Results for Østdanske Langbanemesterskaber
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag kl. 09.30
Resultat Løb 34 (Finaler) Junior - Officiel |
Stævne navn | Østdanske Langbanemesterskaber | Udskriftsdato | 02 marts 2014 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 12:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2014 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler, Junior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 28.99 | 1:04.57 | 1:43.61 | 2:16.56 | |||
2 | Jonas Vibsig Berding | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.33 | 1:05.64 | 1:46.35 | 2:18.42 | |||
3 | Gustav Friberg | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 28.65 | 1:04.84 | 1:47.72 | 2:18.55 | |||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.05 | 1:06.38 | 1:46.40 | 2:18.64 | |||
5 | Ditlev Balle | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.07 | 1:04.28 | 1:47.00 | 2:18.89 | |||
6 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.37 | 1:06.15 | 1:48.58 | 2:19.85 | |||
7 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.69 | 1:06.18 | 1:46.99 | 2:19.94 | |||
8 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Sigma Swim Allerød | 29.12 | 1:08.14 | 1:48.05 | 2:21.42 | |||
9 | Rasmus Hasemann | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.24 | 1:07.08 | 1:46.72 | 2:21.44 | |||
10 | Jens Saugmann | 1996 | Svømmeklubben Syd | 28.23 | 1:05.80 | 1:50.83 | 2:22.73 | |||
11 | Lars Breum Hansen | 1997 | Helsinge Skytte & IF | 30.56 | 1:07.79 | 1:50.21 | 2:22.85 | |||
12 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.39 | 1:08.62 | 1:52.86 | 2:24.06 | |||
13 | Jacob Weberg | 1997 | Sigma Swim Allerød | 31.04 | 1:08.02 | 1:51.63 | 2:24.08 | |||
14 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Herlev Svømning | 29.39 | 1:07.07 | 1:50.24 | 2:24.31 | |||
15 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 30.80 | 1:07.94 | 1:50.41 | 2:24.35 | |||
16 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 30.49 | 1:08.96 | 1:51.19 | 2:24.36 | |||
17 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.05 | 1:09.42 | 1:50.79 | 2:25.05 | |||
18 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.92 | 1:09.30 | 1:52.09 | 2:25.45 | |||
19 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.44 | 1:09.94 | 1:51.29 | 2:25.46 | |||
20 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | Sigma Swim Allerød | 31.13 | 1:11.43 | 1:53.39 | 2:26.19 | |||
21 | Rasmus Wegener | 1997 | Slagelse Svømmeklub | 31.20 | 1:09.98 | 1:52.45 | 2:27.01 | |||
22 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 30.62 | 1:09.60 | 1:54.85 | 2:27.16 | |||
23 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.51 | 1:13.48 | 1:53.62 | 2:28.23 | |||
24 | Alexander Piihl Hansen | 1997 | Nakskov Svømme Klub | 31.48 | 1:08.75 | 1:55.10 | 2:29.06 | |||
25 | Timon Wedekind | 1996 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.19 | 1:12.18 | 1:53.89 | 2:29.72 | |||
26 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Sigma Swim Allerød | 30.81 | 1:11.32 | 1:55.04 | 2:29.80 | |||
26 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.39 | 1:10.67 | 1:55.74 | 2:29.80 | |||
28 | Niklas Beyer Hansen | 1997 | Vest-Brøndby | 31.12 | 1:11.66 | 1:54.21 | 2:30.40 | |||
29 | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.40 | 1:10.96 | 1:55.97 | 2:31.31 | |||
30 | Martin Jungersen | 1997 | Vat Copenhagen/mk31 | 30.05 | 1:12.29 | 1:55.22 | 2:33.70 | |||
31 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 32.50 | 1:13.83 | 1:59.89 | 2:35.31 | |||
- | Oliver Christiansen | 1999 | Helsinge Skytte & IF | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 12:24 |