Resultater for Kronborg Open Kort 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2014 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 februar 2014 |
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | 191 | 47.36 | 1:40.15 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
2 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 187 | 47.75 | 1:40.85 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Selma Kobberø | 2004 | 184 | 48.06 | 1:41.39 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Ida Poulsen | 2004 | 181 | 49.44 | 1:42.05 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Camille Nørby | 2004 | 169 | 49.07 | 1:44.38 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Betty Marie Jensen | 2004 | 156 | 49.38 | 1:47.17 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mathilde Mikkelsen | 2004 | 120 | 52.87 | 1:56.88 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linnea Andersson | 2004 | 120 | 54.17 | 1:56.89 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
9 | Astrid Rønn Olesen | 2005 | 100 | 58.74 | 2:04.38 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Catrine Porsdal | 2005 | 93 | 59.33 | 2:07.19 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cecilie Pihl | 2004 | 91 | 1:00.89 | 2:08.09 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Camilla Porsdal | 2005 | 71 | 1:06.50 | 2:19.44 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martha Vitus Tversted | 2002 | 434 | 36.27 | 1:16.21 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Villum Færch | 2002 | 394 | 36.81 | 1:18.75 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederikke Echardt | 2002 | 374 | 38.09 | 1:20.13 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 368 | 37.34 | 1:20.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josephine Kruse | 2002 | 366 | 37.69 | 1:20.66 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Graffe | 2002 | 351 | 37.33 | 1:21.80 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 351 | 39.07 | 1:21.80 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 338 | 39.07 | 1:22.87 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | 333 | 38.53 | 1:23.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Mathilde Menck Nielsen | 2002 | 327 | 38.98 | 1:23.80 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 320 | 41.75 | 1:24.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Mia Rindshøj | 2003 | 307 | 39.42 | 1:25.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
13 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 302 | 40.07 | 1:26.01 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Laura Janner | 2002 | 298 | 40.78 | 1:26.42 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Amanda Hietala | 2002 | 276 | 40.75 | 1:28.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Meyer | 2002 | 274 | 43.26 | 1:28.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 272 | 40.89 | 1:29.01 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
18 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 272 | 42.54 | 1:29.03 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
19 | Esther Else Grubert | 2003 | 263 | 42.98 | 1:30.03 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Cecilie Porsdal | 2002 | 263 | 42.04 | 1:30.07 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Sofie Maagøe | 2003 | 255 | 42.12 | 1:31.00 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ingrid Lindemann | 2003 | 252 | 42.68 | 1:31.34 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Olivia Mammen | 2003 | 252 | 43.23 | 1:31.40 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
24 | Sofie Slotved | 2002 | 251 | 44.69 | 1:31.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Cornelia Bergqvist | 2003 | 251 | 44.80 | 1:31.47 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 249 | 42.24 | 1:31.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
27 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 236 | 45.60 | 1:33.35 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Naja Sofia Thomsen | 2003 | 232 | 45.38 | 1:33.95 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Mia Lindberg | 2003 | 227 | 45.19 | 1:34.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Luna Gammelgaard Nielsen | 2003 | 225 | 43.49 | 1:34.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Fiona Burmester | 2003 | 222 | 43.32 | 1:35.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 222 | 47.90 | 1:35.33 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
33 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 222 | 45.32 | 1:35.34 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
34 | Esther Marie Heunicke | 2003 | 216 | 45.17 | 1:36.13 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
35 | Josefine Fast | 2003 | 208 | 45.48 | 1:37.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | 204 | 47.12 | 1:37.97 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Elena Westmark Holm | 2003 | 203 | 47.43 | 1:38.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Sofie Nielsen | 2003 | 200 | 48.32 | 1:38.70 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Ida Hebeltoft Olesen | 2003 | 199 | 46.23 | 1:38.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
40 | Julie Nissen | 2002 | 190 | 44.82 | 1:40.40 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
41 | Mathilde Schrøder | 2002 | 186 | 46.58 | 1:41.14 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
42 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 176 | 49.05 | 1:42.91 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
43 | Julie K Rose | 2003 | 173 | 50.52 | 1:43.46 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
44 | Isabelle Erneland | 2002 | 171 | 47.81 | 1:43.97 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
45 | Kaya Rolin | 2003 | 169 | 50.63 | 1:44.38 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
46 | Asta Rygaard | 2003 | 165 | 52.83 | 1:45.23 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Linnea Ulka | 2003 | 151 | 49.27 | 1:48.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
48 | Thea Tengius | 2003 | 146 | 53.49 | 1:49.42 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
49 | Maja Olsson | 2003 | 116 | 57.36 | 1:58.17 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
50 | Mimmi Andersson | 2003 | 101 | 56.23 | 2:03.82 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Amalie Sindahl | 2002 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Abby Kristine Waterval | 2002 | DSQ | på mave efter 25m | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Caroline Buhl Schrøder | 2003 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Dyrby Hoffmeyer | 2003 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Freja Hallberg | 2003 | DSQ | afslut ryg på mave | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Rosenius | 2000 | 518 | 33.33 | 1:11.88 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
2 | Julie Højer Truelsen | 2000 | 469 | 33.87 | 1:14.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Stampe Meier | 2001 | 451 | 33.86 | 1:15.29 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Huberts | 2000 | 445 | 35.99 | 1:15.58 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Schwenger | 2000 | 437 | 36.00 | 1:16.07 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
6 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 423 | 33.46 | 1:16.86 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Brogaard | 2001 | 421 | 35.28 | 1:17.03 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lea Joensen | 2001 | 414 | 36.21 | 1:17.42 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Luna Juul Lentoft | 2000 | 410 | 36.02 | 1:17.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilie Aanestad | 2000 | 408 | 35.44 | 1:17.81 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Camilla Taylor | 2000 | 408 | 35.88 | 1:17.82 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 400 | 35.55 | 1:18.32 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 395 | 36.81 | 1:18.65 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
14 | Cecilie Meyn | 2000 | 394 | 37.93 | 1:18.75 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
15 | Frederikke Arentoft | 2000 | 377 | 36.55 | 1:19.92 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
16 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 370 | 37.69 | 1:20.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 368 | 38.47 | 1:20.53 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 368 | 36.33 | 1:20.55 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 355 | 39.40 | 1:21.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
20 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | 353 | 37.71 | 1:21.69 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Karla Louise Balle | 2001 | 345 | 38.06 | 1:22.25 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
22 | Ida Lykke Wennicke | 2001 | 339 | 38.89 | 1:22.75 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anna Fiedler | 2001 | 335 | 41.38 | 1:23.08 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 334 | 37.96 | 1:23.19 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Anna Lindholm | 2001 | 331 | 39.09 | 1:23.44 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Nellie Briskog | 2001 | 308 | 38.85 | 1:25.42 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
27 | Christina Christensen | 2001 | 290 | 43.20 | 1:27.23 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
28 | Ida Ladegaard Olsson | 2001 | 288 | 42.34 | 1:27.41 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
29 | Luna Green-Birch | 2001 | 286 | 41.20 | 1:27.60 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
30 | Isabel Kol Eriksen | 2001 | 282 | 40.77 | 1:27.97 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
31 | Helena Hvid Hansen | 2001 | 264 | 41.56 | 1:29.96 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
32 | Eja Andersson | 2000 | 239 | 43.41 | 1:32.92 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
33 | Emilie Fischer | 2001 | 238 | 44.42 | 1:33.16 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Vanja Marjanovic | 2001 | 233 | 42.08 | 1:33.77 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
35 | Frida Roed | 2001 | 201 | 47.19 | 1:38.41 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
36 | Laura Kastrup | 2000 | 194 | 46.21 | 1:39.59 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
37 | Clara Emilie Kobbernagel | 2001 | 190 | 47.47 | 1:40.42 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
38 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 175 | 49.90 | 1:43.21 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
39 | Ellen Alvemalm | 2001 | 167 | 51.15 | 1:44.71 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | DSQ | crawl i fly | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Forsberg Adolfsen | 1998 | 536 | 32.77 | 1:11.04 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emma la Cour | 1999 | 533 | 33.75 | 1:11.17 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stinna Schnabl | 1999 | 532 | 32.83 | 1:11.23 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 511 | 31.62 | 1:12.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederikke Houen | 1998 | 484 | 33.20 | 1:13.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofia Altoft | 1998 | 471 | 33.43 | 1:14.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
7 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 456 | 36.09 | 1:14.98 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thea Schulze | 1998 | 451 | 35.89 | 1:15.24 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Elin Nilsson | 1999 | 434 | 33.79 | 1:16.24 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
10 | Asta Skovgaard Eriksen | 1998 | 433 | 35.68 | 1:16.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Silje Krarup | 1998 | 431 | 35.38 | 1:16.43 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sofie Schmidt | 1998 | 415 | 35.17 | 1:17.39 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Feldmann | 1999 | 414 | 35.12 | 1:17.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thea Lund | 1999 | 413 | 35.69 | 1:17.49 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
15 | Hanna Olsson | 1999 | 412 | 35.71 | 1:17.56 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
16 | Linnéa Högberg | 1999 | 392 | 35.95 | 1:18.84 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
17 | Kitty Thai | 1998 | 383 | 38.98 | 1:19.50 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
18 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 312 | 39.63 | 1:25.07 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
19 | Ellinor Andersson | 1998 | 285 | 43.23 | 1:27.64 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1985-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Emma Thomsen | 1994 | 676 | 31.51 | 1:05.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Annie Lindström | 1996 | 609 | 31.65 | 1:08.10 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
3 | Simone Kronborg Riis | 1997 | 577 | 33.29 | 1:09.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Hanna Erléus | 1997 | 489 | 33.41 | 1:13.28 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
5 | Maja Duveborn | 1995 | 475 | 35.96 | 1:13.96 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Mette Karlsson | 1995 | 469 | 33.35 | 1:14.30 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
7 | Hanna Nilsson | 1996 | 434 | 35.11 | 1:16.21 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Annelie Månsson | 1996 | 328 | 38.81 | 1:23.66 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 23 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:39 |