2019-10-21   05:33:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Miniracet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Miniracet    Utskriftsdatum  23 mars 2014   
  Tävlingsort  Härnösandf    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör           
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  23 mars 2014         
 
 
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ägir1  Simklubben Ägir            2:11.79   
  Nea Hjortsberg  2004      36.29        36.29   
  Christopher Andrén  2000      27.52        1:03.81   
  Gustav Jonsson  2002      32.98        1:36.79   
  Edvin Jonsson  2004      35.00        2:11.79   
                     
Sundsvall Mix Lag 1  2000  Sundsvalls Simsällskap            2:17.60   
  Gloria Muzito  2002      32.12        32.12   
  Viktor Näslund  2001      29.26        1:01.38   
  Ludwig Svedin  2004      37.31        1:38.69   
  Nathalie Pettersson  2002      38.91        2:17.60   
                     
Umeå SS Mix Lag 1  100  Umeå Simsällskap            2:20.74   
  Thea Granström  2000      30.45        30.45   
  Wael Hadrous  2004      38.47        1:08.92   
  Ingrid Sälg  2002      33.48        1:42.40   
  Felix Luthman  2004      38.34        2:20.74   
                     
Sundsvall Mix Lag 2  2000  Sundsvalls Simsällskap            2:33.43   
  Love Starrin  2001      30.28        30.28   
  Sofie Tolf  2002      31.75        1:02.03   
  Sofia Lindgren  2004      38.83        1:40.86   
  Felicia Tubbin  2003      52.57        2:33.43   
                     
Öass Mix  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:33.60   
  Ebba Vedman  2002      37.07        37.07   
  Karin Hallén  2002      36.45        1:13.52   
  Amelie Josefsson  2002      44.14        1:57.66   
  Elina Lehtinen  2003      35.94        2:33.60   
                     
Ägir2  Simklubben Ägir            2:34.47   
  Pontus Pettersson  2000      28.88        28.88   
  Albin Pettersson  2003      38.43        1:07.31   
  Ebba Westin  2004      44.28        1:51.59   
  Viktor Svärd  2005      42.88        2:34.47   
                     
Hudiksvall Mix 1  Hudiksvalls Simsällskap            2:36.43   
  Hampus Moberg  2001      34.33        34.33   
  Alva Genberg  2002      38.43        1:12.76   
  Tyra Strömbom  2004      41.40        1:54.16   
  Nellie Demir  2004      42.27        2:36.43   
                     
Umeå SS Mix Lag 2  100  Umeå Simsällskap            2:40.22   
  Viktor Nyström  2004      42.13        42.13   
  Emilia Konradsson  2002      16.10        58.23   
  Linn Renström  2004      20.52        1:18.75   
  Tuva Orre Sandström  2001      1:21.47        2:40.22   
                     
Härnösand Mix Röd  Härnösands Simsällskap            2:40.59   
  Tove Wikström  2001      31.49        31.49   
  Johanna Persson  2003      37.51        1:09.00   
  Anja Lind  2004      40.06        1:49.06   
  Ebba Wikström  2006      51.53        2:40.59   
                     
10  Sundsvall Mix Lag 4  Sundsvalls Simsällskap            2:42.04   
  Hanna Öberg  2000      31.69        31.69   
  Joel Berglund  2002      35.01        1:06.70   
  Nadja Rautiainen  2004      41.48        1:48.18   
  Axel Södervall  2004      53.86        2:42.04   
                     
11  Njurunda Mix Lag1  1997  Njurunda Simsällskap            2:43.63   
  Rasmus Ulin  2000      29.78        29.78   
  Robin Björklund  2002      35.67        1:05.45   
  Ebba Lindblom  2004      52.33        1:57.78   
  Linus Svedberg  2005      45.85        2:43.63   
                     
12  Kramfors Mix  Kramfors-Alliansen            2:45.89   
  Ella Kretz  2004      47.21        47.21   
  Simon Widmark  2002      39.35        1:26.56   
  Elin Sjölund  2000      38.80        2:05.36   
  Moa Eriksson  2004      40.53        2:45.89   
                     
13  Sundsvall Mix Lag 6  Sundsvalls Simsällskap            2:46.65   
  Julia Danielsson  2000      33.08        33.08   
  Emma Norlin  2002      34.72        1:07.80   
  Nora Sundström  2004      45.46        1:53.26   
  Olivia Ericson  2006      53.39        2:46.65   
                     
14  Sundsvall Mix Lag 5  Sundsvalls Simsällskap            2:46.90   
  Bruno Martinsson  2000      31.79        31.79   
  Jonathan Nilsson  2003      36.16        1:07.95   
  Clara Renström Halling  2004      46.24        1:54.19   
  Fredrik Hamberg  2004      52.71        2:46.90   
                     
15  Ägir4  Simklubben Ägir            2:48.02   
  Hanna Skårstedt  2001      36.42        36.42   
  Sofia Boije  2003      41.70        1:18.12   
  Hanna Rådström  2003      45.85        2:03.97   
  Linn Rådström  2001      44.05        2:48.02   
                     
16  Hudiksvall Mix 2  Hudiksvalls Simsällskap            2:48.05   
  Arnold Ekstrand  2001      36.37        36.37   
  Viggo Reit  2003      44.55        1:20.92   
  Amanda Jonasson  2004      42.74        2:03.66   
  Johan Hildingsson  2004      44.39        2:48.05   
                     
17  Härjedalen 1  Härjedalens Simklubb            2:54.70   
  Theo Gjörtz Chistensen  2004      45.61        45.61   
  Nike Edèn  2006      51.12        1:36.73   
  Gustav Andersson  2002      43.62        2:20.35   
  Julia Johnsson  2000      34.35        2:54.70   
                     
18  Timrå SK Mix  Timrå Simklubb            2:55.62   
  Elin Åkerlund  2000      37.41        37.41   
  Livia Hoffman  2005      54.30        1:31.71   
  Cornelia Åström  2002      43.38        2:15.09   
  Tor Hofmann  2004      40.53        2:55.62   
                     
19  Umeå Mix 3  Umeå Simsällskap            2:58.04   
  Axel Andersson  2004      49.91        49.91   
  Lisa Drugge  2001      35.31        1:25.22   
  Unai Izarra  2003      55.10        2:20.32   
  Isolde Svedjeland  2002      37.72        2:58.04   
                     
20  Sollefteå Mix Lag 1  Sollefteå Allmänna Simsällskap            3:00.78   
  Isak Nyberg  2001      37.33        37.33   
  Felicia Qvist  2002      38.70        1:16.03   
  Olivia Olsson  2003      49.74        2:05.77   
  Cassandra Wörman  2005      55.01        3:00.78   
                     
21  Ägir3  Simklubben Ägir            3:01.31   
  Simon Lundgren  2001      32.76        32.76   
  Håkan Lundgren  1971      38.41        1:11.17   
  Beda Skylare Berglöf  2004      57.48        2:08.65   
  Maja Martinsson  2005      52.66        3:01.31   
                     
22  Sundsvalls SS 7 Mix  1995  Sundsvalls Simsällskap            3:02.85   
  Joyce Muzito  2001      32.25        32.25   
  Hanna Sahlin  2003      36.10        1:08.35   
  Alma Sjöbom  2004      57.99        2:06.34   
  Tilda Lennartsson  2003      56.51        3:02.85   
                     
23  Ägir5  Simklubben Ägir            3:07.63   
  Anna Skylare Berglöf  2003      42.25        42.25   
  Roine Epäilys  2003      49.95        1:32.20   
  Yannis Lundberg  2002      44.25        2:16.45   
  Lovisa Brynger  2003      51.18        3:07.63   
                     
24  Härnösand Mix Svart  Härnösands Simsällskap            3:14.46   
  Cornelia Norén-Vosfeldt  2001      34.41        34.41   
  Hannes Wikström  2003      40.25        1:14.66   
  Kristina Vestman  2004      52.35        2:07.01   
  Alva Könberg  2005      1:07.45        3:14.46   
                     
25  Ägir6  Simklubben Ägir            4:02.82   
  Jakob Wassberg  2003      56.28        56.28   
  Ina Björk Hedberg  2004      1:08.66        2:04.94   
  Anna Eby  2003      59.21        3:04.15   
  Saga Karlsson  2004      58.67        4:02.82   
                     
Sollefteå Mix  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DNF   
                     
Sundsvall Mix Lag 3  2000  Sundsvalls Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.09  Utskriftsdatum  23 mars 2014 
Licensierad till: Härnösands Simsällskap  Utskriftstid  16:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner