Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
11:54 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Müller |
1998 |
|
618 |
28.74 |
1:02.73 |
1:36.64 |
|
2:10.87 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anton Olsen |
1998 |
|
583 |
29.12 |
1:03.42 |
1:38.36 |
|
2:13.41 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Frederik Galving |
1998 |
|
527 |
30.42 |
1:05.81 |
1:41.95 |
|
2:18.03 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mikkel Fogelberg Handberg |
1998 |
|
463 |
31.62 |
1:08.33 |
1:46.09 |
|
2:24.10 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Bjørn Hansen |
1998 |
|
406 |
33.81 |
1:11.83 |
1:50.35 |
|
2:30.54 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mads Midtbøll |
1998 |
|
403 |
32.77 |
1:11.31 |
1:51.97 |
|
2:30.95 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Thomas Engdal |
1998 |
|
374 |
33.38 |
1:11.41 |
1:52.56 |
|
2:34.74 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
|
635 |
29.14 |
1:02.35 |
1:36.40 |
|
2:09.71 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Magnus Carstensen |
1999 |
|
534 |
31.14 |
1:05.65 |
1:40.93 |
|
2:17.37 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
|
503 |
29.97 |
1:04.86 |
1:42.13 |
|
2:20.19 |
|
|
Vat Copenhagen/mk31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
|
481 |
33.00 |
1:10.49 |
1:46.32 |
|
2:22.25 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
|
462 |
31.16 |
1:09.13 |
1:45.17 |
|
2:24.17 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Daniel Sørensen |
1999 |
|
448 |
32.52 |
1:09.46 |
1:47.55 |
|
2:25.66 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
|
444 |
32.67 |
1:10.02 |
1:47.72 |
|
2:26.11 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Thor Hvid Ulrich |
1999 |
|
441 |
31.70 |
1:08.41 |
1:47.22 |
|
2:26.40 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Marius Møldrup |
1999 |
|
414 |
32.44 |
1:10.74 |
1:49.79 |
|
2:29.51 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Johan Wentorf |
1999 |
|
406 |
31.91 |
1:08.14 |
1:48.15 |
|
2:30.53 |
|
|
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Christian Andersen |
1999 |
|
406 |
33.13 |
1:11.80 |
1:51.59 |
|
2:30.59 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
|
404 |
32.96 |
1:11.96 |
1:51.65 |
|
2:30.84 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Magnus Vinjebo |
1999 |
|
403 |
32.84 |
1:10.84 |
1:50.58 |
|
2:30.90 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kasper Jeppsson |
1999 |
|
402 |
33.32 |
1:10.70 |
1:50.20 |
|
2:31.02 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonas Hyllested |
1999 |
|
390 |
32.94 |
1:10.81 |
1:51.21 |
|
2:32.58 |
|
|
Gladsaxe Idræts Forening |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frederik Weiss |
1999 |
|
387 |
31.95 |
1:09.37 |
1:50.40 |
|
2:33.00 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Felix Burmester |
1999 |
|
376 |
33.77 |
1:13.64 |
1:54.38 |
|
2:34.41 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lukas Storm |
1999 |
|
360 |
33.29 |
1:13.32 |
1:54.95 |
|
2:36.75 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emil Hedegaard |
1999 |
|
351 |
33.87 |
1:14.23 |
1:55.52 |
|
2:37.94 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
|
348 |
34.52 |
1:14.84 |
1:57.10 |
|
2:38.52 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jakob Schmidt |
1999 |
|
334 |
34.48 |
1:15.21 |
1:58.93 |
|
2:40.66 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Sebastian Bidstrup Lantz |
1999 |
|
329 |
35.58 |
1:16.51 |
1:58.31 |
|
2:41.37 |
|
|
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
|
328 |
32.19 |
1:11.40 |
1:53.57 |
|
2:41.68 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Mads Rishøj |
1999 |
|
318 |
36.54 |
1:19.14 |
2:01.92 |
|
2:43.35 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:54 |
|