Results for Kronborg Open Lang 20014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Lang 2014 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:59 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2014 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kaya Vennick Haugbølle | 2004 | 197 | 40.78 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Ulrika Paaske | 2004 | 108 | 49.75 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Føyn | 2002 | 417 | 31.75 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Signe Fich Hansen | 2002 | 408 | 31.97 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Fanny Lindfors | 2002 | 368 | 33.09 | ||||||
S71 | ||||||||||
4 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 360 | 33.34 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Mia Rindshøj | 2003 | 358 | 33.39 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Victoria Leth | 2002 | 352 | 33.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Annie Johansson | 2002 | 351 | 33.64 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
8 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 341 | 33.95 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nora Nesvik | 2002 | 334 | 34.19 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 334 | 34.20 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 315 | 34.85 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Johanne B. Hansen | 2002 | 313 | 34.93 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
13 | Clara Eskebæk Carlquist | 2003 | 313 | 34.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Natasha Laigaard | 2002 | 311 | 35.00 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lea Overgård Olesen | 2002 | 280 | 36.25 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emilie Frederikke Bast | 2002 | 277 | 36.37 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Rebecca Lawætz | 2002 | 272 | 36.60 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Astrid Thimmer | 2003 | 271 | 36.66 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Katrine S. Frederiksen | 2002 | 269 | 36.76 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Mia Lindberg | 2003 | 256 | 37.35 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Jensen | 2002 | 252 | 37.55 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
22 | Katrine Buhl Schrøder | 2002 | 250 | 37.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Ingrid Lindemann | 2003 | 249 | 37.69 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Olivia Mammen | 2003 | 247 | 37.81 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Fiona Burmester | 2003 | 246 | 37.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
26 | Josefine Fast | 2003 | 239 | 38.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thea Pedersen | 2003 | 230 | 38.68 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Lia Palmberg Nordhald | 2003 | 202 | 40.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Julie K Rose | 2003 | 200 | 40.54 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Alberte Vallentin | 2003 | 199 | 40.63 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Amalie Schou | 2003 | 194 | 40.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
32 | Asta Rygaard | 2003 | 192 | 41.08 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | 176 | 42.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
34 | Hannah Höesch | 2003 | 173 | 42.53 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
35 | Line Holm | 2003 | 173 | 42.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
36 | Linnea Ulka | 2003 | 164 | 43.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Kaya Rolin | 2003 | 131 | 46.64 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
38 | Lotte Zsigri Dyndgaard | 2003 | 130 | 46.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | My Weitling | 2000 | 487 | 30.16 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 470 | 30.50 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alice Gantriis | 2000 | 467 | 30.57 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
4 | Caroline Schwenger | 2000 | 459 | 30.76 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 424 | 31.57 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Iben Jeppesen | 2000 | 414 | 31.82 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Camille Erichsen | 2001 | 411 | 31.90 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Bengtsson | 2000 | 410 | 31.94 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Ellen-Sofie Frydenlund | 2000 | 407 | 32.00 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
10 | Frederikke Petri | 2001 | 405 | 32.05 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Klara Lea Haugegaard | 2000 | 402 | 32.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Karina Garne Larsen | 2000 | 400 | 32.18 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Elisabeth Mathiasen | 2000 | 397 | 32.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karla Louise Balle | 2001 | 382 | 32.68 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sif Bjørk Pedersen | 2000 | 369 | 33.08 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Meyn | 2000 | 358 | 33.41 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
17 | Nellie Briskog | 2001 | 350 | 33.65 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
18 | Caroline Nørby | 2001 | 336 | 34.13 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Sofie Voss Thorsen | 2000 | 285 | 36.02 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
20 | Silje Thramkrongart | 2001 | 276 | 36.41 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Vanja Marjanovic | 2001 | 259 | 37.22 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
22 | Victoria Grøn Brandelev | 2000 | 252 | 37.53 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
23 | Eja Andersson | 2000 | 236 | 38.35 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
24 | Victoria F. Mikkelsen | 2001 | 232 | 38.57 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
25 | Mathilde Ploug Højer | 2001 | 216 | 39.50 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie W. Krattet | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofia Altoft | 1998 | 580 | 28.45 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Nicoline Reinstrup | 1998 | 533 | 29.25 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christina F. Eriksen | 1999 | 501 | 29.87 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rikke Knudsen | 1998 | 494 | 30.01 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Anna Grahovac | 1999 | 470 | 30.51 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Ingrid Eklundh Sørensen | 1998 | 469 | 30.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Elin Nilsson | 1999 | 467 | 30.57 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Hanna Olsson | 1999 | 430 | 31.42 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Silje Krarup | 1998 | 426 | 31.53 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Høst Lorenzen | 1999 | 425 | 31.55 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Linnéa Högberg | 1999 | 401 | 32.16 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
12 | Sofie Hong Yu Grøndal | 1999 | 385 | 32.61 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
13 | Isabella Ringbæk | 1998 | 347 | 33.75 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Holm | 1999 | 310 | 35.06 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Emma Nyborg-Vedsted | 1999 | 292 | 35.73 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
- | Mathilda Edlund | 1998 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1902-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Annie Lindström | 1996 | 603 | 28.08 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
2 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 540 | 29.13 | ||||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hanna Erléus | 1997 | 511 | 29.68 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
4 | Hannah Skog | 1997 | 504 | 29.80 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
5 | Mette Karlsson | 1995 | 463 | 30.66 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
6 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | 445 | 31.08 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
7 | Hanna Nilsson | 1996 | 436 | 31.29 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
8 | Anna Engström | 1996 | 402 | 32.15 | ||||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Annelie Månsson | 1996 | 375 | 32.89 | ||||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
- | Cecilia Laursen | 1997 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 22 februar 2014 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:59 |