Resultater for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 16.00
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 20 juni 2014 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Hansen | 2002 | 599 | 37.90 | 1:19.59 | 2:01.73 | 2:45.56 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Thea Blomsterberg | 2002 | 581 | 38.39 | 1:19.83 | 2:03.19 | 2:47.28 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Bull Guldbrandsen | 2002 | 486 | 40.38 | 1:25.12 | 2:10.97 | 2:57.54 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederikke Echardt | 2002 | 481 | 40.49 | 1:25.95 | 2:12.50 | 2:58.14 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | 464 | 41.49 | 1:26.95 | 2:13.30 | 3:00.23 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 461 | 41.32 | 1:27.39 | 2:13.99 | 3:00.66 | |||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Cecilie Grøndal | 2002 | 455 | 42.07 | 1:28.28 | 2:15.10 | 3:01.36 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karoline Barrett | 2002 | 454 | 40.79 | 1:25.42 | 2:12.99 | 3:01.61 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Villum Færch | 2002 | 449 | 41.53 | 1:28.17 | 2:14.92 | 3:02.20 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Janner | 2002 | 448 | 42.03 | 1:28.38 | 2:15.50 | 3:02.36 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Regitze Gotthard | 2002 | 439 | 41.22 | 1:27.51 | 2:15.28 | 3:03.60 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie Uglebjerg | 2002 | 395 | 44.70 | 1:32.93 | 2:21.66 | 3:10.13 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 391 | 45.05 | 1:35.07 | 2:23.89 | 3:10.86 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
14 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | 390 | 44.78 | 1:34.74 | 2:23.49 | 3:10.91 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Cassandra L. L. Hansen | 2002 | 389 | 45.37 | 1:34.27 | 2:22.79 | 3:11.18 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Charlotte Malberg | 2002 | 387 | 43.66 | 1:32.26 | 2:22.28 | 3:11.51 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Aya Bødker Grann | 2002 | 387 | 43.97 | 1:32.94 | 2:23.07 | 3:11.54 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Emilie Krog | 2002 | 385 | 41.47 | 1:30.51 | 2:20.84 | 3:11.73 | |||
Durup IF | ||||||||||
19 | Nicoline Ingemann-Petersen | 2002 | 385 | 43.51 | 1:33.12 | 2:23.10 | 3:11.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Emma Bruhn | 2002 | 377 | 42.91 | 1:32.72 | 2:23.65 | 3:13.07 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 371 | 45.08 | 1:34.87 | 2:24.89 | 3:14.12 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emma Pedersen | 2002 | 366 | 43.93 | 1:33.52 | 2:25.48 | 3:15.10 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
23 | Alberte Schnieber Klausen | 2002 | 358 | 44.10 | 1:34.86 | 2:26.00 | 3:16.43 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emilie Knudsen | 2002 | 356 | 44.54 | 1:34.96 | 2:25.99 | 3:16.91 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
25 | Mathilde van der Linden | 2002 | 355 | 42.81 | 1:33.33 | 2:26.46 | 3:16.98 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Silke Siff Larsson | 2002 | 354 | 45.88 | 1:36.00 | 2:27.01 | 3:17.29 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sascha Lausten | 2002 | 352 | 44.97 | 1:35.51 | 2:26.52 | 3:17.59 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Isabella Bach | 2002 | 345 | 44.60 | 1:36.00 | 2:28.10 | 3:18.90 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Anna Bredal Storgaard | 2002 | 342 | 44.57 | 1:35.19 | 2:26.83 | 3:19.60 | |||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lærke Knak | 2002 | 339 | 45.39 | 1:35.99 | 2:28.08 | 3:20.06 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
31 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | 338 | 44.85 | 1:37.67 | 2:29.17 | 3:20.25 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
32 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 336 | 45.88 | 1:36.84 | 2:28.58 | 3:20.72 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
33 | Johanne B. Hansen | 2002 | 334 | 47.66 | 1:39.45 | 2:30.83 | 3:21.04 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 334 | 46.73 | 1:37.26 | 2:28.62 | 3:21.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 333 | 44.28 | 1:35.89 | 2:28.70 | 3:21.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Julie Ejby | 2002 | 330 | 44.68 | 1:36.58 | 2:28.94 | 3:21.93 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 328 | 46.03 | 1:38.30 | 2:30.41 | 3:22.27 | |||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
38 | Olivia Brophy | 2002 | 321 | 46.15 | 1:36.99 | 2:29.65 | 3:23.78 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Anne Bøjstrup Bertelsen | 2002 | 314 | 47.05 | 1:38.96 | 2:32.50 | 3:25.27 | |||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
40 | Astrid Høgh Sørensen | 2002 | 305 | 46.67 | 1:40.24 | 2:34.50 | 3:27.32 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
41 | Emilie Bast | 2002 | 301 | 50.92 | 1:44.28 | 2:37.60 | 3:28.10 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
42 | Sofie Hertzberg | 2002 | 299 | 47.25 | 1:41.02 | 2:35.07 | 3:28.70 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
43 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 292 | 47.33 | 1:41.45 | 2:37.27 | 3:30.39 | |||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Nicoline Strandberg | 2002 | 288 | 50.36 | 1:43.27 | 2:37.42 | 3:31.28 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Camilla Mølgaard | 2002 | DSQ | ej adsk hænder 100m | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ida S Olesen | 2003 | 421 | 43.03 | 1:30.45 | 2:18.12 | 3:06.12 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 404 | 43.43 | 1:31.71 | 2:20.30 | 3:08.74 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
3 | Beate Kristine Rasmussen | 2003 | 379 | 43.61 | 1:33.73 | 2:23.20 | 3:12.76 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 377 | 43.22 | 1:32.39 | 2:22.82 | 3:13.20 | |||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 372 | 44.69 | 1:34.14 | 2:24.55 | 3:13.98 | |||
JGI Svømning | ||||||||||
6 | Emilie Meng | 2003 | 371 | 43.78 | 1:33.35 | 2:23.55 | 3:14.18 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
7 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | 365 | 46.07 | 1:36.14 | 2:25.30 | 3:15.28 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
8 | Julie K Rose | 2003 | 356 | 44.47 | 1:35.12 | 2:26.89 | 3:16.93 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
9 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 350 | 44.55 | 1:34.83 | 2:26.27 | 3:17.95 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 329 | 47.77 | 1:40.32 | 2:31.11 | 3:22.01 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | 328 | 44.93 | 1:36.01 | 2:28.54 | 3:22.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Silke Larsen | 2003 | 313 | 47.17 | 1:39.50 | 2:32.65 | 3:25.56 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Caroline Broholm | 2003 | 302 | 46.46 | 1:39.89 | 2:34.19 | 3:27.91 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Bull Guldbrandsen | 2004 | 299 | 46.70 | 1:40.00 | 2:35.14 | 3:28.67 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Line Holm | 2003 | 298 | 48.77 | 1:43.43 | 2:38.57 | 3:28.94 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 297 | 48.71 | 1:42.71 | 2:37.83 | 3:29.09 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | 297 | 48.55 | 1:43.59 | 2:36.88 | 3:29.16 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
18 | Johanne A Andersson | 2003 | 295 | 47.38 | 1:41.24 | 2:36.06 | 3:29.61 | |||
Frem Odense | ||||||||||
19 | Barbara Blicher | 2003 | 294 | 47.79 | 1:41.17 | 2:36.21 | 3:29.73 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mathilde M Mosegaard | 2003 | 294 | 48.46 | 1:42.44 | 2:36.33 | 3:29.81 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Maagøe | 2003 | 288 | 50.13 | 1:43.49 | 2:37.32 | 3:31.33 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Camille Svarre | 2003 | 284 | 46.85 | 1:40.68 | 2:36.38 | 3:32.36 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
23 | Amalie Schou | 2003 | 283 | 47.24 | 1:42.21 | 2:37.59 | 3:32.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
24 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 283 | 47.92 | 1:41.56 | 2:37.45 | 3:32.52 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marceline Lermark | 2003 | 278 | 48.49 | 1:42.79 | 2:38.66 | 3:33.75 | |||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
26 | Amalie Kanstrup | 2003 | 278 | 49.66 | 1:42.02 | 2:37.52 | 3:33.87 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Laura Fogh | 2003 | 276 | 47.67 | 1:42.40 | 2:39.01 | 3:34.18 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
28 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 275 | 50.75 | 1:46.25 | 2:40.87 | 3:34.53 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
29 | Sif Søgaard Fester | 2003 | 272 | 49.12 | 1:44.93 | 2:41.02 | 3:35.25 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
30 | Andrea Schulz Mikkelsen | 2003 | 270 | 48.89 | 1:44.21 | 2:40.23 | 3:35.76 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
31 | Christine Krogh | 2003 | 260 | 50.92 | 1:47.60 | 2:43.28 | 3:38.45 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
32 | Olivia Mammen | 2003 | 255 | 49.75 | 1:46.39 | 2:42.57 | 3:40.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
33 | Anna Bull Kramer | 2003 | 251 | 49.47 | 1:45.02 | 2:43.17 | 3:41.10 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Hannah Höesch | 2003 | 245 | 50.05 | 1:46.92 | 2:45.29 | 3:43.08 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
- | Liva Buchholt Johansen | 2003 | DSQ | 1 hånd v 150m | ||||||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 20 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:40 |