Resultat för Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:06 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 668 | 30.46 | 1:03.28 | 1:36.63 | 2:09.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 629 | 31.05 | 1:04.16 | 1:37.97 | 2:11.82 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
3 | Caroline Hørlykke | 2000 | 612 | 31.78 | 1:05.02 | 1:39.10 | 2:13.06 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Clara Schade Cantby | 2000 | 581 | 31.09 | 1:05.21 | 1:40.58 | 2:15.32 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nina Toft | 2000 | 569 | 31.91 | 1:05.93 | 1:41.44 | 2:16.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mira Mass | 2000 | 563 | 32.56 | 1:07.77 | 1:42.79 | 2:16.81 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 551 | 32.28 | 1:07.05 | 1:42.54 | 2:17.81 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 550 | 32.31 | 1:06.84 | 1:42.76 | 2:17.89 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alberte M Hansen | 2000 | 541 | 32.37 | 1:07.37 | 1:43.38 | 2:18.58 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 536 | 33.58 | 1:10.86 | 1:45.05 | 2:19.03 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Helena Berg Wenk | 2000 | 532 | 33.11 | 1:09.24 | 1:44.94 | 2:19.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
12 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 520 | 33.80 | 1:10.11 | 1:45.45 | 2:20.42 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 518 | 32.64 | 1:08.54 | 1:45.19 | 2:20.62 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
14 | Sofie Kornbek | 2000 | 514 | 32.07 | 1:07.61 | 1:44.84 | 2:21.01 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 507 | 32.03 | 1:07.60 | 1:44.81 | 2:21.64 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 506 | 32.81 | 1:08.85 | 1:45.70 | 2:21.74 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Frederikke Jensen | 2000 | 506 | 33.76 | 1:09.72 | 1:46.23 | 2:21.74 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Natasja Kepp | 2000 | 503 | 32.84 | 1:08.99 | 1:45.99 | 2:22.00 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 501 | 32.94 | 1:09.13 | 1:45.74 | 2:22.17 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maria Olsen | 2000 | 498 | 32.64 | 1:08.72 | 1:45.69 | 2:22.50 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Thit Bondo | 2000 | 497 | 33.42 | 1:09.64 | 1:46.73 | 2:22.61 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
22 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 494 | 33.45 | 1:09.63 | 1:45.91 | 2:22.85 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
23 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 493 | 32.69 | 1:08.60 | 1:46.01 | 2:22.94 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
24 | Rosemarie Blicher | 2000 | 493 | 32.85 | 1:08.74 | 1:45.68 | 2:22.97 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
25 | Mai Andersen | 2000 | 483 | 33.12 | 1:09.98 | 1:47.84 | 2:23.93 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
26 | Caroline Sofie Lund | 2000 | 480 | 33.87 | 1:10.60 | 1:47.54 | 2:24.27 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Xenia Huryn | 2000 | 475 | 33.09 | 1:10.34 | 1:47.80 | 2:24.71 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
28 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 470 | 33.53 | 1:09.90 | 1:48.07 | 2:25.24 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
29 | Nicole Bennetsen | 2000 | 466 | 32.64 | 1:08.97 | 1:47.89 | 2:25.65 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
30 | Alice Gantriis | 2000 | 455 | 32.77 | 1:09.83 | 1:47.94 | 2:26.80 | |||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
30 | Caroline Schwenger | 2000 | 455 | 33.77 | 1:10.84 | 1:49.31 | 2:26.80 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Karina Garne Larsen | 2000 | 446 | 34.84 | 1:11.91 | 1:50.36 | 2:27.80 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
33 | My Weitling | 2000 | 440 | 33.84 | 1:11.48 | 1:50.48 | 2:28.49 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Anika Bryde | 2000 | 435 | 33.86 | 1:10.69 | 1:50.22 | 2:29.10 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
35 | Caroline Steffensen | 2000 | 421 | 35.35 | 1:14.43 | 1:52.90 | 2:30.66 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
36 | Nana Hansen | 2000 | 413 | 34.96 | 1:13.64 | 1:52.92 | 2:31.69 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 22, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sarah Missing | 2001 | 554 | 31.64 | 1:06.28 | 1:42.86 | 2:17.50 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 549 | 32.05 | 1:06.97 | 1:42.64 | 2:17.92 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
3 | Kajsa Gregersen | 2001 | 543 | 31.63 | 1:06.75 | 1:43.41 | 2:18.40 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Julie Brandt | 2001 | 539 | 32.82 | 1:08.17 | 1:43.83 | 2:18.77 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
5 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 539 | 32.14 | 1:07.04 | 1:43.29 | 2:18.81 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 511 | 32.45 | 1:08.41 | 1:45.53 | 2:21.30 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Katja Petersson | 2001 | 511 | 32.73 | 1:07.57 | 1:44.54 | 2:21.31 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
8 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 506 | 32.40 | 1:08.74 | 1:46.01 | 2:21.77 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 488 | 34.13 | 1:10.77 | 1:47.65 | 2:23.42 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | 484 | 32.76 | 1:09.54 | 1:47.53 | 2:23.86 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Sofie Nielsen | 2001 | 476 | 33.34 | 1:10.18 | 1:47.72 | 2:24.69 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Clara Neumann | 2001 | 470 | 33.54 | 1:10.68 | 1:49.07 | 2:25.29 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
13 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 466 | 34.15 | 1:11.52 | 1:48.87 | 2:25.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 466 | 33.24 | 1:10.24 | 1:47.87 | 2:25.72 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | 462 | 33.20 | 1:10.42 | 1:48.91 | 2:26.13 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 461 | 33.19 | 1:09.39 | 1:47.62 | 2:26.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Frederikke Petri | 2001 | 457 | 33.72 | 1:11.29 | 1:49.78 | 2:26.58 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathilde Nielsen | 2001 | 456 | 33.06 | 1:09.67 | 1:48.34 | 2:26.77 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 454 | 33.67 | 1:10.92 | 1:49.13 | 2:26.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Josefine Nickelsen | 2001 | 453 | 33.90 | 1:10.94 | 1:49.04 | 2:27.02 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
21 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | 452 | 33.67 | 1:10.76 | 1:49.31 | 2:27.17 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Emma Brogaard | 2001 | 452 | 33.58 | 1:11.31 | 1:50.15 | 2:27.21 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 445 | 34.17 | 1:11.42 | 1:49.84 | 2:27.89 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
24 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 442 | 33.40 | 1:10.88 | 1:49.73 | 2:28.23 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
25 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 441 | 33.17 | 1:10.78 | 1:49.51 | 2:28.40 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | 441 | 34.28 | 1:12.08 | 1:50.70 | 2:28.43 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
27 | Zoe Henningsen | 2001 | 436 | 33.97 | 1:12.16 | 1:51.23 | 2:28.89 | |||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
28 | Xandra Huryn | 2001 | 435 | 34.30 | 1:11.64 | 1:50.72 | 2:29.00 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
29 | Emilie Larsen | 2001 | 432 | 33.55 | 1:11.45 | 1:50.21 | 2:29.35 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
30 | Alberte Mammen | 2001 | 432 | 33.70 | 1:11.76 | 1:50.42 | 2:29.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 431 | 34.06 | 1:11.83 | 1:51.26 | 2:29.54 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
32 | Lea Joensen | 2001 | 425 | 34.90 | 1:12.99 | 1:51.85 | 2:30.18 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 421 | 34.28 | 1:12.81 | 1:52.16 | 2:30.70 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
34 | Laura Lange | 2001 | 412 | 34.73 | 1:14.14 | 1:53.54 | 2:31.80 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
35 | Emma Mikkelsen | 2001 | 403 | 35.59 | 1:14.87 | 1:54.21 | 2:32.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
36 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | 401 | 34.95 | 1:14.10 | 1:53.89 | 2:33.19 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
37 | Nikoline Nielsen | 2001 | 383 | 35.19 | 1:16.52 | 1:57.59 | 2:35.55 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
38 | Frida Toudal | 2001 | 374 | 34.86 | 1:14.37 | 1:55.39 | 2:36.68 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
39 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 367 | 36.89 | 1:17.43 | 1:58.18 | 2:37.69 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
40 | Julie Bojesen | 2001 | 361 | 35.91 | 1:17.02 | 1:58.45 | 2:38.57 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
- | Mia Søgaard | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:06 |