Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 23 maj 2014 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | William Matras | 1998 | 591 | 30.17 | 1:01.88 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
2 | Frederik Galving | 1998 | 567 | 30.04 | 1:02.73 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
3 | Mads Keis Jepsen | 1998 | 558 | 30.40 | 1:03.08 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Bjørn Hansen | 1998 | 492 | 32.11 | 1:05.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Andersen | 1998 | 461 | 32.79 | 1:07.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
6 | Kenneth Abcell | 1998 | 455 | 33.26 | 1:07.52 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Phillip Riis | 1998 | 433 | 32.90 | 1:08.65 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 574 | 31.92 | 1:02.47 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 574 | 30.47 | 1:02.49 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lukas Gustafson | 1999 | 507 | 31.26 | 1:05.13 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
4 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 502 | 31.68 | 1:05.31 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jakob Schmidt | 1999 | 494 | 32.24 | 1:05.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
6 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 490 | 31.90 | 1:05.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathias Immerkjær | 1999 | 457 | 32.84 | 1:07.39 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
8 | Andreas Vestergaard | 1999 | 450 | 33.42 | 1:07.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolai Hougaard | 1999 | 439 | 33.45 | 1:08.32 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
10 | Emil Johansen | 1999 | 430 | 33.25 | 1:08.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mikkel Henriksen | 1999 | 427 | 34.12 | 1:08.95 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 423 | 33.12 | 1:09.18 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Felix Burmester | 1999 | 419 | 33.48 | 1:09.38 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Marcus Dan Hansen | 1999 | 417 | 33.98 | 1:09.52 | |||||
Vat Copenhagen/mk31 | ||||||||||
15 | Lukas Sieben | 1999 | 410 | 34.27 | 1:09.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Alexander Eggers | 1999 | 406 | 34.05 | 1:10.14 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
17 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 401 | 33.37 | 1:10.42 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
18 | Markus Bøjsen | 1999 | 399 | 33.73 | 1:10.51 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Rasmus F. Jørgensen | 1999 | 389 | 34.42 | 1:11.12 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
20 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 382 | 35.27 | 1:11.53 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 377 | 34.51 | 1:11.86 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
22 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 375 | 35.22 | 1:12.00 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Magnus Carstensen | 1999 | 361 | 35.37 | 1:12.93 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
24 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 336 | 35.95 | 1:14.65 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Daniel Starup Falck | 1999 | DSQ | fuldt nedd.v/indslag | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 maj 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:33 |