Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Nakskov | Udskriftstidspunkt | 11:08 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 29.12 | 1:04.34 | 1:43.38 | 2:14.74 | |||
2 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 30.30 | 1:06.63 | 1:45.19 | 2:17.59 | |||
3 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 28.76 | 1:05.72 | 1:46.51 | 2:17.98 | |||
4 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.68 | 1:08.37 | 1:48.07 | 2:20.67 | |||
5 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 29.99 | 1:06.56 | 1:49.99 | 2:22.69 | |||
5 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.79 | 1:07.37 | 1:48.03 | 2:22.69 | |||
7 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.46 | 1:08.48 | 1:51.06 | 2:23.74 | |||
8 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 31.98 | 1:09.16 | 1:50.73 | 2:23.95 | |||
9 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.48 | 1:07.55 | 1:51.16 | 2:24.03 | |||
10 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.73 | 1:08.09 | 1:52.03 | 2:24.38 | |||
11 | Johan Joensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.67 | 1:06.47 | 1:49.33 | 2:24.70 | |||
12 | Peter Vangsgaard | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.77 | 1:08.29 | 1:52.16 | 2:24.90 | |||
13 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 30.35 | 1:10.94 | 1:54.03 | 2:26.56 | |||
14 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.43 | 1:11.46 | 1:54.09 | 2:27.43 | |||
15 | Ferdinand Wahl | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.19 | 1:10.41 | 1:54.45 | 2:27.85 | |||
16 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.08 | 1:13.09 | 1:56.25 | 2:28.67 | |||
17 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 32.57 | 1:13.60 | 1:56.33 | 2:31.11 | |||
18 | Jacob Holm | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.83 | 1:13.07 | 1:56.11 | 2:31.15 | |||
18 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.46 | 1:13.45 | 1:58.11 | 2:31.15 | |||
20 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 33.27 | 1:14.26 | 1:55.91 | 2:32.41 | |||
21 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.49 | 1:12.10 | 1:56.63 | 2:33.51 | |||
22 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 35.45 | 1:14.12 | 1:59.78 | 2:34.83 | |||
23 | Lucas Alexander Meng | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.66 | 1:13.22 | 2:01.35 | 2:36.08 | |||
24 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 34.22 | 1:14.16 | 2:01.64 | 2:36.89 | |||
25 | August Bugge | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.69 | 1:19.36 | 2:02.30 | 2:37.60 | |||
26 | Daniel Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.07 | 1:14.27 | 2:02.14 | 2:38.20 | |||
27 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 35.23 | 1:18.37 | 2:00.80 | 2:38.91 | |||
28 | Kristian Torp | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 34.77 | 1:15.68 | 2:04.15 | 2:40.16 | |||
29 | Kristian Mortensen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.40 | 1:19.12 | 2:05.59 | 2:41.45 | |||
30 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 36.21 | 1:18.36 | 2:08.03 | 2:43.30 | |||
31 | Carl Palm-Henriksen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.83 | 1:22.02 | 2:12.72 | 2:51.35 | |||
Løb 21, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.44 | 1:04.26 | 1:42.93 | 2:15.45 | |||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.15 | 1:07.41 | 1:49.75 | 2:22.80 | |||
3 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.56 | 1:07.21 | 1:50.51 | 2:25.37 | |||
4 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.15 | 1:12.79 | 1:55.98 | 2:29.87 | |||
5 | Jonas M. Jørgensen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.32 | 1:10.44 | 1:56.89 | 2:30.02 | |||
6 | Jakob Strunge Nissen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.06 | 1:09.21 | 1:56.28 | 2:30.36 | |||
7 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.24 | 1:10.72 | 1:57.01 | 2:30.45 | |||
8 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.56 | 1:13.22 | 1:58.88 | 2:33.56 | |||
9 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.10 | 1:12.75 | 2:01.19 | 2:34.55 | |||
10 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.11 | 1:14.36 | 2:01.74 | 2:34.76 | |||
11 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.60 | 1:15.71 | 2:00.48 | 2:35.10 | |||
12 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.86 | 1:13.08 | 1:59.94 | 2:35.56 | |||
13 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.51 | 1:14.45 | 2:01.66 | 2:37.08 | |||
14 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 33.99 | 1:14.22 | 2:02.66 | 2:37.45 | |||
15 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.86 | 1:15.12 | 2:01.73 | 2:38.19 | |||
16 | Felix Lund | 2001 | Herlev Svømning | 34.53 | 1:16.70 | 2:03.91 | 2:38.68 | |||
17 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.02 | 1:15.73 | 2:03.89 | 2:38.73 | |||
18 | Martin Vennick Haugbølle | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.91 | 1:18.31 | 2:04.81 | 2:40.72 | |||
19 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.20 | 1:18.16 | 2:04.50 | 2:40.93 | |||
20 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.79 | 1:14.67 | 2:04.85 | 2:41.41 | |||
21 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 34.78 | 1:16.91 | 2:04.41 | 2:41.52 | |||
22 | Carl-Emil Lønborg | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 36.16 | 1:17.04 | 2:03.62 | 2:41.53 | |||
23 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 34.34 | 1:16.20 | 2:04.76 | 2:41.91 | |||
24 | Gustav Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.80 | 1:17.32 | 2:03.06 | 2:42.08 | |||
25 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.53 | 1:21.74 | 2:06.09 | 2:42.43 | |||
26 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.94 | 1:16.03 | 2:07.59 | 2:42.44 | |||
27 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 36.95 | 1:17.79 | 2:06.70 | 2:42.56 | |||
28 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.77 | 1:18.67 | 2:06.17 | 2:42.96 | |||
29 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 35.92 | 1:18.20 | 2:07.66 | 2:43.00 | |||
30 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.76 | 1:14.78 | 2:05.20 | 2:43.91 | |||
31 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.30 | 1:19.84 | 2:07.24 | 2:44.12 | |||
32 | Mike Johansen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.72 | 1:17.74 | 2:08.47 | 2:44.61 | |||
33 | Roar Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 37.01 | 1:19.06 | 2:11.05 | 2:47.46 | |||
34 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.62 | 1:20.18 | 2:11.19 | 2:47.79 | |||
35 | Emil Krohn Olsen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.65 | 1:21.15 | 2:10.24 | 2:48.09 | |||
36 | Mikkel Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.86 | 1:17.60 | 2:10.17 | 2:48.29 | |||
37 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 36.45 | 1:18.10 | 2:11.02 | 2:48.69 | |||
38 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.38 | 1:18.20 | 2:11.19 | 2:48.82 | |||
39 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.68 | 1:16.69 | 2:10.46 | 2:49.05 | |||
40 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.74 | 1:21.54 | 2:14.43 | 2:51.39 | |||
41 | Thor Nielsen | 2002 | Vest-Brøndby | 38.06 | 1:23.78 | 2:15.69 | 2:54.15 | |||
42 | Emil Kildahl Døssing | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 38.61 | 1:22.60 | 2:17.06 | 2:56.10 | |||
43 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.02 | 1:21.55 | 2:15.66 | 2:56.26 | |||
44 | Mads Enghave | 2002 | Ishøj Svømme Klub | 37.99 | 1:22.54 | 2:17.47 | 2:56.39 | |||
45 | Jonathan Eskildsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 37.49 | 1:25.82 | 2:22.97 | 3:01.39 | |||
46 | Arthur Hansen | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.78 | 1:29.90 | 2:22.67 | 3:03.54 | |||
- | Asger Væver Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | DSQ | Svøm på mave eft 50 | |||||
- | Frederik Riedel Lentz | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Ej samtid berø v 125 | |||||
- | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bev v 75 | |||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | DSQ | Svøm på mave eft 50 | |||||
- | Ole Damgaard | 2002 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Ej fortsat bev v 75 | |||||
- | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | Udsvøm på ryg ef 100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:08 |