2019-08-22   17:49:32
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Malmö Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 1 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:11   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 1, FIFH Cupen, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10          30.42   
Lina Watz  Karlstads Simsällskap  S10          30.90   
Linnea Bäckman  Solens IF  S14          32.29   
Malin Jönsson  1988  Fifh  S10          33.60   
Maja Reichard  Spårvägens Simförening  S11          33.97   
Bara Bergmann  Ösp            36.37   
Edith Sjöstrand  Varbergs HI  S14          37.69   
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap  s14          40.77   
Ylva Söderholm  Solens IF  s14          40.84   
10  Rose-Marie Robertsson  Varbergs HI  S14          41.79   
11  Johanna Wennberg  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9          42.17   
12  Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6          42.32   
13  Agnes Kramer  IF Tre Hjärtan            43.34   
14  Vanja Färdig  Nacka HI  S14          43.39   
15  Johanna Hasselryd  Solens IF  S14          44.57   
16  Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap  S14          44.73   
17  Joanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14          45.94   
18  Emma Idesjö  Nacka HI  S10          46.68   
19  Ida Andersson Wulf  Fifh            47.76   
20  Elin Hrefna Geirmundsdottir  Ösp            48.82   
21  Hanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14          50.25   
22  Elin Andersson  Falkenbergs HSS  S14          51.55   
23  Ina Valsdottir  Ösp            53.41   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:11 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:52   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 1, FIFH Cupen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10          30.03   
Lina Watz  Karlstads Simsällskap  S10          30.22   
Maja Reichard  Spårvägens Simförening  S11          31.90   
Linnea Bäckman  Solens IF  S14          32.50   
Malin Jönsson  1988  Fifh  S10          33.42   
Bara Bergmann  Ösp            35.62   
Edith Sjöstrand  Varbergs HI  S14          37.93   
Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6          40.79   
Ylva Söderholm  Solens IF  s14          41.12   
10  Josefine Busk  Södertälje Simsällskap  s14          41.34   
11  Johanna Wennberg  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9          41.75   
12  Rose-Marie Robertsson  Varbergs HI  S14          42.06   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:52 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 2 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:11   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 2, FIFH Cupen, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14          25.66   
Rasmus Lindström  Solens IF  K4          27.55   
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10          28.00   
Andreas Nord  Osby Simsällskap            28.44   
Joel Steinwall  Skellefte Simsällskap 34  S10          29.97   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap  S14          30.08   
Jesper Andersson  Deje Simsällskap  S14          30.36   
Jacob Sjölander  Solens IF  S14          30.43   
Gustav Ljungberg  Njurunda Simsällskap  S14          31.15   
10  Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10          31.28   
11  Jimmy Norin  Solens IF  S14          32.18   
11  Sigurdur Gudmundsson  Nes  S14          32.18   
13  Niklas Andersson  Mölndals Allmänna Simsällskap  S7          33.70   
14  Mar Gunnarsson  Nes  s12          34.45   
15  Marino Ini Adolfson  Ifr  s8          34.65   
16  Christoffer Lyckberg  Falkenbergs HSS  S9          34.95   
17  Anton Daggert  Örebro Simallians  S14          35.31   
18  Kristjan Jonsson  Ösp            35.75   
19  Lukas Fajerson  Simsällskapet Iden  S10          36.07   
20  Tobias Klasson  Säffle Simsällskap  k1          36.43   
21  Erik Waldestam  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9          36.69   
22  Eje Olli  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9          36.92   
23  Daniel Isak Sölvason  Ösp            37.00   
24  Johan Hannus  Spårvägens Simförening  S14          37.09   
25  Marko Vicevic  Sports Union  K1          37.21   
26  Emil Steinar Björnsson  Ifr  S14          38.01   
27  Lasse Anholm  Ringsted Svømme Klub  S14          38.58   
28  Anders Streiffert  IF Tre Hjärtan            39.17   
29  Ulf Grönbeck  Varbergs HI  S14          39.92   
30  Bo Bertelsen  Ringsted Svømme Klub  S14          40.71   
31  Albin Oscarsson  Örebro Simallians            40.86   
32  Karl Forsman  Simklubben Ägir  S6          41.81   
33  Benjamin Snorrason  Ifr  s14          42.56   
34  David Andersson  Södertälje Simsällskap  S14          45.27   
35  Jon Porri Jonsson  Ösp            45.53   
36  Jonthan Snorrason  Ifr            46.07   
37  Andri Hilmarsson  Ösp            51.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:11 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 2, FIFH Cupen, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14          25.17   
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10          27.63   
Rasmus Lindström  Solens IF  K4          28.15   
Andreas Nord  Osby Simsällskap            29.47   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap  S14          30.12   
Joel Steinwall  Skellefte Simsällskap 34  S10          30.68   
Jesper Andersson  Deje Simsällskap  S14          30.07   
Jacob Sjölander  Solens IF  S14          30.82   
Sigurdur Gudmundsson  Nes  S14          31.38   
10  Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10          31.45   
11  Gustav Ljungberg  Njurunda Simsällskap  S14          31.98   
12  Jimmy Norin  Solens IF  S14          32.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:08   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer S1-S4, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Ekström  Varabygdens Simsällskap  S4  54.66        1:54.16   
Karen Axelsdottir  Ösp    1:56.37        3:53.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:08 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:09   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar S1- S4, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Casper Hafvström  Nacka HI  S4  1:25.19        2:57.45   
Mikael Hjelmhagen  Örebro Simallians  S4  1:57.26        4:25.63   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:09 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Przeklasa  Maribo Svømmeforening  K1          24.75   
Nicola St Clair Maitland  Nacka HI  k1          29.12   
Otalia Osk Swanbergsdottir  Nes  k2          29.28   
Rebecca Löf  Örebro Simallians  k1          30.63   
Katrina Anna Heidarsdottir  Ösp            36.97   
Katla Dimmey Torsteinsdottir  Ösp            41.19   
Gunnhildur Brynja Bergsdottir  Ösp            42.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:12 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar K1-K, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Axel Agnarson  Ifr  K1          19.32   
Tobias Klasson  Säffle Simsällskap  k1          20.81   
Fannar Johannesson  Nes  K1          23.34   
Fabian Claeson  Simsällskapet Delfin  K1          23.56   
Gustav Svensson  Deje Simsällskap  K1          30.63   
Alexander Ben Gudmundsson  Nes            33.75   
Hjalti Geir Gudmundsson  Ösp            41.37   
Andri Fannar Agistson  Nes            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:12 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:12   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  Mölndals Allmänna Simsällskap    2:36.58  4:00.87  5:21.84    5:21.84   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10  32.49  1:07.78  1:44.39    2:21.05   
Bara Bergmann  Ösp    38.72  1:22.65  2:08.79    2:54.92   
Susan Hansen  Ringsted Svømme Klub  s14  41.21  1:28.18  2:17.59    3:05.57   
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap  s14  47.08  1:39.54  2:32.73    3:25.27   
Rose-Marie Robertsson  Varbergs HI  S14  44.68  1:35.94  2:30.75    3:25.70   
Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap  S14  49.03  1:46.19  2:46.33    3:46.83   
Elin Andersson  Falkenbergs HSS  S14  55.18  1:56.25  2:58.60    4:01.01   
Joanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  54.46  2:00.51  3:12.44    4:17.28   
Inga Björk Vilhjalmsdottir  Ösp    1:03.50  2:09.01  3:17.95    4:23.80   
10  Hildur Sigurdardottir  Ösp    1:06.06  2:17.81  3:28.95    4:39.32   
11  Heidrun Eva Gunnarsdottir  Ösp    1:01.80  2:18.66  3:38.33    4:58.51   
12  Hanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  57.51  2:11.94  3:40.84    5:06.61   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sonja Sigurdardottir  Ifr  S5  1:09.76  2:23.78  3:40.58    4:55.21   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6  43.60  1:30.34  2:17.89    3:04.82   
Agnes Kramer  IF Tre Hjärtan    45.81  1:39.72  2:36.94    3:31.29   
Ida Andersson Wulf  Fifh    50.01  1:46.10  2:47.95    3:45.23   
Katrina Nässlander-Cruz  Nacka HI  S6  59.63  2:07.13  3:15.18    4:19.35   
Maja Grahm  Örebro Simallians  S6  1:27.59  3:05.53  4:44.20    6:22.89   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:12 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:13   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marko Cugurovic  Sports Union    41.19  1:35.54  2:39.17    3:39.45   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  Solens IF  K4  30.91  1:06.29  1:44.58    2:21.43   
Anders Streiffert  IF Tre Hjärtan    43.56  1:31.75  2:23.23    3:15.69   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10  31.18  1:03.37  1:36.07    2:08.71   
Joel Steinwall  Skellefte Simsällskap 34  S10  32.82  1:08.73  1:46.64    2:25.08   
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10  33.63  1:11.39  1:49.94    2:27.58   
Lukas Fajerson  Simsällskapet Iden  S10  39.39  1:25.61  2:12.75    3:00.74   
Hans Lindström  Nyköpings Simsällskap  S10  46.18  1:35.68  2:26.88    3:19.17   
Björn Daniel Danielsson  Ifr  S10  49.47  1:42.09  2:37.99    3:33.22   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S12 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  Nes  s12  35.36  1:16.57  2:00.67    2:41.81   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14  27.80  58.03  1:29.47    2:01.35   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    31.05  1:05.49  1:45.30    2:22.74   
Gustav Ljungberg  Njurunda Simsällskap  S14  32.22  1:09.50  1:48.96    2:28.31   
Jesper Andersson  Deje Simsällskap  S14  33.70  1:12.27  1:50.37    2:37.71   
Sigurdur Gudmundsson  Nes  S14  36.44  1:17.94  2:01.24    2:41.54   
Anton Daggert  Örebro Simallians  S14  36.62  1:18.66  2:04.84    2:49.72   
Kristjan Jonsson  Ösp    40.14  1:24.49  2:08.79    2:53.90   
Bo Bertelsen  Ringsted Svømme Klub  S14  42.56  1:32.09  2:24.87    3:18.32   
Daniel Isak Sölvason  Ösp    39.29  1:30.08  2:25.09    3:19.06   
10  Lasse Anholm  Ringsted Svømme Klub  S14  44.61  1:37.00  2:33.99    3:27.70   
11  Michael Reynolds  Ringsted Svømme Klub  s14  57.91  2:08.04  3:17.40    4:21.66   
12  Henrik Iwersen  Maribo Svømmeforening  S14  59.17  2:09.47  3:24.45    4:38.36   
13  Hasse Jansson  Falkenbergs HSS  S14  1:13.18  2:33.52  3:55.20    5:17.72   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  Örebro Simallians  s3  1:01.89  2:09.35  3:19.35    4:25.38   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Björn Erkurs  Nacka HI  S5  58.93  2:01.65  3:06.00    4:11.28   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Karl Forsman  Simklubben Ägir  S6  43.90  1:30.37  2:16.96    3:01.20   
Albin Oscarsson  Örebro Simallians    46.09  1:39.96  2:37.97    3:35.37   
Michel Thor Massetter  Ifr  s6  58.75  2:07.62  3:18.45    4:25.70   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Hastö-Hardin  Deje Simsällskap  s7  1:08.83  2:32.15  3:56.90    5:23.95   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marino Ini Adolfson  Ifr  s8  37.32  1:21.90  2:06.85    2:50.69   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar S5-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Christoffer Lyckberg  Falkenbergs HSS  S9  38.08  1:26.32  2:20.69    3:14.88   
Erik Waldestam  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9  42.98  1:34.34  2:27.14    3:15.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:13 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:13   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Unnur H Aevarsdottir  Nes  s14          55.82   
Linda Björg  Nes  S7          1:08.05   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Teodora Bajlak  Sports Union            45.84   
Maja Przeklasa  Maribo Svømmeforening  K1          47.36   
Rebecca Löf  Örebro Simallians  k1          47.59   
Kristlaug Halldorsdottir  Nes  K1          48.41   
Emelie Bengtsson  IF Tre Hjärtan            53.18   
Nicola St Clair Maitland  Nacka HI  k1          54.90   
Therese Mattsson  Krokoms HIF  k1          55.33   
Gunnhildur Brynja Bergsdottir  Ösp            58.47   
Katla Dimmey Torsteinsdottir  Ösp            59.69   
10  Malin Rönefors  Mölndals Allmänna Simsällskap  K1          1:28.38   
Katrina Anna Heidarsdottir  Ösp            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Otalia Osk Swanbergsdottir  Nes  k2          46.28   
Karolina Brännman  Mölndals Allmänna Simsällskap  K1          2:05.64   
                     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Slavica Djelic  Sve Je Moguce Belgrad  S5          1:14.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:13 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:13   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Axel Agnarson  Ifr  K1          34.78   
Tobias Klasson  Säffle Simsällskap  k1          35.69   
Marko Vicevic  Sports Union  K1          38.11   
Fabian Claeson  Simsällskapet Delfin  K1          39.40   
Fannar Johannesson  Nes  K1          43.81   
Bjarkni Gudnason  Nes  K1          52.76   
Gustav Svensson  Deje Simsällskap  K1          52.92   
Joakim Löfgren  Nacka HI  K1          54.20   
Alexander Ben Gudmundsson  Nes            54.42   
10  Hjalti Geir Gudmundsson  Ösp            1:02.04   
11  Led Austman Baldurson  Nes  k1          1:31.64   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Skoglund  Deje Simsällskap  k2          1:27.36   
                     
 
Gren 10, 50m Frisim Herrar K1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  Varbergs HI  K4          59.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:13 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:13   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Hocanin  Örebro Simallians  k3  1:22.36        3:07.55   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Jönsson  1988  Fifh  S10  42.31        1:32.09   
Emma Idesjö  Nacka HI  S10          DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägens Simförening  S11  37.75        1:19.67   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM13 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hildur Sigurdardottir  Ösp    1:13.92        2:29.89   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10  35.94        1:15.36   
Linnea Bäckman  Solens IF  S14  39.51        1:27.12   
Bara Bergmann  Ösp    42.98        1:32.75   
Ylva Söderholm  Solens IF  s14  51.50        1:47.89   
Johanna Hasselryd  Solens IF  S14  52.72        1:50.51   
Vanja Färdig  Nacka HI  S14  52.99        1:52.95   
Joanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  59.40        2:07.99   
Elin Hrefna Geirmundsdottir  Ösp    1:00.43        2:11.88   
Ina Valsdottir  Ösp    1:04.16        2:16.63   
10  Inga Björk Vilhjalmsdottir  Ösp    1:09.57        2:17.16   
11  Hanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  1:07.43        2:27.32   
12  Heidrun Eva Gunnarsdottir  Ösp    1:08.12        2:30.11   
13  Irma Kaarahmetovic  Södertälje Simsällskap  S14  1:15.81        2:38.24   
14  Rakel Aradottir  Ösp    1:30.75        3:06.49   
Edith Sjöstrand  Varbergs HI  S14          DSQ   
Nora Ahlström  Södertälje Simsällskap  S14          DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Ekström  Varabygdens Simsällskap  S4  1:05.53        2:16.38   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sonja Sigurdardottir  Ifr  S5  1:20.85        2:59.98   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6  56.18        1:51.21   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer S1-S14, Funktionsnedsättning: SM9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Watz  Karlstads Simsällskap  S10  34.95        1:15.96   
Johanna Wennberg  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9  55.31        1:51.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:13 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:13   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10  33.53        1:14.13   
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10  36.85        1:19.55   
Joel Steinwall  Skellefte Simsällskap 34  S10  40.56        1:22.21   
Lukas Fajerson  Simsällskapet Iden  S10  51.79        1:45.56   
Björn Daniel Danielsson  Ifr  S10  1:11.38        2:04.87   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM12 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  Nes  s12  43.15        1:29.03   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14  29.93        1:04.54   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    33.30        1:11.72   
Jacob Sjölander  Solens IF  S14  35.91        1:17.05   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap  S14  33.52        1:18.66   
Jesper Andersson  Deje Simsällskap  S14  38.57        1:23.93   
Jimmy Norin  Solens IF  S14  38.09        1:25.70   
Sigurdur Gudmundsson  Nes  S14  42.42        1:30.02   
Johan Hannus  Spårvägens Simförening  S14  43.13        1:31.74   
Emil Steinar Björnsson  Ifr  S14  44.01        1:32.62   
10  Anton Daggert  Örebro Simallians  S14  47.55        1:33.71   
11  Benjamin Snorrason  Ifr  s14  51.58        1:47.00   
12  Jon Porri Jonsson  Ösp    51.81        1:47.70   
13  Daniel Isak Sölvason  Ösp    56.05        1:49.70   
14  Jonthan Snorrason  Ifr    50.77        1:50.65   
15  David Andersson  Södertälje Simsällskap  S14  1:06.71        2:14.52   
16  Henrik Iwersen  Maribo Svømmeforening  S14  1:11.32        2:26.51   
Kristjan Jonsson  Ösp            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  Örebro Simallians  s3  1:02.70        2:14.05   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Casper Hafvström  Nacka HI  S4  1:23.48        2:58.67   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Forsman  Simklubben Ägir  S6  1:08.17        1:56.99   
Albin Oscarsson  Örebro Simallians    1:00.73        2:00.18   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Hastö-Hardin  Deje Simsällskap  s7  1:33.26        3:15.22   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marino Ini Adolfson  Ifr  s8  45.39        1:39.01   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar S1-S14, Funktionsnedsättning: SM9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Lyckberg  Falkenbergs HSS  S9  47.72        1:45.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:13 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:04   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer S1-S4, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Ekström  Varabygdens Simsällskap  S4          1:03.97   
Karen Axelsdottir  Ösp            1:49.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:04 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:08   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar S1-S4, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  Örebro Simallians  s3          58.27   
                     
 
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar S1-S4, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Hjelmhagen  Örebro Simallians  S4          3:05.59   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:08 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:32   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filippa Kritz  Nacka HI  S10  1:10.52        2:32.91   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:16.97        2:39.62   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Watz  Karlstads Simsällskap  S10  35.78        1:13.39   
Malin Jönsson  1988  Fifh  S10  42.86        1:27.93   
Emma Idesjö  Nacka HI  S10          DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10  37.33        1:17.10   
Bara Bergmann  Ösp    50.46        1:40.01   
Edith Sjöstrand  Varbergs HI  S14  49.65        1:40.90   
Ylva Söderholm  Solens IF  s14  50.12        1:45.96   
Vanja Färdig  Nacka HI  S14  52.48        1:49.28   
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap  s14  54.24        1:53.33   
Rose-Marie Robertsson  Varbergs HI  S14  56.87        1:56.15   
Johanna Hasselryd  Solens IF  S14  55.32        1:58.22   
Elin Andersson  Falkenbergs HSS  S14  59.18        2:04.56   
10  Joanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  1:02.55        2:13.24   
11  Inga Björk Vilhjalmsdottir  Ösp    1:08.83        2:18.80   
12  Elin Hrefna Geirmundsdottir  Ösp    1:05.87        2:20.20   
13  Ina Valsdottir  Ösp    1:08.74        2:21.07   
14  Heidrun Eva Gunnarsdottir  Ösp    1:11.44        2:30.29   
15  Hildur Sigurdardottir  Ösp    1:27.88        3:05.56   
16  Rakel Aradottir  Ösp    1:34.24        3:11.84   
17  Stina Gustafsson  Varbergs HI  s14  1:34.70        3:13.20   
18  Lisa Sjölin  Mölndals Allmänna Simsällskap  S14  1:39.52        3:44.54   
19  Nora Ahlström  Södertälje Simsällskap  S14  1:54.81        4:16.71   
Hanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14          DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sonja Sigurdardottir  Ifr  S5  1:11.23        2:24.84   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6  54.94        1:49.20   
Agnes Kramer  IF Tre Hjärtan    54.58        1:52.08   
Ida Andersson Wulf  Fifh    1:01.30        2:10.79   
Irma Kaarahmetovic  Södertälje Simsällskap  S14  1:16.92        2:38.00   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Damer S5-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linda Björg  Nes  S7          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:32 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  14:53   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  Solens IF  K4  36.82        1:15.90   
Anders Streiffert  IF Tre Hjärtan    54.22        1:52.56   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10  35.22        1:12.04   
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10  37.61        1:17.80   
Lukas Fajerson  Simsällskapet Iden  S10  50.77        1:45.73   
Björn Daniel Danielsson  Ifr  S10  1:15.81        2:38.17   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14  31.44        1:06.14   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    36.05        1:12.86   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap  S14  35.25        1:14.15   
Gustav Ljungberg  Njurunda Simsällskap  S14  40.38        1:25.31   
Jimmy Norin  Solens IF  S14  41.54        1:25.99   
Jesper Andersson  Deje Simsällskap  S14  42.41        1:33.64   
Sigurdur Gudmundsson  Nes  S14  47.11        1:36.63   
Kristjan Jonsson  Ösp    47.51        1:37.11   
Lasse Anholm  Ringsted Svømme Klub  S14  1:48.64        1:48.64   
10  Jon Porri Jonsson  Ösp    53.28        1:52.20   
11  Jonthan Snorrason  Ifr    51.60        1:52.37   
12  Michael Reynolds  Ringsted Svømme Klub  s14  1:04.83        2:12.25   
13  Andri Hilmarsson  Ösp    1:01.75        2:14.15   
14  Peter Reschte  IF Tre Hjärtan  S14  1:07.64        2:17.98   
15  Hasse Jansson  Falkenbergs HSS  S14  1:07.65        2:24.36   
16  Henrik Andersen  Maribo Svømmeforening    1:06.73        2:24.49   
17  Henrik Iwersen  Maribo Svømmeforening  S14  1:07.39        2:32.01   
18  Johnny Skeie Mikalsen  Stegaberg IL  S14  1:34.65        3:14.53   
19  Sven-Erik Gustafsson  Varbergs HI  S14  1:56.52        3:59.32   
Benjamin Snorrason  Ifr  s14          DSQ   
Daniel Isak Sölvason  Ösp            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Erkurs  Nacka HI  S5  1:21.15        2:51.38   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michel Thor Massetter  Ifr  s6  58.21        2:04.48   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Mölndals Allmänna Simsällskap  S7  43.68        1:31.64   
Anton Hastö-Hardin  Deje Simsällskap  s7          DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marino Ini Adolfson  Ifr  s8  39.97        1:23.01   
Bosse Nygren  Södertälje Simsällskap  S8  1:20.65        2:58.78   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim HerrarS5-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eje Olli  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9  43.97        1:32.82   
Erik Waldestam  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9  47.61        1:41.59   
Christoffer Lyckberg  Falkenbergs HSS  S9          DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  14:53 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 17, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Olsson  S71            DNS   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Therese Mattsson  Krokoms HIF  k1          26.41   
Rebecca Löf  Örebro Simallians  k1          26.47   
Gunnhildur Brynja Bergsdottir  Ösp            26.97   
Linnea Winblad  Varbergs HI  K1          27.09   
Otalia Osk Swanbergsdottir  Nes  k2          28.50   
Maja Przeklasa  Maribo Svømmeforening  K1          29.41   
Katla Dimmey Torsteinsdottir  Ösp            30.35   
Nicola St Clair Maitland  Nacka HI  k1          30.81   
Katrina Anna Heidarsdottir  Ösp            33.50   
10  Emelie Bengtsson  IF Tre Hjärtan            39.22   
Malin Rönefors  Mölndals Allmänna Simsällskap  K1          DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Ryggsim Damer K1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Brännman  Mölndals Allmänna Simsällskap  K1          57.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:07   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 18, 25m Ryggsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Axel Agnarson  Ifr  K1          18.88   
Tobias Klasson  Säffle Simsällskap  k1          19.63   
Fabian Claeson  Simsällskapet Delfin  K1          24.22   
Fannar Johannesson  Nes  K1          24.78   
Hjalti Geir Gudmundsson  Ösp            30.03   
Led Austman Baldurson  Nes  k1          30.19   
Alexander Ben Gudmundsson  Nes            30.34   
Bjarkni Gudnason  Nes  K1          32.03   
Joakim Löfgren  Nacka HI  K1          34.16   
Gustav Svensson  Deje Simsällskap  K1          DNS   
Andri Fannar Agistson  Nes            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Ryggsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Skoglund  Deje Simsällskap  k2          50.41   
                     
 
Gren 18, 25m Ryggsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  Varbergs HI  K4          26.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:07 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:10   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Hocanin  Örebro Simallians  k3          1:47.74   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5, Funktionsnedsättning: SB2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Ekström  Varabygdens Simsällskap  S4          1:15.19   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5, Funktionsnedsättning: SB4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Grahm  Örebro Simallians  S6          1:14.12   
Sonja Sigurdardottir  Ifr  S5          2:12.48   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim DamerSb1-Sb5, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6          58.74   
Ida Andersson Wulf  Fifh            1:08.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:10 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  15:16   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Hafvström  Nacka HI  S4          1:25.28   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5, Funktionsnedsättning: SB3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  Örebro Simallians  s3          1:07.91   
Mikael Hjelmhagen  Örebro Simallians  S4          2:51.80   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5, Funktionsnedsättning: SB4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Kraus  Furuboda IF  s5          1:18.92   
Björn Erkurs  Nacka HI  S5          1:20.57   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim HerrarSb1-S5, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Forsman  Simklubben Ägir  S6          45.56   
Albin Oscarsson  Örebro Simallians            57.50   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  15:16 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:13   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägens Simförening  S11  41.11        1:27.44   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10  38.99        1:23.18   
Linnea Bäckman  Solens IF  S14  44.38        1:35.34   
Bara Bergmann  Ösp    47.84        1:42.16   
Susan Hansen  Ringsted Svømme Klub  s14  50.74        1:48.43   
Edith Sjöstrand  Varbergs HI  S14  54.14        1:56.34   
Elin Andersson  Falkenbergs HSS  S14  55.11        1:56.84   
Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap  S14  1:02.10        2:11.11   
Inga Björk Vilhjalmsdottir  Ösp    1:07.62        2:15.20   
Vanja Färdig  Nacka HI  S14  1:02.88        2:15.38   
10  Joanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  1:09.19        2:27.88   
11  Elin Hrefna Geirmundsdottir  Ösp    1:13.53        2:35.74   
12  Hanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  1:08.80        2:35.76   
13  Ina Valsdottir  Ösp    1:16.97        2:39.31   
14  Stina Gustafsson  Varbergs HI  s14  1:14.72        2:39.40   
15  Ida Brandt  Varbergs HI  S14  1:10.85        2:46.44   
16  Nora Ahlström  Södertälje Simsällskap  S14  1:24.20        2:53.44   
17  Unnur H Aevarsdottir  Nes  s14  1:19.91        2:55.33   
18  Hildur Sigurdardottir  Ösp    1:37.69        3:24.39   
19  Rakel Aradottir  Ösp    1:37.08        3:26.70   
Erika Jönsson  Furuboda IF  S14          DSQ   
Lisa Sjölin  Mölndals Allmänna Simsällskap  S14          DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linda Björg  Nes  S7  1:16.58        2:42.19   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9          DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim DamSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Jönsson  1988  Fifh  S10  51.18        1:49.88   
Filippa Kritz  Nacka HI  S10  1:13.19        2:46.25   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:13 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB12 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  Nes  s12  48.13        1:40.71   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14  34.76        1:14.72   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    39.59        1:24.56   
Jacob Sjölander  Solens IF  S14  40.54        1:27.33   
Gustav Ljungberg  Njurunda Simsällskap  S14  41.84        1:30.60   
Emil Steinar Björnsson  Ifr  S14  44.41        1:35.89   
Anton Daggert  Örebro Simallians  S14  48.17        1:42.52   
Kristjan Jonsson  Ösp    48.49        1:43.25   
Bo Bertelsen  Ringsted Svømme Klub  S14  49.21        1:44.16   
Johan Hannus  Spårvägens Simförening  S14  50.38        1:45.10   
10  Benjamin Snorrason  Ifr  s14  50.03        1:51.19   
11  Daniel Isak Sölvason  Ösp    52.10        1:52.33   
12  Jon Porri Jonsson  Ösp    55.07        1:57.07   
13  Hanpus Månsson  Furuboda IF  S14  52.44        1:58.01   
14  Jonthan Snorrason  Ifr    53.71        1:58.28   
15  Henrik Iwersen  Maribo Svømmeforening  S14  1:07.50        2:22.43   
16  Hasse Jansson  Falkenbergs HSS  S14  1:12.15        2:36.44   
17  Andri Hilmarsson  Ösp    1:13.69        2:37.01   
18  Lucas Hultgren  Furuboda IF  S14  1:14.36        2:55.30   
19  Sven-Erik Gustafsson  Varbergs HI  S14  1:38.86        3:20.64   
David Andersson  Södertälje Simsällskap  S14          DSQ   
Peter Reschte  IF Tre Hjärtan  S14          DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Forsman  Simklubben Ägir  S6  47.98        1:40.45   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marino Ini Adolfson  Ifr  s8  56.88        2:01.96   
Christoffer Lyckberg  Falkenbergs HSS  S9  54.41        2:08.39   
Bosse Nygren  Södertälje Simsällskap  S8  1:02.92        2:20.82   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim HerSB6-SB14, Funktionsnedsättning: SB9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10  42.06        1:29.19   
Joel Steinwall  Skellefte Simsällskap 34  S10  44.10        1:34.52   
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10  44.80        1:36.39   
Björn Daniel Danielsson  Ifr  S10  53.82        1:51.92   
Lukas Fajerson  Simsällskapet Iden  S10  1:00.52        2:04.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:42   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 23, 25m Bröstsim DamerK1-k4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecca Löf  Örebro Simallians  k1          27.03   
Kristlaug Halldorsdottir  Nes  K1          27.13   
Maja Przeklasa  Maribo Svømmeforening  K1          27.15   
Therese Mattsson  Krokoms HIF  k1          28.44   
Katla Dimmey Torsteinsdottir  Ösp            30.14   
Katrina Anna Heidarsdottir  Ösp            32.28   
Otalia Osk Swanbergsdottir  Nes            34.16   
Emelie Bengtsson  IF Tre Hjärtan            37.12   
Gunnhildur Brynja Bergsdottir  Ösp            40.25   
10  Nicola St Clair Maitland  Nacka HI  k1          42.03   
11  Rebecka Olsson  S71            49.19   
Linnea Winblad  Varbergs HI  K1          DSQ   
Malin Rönefors  Mölndals Allmänna Simsällskap  K1          DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Bröstsim DamerK1-k4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Brännman  Mölndals Allmänna Simsällskap  K1          DSQ   
                     
 
Gren 23, 25m Bröstsim DamerK1-k4, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rishika Jansson  Fifh            1:22.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:42 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  16:47   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 24, 25m Bröstsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fannar Johannesson  Nes  K1          21.59   
Tobias Klasson  Säffle Simsällskap  k1          23.19   
Björn Axel Agnarson  Ifr  K1          23.85   
Joakim Löfgren  Nacka HI  K1          27.18   
Bjarkni Gudnason  Nes  K1          28.31   
Fabian Claeson  Simsällskapet Delfin  K1          28.31   
Gustav Svensson  Deje Simsällskap  K1          28.87   
Alexander Ben Gudmundsson  Nes            34.88   
Led Austman Baldurson  Nes  k1          DSQ   
                     
 
Gren 24, 25m Bröstsim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  Varbergs HI  K4          31.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:47 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 27, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kofs  Kofs            2:17.85   
        33.87        33.87   
        38.62        1:12.49   
        31.88        1:44.37   
        33.48        2:17.85   
                     
S10  S10            2:20.91   
        34.38        34.38   
        43.48        1:17.86   
        32.79        1:50.65   
        30.26        2:20.91   
                     
Späckhuggarna  Solens IF            2:23.04   
  Rasmus Lindström      34.44        34.44   
        40.89        1:15.33   
  Jimmy Norin      37.06        1:52.39   
  Jacob Sjölander      30.65        2:23.04   
                     
Laget  Laget            2:55.69   
        33.30        33.30   
        40.76        1:14.06   
        45.88        1:59.94   
        55.75        2:55.69   
                     
Mass Rockets  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:59.69   
  Erik Waldestam      45.41        45.41   
  Johanna Wennberg      56.99        1:42.40   
  Eje Olli      34.21        2:16.61   
  Niklas Andersson      43.08        2:59.69   
                     
Ringsted  Ringsted Svømme Klub            3:12.28   
        53.45        53.45   
        50.22        1:43.67   
        31.64        2:15.31   
        56.97        3:12.28   
                     
Team Ifr  Ifr            3:12.38   
  Sonja Sigurdardottir      1:07.64        1:07.64   
  Emil Steinar Björnsson      44.26        1:51.90   
  Marino Ini Adolfson      27.03        2:18.93   
  Björn Axel Agnarson      53.45        3:12.38   
                     
Delfinerna  Solens IF            3:25.82   
  Johanna Hasselryd      55.21        55.21   
        1:01.86        1:57.07   
  Ylva Söderholm      53.51        2:50.58   
  Linnea Bäckman      35.24        3:25.82   
                     
Fhss  Falkenbergs HSS            3:34.91   
  Joanna Göransson      1:00.54        1:00.54   
  Elin Andersson      54.09        1:54.63   
  Christoffer Lyckberg      47.91        2:42.54   
  Hanna Göransson      52.37        3:34.91   
                     
10  Hgif3Hjärtan  IF Tre Hjärtan            3:37.44   
        53.66        53.66   
        59.13        1:52.79   
        49.28        2:42.07   
        55.37        3:37.44   
                     
11  Nes A  Nes            3:37.87   
  Linda Björg      1:08.65        1:08.65   
  Fannar Johannesson      50.23        1:58.88   
  Sigurdur Gudmundsson      39.84        2:38.72   
  Unnur H Aevarsdottir      59.15        3:37.87   
                     
12  Ösa  Örebro Simallians            3:48.41   
  Rebecca Löf      1:01.06        1:01.06   
  Maja Grahm      1:17.68        2:18.74   
  Anton Daggert      48.14        3:06.88   
  Albin Oscarsson      41.53        3:48.41   
                     
13  Ösp B  Ösp            3:54.34   
  Inga Björk Vilhjalmsdottir      1:01.32        1:01.32   
  Jon Porri Jonsson      24.99        1:26.31   
  Hildur Sigurdardottir      29.39        1:55.70   
  Elin Hrefna Geirmundsdottir      1:58.64        3:54.34   
                     
14  Fantastic Four  Varbergs HI            4:01.22   
  Stina Gustafsson      1:29.23        1:29.23   
  Edith Sjöstrand      53.88        2:23.11   
  Rose-Marie Robertsson      3.79        2:26.90   
  Ulf Grönbeck      1:34.32        4:01.22   
                     
15  Nes B  Nes            4:11.44   
  Otalia Osk Swanbergsdottir      50.55        50.55   
  Kristlaug Halldorsdottir      13.37        1:03.92   
  Mar Gunnarsson      1:04.94        2:08.86   
  Alexander Ben Gudmundsson      2:02.58        4:11.44   
                     
16  Nacka Hi 1  Nacka HI            4:11.54   
  Emma Idesjö      54.25        54.25   
  Björn Erkurs      22.60        1:16.85   
  Casper Hafvström      31.70        1:48.55   
  Vanja Färdig      2:22.99        4:11.54   
                     
17  Ösp C  Ösp            4:57.34   
  Andri Hilmarsson      52.59        52.59   
  Rakel Aradottir      11.96        1:04.55   
  Ina Valsdottir      1:36.42        2:40.97   
  Gunnhildur Brynja Bergsdottir      2:16.37        4:57.34   
                     
18  Ösp D  Ösp            5:27.93   
  Karen Axelsdottir      1:47.58        1:47.58   
  Katla Dimmey Torsteinsdottir      2.52        1:50.10   
  Katrina Anna Heidarsdottir      1:08.07        2:58.17   
  Hjalti Geir Gudmundsson      2:29.76        5:27.93   
                     
Ösp A  Ösp            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:32 
 
Resultat Gren 28 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 28 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  00:07   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim DamFIFH-CUP, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10          34.19   
Lina Watz  Karlstads Simsällskap  S10          34.55   
Maja Reichard  Spårvägens Simförening  S11          35.50   
Linnea Bäckman  Solens IF  S14          39.91   
Bara Bergmann  Ösp            41.42   
Malin Jönsson  1988  Fifh  S10          42.10   
Edith Sjöstrand  Varbergs HI  S14          48.22   
Ylva Söderholm  Solens IF  s14          50.47   
Johanna Hasselryd  Solens IF  S14          51.06   
10  Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6          52.26   
11  Rose-Marie Robertsson  Varbergs HI  S14          57.45   
12  Vanja Färdig  Nacka HI  S14          1:00.50   
13  Joanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14          1:02.98   
14  Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap  S14          1:06.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  00:07 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim DamFIFH-CUP, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10          33.81   
Lina Watz  Karlstads Simsällskap  S10          34.03   
Maja Reichard  Spårvägens Simförening  S11          35.63   
Linnea Bäckman  Solens IF  S14          39.38   
Bara Bergmann  Ösp            40.71   
Malin Jönsson  1988  Fifh  S10          41.18   
Edith Sjöstrand  Varbergs HI  S14          46.23   
Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6          49.50   
Ylva Söderholm  Solens IF  s14          49.76   
10  Johanna Hasselryd  Solens IF  S14          51.31   
11  Rose-Marie Robertsson  Varbergs HI  S14          55.37   
12  Vanja Färdig  Nacka HI  S14          58.49   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 29 (Försök) - Officiell
Resultat Gren 29 (Försök) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  00:13   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim HerFIFH-CUP, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14          28.14   
Rasmus Lindström  Solens IF  K4          31.20   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap  S14          31.53   
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10          32.60   
Andreas Nord  Osby Simsällskap            33.27   
Jacob Sjölander  Solens IF  S14          34.43   
Jimmy Norin  Solens IF  S14          35.69   
Jesper Andersson  Deje Simsällskap  S14          35.92   
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10          36.92   
10  Gustav Ljungberg  Njurunda Simsällskap  S14          39.01   
11  Joel Steinwall  Skellefte Simsällskap 34  S10          39.17   
12  Sigurdur Gudmundsson  Nes  S14          39.24   
13  Johan Hannus  Spårvägens Simförening  S14          40.39   
14  Marino Ini Adolfson  Ifr  s8          42.81   
15  Eje Olli  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9          43.17   
16  Anton Daggert  Örebro Simallians  S14          43.28   
17  Mar Gunnarsson  Nes  s12          44.73   
18  Lasse Anholm  Ringsted Svømme Klub  S14          45.47   
19  Emil Steinar Björnsson  Ifr  S14          46.92   
20  Christoffer Lyckberg  Falkenbergs HSS  S9          47.71   
21  Bo Bertelsen  Ringsted Svømme Klub  S14          50.99   
Kristjan Jonsson  Ösp            DNS   
Lukas Fajerson  Simsällskapet Iden  S10          DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  00:13 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:58   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim HerFIFH-CUP, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14          28.20   
Rasmus Lindström  Solens IF  K4          31.34   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap  S14          31.70   
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10          32.28   
Andreas Nord  Osby Simsällskap            32.43   
Jacob Sjölander  Solens IF  S14          33.90   
Jimmy Norin  Solens IF  S14          35.84   
Jesper Andersson  Deje Simsällskap  S14          35.88   
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10          37.12   
10  Sigurdur Gudmundsson  Nes  S14          38.40   
11  Joel Steinwall  Skellefte Simsällskap 34  S10          38.98   
12  Gustav Ljungberg  Njurunda Simsällskap  S14          41.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:58 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  00:16   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 30, 50m Frisim DamerS1-S4, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jennie Ekström  Varabygdens Simsällskap  S4          52.48   
Karen Axelsdottir  Ösp            1:53.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  00:16 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  00:19   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 31, 50m Frisim HerrarS1-S4, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  Örebro Simallians  s3          56.16   
                     
 
Gren 31, 50m Frisim HerrarS1-S4, Funktionsnedsättning: S4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Hafvström  Nacka HI  S4          1:25.69   
Mikael Hjelmhagen  Örebro Simallians  S4          2:00.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  00:19 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  00:44   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Unnur H Aevarsdottir  Nes  s14  59.47        2:34.47   
Linda Björg  Nes  S7  1:08.78        2:35.56   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: K3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nora Ahlström  Södertälje Simsällskap  S14  1:22.31        2:54.74   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna-Maria Bengtsson  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:15.78        2:38.66   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Watz  Karlstads Simsällskap  S10  33.50        1:09.24   
Malin Jönsson  1988  Fifh  S10  35.08        1:14.38   
Emma Idesjö  Nacka HI  S10  48.91        1:44.40   
Filippa Kritz  Nacka HI  S10  1:12.95        2:30.79   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S11 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Reichard  Spårvägens Simförening  S11  34.11        1:12.72   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pernilla Lindberg  Simklubben S 02  S10  31.97        1:05.56   
Linnea Bäckman  Solens IF  S14  34.02        1:15.30   
Bara Bergmann  Ösp    37.79        1:19.43   
Susan Hansen  Ringsted Svømme Klub  s14  39.99        1:23.51   
Edith Sjöstrand  Varbergs HI  S14  38.90        1:30.47   
Josefine Busk  Södertälje Simsällskap  s14  43.35        1:32.62   
Rose-Marie Robertsson  Varbergs HI  S14  44.52        1:33.44   
Ylva Söderholm  Solens IF  s14  45.20        1:34.55   
Vanja Färdig  Nacka HI  S14  45.38        1:38.14   
10  Johanna Hasselryd  Solens IF  S14  47.81        1:38.86   
11  Maria Carlsson  Njurunda Simsällskap  S14  48.98        1:44.15   
12  Elin Hrefna Geirmundsdottir  Ösp    46.88        1:45.71   
13  Elin Andersson  Falkenbergs HSS  S14  54.45        1:51.54   
14  Joanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  55.52        1:58.57   
15  Ina Valsdottir  Ösp    57.53        2:01.61   
16  Inga Björk Vilhjalmsdottir  Ösp    1:02.62        2:07.09   
17  Hanna Göransson  Falkenbergs HSS  S14  53.38        2:09.33   
18  Hildur Sigurdardottir  Ösp    1:04.61        2:14.08   
19  Heidrun Eva Gunnarsdottir  Ösp    1:01.79        2:16.47   
20  Stina Gustafsson  Varbergs HI  s14  1:02.59        2:16.59   
21  Irma Kaarahmetovic  Södertälje Simsällskap  S14  1:00.04        2:21.68   
22  Rakel Aradottir  Ösp    1:10.89        2:41.41   
23  Ida Brandt  Varbergs HI  S14  1:12.29        2:50.23   
24  Lisa Sjölin  Mölndals Allmänna Simsällskap  S14  1:25.84        3:03.10   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sonja Sigurdardottir  Ifr  S5  1:06.80        2:15.63   
Isabelle Hocanin  Örebro Simallians  k3  1:24.31        2:55.26   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thelma Björg Björnsdottir  Ifr  S6  44.35        1:30.27   
Agnes Kramer  IF Tre Hjärtan    46.16        1:37.10   
Ida Andersson Wulf  Fifh    49.44        1:46.32   
Katrina Nässlander-Cruz  Nacka HI  S6  58.00        2:01.77   
Maja Grahm  Örebro Simallians  S6  1:19.36        2:49.43   
                     
 
Gren 32, 100m Frisim Dam S5-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johanna Wennberg  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9  43.75        1:31.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  00:44 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Lindström  Solens IF  K4  30.07        1:02.18   
Anders Streiffert  IF Tre Hjärtan    41.43        1:28.52   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S10 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvig Nyrén  Säffle Simsällskap  S10  28.71        58.87   
Joel Steinwall  Skellefte Simsällskap 34  S10  31.42        1:05.24   
Kristoffer Lindström  Skellefte Simsällskap 34  S10  32.80        1:07.70   
Björn Daniel Danielsson  Ifr  S10  47.53        1:42.28   
Lukas Fajerson  Simsällskapet Iden  S10          DNS   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S12 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mar Gunnarsson  Nes  s12  35.59        1:14.96   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S14 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jon Margeir Sverrisson  Ösp  S14  26.27        54.76   
Andreas Nord  Osby Simsällskap    30.09        1:02.75   
Sebastian Karlsson  Karlskrona Simsällskap  S14  31.02        1:06.91   
Jesper Andersson  Deje Simsällskap  S14  31.59        1:08.26   
Jacob Sjölander  Solens IF  S14  33.41        1:09.19   
Gustav Ljungberg  Njurunda Simsällskap  S14  33.22        1:10.89   
Jimmy Norin  Solens IF  S14  33.51        1:11.65   
Sigurdur Gudmundsson  Nes  S14  34.27        1:12.61   
Kristjan Jonsson  Ösp    36.95        1:17.99   
10  Anton Daggert  Örebro Simallians  S14  35.31        1:18.65   
11  Daniel Isak Sölvason  Ösp    39.27        1:23.22   
12  Emil Steinar Björnsson  Ifr  S14  40.10        1:23.39   
13  Johan Hannus  Spårvägens Simförening  S14  41.59        1:23.64   
14  Lasse Anholm  Ringsted Svømme Klub  S14  43.55        1:31.66   
15  Bo Bertelsen  Ringsted Svømme Klub  S14  41.34        1:32.00   
16  Benjamin Snorrason  Ifr  s14  43.59        1:38.40   
17  Jonthan Snorrason  Ifr    44.14        1:39.09   
18  Jon Porri Jonsson  Ösp    46.69        1:40.65   
19  Peter Reschte  IF Tre Hjärtan  S14  48.60        1:48.46   
20  David Andersson  Södertälje Simsällskap  S14  48.89        1:52.49   
21  Andri Hilmarsson  Ösp    53.78        1:57.97   
22  Michael Reynolds  Ringsted Svømme Klub  s14  57.62        2:03.76   
23  Henrik Iwersen  Maribo Svømmeforening  S14  55.09        2:04.90   
24  Henrik Andersen  Maribo Svømmeforening    53.50        2:08.82   
25  Hasse Jansson  Falkenbergs HSS  S14  1:07.42        2:34.73   
26  Sven-Erik Gustafsson  Varbergs HI  S14  1:18.54        2:37.37   
27  Johnny Skeie Mikalsen  Stegaberg IL  S14  1:32.21        3:12.41   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S3 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mikael Fredriksson  Örebro Simallians  s3  1:02.81        2:08.07   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S5 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Erkurs  Nacka HI  S5  1:01.03        2:04.42   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S6 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Oscarsson  Örebro Simallians    44.60        1:35.27   
Karl Forsman  Simklubben Ägir  S6  46.72        1:37.97   
Michel Thor Massetter  Ifr  s6  58.12        2:04.00   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S7 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Andersson  Mölndals Allmänna Simsällskap  S7  37.11        1:18.32   
Anton Hastö-Hardin  Deje Simsällskap  s7  1:09.03        2:31.00   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S8 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marino Ini Adolfson  Ifr  s8  36.93        1:17.46   
Bosse Nygren  Södertälje Simsällskap  S8  52.62        2:19.99   
                     
 
Gren 33, 100m Frisim Her S5-S14, Funktionsnedsättning: S9 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Lyckberg  Falkenbergs HSS  S9  35.99        1:20.80   
Eje Olli  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9  38.75        1:22.23   
Erik Waldestam  Mölndals Allmänna Simsällskap  S9  39.19        1:25.52   
Dejan Zafirov  Sve Je Moguce Belgrad  S9  38.45        1:27.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 34, 25m Frisim DamerK1-K4, Funktionsnedsättning: 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Slavica Djelic  Sve Je Moguce Belgrad            27.41   
                     
 
Gren 34, 25m Frisim DamerK1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Przeklasa  Maribo Svømmeforening  K1          19.94   
Otalia Osk Swanbergsdottir  Nes            21.28   
Teodora Bajlak  Sports Union            21.75   
Kristlaug Halldorsdottir  Nes  K1          22.17   
Rebecca Löf  Örebro Simallians  k1          22.69   
Emelie Bengtsson  IF Tre Hjärtan            23.06   
Katrina Anna Heidarsdottir  Ösp            23.84   
Gunnhildur Brynja Bergsdottir  Ösp            24.32   
Nicola St Clair Maitland  Nacka HI  k1          24.60   
10  Therese Mattsson  Krokoms HIF  k1          25.18   
11  Katla Dimmey Torsteinsdottir  Ösp            26.34   
12  Linnea Winblad  Varbergs HI  K1          27.62   
13  Rebecka Olsson  S71            33.34   
14  Malin Rönefors  Mölndals Allmänna Simsällskap  K1          40.84   
                     
 
Gren 34, 25m Frisim DamerK1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Brännman  Mölndals Allmänna Simsällskap  K1          1:02.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  10:47   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 35, 25m Frisim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K1 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Axel Agnarson  Ifr  K1          16.12   
Tobias Klasson  Säffle Simsällskap  k1          16.45   
Marko Vicevic  Sports Union  K1          16.81   
Fabian Claeson  Simsällskapet Delfin  K1          18.03   
Fannar Johannesson  Nes  K1          18.85   
Gustav Svensson  Deje Simsällskap  K1          19.97   
Alexander Ben Gudmundsson  Nes            23.41   
Bjarkni Gudnason  Nes  K1          23.94   
Hjalti Geir Gudmundsson  Ösp            26.67   
10  Joakim Löfgren  Nacka HI  K1          28.03   
11  Led Austman Baldurson  Nes  k1          34.97   
Andri Fannar Agistson  Nes            DSQ   
                     
 
Gren 35, 25m Frisim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K2 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ludvig Skoglund  Deje Simsällskap  k2          39.25   
                     
 
Gren 35, 25m Frisim HerrarK1-K4, Funktionsnedsättning: K4 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Antonsson  Varbergs HI  K4          24.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  10:47 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nes B Team Awesome  Nes            1:58.96   
        25.54        25.54   
  Sigurdur Gudmundsson      32.41        57.95   
        30.45        1:28.40   
        30.56        1:58.96   
                     
Pojkarna Som Busar  S10            1:59.77   
        30.67        30.67   
        30.60        1:01.27   
        30.49        1:31.76   
        28.01        1:59.77   
                     
Späckhuggarna  Solens IF            2:05.42   
  Rasmus Lindström      28.94        28.94   
        32.74        1:01.68   
  Jacob Sjölander      31.95        1:33.63   
  Jimmy Norin      31.79        2:05.42   
                     
Ösp A  Ösp            2:22.95   
        35.19        35.19   
  Kristjan Jonsson      35.60        1:10.79   
  Daniel Isak Sölvason      35.72        1:46.51   
  Bara Bergmann      36.44        2:22.95   
                     
Mass Missiles  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:35.07   
  Erik Waldestam      38.49        38.49   
  Johanna Wennberg      43.52        1:22.01   
  Eje Olli      38.73        2:00.74   
  Niklas Andersson      34.33        2:35.07   
                     
Delfinerna  Solens IF            2:50.44   
  Ylva Söderholm      42.99        42.99   
        46.93        1:29.92   
  Johanna Hasselryd      46.47        2:16.39   
  Linnea Bäckman      34.05        2:50.44   
                     
Team Ifr  Ifr            2:54.86   
  Björn Axel Agnarson      36.68        36.68   
  Marino Ini Adolfson      35.64        1:12.32   
  Emil Steinar Björnsson      39.82        1:52.14   
  Sonja Sigurdardottir      1:02.72        2:54.86   
                     
Ringsted  Ringsted Svømme Klub            2:59.36   
  Susan Hansen      39.09        39.09   
  Michael Reynolds      57.13        1:36.22   
  Bo Bertelsen      42.47        2:18.69   
  Lasse Anholm      40.67        2:59.36   
                     
Hgif3Hjärtan  IF Tre Hjärtan            3:05.30   
  Emelie Bengtsson      54.74        54.74   
  Peter Reschte      45.15        1:39.89   
  Agnes Kramer      45.54        2:25.43   
  Anders Streiffert      39.87        3:05.30   
                     
10  Ösa  Örebro Simallians            3:06.73   
  Mikael Fredriksson      57.28        57.28   
  Rebecca Löf      52.55        1:49.83   
  Albin Oscarsson      42.52        2:32.35   
  Anton Daggert      34.38        3:06.73   
                     
11  Fantastic Four  Varbergs HI            3:07.99   
        1:04.29        1:04.29   
  Edith Sjöstrand      39.11        1:43.40   
  Rose-Marie Robertsson      45.31        2:28.71   
  Ulf Grönbeck      39.28        3:07.99   
                     
12  Fhss  Falkenbergs HSS            3:08.89   
  Hanna Göransson      53.68        53.68   
  Elin Andersson      51.59        1:45.27   
  Joanna Göransson      47.79        2:33.06   
  Christoffer Lyckberg      35.83        3:08.89   
                     
13  Ösp B  Ösp            3:24.25   
  Inga Björk Vilhjalmsdottir      57.35        57.35   
  Elin Hrefna Geirmundsdottir      44.66        1:42.01   
  Andri Hilmarsson      55.51        2:37.52   
  Jon Porri Jonsson      46.73        3:24.25   
                     
14  Nacka Hi 1  Nacka HI            3:35.78   
  Nicola St Clair Maitland      1:00.71        1:00.71   
  Katrina Nässlander-Cruz      55.49        1:56.20   
  Joakim Löfgren      57.82        2:54.02   
  Vanja Färdig      41.76        3:35.78   
                     
15  Nes A  Nes            3:40.32   
  Linda Björg      1:10.36        1:10.36   
  Fannar Johannesson      46.16        1:56.52   
  Kristlaug Halldorsdottir      50.35        2:46.87   
  Otalia Osk Swanbergsdottir      53.45        3:40.32   
                     
16  Ösp D  Ösp            4:02.02   
  Katla Dimmey Torsteinsdottir      1:05.65        1:05.65   
  Hjalti Geir Gudmundsson      1:00.13        2:05.78   
  Katrina Anna Heidarsdottir      59.78        3:05.56   
  Gunnhildur Brynja Bergsdottir      56.46        4:02.02   
                     
17  Ösp C  Ösp            4:14.48   
  Rakel Aradottir      1:14.44        1:14.44   
  Hildur Sigurdardottir      1:03.56        2:18.00   
  Heidrun Eva Gunnarsdottir      1:02.76        3:20.76   
  Ina Valsdottir      53.72        4:14.48   
                     
18  Four Hunters  Varbergs HI            4:22.54   
  Ida Brandt      1:10.48        1:10.48   
  Sven-Erik Gustafsson      1:07.68        2:18.16   
  Linnea Winblad      1:07.13        3:25.29   
  Lukas Antonsson      57.25        4:22.54   
                     
Fifh  Fifh            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner