2019-12-13   04:43:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Malmö Open

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Malmö Open    Utskriftsdatum  08 februari 2014   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  17:32   
  Arrangör  Malmö KK och FIFH         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 februari 2014         
 
 
Gren 27, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kofs  Kofs            2:17.85   
        33.87        33.87   
        38.62        1:12.49   
        31.88        1:44.37   
        33.48        2:17.85   
                     
S10  S10            2:20.91   
        34.38        34.38   
        43.48        1:17.86   
        32.79        1:50.65   
        30.26        2:20.91   
                     
Späckhuggarna  Solens IF            2:23.04   
  Rasmus Lindström      34.44        34.44   
        40.89        1:15.33   
  Jimmy Norin      37.06        1:52.39   
  Jacob Sjölander      30.65        2:23.04   
                     
Laget  Laget            2:55.69   
        33.30        33.30   
        40.76        1:14.06   
        45.88        1:59.94   
        55.75        2:55.69   
                     
Mass Rockets  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:59.69   
  Erik Waldestam      45.41        45.41   
  Johanna Wennberg      56.99        1:42.40   
  Eje Olli      34.21        2:16.61   
  Niklas Andersson      43.08        2:59.69   
                     
Ringsted  Ringsted Svømme Klub            3:12.28   
        53.45        53.45   
        50.22        1:43.67   
        31.64        2:15.31   
        56.97        3:12.28   
                     
Team Ifr  Ifr            3:12.38   
  Sonja Sigurdardottir      1:07.64        1:07.64   
  Emil Steinar Björnsson      44.26        1:51.90   
  Marino Ini Adolfson      27.03        2:18.93   
  Björn Axel Agnarson      53.45        3:12.38   
                     
Delfinerna  Solens IF            3:25.82   
  Johanna Hasselryd      55.21        55.21   
        1:01.86        1:57.07   
  Ylva Söderholm      53.51        2:50.58   
  Linnea Bäckman      35.24        3:25.82   
                     
Fhss  Falkenbergs HSS            3:34.91   
  Joanna Göransson      1:00.54        1:00.54   
  Elin Andersson      54.09        1:54.63   
  Christoffer Lyckberg      47.91        2:42.54   
  Hanna Göransson      52.37        3:34.91   
                     
10  Hgif3Hjärtan  IF Tre Hjärtan            3:37.44   
        53.66        53.66   
        59.13        1:52.79   
        49.28        2:42.07   
        55.37        3:37.44   
                     
11  Nes A  Nes            3:37.87   
  Linda Björg      1:08.65        1:08.65   
  Fannar Johannesson      50.23        1:58.88   
  Sigurdur Gudmundsson      39.84        2:38.72   
  Unnur H Aevarsdottir      59.15        3:37.87   
                     
12  Ösa  Örebro Simallians            3:48.41   
  Rebecca Löf      1:01.06        1:01.06   
  Maja Grahm      1:17.68        2:18.74   
  Anton Daggert      48.14        3:06.88   
  Albin Oscarsson      41.53        3:48.41   
                     
13  Ösp B  Ösp            3:54.34   
  Inga Björk Vilhjalmsdottir      1:01.32        1:01.32   
  Jon Porri Jonsson      24.99        1:26.31   
  Hildur Sigurdardottir      29.39        1:55.70   
  Elin Hrefna Geirmundsdottir      1:58.64        3:54.34   
                     
14  Fantastic Four  Varbergs HI            4:01.22   
  Stina Gustafsson      1:29.23        1:29.23   
  Edith Sjöstrand      53.88        2:23.11   
  Rose-Marie Robertsson      3.79        2:26.90   
  Ulf Grönbeck      1:34.32        4:01.22   
                     
15  Nes B  Nes            4:11.44   
  Otalia Osk Swanbergsdottir      50.55        50.55   
  Kristlaug Halldorsdottir      13.37        1:03.92   
  Mar Gunnarsson      1:04.94        2:08.86   
  Alexander Ben Gudmundsson      2:02.58        4:11.44   
                     
16  Nacka Hi 1  Nacka HI            4:11.54   
  Emma Idesjö      54.25        54.25   
  Björn Erkurs      22.60        1:16.85   
  Casper Hafvström      31.70        1:48.55   
  Vanja Färdig      2:22.99        4:11.54   
                     
17  Ösp C  Ösp            4:57.34   
  Andri Hilmarsson      52.59        52.59   
  Rakel Aradottir      11.96        1:04.55   
  Ina Valsdottir      1:36.42        2:40.97   
  Gunnhildur Brynja Bergsdottir      2:16.37        4:57.34   
                     
18  Ösp D  Ösp            5:27.93   
  Karen Axelsdottir      1:47.58        1:47.58   
  Katla Dimmey Torsteinsdottir      2.52        1:50.10   
  Katrina Anna Heidarsdottir      1:08.07        2:58.17   
  Hjalti Geir Gudmundsson      2:29.76        5:27.93   
                     
Ösp A  Ösp            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  08 februari 2014 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner