Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 19:02 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Olsen | 1998 | 559 | 25.37 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | 522 | 25.96 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | 506 | 26.24 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jakob Deleuran | 1998 | 487 | 26.57 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 487 | 26.57 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | 479 | 26.71 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Bjørn Hansen | 1998 | 475 | 26.79 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik Galving | 1998 | 474 | 26.81 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
9 | Martin W. Wifstrand | 1998 | 459 | 27.09 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
10 | Oliver Sintayehu Jensen | 1998 | 448 | 27.31 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
11 | Emil Toft | 1998 | 442 | 27.43 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mathias Wilquin | 1998 | 426 | 27.77 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
13 | Niels Ottosen | 1998 | 416 | 28.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 412 | 28.10 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Tobias Andersen | 1998 | 405 | 28.24 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Adam Hansen | 1998 | 397 | 28.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Rasmus Aavang Jensen | 1998 | 358 | 29.43 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 561 | 25.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | 543 | 25.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 530 | 25.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
4 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 528 | 25.86 | ||||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
5 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 528 | 25.87 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | 501 | 26.32 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Marcus Rappenborg | 1999 | 500 | 26.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anton Borring Andersen | 1999 | 498 | 26.38 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Marius Møldrup | 1999 | 466 | 26.96 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Carl Fabiansen | 1999 | 466 | 26.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 461 | 27.05 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Frederik O. Møller | 1999 | 459 | 27.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
13 | Daniel Starup Falck | 1999 | 450 | 27.28 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
14 | Frederik Weiss | 1999 | 447 | 27.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Mikkel Henriksen | 1999 | 441 | 27.47 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Casper Davidsen | 1999 | 440 | 27.48 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
16 | Johan Wentorf | 1999 | 440 | 27.48 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
18 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 435 | 27.59 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 434 | 27.60 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | David Yousefi Jensen | 1999 | 426 | 27.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Mikkel Halby | 1999 | 421 | 27.89 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
22 | Marius Rasmussen | 1999 | 418 | 27.95 | ||||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
23 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | 415 | 28.03 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
24 | Valdemar Mariegaard | 1999 | 412 | 28.08 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
25 | Markus Bøjsen | 1999 | 405 | 28.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Magnus Carstensen | 1999 | 402 | 28.33 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
27 | Jacob Friland | 1999 | 393 | 28.54 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
28 | Emil Johansen | 1999 | 386 | 28.70 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Alexander Eggers | 1999 | 386 | 28.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
30 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 385 | 28.74 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
31 | Martin Szokody | 1999 | 364 | 29.27 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
32 | Andreas Norup | 1999 | 310 | 30.88 | ||||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:02 |