Resultater for Falu Skins Games 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Falu Skins Games 2014 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 | |||
Tävlingsort | Falun | Utskriftstid | 12:25 | |||
Arrangör | Falu Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 22 mars 2014 |
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 13 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Västerås SS Mix Lag1 | 1999 | 1:52.10 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Alessandro Bonetti | 1999 | 27.34 | 27.34 | |||||||
Anton Johansson | 1999 | 27.59 | 54.93 | |||||||
Harald Brobacke | 1999 | 27.63 | 1:22.56 | |||||||
Victoria Åberg | 2001 | 29.54 | 1:52.10 | |||||||
2 | Västerås SS Mix Lag2 | 1999 | 1:57.97 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Gijs Dijkhuizen | 2000 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Andréa Persson | 1999 | 29.16 | 59.34 | |||||||
Emil Skytt | 1999 | 28.84 | 1:28.18 | |||||||
Johan Brewitz | 2001 | 29.79 | 1:57.97 | |||||||
3 | Falun Mix Lag 1 | 2001 | 1:58.41 | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
Alexander Enlund | 2000 | 29.55 | 29.55 | |||||||
Emmy Östling | 2001 | 30.98 | 1:00.53 | |||||||
Hanna Tinnerholm | 1999 | 29.84 | 1:30.37 | |||||||
David Hambraeus | 1999 | 28.04 | 1:58.41 | |||||||
4 | SS Mora Mix | 1999 | 2:00.39 | |||||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Lukas Hill | 1999 | 28.18 | 28.18 | |||||||
Elin Sisell | 2000 | 32.89 | 1:01.07 | |||||||
Marit van Zonneveld | 1999 | 33.02 | 1:34.09 | |||||||
Edvin Persson | 1999 | 26.30 | 2:00.39 | |||||||
5 | Upsala S Lag 1 | 2001 | 2:02.97 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Carl Göransson | 2000 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Oskar Menkhaus | 1999 | 28.77 | 58.79 | |||||||
Miranda Söderberg | 1999 | 31.89 | 1:30.68 | |||||||
Tova Franzén | 2001 | 32.29 | 2:02.97 | |||||||
6 | Västerås SS Mix Lag3 | 1999 | 2:03.15 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Julia Faleke-Novy | 2000 | 30.40 | 30.40 | |||||||
William Ejlegård | 2000 | 31.58 | 1:01.98 | |||||||
Emelie Ångström | 2001 | 31.40 | 1:33.38 | |||||||
Anton Laxbäck | 2001 | 29.77 | 2:03.15 | |||||||
7 | Sala SS Mix 2000 | 2000 | 2:04.99 | |||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
Isak Brundin | 2000 | 30.60 | 30.60 | |||||||
Amanda Lindgren | 2000 | 36.04 | 1:06.64 | |||||||
Ida Lindblom | 2001 | 30.75 | 1:37.39 | |||||||
Elias Nordgren | 2001 | 27.60 | 2:04.99 | |||||||
8 | Harnäs Sku Mix [1999] | 1999 | 2:08.18 | |||||||
Harnäs Skutskär Simsällskap | ||||||||||
Clara Florén | 2002 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Elina Carlsson | 2001 | 32.86 | 1:06.05 | |||||||
Sarah Wallin | 2000 | 30.42 | 1:36.47 | |||||||
Alice Eriksson | 2001 | 31.71 | 2:08.18 | |||||||
9 | Västerås SS Mix Lag4 | 1999 | 2:09.23 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Victor Nilsson | 2000 | 32.88 | 32.88 | |||||||
Oscar Eriksson | 2000 | 31.35 | 1:04.23 | |||||||
Elin Lindgren | 2000 | 32.76 | 1:36.99 | |||||||
Ebba Vongheer | 2000 | 32.24 | 2:09.23 | |||||||
10 | Upsala S Lag 2 | 2001 | 2:10.38 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Philip Rosvall | 2001 | 32.94 | 32.94 | |||||||
Roman Milkin | 1999 | 31.93 | 1:04.87 | |||||||
Ella-Maja Byström | 1999 | 32.38 | 1:37.25 | |||||||
Lisa Carlsson | 1999 | 33.13 | 2:10.38 | |||||||
11 | Falun Mix 01 Lag 2 | 2001 | 2:12.58 | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
Jessika Borbos | 2001 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Tova Adrelius | 2000 | 34.69 | 1:06.66 | |||||||
Sandra Jobs | 2000 | 33.85 | 1:40.51 | |||||||
Ronja Rantanen | 1999 | 32.07 | 2:12.58 | |||||||
12 | Upsala S Mix Lag 3 | 2001 | 2:13.26 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Lapo Lappin | 1999 | 32.54 | 32.54 | |||||||
Ani Helin Öncu | 2001 | 34.42 | 1:06.96 | |||||||
Johan Ljunggren | 2001 | 32.06 | 1:39.02 | |||||||
Nikita Larsson | 2001 | 34.24 | 2:13.26 | |||||||
13 | Falun Mix 01 Lag 3 | 2001 | 2:19.82 | |||||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
Ida Brandt | 2000 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Maja Söderkvist | 2000 | 36.11 | 1:10.41 | |||||||
Saga Ytterholm | 2000 | 36.74 | 1:47.15 | |||||||
Kristin Andersson | 1999 | 32.67 | 2:19.82 | |||||||
14 | Hedemora Mix | 2000 | 2:25.37 | |||||||
Hedemora Simsällskap | ||||||||||
Anna Hedlund | 2000 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Emelie Eriksson | 2000 | 36.52 | 1:09.18 | |||||||
Ella Vogel | 2001 | 37.38 | 1:46.56 | |||||||
Klara Zachrisson | 2001 | 38.81 | 2:25.37 | |||||||
15 | Upsala S Mix Lag 4 | 2001 | 2:28.97 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Axel Joerö | 2000 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Jeanna Wiell | 2001 | 37.69 | 1:12.27 | |||||||
Hugo Sörby | 2001 | 37.61 | 1:49.88 | |||||||
Alba Giacomini | 2001 | 39.09 | 2:28.97 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 23 mars 2014 |
Licensierad till: Falu Simsällskap | Utskriftstid | 12:25 |