Tulokset Østdanske Langbanemesterskaber
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 37 (Indledende) Senior - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Østdanske Langbanemesterskaber |
|
Udskriftsdato |
02 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 februar 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 800m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simone Kronborg Riis |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:08.45 |
2:21.29 |
3:34.35 |
4:47.64 |
9:31.86 |
|
|
|
|
|
|
5:58.57 |
7:10.98 |
8:22.67 |
|
|
|
2 |
Megan Forslund Hansen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:08.52 |
2:22.10 |
3:35.07 |
4:47.82 |
9:33.13 |
|
|
|
|
|
|
5:59.27 |
7:11.44 |
8:23.25 |
|
|
|
3 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
Svømmeklubben Laksen |
|
1:09.13 |
2:22.02 |
3:35.41 |
4:48.44 |
9:35.34 |
|
|
|
|
|
|
6:00.67 |
7:12.90 |
8:24.46 |
|
|
|
4 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:08.25 |
2:21.22 |
3:34.00 |
4:47.60 |
9:35.39 |
|
|
|
|
|
|
5:59.96 |
7:13.04 |
8:25.63 |
|
|
|
5 |
Klara Reeh |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:09.13 |
2:22.21 |
3:34.99 |
4:48.10 |
9:37.65 |
|
|
|
|
|
|
6:00.60 |
7:13.62 |
8:26.33 |
|
|
|
6 |
Mathilde Christjansen |
1999 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:09.01 |
2:21.52 |
3:34.01 |
4:46.92 |
9:39.74 |
|
|
|
|
|
|
5:59.80 |
7:12.99 |
8:26.13 |
|
|
|
7 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:11.03 |
2:26.61 |
3:41.63 |
4:56.93 |
9:45.75 |
|
|
|
|
|
|
6:10.79 |
7:24.13 |
8:36.26 |
|
|
|
8 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:09.96 |
2:23.01 |
3:36.61 |
4:51.31 |
9:50.44 |
|
|
|
|
|
|
6:06.63 |
7:21.88 |
8:36.65 |
|
|
|
9 |
Rikke Munkholm |
1998 |
Swim Team Tåstrup |
|
1:09.80 |
2:24.53 |
3:39.22 |
4:54.63 |
9:54.79 |
|
|
|
|
|
|
6:10.09 |
7:25.17 |
8:40.32 |
|
|
|
10 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
Helsinge Skytte & IF |
|
1:10.66 |
2:25.75 |
3:39.01 |
4:53.98 |
9:56.18 |
|
|
|
|
|
|
6:08.99 |
7:25.38 |
8:41.50 |
|
|
|
11 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:10.42 |
2:25.06 |
3:40.31 |
4:57.41 |
9:59.17 |
|
|
|
|
|
|
6:13.49 |
7:30.89 |
8:47.05 |
|
|
|
12 |
Josefine Strand Nielsen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:12.54 |
2:30.12 |
3:46.37 |
5:02.21 |
9:59.37 |
|
|
|
|
|
|
6:17.65 |
7:33.15 |
8:47.40 |
|
|
|
13 |
Louise Delani |
1984 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:10.56 |
2:26.66 |
3:42.41 |
4:57.84 |
10:00.14 |
|
|
|
|
|
|
6:13.34 |
7:29.75 |
8:45.22 |
|
|
|
14 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
1:11.79 |
2:28.67 |
3:45.95 |
5:03.52 |
10:10.75 |
|
|
|
|
|
|
6:20.58 |
7:38.54 |
8:55.37 |
|
|
|
15 |
Natasja Kepp |
2000 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:10.60 |
2:26.96 |
3:44.27 |
5:02.61 |
10:15.05 |
|
|
|
|
|
|
6:21.90 |
7:41.51 |
8:59.77 |
|
|
|
16 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:13.11 |
2:31.22 |
3:50.15 |
5:09.50 |
10:18.79 |
|
|
|
|
|
|
6:28.40 |
7:47.37 |
9:05.52 |
|
|
|
17 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:14.48 |
2:33.20 |
3:52.80 |
5:13.30 |
10:31.97 |
|
|
|
|
|
|
6:34.51 |
7:55.52 |
9:14.46 |
|
|
|
- |
Amalie Irgang-Dahlin |
1999 |
Ishøj Svømme Klub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
02 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
13:22 |
|