Results for DGI Landsmesterskab 2014
Below are all results from the competition shown by session.
lørdag
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DGI Landsmesterskab 2014 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | DGI SVØMNING STÆVNEUDVALGET | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 marts 2014 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Liboriussen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 49.40 | 1:41.13 | 2:40.45 | 3:29.36 | |||
2 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 59.25 | 1:58.49 | 3:08.11 | 4:03.36 | |||
- | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Josefine Mikkelsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | asymetrisk arme fly | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Louise Bach Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.38 | 1:16.59 | 2:04.61 | 2:37.87 | |||
2 | Amalie Frederiksen | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.37 | 1:16.41 | 2:05.23 | 2:42.18 | |||
3 | Line Pedersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 38.63 | 1:20.43 | 2:11.33 | 2:51.82 | |||
4 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 38.18 | 1:22.11 | 2:12.44 | 2:53.85 | |||
5 | Emma Kjær Pedersen | 2001 | DGI Sydvest | 38.49 | 1:25.42 | 2:19.56 | 2:56.95 | |||
6 | Maya Nykjær | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.27 | 1:25.84 | 2:19.51 | 2:58.72 | |||
7 | Julie Martinussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 39.48 | 1:23.44 | 2:19.29 | 3:00.02 | |||
8 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.53 | 1:24.02 | 2:20.90 | 3:00.88 | |||
9 | Sofie Amalie J. Bisgaard | 2000 | DGI Sydøstjylland | 41.41 | 1:24.83 | 2:19.36 | 3:01.05 | |||
10 | Noa Andersen | 2001 | DGI Storstrømmen | 44.34 | 1:27.25 | 2:20.14 | 3:01.15 | |||
11 | Vera V. Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 40.48 | 1:26.97 | 2:20.16 | 3:01.27 | |||
12 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 40.16 | 1:24.61 | 2:21.30 | 3:04.22 | |||
13 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 39.36 | 1:29.38 | 2:26.67 | 3:05.89 | |||
14 | Caroline Kjærgaard | 2000 | DGI Sydvest | 39.78 | 1:27.65 | 2:25.70 | 3:06.20 | |||
15 | Anna Harboe | 2000 | DGI Østjylland | 42.54 | 1:28.80 | 2:28.97 | 3:07.33 | |||
16 | Caroline Jürgensen | 2000 | DGI Østjylland | 39.73 | 1:29.88 | 2:24.26 | 3:07.40 | |||
17 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 41.88 | 1:27.66 | 2:23.70 | 3:10.91 | |||
18 | Andrea Zanchetta | 2000 | DGI Nordjylland | 42.51 | 1:32.82 | 2:30.15 | 3:11.98 | |||
19 | Mette Kargo-Petersen | 2000 | DGI Sydvest | 44.40 | 1:35.74 | 2:28.65 | 3:12.29 | |||
20 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 44.22 | 1:33.45 | 2:31.42 | 3:16.30 | |||
21 | Emilia Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 46.42 | 1:37.51 | 2:34.04 | 3:18.39 | |||
22 | Cathrine Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 46.45 | 1:37.51 | 2:34.64 | 3:21.14 | |||
23 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 46.58 | 1:39.44 | 2:39.28 | 3:24.40 | |||
24 | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 49.23 | 1:39.82 | 2:37.77 | 3:25.39 | |||
25 | Emilie Ravnholt | 2000 | DGI Sydøstjylland | 49.74 | 1:41.63 | 2:39.38 | 3:25.97 | |||
26 | Kristina Plagborg | 2000 | DGI Sydøstjylland | 52.98 | 1:43.22 | 2:42.20 | 3:26.12 | |||
27 | Mette Brix | 2000 | DGI Sydvest | 50.12 | 1:42.71 | 2:40.99 | 3:27.75 | |||
28 | Stine Frederiksen | 2000 | DGI Sydvest | 47.12 | 1:44.55 | 2:40.27 | 3:28.23 | |||
29 | Clara Mortensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 50.83 | 1:41.82 | 2:48.86 | 3:32.41 | |||
30 | Cathrine Stensdal | 2001 | DGI Sydøstjylland | 53.64 | 1:48.21 | 2:48.34 | 3:33.18 | |||
31 | Julie Rasmussen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 50.82 | 1:44.15 | 2:46.41 | 3:35.96 | |||
32 | Christine Rasmussen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 52.10 | 1:49.02 | 2:48.06 | 3:39.67 | |||
33 | Ellen Klinge | 2000 | DGI Fyn | 48.63 | 1:47.55 | 2:50.55 | 3:41.40 | |||
34 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | DGI Østjylland | 50.74 | 1:45.58 | 2:50.26 | 3:42.49 | |||
35 | Maria Christiansen | 2000 | DGI Fyn | 55.40 | 1:54.88 | 2:51.87 | 3:42.93 | |||
36 | Anna Kathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 51.34 | 1:53.19 | 2:58.43 | 3:46.67 | |||
37 | Michelle V. Riishede | 2000 | DGI Sydøstjylland | 51.72 | 1:53.35 | 3:00.91 | 3:51.01 | |||
38 | Savannah Lundvig | 2001 | DGI Midtjylland | 49.99 | 1:52.13 | 3:02.28 | 3:59.37 | |||
- | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
- | Sidse Juhl Schmidt | 2000 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | asymtrisk arme fly | |||||
- | Isabella Paulsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | DSQ | en hånd v vend bryst | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Petersen | 1998 | DGI Storstrømmen | 32.62 | 1:11.07 | 1:59.32 | 2:35.11 | |||
2 | Tanja Lylloff | 1998 | DGI Storstrømmen | 35.97 | 1:13.24 | 2:01.59 | 2:38.12 | |||
3 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 35.02 | 1:15.01 | 2:03.23 | 2:38.84 | |||
4 | Amalie Müller Lindemann | 1999 | Dgi Sønderjylland | 34.81 | 1:16.99 | 2:06.07 | 2:41.65 | |||
5 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 36.79 | 1:19.12 | 2:07.10 | 2:46.18 | |||
6 | Julie B. Larsen | 1999 | DGI Sydvest | 37.72 | 1:21.77 | 2:14.45 | 2:51.57 | |||
7 | Camilla Buch | 1999 | Dgi Sønderjylland | 39.26 | 1:22.57 | 2:13.37 | 2:51.62 | |||
8 | Klara Therkildsen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.41 | 1:23.16 | 2:13.60 | 2:52.87 | |||
9 | Olivia Andersen | 1998 | DGI Østjylland | 40.81 | 1:22.86 | 2:18.16 | 2:56.35 | |||
10 | Josefine B. Rasmussen | 1998 | DGI Nordjylland | 36.66 | 1:21.98 | 2:18.25 | 2:56.51 | |||
11 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Dgi Sønderjylland | 44.22 | 1:29.26 | 2:18.04 | 2:59.88 | |||
12 | Emma Katballe | 1999 | DGI Østjylland | 41.22 | 1:26.45 | 2:23.04 | 3:01.73 | |||
13 | Annette Lyngholm | 1998 | DGI Sydvest | 42.66 | 1:28.51 | 2:22.79 | 3:04.17 | |||
14 | Andrea Søndergaard | 1999 | DGI Sydvest | 40.13 | 1:28.52 | 2:24.03 | 3:04.29 | |||
15 | Kathrine Krøier Sørensen | 1998 | DGI Nordjylland | 36.35 | 1:25.77 | 2:22.95 | 3:05.49 | |||
16 | Maria Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 42.46 | 1:29.49 | 2:24.39 | 3:06.79 | |||
17 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 44.40 | 1:34.71 | 2:31.12 | 3:14.13 | |||
18 | Signe Regitze Hansen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 43.40 | 1:32.18 | 2:32.56 | 3:14.52 | |||
19 | Kathrine Gammelmark | 1998 | DGI Sydvest | 47.33 | 1:35.92 | 2:33.42 | 3:16.15 | |||
20 | Naja Dollerup Jensen | 1998 | DGI Østjylland | 46.90 | 1:39.85 | 2:37.91 | 3:23.03 | |||
21 | Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | DGI Østjylland | 47.95 | 1:39.37 | 2:39.25 | 3:24.69 | |||
22 | Sarah Nyrup Hansen | 1998 | DGI Sydvest | 48.90 | 1:46.77 | 2:44.06 | 3:28.34 | |||
23 | Charlotte Marie Ø. Madsen | 1999 | DGI Sydvest | 50.35 | 1:44.87 | 2:44.62 | 3:28.76 | |||
24 | Christine Holmgaard | 1998 | DGI Østjylland | 48.98 | 1:46.32 | 2:42.30 | 3:29.94 | |||
25 | Lykke Muhlig | 1999 | DGI Sydøstjylland | 55.52 | 1:52.41 | 2:54.40 | 3:41.86 | |||
26 | Caroline Hovgaard Hansen | 1999 | DGI Fyn | 47.92 | 1:49.31 | 2:51.84 | 3:43.04 | |||
- | Line Niss Bjerregaard | 1998 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Marie Hvingelby | 1998 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Amalie Thomsen | 1999 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Ditte H. Kornbeck | 1998 | DGI Østjylland | DSQ | crawlarme ved ryg ve | |||||
- | Mathilde Pedersen | 1998 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1990-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Stecher | 1997 | DGI Nordjylland | 34.89 | 1:16.37 | 2:06.32 | 2:41.83 | |||
2 | Litten Fleggaard | 1997 | Dgi Sønderjylland | 36.53 | 1:18.45 | 2:09.45 | 2:47.20 | |||
3 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 38.50 | 1:23.45 | 2:09.08 | 2:47.67 | |||
4 | Anne T. Nielsen | 1996 | DGI Nordjylland | 36.40 | 1:20.75 | 2:11.52 | 2:48.91 | |||
5 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | DGI Sydøstjylland | 39.92 | 1:25.23 | 2:15.35 | 2:54.75 | |||
6 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | DGI Nordjylland | 38.39 | 1:22.64 | 2:14.48 | 2:54.81 | |||
7 | Amalie Krøier Sørensen | 1996 | DGI Nordjylland | 39.86 | 1:23.72 | 2:15.86 | 2:56.88 | |||
8 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 36.55 | 1:24.18 | 2:14.18 | 2:57.59 | |||
9 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Dgi Sønderjylland | 40.08 | 1:27.80 | 2:20.35 | 3:01.96 | |||
10 | Elena Furman | 1994 | DGI Østjylland | 38.91 | 1:25.52 | 2:22.23 | 3:02.96 | |||
11 | Katrine Aastrup | 1997 | DGI Nordjylland | 43.98 | 1:33.10 | 2:22.37 | 3:05.26 | |||
12 | Natasja Furman | 1996 | DGI Østjylland | 41.49 | 1:36.01 | 2:30.81 | 3:13.82 | |||
13 | Katrine Christensen | 1996 | DGI Sydvest | 43.74 | 1:36.18 | 2:37.36 | 3:18.05 | |||
14 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 44.17 | 1:35.39 | 2:37.98 | 3:24.06 | |||
15 | Louise Iversen | 1997 | DGI Fyn | 47.04 | 1:39.88 | 2:40.40 | 3:26.35 | |||
16 | Sara H Christensen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 47.07 | 1:37.33 | 2:41.19 | 3:27.63 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 29 marts 2014 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 19:50 |