2018-10-16   15:13:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Speedo Lyngby Open 2014 Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning            33.46   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            34.57   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning            34.70   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            34.72   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            34.83   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            35.38   
Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.20   
Alba Cecilie Runge  2000  Hørsholm Svømmeforening            36.98   
Josephine Olsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            37.27   
10  Line Pedersen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            37.41   
11  Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            37.55   
12  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            37.58   
13  Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            37.64   
14  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            37.76   
15  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            38.05   
16  Mia Søgaard  2001  VAT Copenhagen/MK31            38.32   
17  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            39.45   
18  Amalie W. Olsen  2001  Vordingborg Svømme Klub            39.50   
19  Emma Rose Jacobsen  2000  Roskilde Svømning            39.56   
20  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            40.21   
21  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            40.25   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.30   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.44   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            34.66   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            35.39   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            35.82   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            36.29   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            36.37   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            37.29   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            37.30   
10  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            37.44   
11  Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            37.92   
12  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening            38.94   
13  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.22   
14  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            39.25   
15  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.61   
16  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.05   
17  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.49   
18  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            41.04   
19  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            41.06   
20  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            41.07   
21  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub            41.36   
22  Olivia Brophy  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.44   
23  Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            41.47   
24  Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            41.62   
25  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.22   
26  Ronja Henriksen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.90   
27  Anna Enevoldsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.00   
28  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            43.37   
29  Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening            43.62   
30  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.65   
31  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.79   
32  Ellen Kjærgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.92   
33  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            44.00   
34  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.14   
35  Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.23   
36  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            44.32   
37  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.40   
38  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            45.54   
39  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.58   
40  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.60   
41  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            46.42   
42  Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            46.77   
43  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.33   
44  Clara Pedersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.35   
45  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening            47.57   
46  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening            47.84   
47  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            47.93   
48  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            48.05   
49  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            48.63   
50  Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            48.96   
51  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            49.00   
52  Simone Christiansen  2003  VAT Copenhagen/MK31            49.78   
53  Fionia Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            52.12   
54  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            53.14   
55  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            55.61   
56  Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            55.78   
57  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            56.08   
58  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            56.39   
Nilla Stevnhoved  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            DSQ  Ej fortsat bevæg 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark