.18  2:10.17    2:55.32   
15  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim    37.93  1:21.85  2:10.85    2:56.50   
16  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    38.70  1:22.77  2:09.71    2:56.65   
17  Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim    40.02  1:25.34  2:13.37    3:00.38   
18  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim    42.27  1:31.36  2:23.17    3:09.61   
19  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    40.68  1:30.03  2:21.44    3:10.72   
20  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    43.54  1:35.80  2:31.07    3:23.97   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    32.53  1:09.24  1:46.59    2:21.04   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    32.66  1:08.54  1:45.39    2:21.28   
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    32.30  1:08.08  1:45.51    2:21.31   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    33.43  1:11.16  1:49.37    2:26.39   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    32.80  1:09.86  1:48.88    2:27.18   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    33.72  1:11.90  1:51.78    2:29.86   
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    36.12  1:16.37  1:56.82    2:34.38   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    36.16  1:18.26  2:00.38    2:40.66   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    36.23  1:17.17  1:59.97    2:40.81   
10  Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    36.79  1:18.75  2:02.34    2:44.24   
11  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    37.42  1:21.69  2:09.38    2:53.86   
12  Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    39.28  1:24.68  2:10.96    2:55.34   
13  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    41.04  1:29.46  2:19.53    3:06.01   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    31.04  1:04.84  1:38.89    2:12.39   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    32.38  1:08.60  1:46.13    2:21.50   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    33.02  1:09.45  1:47.96    2:26.40   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    33.49  1:10.17  1:47.15    2:29.89   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    32.80  1:10.40  1:50.20    2:30.08   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    35.48  1:14.35  1:53.87    2:32.51   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim    38.96  1:23.37  2:07.92    2:51.22   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    31.59  1:04.81  1:39.11    2:12.67   
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    31.48  1:05.30  1:39.72    2:13.39   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    30.35  1:04.22  1:39.79    2:16.30   
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    31.73  1:06.11  1:41.43    2:16.85   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    34.76  1:14.71  1:56.88    2:36.97   
Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    38.36  1:21.88  2:07.60    2:51.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:36 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  08 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    36.75  1:19.41  2:10.60    2:46.48   
Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    38.20  1:20.09  2:10.29    2:47.35   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    40.03  1:27.36  2:22.35    3:01.79   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    51.88  1:45.30  2:40.39    3:24.18   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    49.42  1:42.43  2:41.76    3:26.84   
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    49.28  1:43.36  2:42.71    3:26.85   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    36.24  1:14.32  1:55.71    2:30.91   
Max Ström  2000  Uddevalla Sim    35.48  1:20.05  2:07.38    2:43.03   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    35.87  1:19.98  2:06.88    2:43.60   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    35.51  1:20.21  2:08.23    2:44.69   
Rasmus Johansson  2000  Skövde Simsällskap    39.43  1:25.91  2:20.62    3:00.05   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    40.61  1:30.14  2:22.38    3:00.63   
Linus Nilssen  2000  Skövde Simsällskap    40.92  1:28.64  2:26.78    3:08.32   
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    48.99  1:36.66  2:30.82    3:11.29   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    28.51  1:05.24  1:46.66    2:19.18   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim    30.66  1:07.65  1:50.57    2:24.00   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    32.53  1:09.59  1:53.65    2:26.21   
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    34.82  1:14.25  2:01.68    2:35.21   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    34.68  1:13.16  2:02.58    2:36.28   
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    44.41  1:28.71  2:21.29    2:59.97   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    41.57  1:31.06  2:24.60    3:00.71   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    28.64  1:06.24  1:42.83    2:15.11   
Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    28.72  1:05.95  1:49.15    2:21.15   
Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    29.47  1:09.54  1:54.69    2:27.30   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    30.75  1:10.02  1:53.31    2:28.02   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    34.91  1:15.36  1:55.32    2:29.77   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    30.98  1:14.79  1:56.12    2:31.12   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    32.66  1:11.67  1:58.18    2:31.85   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    33.44  1:15.11  1:59.61    2:34.23   
Kristoffer Larsson  1997  Varabygdens Simsällskap    32.20  1:12.37  2:01.06    2:36.39   
10  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    35.50  1:17.44  2:08.06    2:43.82   
11  Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb    35.31  1:18.72  2:09.34    2:48.51   
12  Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    36.37  1:23.21  2:18.78    2:57.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  09 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:03   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    1:27.61  2:53.68  4:32.56    5:51.88   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    1:25.63  2:55.01  4:33.29    5:52.08   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:23.50  2:55.67  4:37.08    5:54.98   
Mollie Kovala  2001  Mariestads Simsällskap    1:25.25  3:10.12  4:52.18    6:17.52   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    1:31.90  3:06.33  4:56.08    6:22.52   
Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:46.04  3:30.13  5:16.68    6:39.56   
Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    1:38.70  3:27.13  5:18.18    6:39.79   
Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim    1:36.28  3:23.54  5:13.26    6:45.86   
Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    1:36.65  3:22.17  5:18.92    6:48.29   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            DNS   
Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    1:21.54  2:51.38  4:37.86    5:54.10   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    1:28.50  3:02.89  4:39.30    5:55.87   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    1:28.77  3:07.58  4:50.82    6:11.45   
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    1:33.27  3:06.90  4:52.70    6:14.13   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim    1:25.56  3:06.77  4:53.02    6:16.81   
Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    1:32.37  3:18.28  5:07.83    6:36.04   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:17.39  2:41.33  4:20.61    5:31.79   
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    1:20.49  2:48.70  4:22.21    5:39.64   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:21.79  2:52.55  4:35.44    5:52.44   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            DNS   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    1:10.47  2:32.96  4:03.48    5:14.04   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    1:23.22  2:58.26  4:38.76    5:58.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:03 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  09 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:15   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    41.05        1:25.76   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    40.88        1:25.84   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    41.63        1:27.81   
Mollie Kovala  2001  Mariestads Simsällskap    42.62        1:28.50   
Alexandra P. Hukvist  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    41.35        1:28.58   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    42.92        1:30.34   
Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim    42.67        1:31.08   
Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim    45.54        1:33.29   
Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    45.00        1:33.52   
10  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    44.52        1:35.09   
11  Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    45.34        1:35.17   
12  Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    45.25        1:35.42   
13  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    44.11        1:36.82   
14  Nikita Kaprķn  2003  Mariestads Simsällskap    45.30        1:36.90   
15  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    47.37        1:38.56   
16  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    47.27        1:39.24   
17  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim    47.81        1:40.28   
18  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    47.83        1:41.09   
19  Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim    47.58        1:44.02   
20  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    50.86        1:46.70   
21  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    51.14        1:50.22   
22  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    53.23        1:51.87   
23  Mathilda Svensson  2003  Billingens Simklubb    53.72        1:51.93   
24  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    52.00        1:51.99   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
Klara Westberg  2001  Simklubben Götene            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    39.29        1:23.30   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    41.09        1:26.99   
Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    41.23        1:28.59   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    43.12        1:31.40   
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    44.19        1:32.05   
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    43.95        1:33.34   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    45.61        1:36.68   
Cornelia Graje  2000  Simklubben Götene    46.46        1:40.39   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    48.25        1:43.58   
10  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim    49.63        1:44.81   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    39.80        1:24.38   
Fanny Johansson  1999  Falköpings Simsällskap    40.85        1:26.95   
Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    41.46        1:28.69   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    43.12        1:31.15   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    44.01        1:33.25   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim    46.77        1:42.51   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    34.97        1:15.01   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    36.89        1:20.24   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    39.76        1:23.80   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    41.80        1:27.91   
Malin Jonsson  1997  Uddevalla Sim    42.16        1:29.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:15 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  09 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  09:32   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    40.96  1:29.57  2:20.42    3:10.32   
Anton Svensson  2001  Billingens Simklubb    44.66  1:35.42  2:27.76    3:16.90   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    45.87  1:39.11  2:33.39    3:27.23   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    50.04  1:48.82  2:47.59    3:44.20   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    53.22  1:52.47  2:52.53    3:49.31   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    52.11  1:51.55  2:53.25    3:50.85   
Charlie Tranberg  2002  Trollhättans Simsällskap    52.07  1:53.02  2:55.80    3:53.79   
Andreas Gunderssen  2001  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    36.80  1:17.31  1:58.61    2:40.22   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    39.99  1:27.42  2:17.37    3:05.53   
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    47.31  1:39.99  2:33.68    3:27.00   
Victor Anderberg  2000  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    35.29  1:15.38  1:56.32    2:37.58   
Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene    45.62  1:40.54  2:36.55    3:25.37   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    32.76  1:10.06  1:48.70    2:28.21   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    34.99  1:14.69  1:54.97    2:33.57   
Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    35.27  1:15.61  1:58.00    2:40.02   
Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    36.08  1:17.21  2:00.21    2:43.72   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    39.86  1:24.87  2:10.85    2:56.70   
Pontus Staudinger  1998  Skövde Simsällskap    39.28  1:25.82  2:13.41    3:01.37   
Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb    44.57  1:35.89  2:27.58    3:18.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  09:32 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  09 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  10:26   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    1:11.40  2:29.52  3:47.33    5:03.74   
Tuva Rosebrink  2001  Skövde Simsällskap    1:14.15  2:34.78  3:55.39    5:12.19   
Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    1:14.34  2:35.53  3:55.77    5:13.36   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    1:15.76  2:35.66  3:56.27    5:14.38   
Ebba Olsson  2001  Mariestads Simsällskap    1:16.56  2:38.06  3:59.26    5:17.31   
Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    1:15.10  2:36.23  3:58.31    5:17.59   
Vera Emanuelsson Fransson  2001  Billingens Simklubb    1:17.50  2:42.55  4:08.08    5:24.95   
Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    1:14.04  2:37.90  4:02.37    5:25.25   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    1:16.80  2:40.21  4:04.03    5:25.26   
10  Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim    1:18.67  2:45.42  4:13.49    5:34.43   
11  Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    1:20.21  2:47.64  4:15.23    5:37.13   
12  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    1:23.06  2:50.52  4:17.55    5:40.91   
13  Sara Metcalfe  2002  Trollhättans Simsällskap    1:22.06  2:51.82  4:23.67    5:54.32   
14  Hilja Schimmel  2003  Billingens Simklubb    1:22.32  2:53.18  4:25.79    6:00.51   
15  Nora Tallberg  2001  Uddevalla Sim    1:26.34  3:03.21  4:39.39    6:08.51   
16  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim    1:26.28  3:02.56  4:39.28    6:11.15   
17  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim    1:29.83  3:05.68  4:43.39    6:13.17   
18  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim    1:28.15  3:04.25  4:41.61    6:17.57   
19  Tilda Hellström  2002  Trollhättans Simsällskap    1:26.71  2:16.25  3:56.97    6:24.10   
20  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim    1:27.28  3:06.07  4:46.11    6:24.81   
21  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim    1:32.85  3:13.39  4:52.97    6:31.13   
22  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim    1:28.28  3:10.88  4:56.38    6:38.33   
23  Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim    1:39.72  3:30.91  5:25.26    7:16.34   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    1:09.29  2:25.89  3:42.81    4:57.44   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    1:11.76  2:29.03  3:45.11    4:58.35   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    1:11.90  2:29.59  3:47.59    5:04.67   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    1:11.77  2:31.54  3:53.12    5:14.23   
Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    1:10.74  2:31.05  3:54.33    5:14.64   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    1:15.00  2:37.43  4:00.19    5:18.55   
Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    1:17.10  2:38.93  4:03.25    5:25.96   
Alice Nordkvist  2000  Mariestads Simsällskap    1:20.05  2:46.22  4:14.29    5:37.41   
Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    1:20.87  2:53.32  4:26.47    5:59.30   
10  Loella Kottusch  2000  Trollhättans Simsällskap    1:26.71  3:11.64  4:55.56    6:37.33   
Maja Jernberg  2000  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    1:07.75  2:20.01  3:31.77    4:39.79   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    1:08.60  2:21.23  3:34.11    4:47.02   
Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    1:08.08  2:21.82  3:35.88    4:50.32   
Erica Staflund  1999  Skövde Simsällskap    1:10.43  2:25.97  3:43.60    4:57.66   
Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    1:17.33  2:40.35  4:03.20    5:25.21   
Kim Dao  1999  Uddevalla Sim    1:16.50  2:42.92  4:10.17    5:33.96   
Moa Tallberg  1999  Uddevalla Sim    1:29.89  3:08.66  4:47.49    6:22.51   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:05.76  2:17.37  3:29.84    4:40.61   
Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    1:11.40  2:26.53  3:42.40    4:58.06   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    1:16.10  2:37.11  3:59.64    5:18.44   
Camilla Ullberg  1997  Falköpings Simsällskap    1:15.14  2:41.84  4:08.09    5:32.64   
Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene    1:21.12  2:52.41  4:24.17    5:53.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  10:26 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  09 mars 2014   
  Tävlingsort  Skövde    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Skövde Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2014         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ted Niklasson  2001  Karlsborgs Simklubb    1:11.49  2:31.29  3:52.72  5:14.79  20:17.95   
          6:37.79  8:01.11  9:23.59  10:45.93     
          12:09.42  13:31.75  14:55.34  16:18.95     
          17:39.82  19:01.67         
Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    1:14.71  2:36.16  3:57.95  5:20.45  20:26.55   
          6:43.83  8:07.24  9:31.28  10:54.65     
          12:18.04  13:41.96  15:05.08  16:28.16     
          17:49.83  19:09.53         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    1:17.73  2:42.50  4:09.28  5:34.47  20:56.42   
          6:58.15  8:21.54  9:46.16  11:10.25     
          12:33.06  13:58.50  15:23.12  16:48.56     
          18:14.40  19:38.29         
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    1:15.89  2:39.63  4:03.78  5:29.25  21:19.17   
          6:55.38  8:22.84  9:51.12  11:19.43     
          12:47.34  14:13.44  15:40.45  17:07.87     
          18:34.91  20:01.00         
Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    1:20.18  2:48.15  4:16.49  5:45.19  22:04.61   
          7:14.37  8:42.17  10:09.87  11:39.83     
          13:10.34  14:40.38  16:10.72  17:40.82     
          19:10.00  20:38.82         
Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    1:18.59  2:47.45  4:16.65  5:46.65  22:28.23   
          7:18.75  8:47.40  10:17.84  11:49.14     
          13:20.79  14:53.15  16:25.88  17:57.78     
          19:29.91  21:01.91         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Albin Lövgren  1999  Skövde Simsällskap    1:04.90  2:14.93  3:25.25  4:35.81  17:16.82   
          5:46.12  6:55.79  8:05.22  9:15.82     
          10:25.89  11:35.93  12:44.41  13:52.81     
          15:01.36  16:09.86         
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap    1:05.71  2:17.93  3:30.31  4:43.09  18:03.66   
          5:56.06  7:09.33  8:23.07  9:37.31     
          10:51.62  12:05.83  13:18.63  14:31.08     
          15:43.82  16:55.15         
Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim    1:09.14  2:23.12  3:38.78  4:54.87  18:41.92   
          6:11.27  7:27.19  8:42.32  9:58.43     
          11:13.68  12:28.97  13:43.50  14:58.59     
          16:13.99  17:29.47         
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    1:09.46  2:23.22  3:38.10  4:53.75  18:50.20   
          6:10.12  7:25.77  8:41.75  9:58.00     
          11:14.20  12:30.19  13:46.56  15:03.47     
          16:19.30  17:36.63         
Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene    1:18.84  2:45.68  4:13.39  5:41.79  21:47.00   
          7:09.88  8:37.05  10:06.12  11:34.87     
          13:04.29  14:33.42  16:02.81  17:31.76     
          19:00.41  20:26.41         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim    1:05.95  2:16.73  3:28.52  4:40.42  18:01.11   
          5:53.67  7:06.91  8:20.34  9:34.10     
          10:47.71  12:02.22  13:16.04  14:29.43     
          15:42.36  16:53.93         
Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    1:02.41  2:12.11  3:25.08  4:39.41  18:25.02   
          5:55.74  7:11.71  8:26.47  9:40.26     
          10:54.95  12:10.43  13:22.17  14:38.80     
          15:55.68  17:10.17         
Viktor Johansson  1998  Falköpings Simsällskap    1:15.44  2:40.17  4:06.61  5:33.26  21:24.71   
          6:59.94  8:27.12  9:54.28  11:20.92     
          12:48.61  14:16.20  15:43.70  17:10.81     
          18:37.24  20:04.71         
Carl Schiller  1997  Billingens Simklubb    1:16.83  2:41.73  4:09.19  5:39.57  22:10.52   
          7:10.69  8:42.05  10:13.19  11:43.65     
          13:14.42  14:42.91  16:13.58  17:43.78     
          19:14.63  20:45.37         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 mars 2014 
Licensierad till: Skövde Simsällskap  Utskriftstid  11:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner