Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 630 | 31.52 | 1:10.63 | 1:52.77 | 2:27.14 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | 618 | 33.46 | 1:12.54 | 1:55.39 | 2:28.09 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 608 | 31.65 | 1:10.43 | 1:54.81 | 2:28.85 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Victoria Bierre | 2000 | 584 | 33.34 | 1:10.48 | 1:56.46 | 2:30.86 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 569 | 31.80 | 1:11.06 | 1:58.02 | 2:32.16 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 568 | 34.93 | 1:13.73 | 1:56.92 | 2:32.27 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amanda Duus | 2000 | 557 | 32.18 | 1:12.64 | 1:56.57 | 2:33.29 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Eva Olsen | 2000 | 554 | 32.39 | 1:12.29 | 2:33.57 | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 531 | 33.15 | 1:13.72 | 1:58.60 | 2:35.71 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 528 | 32.43 | 1:13.84 | 2:01.72 | 2:36.07 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
11 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 521 | 34.63 | 1:16.49 | 2:00.68 | 2:36.74 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Stampe | 2000 | 508 | 32.60 | 1:13.18 | 2:01.40 | 2:38.08 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
13 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 505 | 33.91 | 1:17.82 | 2:04.00 | 2:38.38 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Wiuff | 2000 | 501 | 34.05 | 1:13.24 | 2:02.86 | 2:38.80 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Sofie Kornbek | 2000 | 501 | 35.88 | 1:17.65 | 2:05.46 | 2:38.81 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 497 | 33.91 | 1:16.02 | 2:03.84 | 2:39.23 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 496 | 34.48 | 1:18.19 | 2:02.74 | 2:39.31 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Nicole Bennetsen | 2000 | 495 | 34.63 | 1:16.53 | 2:04.24 | 2:39.38 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 493 | 36.13 | 1:16.90 | 2:03.39 | 2:39.60 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
20 | Maria Olsen | 2000 | 479 | 33.13 | 1:16.70 | 2:05.91 | 2:41.21 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
21 | Helena Berg Wenk | 2000 | 476 | 35.97 | 1:18.80 | 2:06.43 | 2:41.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
21 | Johanna Berthelsen | 2000 | 476 | 35.06 | 1:19.38 | 2:03.89 | 2:41.56 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
23 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 472 | 34.08 | 1:16.53 | 2:06.63 | 2:41.99 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
24 | Liva Schmid | 2000 | 471 | 35.23 | 1:19.51 | 2:04.36 | 2:42.11 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 463 | 36.13 | 1:19.73 | 2:04.70 | 2:42.96 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Daniella Thea Johansen | 2000 | 453 | 33.73 | 1:16.53 | 2:05.59 | 2:44.17 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
27 | My Weitling | 2000 | 446 | 36.39 | 1:15.70 | 2:06.86 | 2:45.09 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 445 | 36.44 | 1:21.36 | 2:08.63 | 2:45.14 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
29 | Caroline Schwenger | 2000 | 441 | 35.07 | 1:20.28 | 2:07.87 | 2:45.63 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Ida Maria Nielsen | 2000 | 441 | 34.67 | 1:18.89 | 2:08.78 | 2:45.68 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
31 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 438 | 34.80 | 1:19.44 | 2:07.96 | 2:46.08 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
32 | Thit Bondo | 2000 | 433 | 39.07 | 1:21.64 | 2:10.22 | 2:46.69 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
33 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 433 | 37.40 | 1:18.84 | 2:08.88 | 2:46.70 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
34 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 428 | 37.25 | 1:23.89 | 2:08.71 | 2:47.32 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
35 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 428 | 37.10 | 1:21.78 | 2:09.44 | 2:47.37 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
36 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 421 | 36.84 | 1:19.23 | 2:10.54 | 2:48.30 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
37 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 420 | 36.18 | 1:20.12 | 2:10.87 | 2:48.35 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
38 | Karina Garne Larsen | 2000 | 418 | 37.77 | 1:22.03 | 2:10.26 | 2:48.59 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
39 | Nana Hansen | 2000 | 385 | 35.70 | 1:22.06 | 2:15.79 | 2:53.40 | |||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Julia Jønsson | 2000 | 372 | 35.40 | 1:20.36 | 2:14.20 | 2:55.40 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
41 | Silke Mehr | 2000 | 324 | 45.89 | 1:33.21 | 2:22.51 | 3:03.50 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | DSQ | ryg afsl.p.mave100m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 26, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | 572 | 33.99 | 1:14.11 | 1:57.49 | 2:31.89 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Mia Steen Duus | 2001 | 553 | 34.06 | 1:16.11 | 1:58.33 | 2:33.67 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | 546 | 35.85 | 1:16.63 | 1:59.83 | 2:34.30 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Regitze Gaard | 2001 | 500 | 33.27 | 1:16.61 | 2:02.61 | 2:38.91 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
5 | Mathilde Nielsen | 2001 | 490 | 34.19 | 1:17.72 | 2:04.45 | 2:39.98 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Camille Erichsen | 2001 | 489 | 35.43 | 1:14.07 | 2:02.10 | 2:40.11 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 485 | 33.63 | 1:15.59 | 2:04.14 | 2:40.56 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | 483 | 34.75 | 1:16.28 | 2:04.20 | 2:40.74 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Mathilde Hager | 2001 | 483 | 35.86 | 1:19.13 | 2:02.01 | 2:40.75 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kajsa Gregersen | 2001 | 478 | 33.50 | 1:17.54 | 2:05.31 | 2:41.23 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
11 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 461 | 34.87 | 1:18.48 | 2:06.42 | 2:43.28 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 453 | 36.26 | 1:17.59 | 2:06.52 | 2:44.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Amalie Frederiksen | 2001 | 451 | 34.94 | 1:17.46 | 2:06.18 | 2:44.47 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 449 | 36.84 | 1:21.05 | 2:07.58 | 2:44.71 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 447 | 35.64 | 1:19.71 | 2:07.50 | 2:44.93 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
16 | Xandra Huryn | 2001 | 439 | 35.70 | 1:19.83 | 2:07.80 | 2:45.86 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
17 | Julie Brandt | 2001 | 439 | 38.84 | 1:22.11 | 2:10.06 | 2:45.98 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
18 | Cecilie Elkjær | 2001 | 433 | 36.15 | 1:18.35 | 2:08.62 | 2:46.69 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Line Strandby | 2001 | 432 | 39.42 | 1:21.32 | 2:09.05 | 2:46.81 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | 432 | 38.01 | 1:20.25 | 2:09.17 | 2:46.82 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 432 | 36.75 | 1:18.00 | 2:10.59 | 2:46.84 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Andrea Paaske | 2001 | 431 | 35.28 | 1:18.10 | 2:10.71 | 2:46.95 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Emma Brogaard | 2001 | 431 | 37.36 | 1:18.21 | 2:10.99 | 2:46.97 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Victoria Martensen Norden | 2001 | 427 | 37.54 | 1:21.66 | 2:10.10 | 2:47.47 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
25 | Lea Joensen | 2001 | 424 | 34.79 | 1:20.54 | 2:10.31 | 2:47.83 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
26 | Mathilde Laugesen | 2001 | 419 | 34.92 | 1:16.46 | 2:08.41 | 2:48.46 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | 419 | 36.69 | 1:20.51 | 2:10.21 | 2:48.57 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 418 | 35.72 | 1:20.73 | 2:10.64 | 2:48.61 | |||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
29 | Jamilla Bistrup | 2001 | 411 | 36.55 | 1:21.71 | 2:11.53 | 2:49.62 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
30 | Laura Lange | 2001 | 410 | 34.87 | 1:21.27 | 2:13.43 | 2:49.76 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
31 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 408 | 40.51 | 1:25.13 | 2:12.34 | 2:49.96 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Mette S. Køhler | 2001 | 408 | 37.35 | 1:20.48 | 2:08.85 | 2:50.06 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | 406 | 37.99 | 1:20.12 | 2:10.72 | 2:50.26 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
34 | Zenia Aarestrup | 2001 | 399 | 39.15 | 1:21.46 | 2:13.02 | 2:51.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
35 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 397 | 36.71 | 1:20.65 | 2:14.32 | 2:51.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Caroline Mathiesen | 2001 | 394 | 39.43 | 1:20.80 | 2:13.44 | 2:51.95 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
37 | Josefine Nickelsen | 2001 | 386 | 40.50 | 1:23.04 | 2:13.07 | 2:53.16 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
38 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 385 | 39.05 | 1:23.71 | 2:15.34 | 2:53.35 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
39 | Emilie Larsen | 2001 | 381 | 34.95 | 1:20.75 | 2:13.56 | 2:53.86 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
40 | Alberte Mammen | 2001 | 365 | 40.23 | 1:27.17 | 2:15.92 | 2:56.45 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mikkeline Mentz | 2001 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Nicoline Fejer | 2001 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:37 |