2019-08-20   16:32:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Malmö Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  09 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nes B Team Awesome  Nes            1:58.96   
        25.54        25.54   
  Sigurdur Gudmundsson      32.41        57.95   
        30.45        1:28.40   
        30.56        1:58.96   
                     
Pojkarna Som Busar  S10            1:59.77   
        30.67        30.67   
        30.60        1:01.27   
        30.49        1:31.76   
        28.01        1:59.77   
                     
Späckhuggarna  Solens IF            2:05.42   
  Rasmus Lindström      28.94        28.94   
        32.74        1:01.68   
  Jacob Sjölander      31.95        1:33.63   
  Jimmy Norin      31.79        2:05.42   
                     
Ösp A  Ösp            2:22.95   
        35.19        35.19   
  Kristjan Jonsson      35.60        1:10.79   
  Daniel Isak Sölvason      35.72        1:46.51   
  Bara Bergmann      36.44        2:22.95   
                     
Mass Missiles  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:35.07   
  Erik Waldestam      38.49        38.49   
  Johanna Wennberg      43.52        1:22.01   
  Eje Olli      38.73        2:00.74   
  Niklas Andersson      34.33        2:35.07   
                     
Delfinerna  Solens IF            2:50.44   
  Ylva Söderholm      42.99        42.99   
        46.93        1:29.92   
  Johanna Hasselryd      46.47        2:16.39   
  Linnea Bäckman      34.05        2:50.44   
                     
Team Ifr  Ifr            2:54.86   
  Björn Axel Agnarson      36.68        36.68   
  Marino Ini Adolfson      35.64        1:12.32   
  Emil Steinar Björnsson      39.82        1:52.14   
  Sonja Sigurdardottir      1:02.72        2:54.86   
                     
Ringsted  Ringsted Svømme Klub            2:59.36   
  Susan Hansen      39.09        39.09   
  Michael Reynolds      57.13        1:36.22   
  Bo Bertelsen      42.47        2:18.69   
  Lasse Anholm      40.67        2:59.36   
                     
Hgif3Hjärtan  IF Tre Hjärtan            3:05.30   
  Emelie Bengtsson      54.74        54.74   
  Peter Reschte      45.15        1:39.89   
  Agnes Kramer      45.54        2:25.43   
  Anders Streiffert      39.87        3:05.30   
                     
10  Ösa  Örebro Simallians            3:06.73   
  Mikael Fredriksson      57.28        57.28   
  Rebecca Löf      52.55        1:49.83   
  Albin Oscarsson      42.52        2:32.35   
  Anton Daggert      34.38        3:06.73   
                     
11  Fantastic Four  Varbergs HI            3:07.99   
        1:04.29        1:04.29   
  Edith Sjöstrand      39.11        1:43.40   
  Rose-Marie Robertsson      45.31        2:28.71   
  Ulf Grönbeck      39.28        3:07.99   
                     
12  Fhss  Falkenbergs HSS            3:08.89   
  Hanna Göransson      53.68        53.68   
  Elin Andersson      51.59        1:45.27   
  Joanna Göransson      47.79        2:33.06   
  Christoffer Lyckberg      35.83        3:08.89   
                     
13  Ösp B  Ösp            3:24.25   
  Inga Björk Vilhjalmsdottir      57.35        57.35   
  Elin Hrefna Geirmundsdottir      44.66        1:42.01   
  Andri Hilmarsson      55.51        2:37.52   
  Jon Porri Jonsson      46.73        3:24.25   
                     
14  Nacka Hi 1  Nacka HI            3:35.78   
  Nicola St Clair Maitland      1:00.71        1:00.71   
  Katrina Nässlander-Cruz      55.49        1:56.20   
  Joakim Löfgren      57.82        2:54.02   
  Vanja Färdig      41.76        3:35.78   
                     
15  Nes A  Nes            3:40.32   
  Linda Björg      1:10.36        1:10.36   
  Fannar Johannesson      46.16        1:56.52   
  Kristlaug Halldorsdottir      50.35        2:46.87   
  Otalia Osk Swanbergsdottir      53.45        3:40.32   
                     
16  Ösp D  Ösp            4:02.02   
  Katla Dimmey Torsteinsdottir      1:05.65        1:05.65   
  Hjalti Geir Gudmundsson      1:00.13        2:05.78   
  Katrina Anna Heidarsdottir      59.78        3:05.56   
  Gunnhildur Brynja Bergsdottir      56.46        4:02.02   
                     
17  Ösp C  Ösp            4:14.48   
  Rakel Aradottir      1:14.44        1:14.44   
  Hildur Sigurdardottir      1:03.56        2:18.00   
  Heidrun Eva Gunnarsdottir      1:02.76        3:20.76   
  Ina Valsdottir      53.72        4:14.48   
                     
18  Four Hunters  Varbergs HI            4:22.54   
  Ida Brandt      1:10.48        1:10.48   
  Sven-Erik Gustafsson      1:07.68        2:18.16   
  Linnea Winblad      1:07.13        3:25.29   
  Lukas Antonsson      57.25        4:22.54   
                     
Fifh  Fifh            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  09 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner