2018-10-16   03:37:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Speedo Lyngby Open 2014 Trongården

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  15:24   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            29.45   
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            29.68   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            29.77   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            29.79   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            29.96   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            30.33   
Josephine Olsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            30.47   
Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            30.67   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            30.67   
10  Lisa Hemme Nielsen  2000  Roskilde Svømning            30.82   
11  Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning            30.92   
12  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            30.93   
13  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            31.00   
14  Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.31   
15  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.72   
16  Mia Søgaard  2001  VAT Copenhagen/MK31            31.76   
17  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            31.81   
17  Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.81   
19  Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            31.89   
20  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            32.09   
21  Alba Cecilie Runge  2000  Hørsholm Svømmeforening            32.15   
21  Alison Lodal Hinklom  2001  Herlev Svømning            32.15   
23  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            32.32   
24  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            32.71   
25  Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            33.58   
26  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            34.11   
27  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            34.18   
28  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            34.37   
Amalie W. Olsen  2001  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.15   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            29.78   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.06   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.45   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            30.92   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            31.36   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            31.71   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            31.77   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            32.46   
10  Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            32.74   
11  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.82   
12  Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            32.85   
13  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.47   
14  Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            33.50   
15  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.62   
16  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            33.69   
17  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            33.87   
18  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.92   
19  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.21   
20  Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening            34.33   
21  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            34.40   
22  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            35.04   
23  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            35.12   
24  Anna Enevoldsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.22   
25  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.29   
26  Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.57   
27  Olivia Brophy  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.60   
28  Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            35.64   
29  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.79   
30  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.09   
31  Simone Christiansen  2003  VAT Copenhagen/MK31            36.22   
32  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            36.24   
33  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.25   
34  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.30   
35  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            36.32   
36  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            36.48   
37  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            36.60   
38  Ellen Kjærgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.62   
39  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            36.75   
40  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            36.93   
41  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            37.77   
42  Ronja Henriksen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.13   
43  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.43   
44  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            38.87   
45  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening            39.06   
46  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            39.11   
47  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            39.54   
48  Nikoline Damm Asser Hanse  2003  Gladsaxe Idræts Forening            39.57   
49  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            39.68   
50  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            39.83   
51  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.90   
52  Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            40.00   
53  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            40.11   
54  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.50   
55  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            40.91   
56  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            40.97   
57  Fionia Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            41.63   
58  Clara Pedersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.37   
59  Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            43.84   
60  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            46.33   
61  Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            46.37   
62  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            48.59   
63  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            48.61   
64  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            49.68   
65  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            50.86   
Nilla Stevnhoved  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:24 
 
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            24.86   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            25.46   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            25.59   
Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub            26.48   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            27.66   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.75   
Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            27.95   
Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen            28.18   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.39   
10  Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            28.42   
11  Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            28.60   
12  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            28.77   
13  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.82   
14  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.97   
15  Phillip Riis  1998  Roskilde Svømning            29.09   
16  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            29.18   
17  Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            29.32   
18  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            29.89   
19  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            30.29   
20  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub            30.63   
21  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            30.98   
22  Ali El-Atbi  1998  VAT Copenhagen/MK31            31.48   
23  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            31.50   
24  Erik Kjærgaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.93   
25  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            33.27   
26  Alikhan Bakashev  1998  Vordingborg Svømme Klub            35.33   
Jakob Deleuran  1998  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            27.33   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            27.47   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            27.69   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub            27.79   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            27.90   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            28.15   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            28.18   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            28.18   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.51   
10  Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            28.56   
11  Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            28.59   
12  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            28.70   
13  Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            28.82   
14  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            29.23   
15  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            29.54   
16  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            29.81   
17  Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.84   
18  Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            29.86   
19  Felix Lund  2001  Herlev Svømning            29.92   
20  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            29.96   
21  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.09   
22  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            30.14   
23  Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            30.18   
24  Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub            30.44   
24  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            30.44   
26  Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            30.45   
27  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            30.53   
28  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            30.65   
29  William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            30.70   
30  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            31.06   
31  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen            31.26   
32  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.37   
33  Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning            31.45   
34  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            31.50   
35  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            31.53   
36  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.60   
37  Rune Væver Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            31.64   
38  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            31.65   
39  Kristian Mortensen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.04   
40  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            32.49   
40  Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening            32.49   
42  Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            32.92   
43  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            32.93   
44  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            32.94   
45  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            33.07   
46  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            33.13   
47  Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening            33.14   
48  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            33.16   
49  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening            33.32   
50  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.69   
51  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            34.19   
52  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            34.24   
53  Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            34.48   
54  Carl Palm-Henriksen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.53   
55  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            34.55   
56  Lukas Malvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.08   
57  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            35.12   
58  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.58   
59  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            35.71   
60  Fillip Schlichtkrull  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.80   
61  Lucas Sirek Larsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.03   
62  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            36.08   
63  Andreas Zastrow Nygaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.19   
64  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            36.46   
65  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.49   
66  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.54   
67  Oscar Bjerregaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            37.85   
68  Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.21   
69  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            38.32   
69  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            38.32   
71  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            38.61   
72  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            39.28   
73  Marius Larsen  2003  VAT Copenhagen/MK31            40.08   
74  Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            40.10   
75  Gustav Chappel  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.15   
76  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            40.30   
77  Rasmus Randall Østerholt  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.50   
78  Carl Rosenquist  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.54   
79  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            40.65   
80  Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            40.97   
81  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.67   
82  Sebastian Magnus Schøn  2003  Lyngby Svømmeklub            47.14   
83  Albert B. B. Nielsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            49.25   
Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:12 
 
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            31.53   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            32.88   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning            33.05   
Cecilie Meyn  2000  Hørsholm Svømmeforening            34.17   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            34.66   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            35.34   
Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            35.44   
Lisa Hemme Nielsen  2000  Roskilde Svømning            35.62   
Josephine Olsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            35.70   
10  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.12   
11  Alison Lodal Hinklom  2001  Herlev Svømning            36.38   
12  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            36.41   
13  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            37.37   
14  Bolette Mandrup Jensen  2000  Roskilde Svømning            37.67   
15  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            38.38   
16  Mia Søgaard  2001  VAT Copenhagen/MK31            38.47   
17  Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning            40.37   
                     
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.15   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.77   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            32.44   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            33.85   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            34.96   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            35.26   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            35.54   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            35.65   
Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.87   
10  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening            36.54   
11  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.89   
12  Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            36.92   
13  Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            37.20   
14  Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening            37.59   
15  Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening            38.38   
16  Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            38.55   
17  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning            38.65   
18  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening            38.75   
19  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.85   
20  Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            39.35   
21  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.09   
22  Ida Buxbom Andersen  2002  Roskilde Svømning            40.34   
23  Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.80   
24  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            40.81   
25  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.93   
26  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            41.12   
27  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.21   
28  Frida Bramming  2002  Vordingborg Svømme Klub            42.37   
29  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            42.54   
30  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.66   
31  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            43.17   
32  Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening            43.66   
33  Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            43.79   
34  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            44.05   
35  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.32   
36  Ellen Kjærgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.24   
37  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            45.30   
37  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            45.30   
39  Anna Enevoldsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.61   
40  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.37   
41  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            47.49   
42  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.99   
43  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.24   
44  Henriette P. Hjerling  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.44   
45  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening            48.55   
46  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            49.43   
47  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening            49.92   
48  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            50.32   
49  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            50.62   
50  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            52.23   
51  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            54.62   
52  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            59.52   
Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:12 
 
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:12   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            26.85   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            26.96   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            28.42   
Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.53   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            30.41   
Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen            30.74   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            31.16   
Magnus Vinjebo  1999  Roskilde Svømning            31.37   
Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            32.04   
10  Emil Johansen  1999  Roskilde Svømning            32.44   
11  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            32.63   
12  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            33.17   
13  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            33.28   
14  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            33.58   
15  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            34.13   
16  Ali El-Atbi  1998  VAT Copenhagen/MK31            35.01   
17  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub            36.65   
18  Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            37.08   
19  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            41.07   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            29.28   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            29.59   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            29.73   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening            30.41   
Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            30.64   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            30.80   
William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            30.94   
Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            31.26   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            31.44   
10  Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            32.14   
10  Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            32.14   
12  Lasse Maigaard  2000  Gladsaxe Idræts Forening            32.18   
13  Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.44   
14  Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            32.82   
15  Felix Lund  2001  Herlev Svømning            33.36   
16  Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.40   
17  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            33.49   
18  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            33.67   
19  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            33.72   
20  Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub            33.73   
21  Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.87   
22  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            34.04   
23  Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.16   
24  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            34.49   
25  Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            34.84   
26  Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning            34.85   
27  Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning            34.86   
28  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            34.99   
29  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening            35.04   
30  William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            35.47   
31  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            35.69   
32  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening            36.36   
33  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            36.46   
34  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            36.89   
35  Asger Væver Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            36.96   
36  Victor Haxholdt  2003  Gentofte Svømme Klub            37.71   
37  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen            37.91   
38  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.95   
39  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            38.02   
40  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            38.56   
41  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            39.02   
42  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            39.25   
43  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.39   
44  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.00   
45  Fillip Schlichtkrull  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.34   
46  Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening            42.11   
47  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            42.61   
48  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            43.60   
49  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening            43.95   
50  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            44.10   
51  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            44.66   
52  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            45.11   
53  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            46.06   
54  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            46.68   
55  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            48.95   
56  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            49.53   
57  Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            49.64   
58  Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening            53.60   
Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Crawlben/brystben 
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  crawlben 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:12 
 
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning            33.46   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            34.57   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning            34.70   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            34.72   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            34.83   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            35.38   
Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.20   
Alba Cecilie Runge  2000  Hørsholm Svømmeforening            36.98   
Josephine Olsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            37.27   
10  Line Pedersen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            37.41   
11  Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            37.55   
12  Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            37.58   
13  Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            37.64   
14  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            37.76   
15  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            38.05   
16  Mia Søgaard  2001  VAT Copenhagen/MK31            38.32   
17  Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            39.45   
18  Amalie W. Olsen  2001  Vordingborg Svømme Klub            39.50   
19  Emma Rose Jacobsen  2000  Roskilde Svømning            39.56   
20  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            40.21   
21  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            40.25   
                     
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.30   
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.44   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            34.66   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            35.39   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            35.82   
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            36.29   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            36.37   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            37.29   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            37.30   
10  Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            37.44   
11  Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            37.92   
12  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening            38.94   
13  Celia Puggaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.22   
14  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            39.25   
15  Emma Pedersen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.61   
16  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.05   
17  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.49   
18  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            41.04   
19  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            41.06   
20  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            41.07   
21  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002  Herlufsholm Svømmeklub            41.36   
22  Olivia Brophy  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.44   
23  Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            41.47   
24  Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            41.62   
25  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.22   
26  Ronja Henriksen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.90   
27  Anna Enevoldsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.00   
28  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            43.37   
29  Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening            43.62   
30  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.65   
31  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.79   
32  Ellen Kjærgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.92   
33  Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            44.00   
34  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.14   
35  Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.23   
36  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            44.32   
37  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.40   
38  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            45.54   
39  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.58   
40  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.60   
41  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            46.42   
42  Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            46.77   
43  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.33   
44  Clara Pedersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.35   
45  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening            47.57   
46  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening            47.84   
47  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            47.93   
48  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            48.05   
49  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            48.63   
50  Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            48.96   
51  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            49.00   
52  Simone Christiansen  2003  VAT Copenhagen/MK31            49.78   
53  Fionia Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            52.12   
54  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            53.14   
55  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            55.61   
56  Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            55.78   
57  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            56.08   
58  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            56.39   
Nilla Stevnhoved  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            DSQ  Ej fortsat bevæg 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:13 
 
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            28.33   
Frederik Galving  1998  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            29.72   
Phillip Riis  1998  Roskilde Svømning            31.65   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            31.87   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            32.95   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            33.51   
Erik Kjærgaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.71   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            36.71   
Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            36.82   
10  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            37.44   
11  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub            37.56   
12  Alikhan Bakashev  1998  Vordingborg Svømme Klub            45.65   
Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            31.87   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            31.90   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            32.93   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            33.14   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening            33.18   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            33.27   
Lucas Alexander Meng  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.72   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            33.84   
Jonas M. Jørgensen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            33.92   
10  Ole Damgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.32   
11  Magnus Bækgaard Andersen  2001  Hørsholm Svømmeforening            34.42   
12  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            34.75   
13  Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub            34.80   
14  Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.90   
15  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            34.94   
16  Emil Johansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            35.21   
17  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            35.69   
18  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            35.76   
19  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            35.94   
20  Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            36.04   
21  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            36.26   
22  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.65   
23  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            36.83   
24  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.34   
25  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            37.42   
26  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            37.47   
27  Kristian Mortensen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            37.79   
28  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.16   
29  Lasse Maigaard  2000  Gladsaxe Idræts Forening            38.50   
30  Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning            38.74   
31  Carl Palm-Henriksen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.75   
32  Victor Haxholdt  2003  Gentofte Svømme Klub            39.05   
33  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            39.28   
34  Lukas Adeler  2001  Herlufsholm Svømmeklub            39.64   
35  Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening            39.74   
36  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.95   
37  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            41.45   
38  Lukas Malvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.72   
39  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            43.06   
40  Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            43.16   
41  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.18   
42  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            43.54   
43  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            43.58   
44  Lucas Sirek Larsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.80   
45  Andreas Zastrow Nygaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.06   
46  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            44.58   
47  Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.66   
48  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.60   
49  Oscar Bjerregaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            46.34   
50  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            46.47   
51  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            47.16   
52  Marius Larsen  2003  VAT Copenhagen/MK31            47.74   
53  Gustav Chappel  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.49   
54  Carl Rosenquist  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.78   
55  Rasmus Randall Østerholt  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.87   
56  Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            50.07   
57  Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            50.11   
58  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            50.12   
59  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.16   
60  Sebastian Magnus Schøn  2003  Lyngby Svømmeklub            55.33   
61  Albert B. B. Nielsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            59.42   
Gustav Schlichtkrull  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Fillip Schlichtkrull  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Ej fortsat bevæg 25m 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            DSQ  Fuld neddyk ved afsl 
Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bevæg 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:13 
 
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            35.74   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            37.98   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            38.19   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            38.59   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.67   
Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            39.36   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            39.87   
Cecilie Meyn  2000  Hørsholm Svømmeforening            39.94   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            40.71   
10  Bolette Mandrup Jensen  2000  Roskilde Svømning            42.48   
11  Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            43.18   
12  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            43.27   
13  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            44.57   
14  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            44.95   
15  Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning            46.27   
16  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            46.84   
17  Amalie W. Olsen  2001  Vordingborg Svømme Klub            46.85   
Emma Rose Jacobsen  2000  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.85   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            40.26   
Julie Krøyer Svendsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.75   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            42.29   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            42.71   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning            43.33   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening            43.89   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            44.23   
Olivia Brophy  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.42   
10  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            45.27   
11  Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            45.51   
12  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening            45.72   
13  Sofie Krühlmann  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.01   
14  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening            46.12   
15  Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening            46.82   
16  Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening            46.94   
17  Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.50   
18  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            47.80   
19  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            47.84   
20  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.38   
21  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.65   
22  Anna Enevoldsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.93   
23  Henriette P. Hjerling  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.39   
24  Ida Buxbom Andersen  2002  Roskilde Svømning            49.40   
25  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening            50.18   
26  Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            50.27   
27  Ellen Kjærgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.81   
28  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.94   
29  Clara Pedersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.85   
30  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.13   
31  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.85   
32  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            52.93   
33  Nikoline Damm Asser Hanse  2003  Gladsaxe Idræts Forening            53.26   
34  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            55.92   
35  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            57.11   
36  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening            57.53   
37  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening            58.47   
38  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:04.19   
Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Ej samt berør v 25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:13 
 
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  24 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            30.04   
Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            35.02   
Emil Johansen  1999  Roskilde Svømning            35.07   
Andreas Norup  1999  VAT Copenhagen/MK31            35.79   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            35.81   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            36.74   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            38.65   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            38.95   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            39.11   
10  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            42.87   
                     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            33.11   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            33.96   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            34.47   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            34.83   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            35.04   
Ferdinand Wahl  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.03   
Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening            38.06   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            38.15   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub            38.40   
10  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            39.58   
11  Asger Væver Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            40.07   
12  Rune Væver Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            40.10   
13  Kristian Mortensen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.72   
14  Jakob Strunge Nissen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.78   
15  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening            41.99   
16  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening            42.00   
17  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            42.07   
18  Carl Palm-Henriksen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            42.45   
19  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            43.53   
20  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            43.65   
21  Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening            43.76   
22  Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            43.88   
23  Daniel Brylov  2000  VAT Copenhagen/MK31            44.19   
24  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen            44.22   
25  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.53   
26  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            44.81   
27  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            46.22   
28  Victor Haxholdt  2003  Gentofte Svømme Klub            46.87   
29  Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.40   
30  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.92   
31  Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            48.22   
32  Lukas Malvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.17   
33  Gorm Topp Tholle  2001  Holbæk Svømme Klub            50.18   
34  Andreas Zastrow Nygaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            51.04   
35  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            51.15   
36  Lucas Sirek Larsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.77   
37  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub            55.39   
38  Gustav Chappel  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.61   
39  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            57.04   
39  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.04   
41  Carl Rosenquist  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.10   
42  Rasmus Randall Østerholt  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.20   
43  Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening            57.29   
Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  2 flybenspark eft st 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  24 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:13 
 
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            1:13.66   
Amalie Frederiksen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:14.00   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:14.18   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:16.11  MD 2 
Line Pedersen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:16.29   
Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.82   
Josephine Olsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:17.19   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            1:17.43   
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:18.83   
10  Alba Cecilie Runge  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:19.18   
11  Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:19.24   
12  Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            1:20.04   
13  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            1:20.40   
14  Mia Søgaard  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:20.51   
15  Kristina Louise Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:20.59   
16  Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            1:21.18   
17  Amalie Marie Hermannsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:22.56   
18  Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:23.04   
19  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            1:23.14   
20  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            1:23.66   
21  Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning            1:23.89   
22  Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            1:24.59   
23  Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:24.88   
24  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            1:26.79   
25  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:26.89   
26  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:27.91   
27  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            1:29.25   
28  Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning            1:30.35   
29  Julie Ludvig  2001  Holbæk Svømme Klub            1:30.79   
30  Alberte Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:33.20   
31  Helena Stengelshøj  2001  Holbæk Svømme Klub            1:43.17   
Anne-Sophie Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Emma Rose Jacobsen  2000  Roskilde Svømning            DNS   
Ida Ladegaard Olsson  2001  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning            DNS   
Lærke Sandholdt Jensen  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            DSQ  Ej forsat. bev. v 50 
Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej fortsat bev 50m 
                     
 
Løb 11, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:15.22   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:15.35   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            1:15.48   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            1:15.83   
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            1:16.11  MD 1 
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:17.67   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            1:20.83   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning            1:22.14   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            1:22.21   
10  Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            1:22.45   
11  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            1:22.74   
12  Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:23.90   
13  Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            1:24.12   
14  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:25.73   
15  Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:26.25   
16  Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            1:27.33   
17  Ida Buxbom Andersen  2002  Roskilde Svømning            1:28.23   
18  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:28.70   
19  Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:28.77   
20  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:28.85   
21  Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:29.36   
22  Olivia Brophy  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:30.21   
23  Rebekka E. Lund  2002  Frederikssund Svømmeklub            1:30.32   
24  Ronja Henriksen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:30.90   
25  Rebecca Lawætz  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:31.21   
26  Ellen Kjærgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.35   
27  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.46   
28  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:32.25   
29  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.27   
30  Nora Nesvik  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:32.90   
31  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:33.37   
32  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.83   
33  Henriette P. Hjerling  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.52   
34  Anna Enevoldsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.97   
35  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.33   
36  Regitze Lund Frederiksen  2002  Vordingborg Svømme Klub            1:35.42   
37  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:35.84   
38  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:37.12   
39  Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            1:39.12   
40  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.17   
41  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.34   
42  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.84   
43  Clara Pedersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:41.27   
44  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            1:41.64   
45  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:42.07   
46  Simone Christiansen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:42.10   
47  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:42.42   
48  Camille Svarre  2003  Roskilde Svømning            1:42.89   
49  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:43.03   
50  Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            1:43.07   
51  Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:43.18   
52  Silke Larsen  2003  Roskilde Svømning            1:43.40   
53  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:44.85   
54  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:46.11   
55  Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            1:46.97   
56  Selma Kobberø  2004  Roskilde Svømning            1:47.14   
57  Nikoline Damm Asser Hanse  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:48.62   
58  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:49.56   
59  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning            1:53.15   
60  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:56.55   
61  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning            1:56.75   
62  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            1:57.95   
63  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:59.17   
64  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            2:04.09   
65  Julie Nelkop  2004  Roskilde Svømning            2:04.83   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Emma Bækgaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Nilla Stevnhoved  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Sofia Drevskich  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning            DNS   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej fortsat bev 75m 
Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej fortsat bev 25m 
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Ej fortsat bev 50m 
Fionia Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  afslut på maven 
Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Ej forsat bev 25m 
Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  udsvøm på maven 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:31 
 
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:00.28   
Mads Ejdrup Hansen  1999  Helsingør Svømmeklub            1:02.49   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            1:07.37   
Phillip Riis  1998  Roskilde Svømning            1:07.98   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.00   
Daniel C. Bjørrith  1999  Roskilde Svømning            1:09.60   
Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            1:10.29   
Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning            1:11.90   
Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening            1:12.94   
10  Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:13.03   
11  Laurits Møller Petersen  1999  Herlufsholm Svømmeklub            1:15.01   
12  Sebastian Carlsen  1999  Holbæk Svømme Klub            1:15.18   
13  Martin Stengelshøj  1999  Holbæk Svømme Klub            1:15.31   
14  Mikkel Halby  1999  Holbæk Svømme Klub            1:15.37   
15  Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub            1:16.03   
16  Erik Kjærgaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:16.37   
17  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening            1:16.57   
18  Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            1:18.01   
19  Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub            1:18.47   
20  Kasper Nørmark Hansen  1998  Korsør Sv & Livr. Klub            1:18.85   
21  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            1:19.26   
22  Ali El-Atbi  1998  VAT Copenhagen/MK31            1:23.86   
                     
 
Løb 12, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            1:05.30   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            1:07.20   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            1:08.59   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:10.01   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:10.63   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            1:12.12   
William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            1:12.32   
Sebastian Barnewitz  2000  Vordingborg Svømme Klub            1:13.76   
Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:14.23   
10  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            1:14.36   
11  Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            1:14.81   
12  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939            1:14.99   
13  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            1:15.49   
14  Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:16.22   
15  Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            1:17.31   
16  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.45   
17  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            1:17.69   
18  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:18.76   
19  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:18.85   
20  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:20.68   
21  Carl Palm-Henriksen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:21.43   
22  Lukas Adeler  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:21.49   
23  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            1:21.70   
24  Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning            1:21.83   
25  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:22.79   
26  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:23.43   
27  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:23.77   
28  Rune Væver Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:24.00   
29  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub            1:24.05   
30  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            1:24.64   
31  Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:25.34   
32  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:25.66   
33  Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:25.93   
34  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:26.46   
35  Frederik Brogaard  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:26.57   
36  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:27.09   
37  Lukas Malvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:27.57   
38  Ruben Wagenvoort  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:28.57   
39  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub            1:28.91   
40  Mads Lind  2002  Frederikssund Svømmeklub            1:28.98   
41  Mads Selvig Wenger  2001  Holbæk Svømme Klub            1:29.38   
42  William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:29.95   
43  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:31.17   
44  Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.35   
45  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning            1:31.56   
46  Lucas Sirek Larsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.51   
47  Andreas Zastrow Nygaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.22   
48  Oliver Lystlund  2003  Roskilde Svømning            1:33.94   
49  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:35.19   
50  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.58   
51  Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning            1:36.04   
52  Fillip Schlichtkrull  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.10   
53  Lucas Skovsbo Ota  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:36.23   
54  Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            1:36.31   
55  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            1:36.64   
56  Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:37.04   
57  Lucas Winther Holm  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:38.13   
58  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub            1:38.74   
59  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning            1:40.72   
60  Marius Larsen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:40.92   
61  Rasmus Løwenstein  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:41.39   
62  Oscar Thinghøjen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:41.90   
63  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning            1:44.73   
64  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub            1:46.38   
65  Carl Rosenquist  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:46.70   
66  Rasmus Randall Østerholt  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:50.65   
67  Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:51.50   
68  Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            1:52.87   
69  Søren Ulka  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:53.81   
Gustav Chappel  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Carl-Emil Echart  2005  Roskilde Svømning            DSQ  Ej forst bev. v 25 m 
Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Fuld neddyk ved afsl 
Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning            DSQ  Sv på maven v 50 m 
Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Ej fors. bev. 25 m 
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub            DSQ  stod skulperenden 
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Fuld neddyk v afs. 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:30 
 
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  12:18   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Wolsted  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:13.46   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:14.72   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            1:14.73   
Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            1:18.09   
Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:18.78   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            1:19.20   
Cecilie Meyn  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:19.24   
Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:19.98   
Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning            1:20.90   
10  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            1:22.88   
11  Alison Lodal Hinklom  2001  Herlev Svømning            1:23.90   
12  Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            1:24.56   
13  Lisa Hemme Nielsen  2000  Roskilde Svømning            1:25.25   
14  Andrea Paaske  2001  Roskilde Svømning            1:25.31   
15  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            1:27.01   
16  Bolette Mandrup Jensen  2000  Roskilde Svømning            1:31.14   
17  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            1:45.76   
Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Indledende Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            1:11.18   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            1:19.85   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:20.65   
Anna Aabak Kristoffersen  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:23.58   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:25.00   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            1:25.30   
Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            1:26.85   
Olivia Olivarius Vølund  2002  Lyngby Svømmeklub            1:27.43   
Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:27.64   
10  Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:27.81   
11  Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:28.10   
12  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:29.21   
13  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:30.51   
14  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:31.77   
15  Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            1:33.58   
16  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:36.96   
17  Nicole Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:39.26   
18  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            1:42.84   
19  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:48.06   
20  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:50.02   
21  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:50.16   
22  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:51.12   
23  Natalie Vaabengaard  2002  Herlufsholm Svømmeklub            1:54.26   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:18 
 
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  13:30   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            57.60   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            59.04   
Carl Fabiansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:03.71   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:04.27   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svømmeklub            1:04.64   
Daniel Starup Falck  1999  Frederikssund Svømmeklub            1:05.34   
Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen            1:06.42   
Magnus Vinjebo  1999  Roskilde Svømning            1:08.86   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.90   
10  Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            1:09.64   
11  Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.77   
12  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening            1:13.39  MD2 
13  Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939            1:13.79   
14  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:13.83   
15  Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap            1:13.84   
16  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            1:14.39   
17  Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:16.72   
18  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            1:17.53   
19  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            1:18.73   
20  Sebastian Carlsen  1999  Holbæk Svømme Klub            1:18.90   
21  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub            1:21.82   
22  Benjamin Wagenvoort  1999  Herlufsholm Svømmeklub            1:24.31   
23  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            1:28.12   
24  Lucas Dybendal Maack  1999  Lyngby Svømmeklub            1:40.69   
Anders Engtorp Olesen  1999  Roskilde Svømning            DNS   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen            DSQ  Armtag u vand v 25 m 
                     
 
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            1:04.73   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen            1:04.86   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            1:06.11   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub            1:07.32   
Rasmus Steenberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:07.37   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            1:08.00   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            1:10.75   
Jeppe Mathiassen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:11.89   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:12.04   
10  Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            1:13.39  MD 1 
11  William Textor Broch  2001  Lyngby Svømmeklub            1:14.59   
12  Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:16.58   
13  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            1:16.83   
14  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            1:16.84   
15  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:17.31   
16  Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            1:17.36   
17  Felix Lund  2001  Herlev Svømning            1:17.67   
18  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            1:18.27   
19  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening            1:18.50   
20  Lasse Maigaard  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:20.41   
21  Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning            1:21.58   
22  William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:22.90   
23  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:23.17   
24  Carl Terp Larsen  2001  VAT Copenhagen/MK31            1:23.71   
25  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            1:25.25   
26  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:25.35   
27  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            1:26.33   
28  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            1:28.41   
29  Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            1:29.00   
30  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub            1:31.05   
31  Oliver Aagaard Jeppesen  2001  Lyngby Svømmeklub            1:34.19   
32  Kristian A. Kristoffersen  2003  VAT Copenhagen/MK31            1:41.25   
33  Thorbjørn M. Wiinholt  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:47.01   
34  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub            1:55.21   
Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Bryst ben v 75 m 
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            DSQ  Forkert svømmeart 
Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:30 
 
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:10.05   
Victoria Wolsted  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:11.20   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning            1:14.24   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            1:16.34   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:17.28   
Line Pedersen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            1:19.11   
Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            1:19.14   
Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:19.20   
Emmy Jonsson  2001  Sjöbo Simsällskap            1:19.92   
10  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            1:20.56   
11  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            1:21.60   
12  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            1:21.72   
13  Alba Cecilie Runge  2000  Hørsholm Svømmeforening            1:22.10   
14  Alison Lodal Hinklom  2001  Herlev Svømning            1:23.12   
15  Kristina Louise Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            1:23.27   
16  Anna Aavang Brendstrup  2000  Roskilde Svømning            1:23.38   
17  Katrine Nielsson  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:23.73   
18  Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning            1:24.97   
19  Maya Nykjær  2001  Vordingborg Svømme Klub            1:25.68   
20  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            1:25.71   
21  Julie Ludvig  2001  Holbæk Svømme Klub            1:26.71   
22  Ulrika von Buxhoeveden  2001  Sjöbo Simsällskap            1:27.15   
23  Christina Christensen  2001  Roskilde Svømning            1:28.58   
24  Alberte Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            1:30.11   
25  Helena Stengelshøj  2001  Holbæk Svømme Klub            1:39.72   
Emma Rose Jacobsen  2000  Roskilde Svømning            DNS   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning            DNS   
Lærke Sandholdt Jensen  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            DNS   
                     
 
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lærke Rask Sander  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:15.61   
Minna Larsson  2002  Sjöbo Simsällskap            1:17.11   
Liva Palmund  2002  Roskilde Svømning            1:18.00   
Maja Egebjerg Brast  2002  Herlev Svømning            1:18.83   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            1:22.12   
Anna Graffe  2002  Hørsholm Svømmeforening            1:22.77   
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            1:23.29   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            1:25.00   
Thea F. Johansen  2003  Herlev Svømning            1:29.19   
10  Regitze Lund Frederiksen  2002  Vordingborg Svømme Klub            1:29.40   
11  Caroline Brink  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:29.56   
12  Sofie Findahl Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:29.73   
13  Ida Buxbom Andersen  2002  Roskilde Svømning            1:30.56   
14  Olivia Brophy  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.36   
15  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            1:32.74   
16  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:32.87   
17  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:33.73   
18  Sabrina Eriksen  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:34.27   
19  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.33   
20  Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.40   
21  Ellen Kjærgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.48   
22  Freya Nørlund Wentzel  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:34.50   
23  Anna Enevoldsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:35.24   
24  Camille Svarre  2003  Roskilde Svømning            1:37.02   
25  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:37.89   
26  Silke Larsen  2003  Roskilde Svømning            1:38.80   
27  Henriette P. Hjerling  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:39.29   
28  Thea Friis Skifte  2002  VAT Copenhagen/MK31            1:39.50   
29  Nikoline Damm Asser Hanse  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:41.27   
30  Maria Hagen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:42.36   
31  Julie Danfred Jørgensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:43.78   
32  Cathrine Toftelund Larsen  2003  Lyngby Svømmeklub            1:43.84   
33  Clara Pedersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:44.49   
34  Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:45.06   
35  Nina Kjær Christoffersen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:46.74   
36  Anna Myhre Rottensten  2004  Lyngby Svømmeklub            1:46.80   
37  Selma Kobberø  2004  Roskilde Svømning            1:47.97   
38  Inia Bokær Wilkinson  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:48.47   
39  Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:48.74   
40  Caroline Koch Lind Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:51.17   
41  Linnea Ulka  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:53.40   
42  Kaya Rolin  2003  Gladsaxe Idræts Forening            1:53.81   
43  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning            1:56.40   
44  Laura Møller Sørensen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:58.53   
45  Nina Skyggebjerg Olesen  2004  Lyngby Svømmeklub            1:59.52   
46  Kaya Serena  2004  Lyngby Svømmeklub            2:00.04   
47  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub            2:01.47   
48  Asta Palmund  2005  Roskilde Svømning            2:05.63   
49  Maya Fenger  2004  Lyngby Svømmeklub            2:07.19   
50  Julie Nelkop  2004  Roskilde Svømning            2:15.70   
Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Anastasia Smirnov  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Julie Kronholm  2003  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Nilla Stevnhoved  2005  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Sofia Drevskich  2003  VAT Copenhagen/MK31            DNS   
Ulrika Paaske  2004  Roskilde Svømning            DNS   
Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Afs. på maven v 50 m 
Ella Stenholt  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Afs. på maven v 50 m 
Fionia Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Svøm på m v 25 m 
Karoline Kortbæk  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Afs. på maven v 50 m 
Ronja Henriksen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
Sif Søgaard Fester  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Afs. på maven v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  26 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  14:24   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    1:00.53        1:00.53   
Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:07.81        1:07.81   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.98        1:10.98   
Fabian Persson  1998  Simklubben Laxen    1:12.96        1:12.96   
Anders Sørensen  1999  Vallensbæk IF Af 1939    1:13.52        1:13.52   
Simon Tufvesson  1999  Sjöbo Simsällskap    1:13.52        1:13.52   
Mads Skøde Hansen  1999  Vallensbæk IF Af 1939    1:13.61        1:13.61   
Gustav Frydensberg  1999  Lyngby Svømmeklub    1:14.11        1:14.11   
August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31    1:15.90        1:15.90   
10  Laurits Møller Petersen  1999  Herlufsholm Svømmeklub    1:16.54        1:16.54   
11  Erik Kjærgaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:16.56        1:16.56   
12  Ali El-Atbi  1998  VAT Copenhagen/MK31    1:20.09        1:20.09   
Benjamin Wagenvoort  1999  Herlufsholm Svømmeklub            DNF   
Martin Stengelshøj  1999  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup    1:05.84        1:05.84   
Dennis Dukic  2000  Simklubben Laxen    1:06.01        1:06.01   
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    57.91        1:07.08   
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    1:07.16        1:07.16   
Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939    1:12.79        1:12.79   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    1:13.30        1:13.30   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning    1:13.82        1:13.82   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    1:13.83        1:13.83   
Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub    1:14.06        1:14.06   
10  Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup    1:15.76        1:15.76   
11  Sebastian Barnewitz  2000  Vordingborg Svømme Klub    1:15.79        1:15.79   
12  William Christoffersen  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:17.08        1:17.08   
13  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening    1:17.12        1:17.12   
14  Kristian Mortensen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:17.26        1:17.26   
15  Felix Lund  2001  Herlev Svømning    1:17.38        1:17.38   
16  Kasper Bitzer  2000  Korsør Sv & Livr. Klub    1:17.62        1:17.62   
17  Asger Væver Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening    1:17.95        1:17.95   
18  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub    1:18.13        1:18.13   
19  Rune Væver Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening    1:18.80        1:18.80   
20  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    1:19.06        1:19.06   
21  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub    1:19.24        1:19.24   
22  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.52        1:19.52   
23  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning    1:20.23        1:20.23   
24  Jakob Gersholm Baktoft  2000  Roskilde Svømning    1:20.73        1:20.73   
25  Jakob Börjesson  2001  Sjöbo Simsällskap    1:20.97        1:20.97   
26  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub    1:21.75        1:21.75   
27  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939    1:22.29        1:22.29   
28  Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:23.29        1:23.29   
29  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub    1:23.43        1:23.43   
30  Luccas Dam Brenner  2001  Vallensbæk IF Af 1939    1:24.01        1:24.01   
31  Carl Palm-Henriksen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:24.36        1:24.36   
32  Emil Kayerød-Rasmussen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:26.39        1:26.39   
33  Rasmus Schrøder  2000  Holbæk Svømme Klub    1:26.51        1:26.51   
34  Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub    1:26.74        1:26.74   
35  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning    1:27.15        1:27.15   
36  Rasmus Warberg  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:27.18        1:27.18   
37  Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening    1:28.59        1:28.59   
38  Lukas Malvig Andersen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:28.76        1:28.76   
39  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:29.05        1:29.05   
40  Mads Selvig Wenger  2001  Holbæk Svømme Klub    1:29.15        1:29.15   
41  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub    1:30.77        1:30.77   
42  Ruben Wagenvoort  2002  Herlufsholm Svømmeklub    1:31.83        1:31.83   
43  Mikkel Quaade  2003  Lyngby Svømmeklub    1:32.11        1:32.11   
44  Philip Hansen  2001  Herlev Svømning    1:32.50        1:32.50   
45  Peter Eskjær-Køppen  2002  Herlev Svømning    1:32.61        1:32.61   
46  Lucas Sirek Larsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:33.90        1:33.90   
47  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub    1:34.09        1:34.09   
48  Kasper Aagaard Jeppesen  2003  Lyngby Svømmeklub    1:34.34        1:34.34   
49  Mads Lind  2002  Frederikssund Svømmeklub    1:34.42        1:34.42   
50  Valentin Wahl  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:35.09        1:35.09   
51  Fillip Schlichtkrull  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:35.31        1:35.31   
52  Oliver Lystlund  2003  Roskilde Svømning    1:35.59        1:35.59   
53  Lucas Skovsbo Ota  2001  Frederikssund Svømmeklub    1:35.61        1:35.61   
54  Andreas Zastrow Nygaard  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:38.69        1:38.69   
55  Lucas Winther Holm  2003  Frederikssund Svømmeklub    1:38.95        1:38.95   
56  Kasper Feld Sørensen  2002  Lyngby Svømmeklub    1:39.72        1:39.72   
57  Niels Marcus Pilgaard  2003  Lyngby Svømmeklub    1:40.72        1:40.72   
58  Andreas Hoffmann  2003  Lyngby Svømmeklub    1:42.15        1:42.15   
59  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning    1:42.40        1:42.40   
60  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning    1:42.46        1:42.46   
61  Villads Hoff Søegaard  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:44.28        1:44.28   
62  Carl Heyn Stage  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:44.42        1:44.42   
63  Lucas Reüter  2002  Lyngby Svømmeklub    1:44.83        1:44.83   
64  Rahul Singh Sekhon  2001  Gladsaxe Idræts Forening    1:45.98        1:45.98   
65  Rasmus Randall Østerholt  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:46.07        1:46.07   
66  Carl Rosenquist  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:46.84        1:46.84   
67  Michael Halck  2004  Lyngby Svømmeklub    1:47.06        1:47.06   
68  Søren Ulka  2000  Gladsaxe Idræts Forening    2:01.09        2:01.09   
69  Carl-Emil Echart  2005  Roskilde Svømning    2:01.76        2:01.76   
Gustav Chappel  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Anders Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Afs. på maven v 50 m 
Casper Puggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Afsl. må maven v 50 
Christoffer Frederiksen  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Svøm på maven ef. 25 
Gustav Fabiansen  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Afs. på maven v 50m 
Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen            DSQ  Tyvstart 
Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning            DSQ  Tyvstart 
Oliver Sperling  2004  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Asynk. ben i fly 
Rasmus Langvad  2000  Glostrup Svømme Klub            DSQ  Ej. ads. hænder v 75 
Rasmus Neumann  2002  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Ej. samt. ber. v. 25 
Valdemar Ditlev Kragh  2003  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Afsl. på maven v 50 
William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Affs. på maven v 50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  26 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:24 
 
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  14:08   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            2:17.37   
Josephine Olsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            2:21.19   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            2:21.73   
Johanna Berthelsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            2:23.36   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            2:23.46   
Cecilie Wiuff  2000  Herlev Svømning            2:25.35   
Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen            2:27.08   
Lisa Hemme Nielsen  2000  Roskilde Svømning            2:27.97   
Mia Søgaard  2001  VAT Copenhagen/MK31            2:29.53   
10  Mille Bruun Høvring  2001  VAT Copenhagen/MK31            2:29.79   
11  Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            2:30.10   
12  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen            2:31.41   
13  Hedda Nilsson  2001  Sjöbo Simsällskap            2:31.89   
14  Caroline Sofie Hermannsen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            2:36.32   
15  Alison Lodal Hinklom  2001  Herlev Svømning            2:37.56   
16  Silke Mehr  2000  Roskilde Svømning            2:37.66   
17  Freja Kofod-Hansen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            2:38.86   
18  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen            2:39.60   
19  Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub            2:42.51   
20  Jasmin Hillerup  2001  Herlufsholm Svømmeklub            2:42.74   
21  Cecilie Hjarsø  2001  VAT Copenhagen/MK31            2:43.57   
22  Kristina Louise Molberg  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:47.05   
23  Julie Ludvig  2001  Holbæk Svømme Klub            2:47.21   
24  Amalie Marie Hermannsen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:50.47   
25  Emilie Sørensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            2:52.92   
26  Mia B. Schrøder Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            2:54.41   
27  Alberte Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            3:01.43   
28  Helena Stengelshøj  2001  Holbæk Svømme Klub            3:35.69   
Anne-Sophie Jensen  2001  Gladsaxe Idræts Forening            DNS   
Celine Termark Brock  2000  Herlev Svømning            DNS   
Elvira Wolff-Sneedorff  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Ida Ladegaard Olsson  2001  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thyra Jørgensen  2002  Vordingborg Svømme Klub            2:16.02   
Ida Gelineck Padborg  2002  Lyngby Svømmeklub            2:30.25   
Claudia Sperling  2002  Lyngby Svømmeklub            2:35.83   
Cassandra Louisa Lin Hans  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:38.09   
Frederikke Echardt  2002  Roskilde Svømning            2:40.26   
Katrine Brandt Nielsen  2002  Lyngby Svømmeklub            2:40.42   
Amalie Windfeld Pedersen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:44.56   
Aya Bødker Grann  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:47.03   
Ellen Kjærgaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:49.37   
10  Anika Hedegaard  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:49.42   
11  Michelle Mortensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:49.61   
12  Anna Enevoldsen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:50.24   
13  Sofie Bruun Høvring  2004  VAT Copenhagen/MK31            2:50.87   
14  Sarah Sirek Hansen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:51.53   
15  Sofia Norre Bendt  2003  Lyngby Svømmeklub            2:53.30   
16  Amalie Michelsen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:53.77   
17  Victoria Leth  2002  Gladsaxe Idræts Forening            2:55.32   
18  Esther Else Grubert  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:02.91   
19  Therese Kjøller Rudbeck  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:03.03   
20  Thippe de Neergaard  2003  VAT Copenhagen/MK31            3:04.29   
21  Frederikke Marie Hansen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:04.53   
22  Annika Lundin Brockdorff  2003  Lyngby Svømmeklub            3:04.76   
23  Amalie Schou  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:06.08   
24  Cathrine Duedahl-Olesen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:06.57   
25  Freja Gjerløv  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:21.23   
26  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:26.02   
Lærke Schelde-Mollerup  2003  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Maria Petri  2002  Herlufsholm Svømmeklub            DNS   
Gro Grinda Rasmussen  2003  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:08 
 
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  14:47   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel-Emil Rosenbom  1999  Lyngby Svømmeklub            1:58.92   
Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:04.58   
Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:08.45   
Christopher Kiss  1999  Herlev Svømning            2:09.12   
Simon Krøyer Svendsen  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:10.33   
Daniel Starup Falck  1999  Frederikssund Svømmeklub            2:10.76   
Oscar Olsson  1999  Sjöbo Simsällskap            2:13.31   
Lukas Sieben  1999  Lyngby Svømmeklub            2:14.23   
Sebastian Mikkelsen  1998  Gladsaxe Idræts Forening            2:14.26   
10  Nikola Mackic  1999  Simklubben Laxen            2:15.58   
11  Simon Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:16.00   
12  Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening            2:16.48   
13  Kristoffer Buus Langkilde  1999  Lyngby Svømmeklub            2:17.47   
14  David Ajken Hansen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:17.54   
15  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen            2:19.10   
16  Magnus Vinjebo  1999  Roskilde Svømning            2:20.32   
17  Sebastian Carlsen  1999  Holbæk Svømme Klub            2:21.06   
18  Daniel C. Bjørrith  1999  Roskilde Svømning            2:23.22   
19  Kasper Nørmark Hansen  1998  Korsør Sv & Livr. Klub            2:23.51   
20  August Terp Larsen  1999  VAT Copenhagen/MK31            2:27.03   
21  Andreas Foverskov  1999  Holbæk Svømme Klub            2:28.37   
22  Martin Stengelshøj  1999  Holbæk Svømme Klub            2:33.97   
Mikkel Halby  1999  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Oliver Thor Sørensen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            2:07.78   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            2:09.90   
Arthur Dalén Ellegaard  2001  Lyngby Svømmeklub            2:10.56   
Simon Brixner  2000  Holbæk Svømme Klub            2:11.37   
William Lehn-Schiøler  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:12.12   
Nicolai Yuon Hansen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:12.51   
Frederik Palmø  2000  Holbæk Svømme Klub            2:13.84   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap            2:15.30   
Yukia Hansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            2:16.03   
10  Lasse Maigaard  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:16.98   
11  Felix Lund  2001  Herlev Svømning            2:23.34   
12  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            2:23.66   
13  Mike Johansen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:24.51   
14  Alfred Højberg  2002  Lyngby Svømmeklub            2:26.05   
15  Magnus Løhr  2001  Herlufsholm Svømmeklub            2:26.07   
16  Johan Theis Møller  2000  Roskilde Svømning            2:26.15   
17  Mads Toft  2001  Holbæk Svømme Klub            2:26.23   
18  Christian Crone  2001  Gladsaxe Idræts Forening            2:26.60   
19  Ludvig Schriever-Abeln  2000  Simklubben Laxen            2:26.76   
20  William S. Michaelsen  2001  Frederikssund Svømmeklub            2:27.15   
21  Rasmus Nickelsen  2003  Vallensbæk IF Af 1939            2:28.23   
22  Christopher Toftel Larsen  2000  Lyngby Svømmeklub            2:28.41   
23  William Simonsen  2000  Lyngby Svømmeklub            2:28.49   
24  Mads Møller Bjørnskov  2001  Lyngby Svømmeklub            2:31.09   
25  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            2:32.37   
26  Carl Palm-Henriksen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:33.27   
27  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:33.30   
28  Albert Frydensberg  2001  Lyngby Svømmeklub            2:33.35   
29  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            2:34.30   
30  Alfred August Grubert  2001  Gladsaxe Idræts Forening            2:34.45   
31  Halfdan H. Mørch  2000  VAT Copenhagen/MK31            2:35.07   
32  Kristian Mortensen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:37.90   
33  Carl Peter Vittrup  2001  Herlev Svømning            2:37.99   
34  Alexander Bendix Gosden  2000  Gladsaxe Idræts Forening            2:44.04   
35  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:47.32   
Gustav Sidenius  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
Philip Krogh Brønnicke  2000  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:47 
 
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  15:11   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            2:43.27   
Emma Bjørnholdt  2000  Lyngby Svømmeklub            2:53.73   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001  Lyngby Svømmeklub            2:57.50   
Monica Kristiansen  2001  Swim Team Tåstrup            2:58.26   
Liva Schmid  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:58.46   
Victoria Wolsted  2000  Frederikssund Svømmeklub            3:00.70   
Sarah Daly  2001  Lyngby Svømmeklub            3:05.55   
Cecilie Meyn  2000  Hørsholm Svømmeforening            3:06.55   
Victoria Martensen Norden  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:08.75   
10  Maria Borre Jacobsen  2001  Lyngby Svømmeklub            3:12.98   
11  Katrine Nielsson  2000  Frederikssund Svømmeklub            3:16.33   
12  Ida Lykke Wennicke  2001  Frederikssund Svømmeklub            3:19.19   
13  Katharina N Møller  2001  Herlev Svømning            3:19.63   
14  Louise Engelhardt Christi  2001  Lyngby Svømmeklub            3:27.98   
Ida Ladegaard Olsson  2001  Frederikssund Svømmeklub            DNS   
Ida Larsen  2000  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Ingrid Bo Andersen  2001  Roskilde Svømning            DNS   
                     
 
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Regitze Gotthard  2002  Slagelse Svømmeklub            3:04.61   
Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  Roskilde Svømning            3:11.16   
Mathilde van der Linden  2002  Lyngby Svømmeklub            3:16.17   
Nicoline Ingemann-Peterse  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:17.15   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub            3:22.72   
Astrid Ulrich-Jørgensen  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:25.07   
Beate Kristine Rasmussen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:27.38   
Olivia Brophy  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:29.79   
Emilie Meng  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:29.88   
10  Rebekka E. Lund  2002  Frederikssund Svømmeklub            3:31.64   
11  Alberte Fie Petersen  2002  Roskilde Svømning            3:31.89   
12  Mia Rindshøj  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:32.84   
13  Regitze Lund Frederiksen  2002  Vordingborg Svømme Klub            3:35.62   
14  Luna Granborg  2002  Gladsaxe Idræts Forening            3:37.05   
15  Line Holm  2003  Gladsaxe Idræts Forening            3:44.04   
16  Henriette P. Hjerling  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:50.84   
17  Camille Svarre  2003  Roskilde Svømning            3:51.72   
18  Silke Larsen  2003  Roskilde Svømning            3:52.23   
19  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub            4:11.00   
20  Celina Mehr  2003  Roskilde Svømning            4:17.86   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  1 hånd i vnd. v. 50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:11 
 
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  25 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  15:44   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Storm  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:45.81   
Johan Wentorf  1999  Frederikssund Svømmeklub            2:47.13   
Johan Feld Sørensen  1999  Lyngby Svømmeklub            2:47.82   
Christian Mørkeberg  1999  Gladsaxe Idræts Forening            2:48.43   
Rasmus Aavang Jensen  1998  Slagelse Svømmeklub            2:51.06   
Martin Stengelshøj  1999  Holbæk Svømme Klub            3:01.23   
Laurits Møller Petersen  1999  Herlufsholm Svømmeklub            3:06.11   
Thyge Ludvigsen  1999  Gladsaxe Idræts Forening            3:06.85   
Erik Kjærgaard  1999  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:07.50   
10  Christoffer Drejer Mikkel  1999  Lyngby Svømmeklub            3:15.46   
Kasper Nørmark Hansen  1998  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  2 flyben ved start 
                     
 
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mikkel Salmansen  2000  Vallensbæk IF Af 1939            2:32.60   
Frederik Hatting Petersen  2000  Swim Team Tåstrup            2:38.42   
Victor Bendix Beiter  2001  Herlev Svømning            2:53.75   
Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub            2:55.88   
Sipan Kawiani  2000  Swim Team Tåstrup            2:57.63   
Asger Væver Hartvig  2002  Hørsholm Svømmeforening            2:58.54   
Anton Haugaard Nielsen  2000  Frederikssund Svømmeklub            3:00.35   
Thor Nilsson Pedersen  2000  Gladsaxe Idræts Forening            3:03.21   
Rune Væver Hartvig  2000  Hørsholm Svømmeforening            3:04.70   
10  Kristian Mortensen  2000  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:06.31   
11  Martin Vennick Haugbølle  2001  Hørsholm Svømmeforening            3:07.42   
12  Martin Holst  2000  Gladsaxe Idræts Forening            3:09.52   
13  Anton Asmind Andersen  2000  Frederikssund Svømmeklub            3:11.71   
14  Nicolai Wiuff  2002  Herlev Svømning            3:12.82   
15  Gustav Nissen  2001  Herlufsholm Svømmeklub            3:14.03   
16  Frederik Presskorn  2000  Gladsaxe Idræts Forening            3:16.65   
17  Jonas Andersen  2001  Holbæk Svømme Klub            3:22.09   
18  Oskar Vårdal  2001  Gladsaxe Idræts Forening            3:27.60   
19  Arthur Hansen  2002  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:28.94   
20  William W. Kofoed  2001  Roskilde Svømning            3:29.41   
21  Jacob Thomasen  2000  Herlufsholm Svømmeklub            3:29.42   
22  Roar Andersen  2001  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            3:30.37   
23  Frederik Brogaard  2001  Frederikssund Svømmeklub            3:38.99   
24  Bror Textor-Broch  2003  Lyngby Svømmeklub            3:46.54   
25  William Kristiansen  2001  Holbæk Svømme Klub            3:46.91   
26  Silas Bøjsen  2002  Holbæk Svømme Klub            3:47.01   
27  Oliver Breuner  2002  Roskilde Svømning            3:50.00   
28  Oliver Lystlund  2003  Roskilde Svømning            3:50.24   
29  Lucas Skovsbo Ota  2001  Frederikssund Svømmeklub            4:00.64   
30  Affou Adlouni  2002  Roskilde Svømning            4:11.82   
31  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  Roskilde Svømning            4:36.15   
Alfred Steensen  2001  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Theodor Palmø  2002  Holbæk Svømme Klub            DSQ  Ej ads. hænder v 25 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.07  Udskriftsdato  25 januar 2014 
Licens til Lyngby Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:44 
 
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 21 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Lyngby Open 2014 Trongaarden    Udskriftsdato  26 januar 2014   
  Stævne by  Lyngby    Udskriftstidspunkt  09:54   
  Arrangør  Lyngby Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 januar 2014         
 
 
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Victoria Wolsted  2000  Frederikssund Svømmeklub            1:01.41   
Lina Sjöholm  2000  Sjöbo Simsällskap            1:05.11   
Josefine Søgaard Andresen  2000  Lyngby Svømmeklub            1:05.28   
Cassandra Hammershøj  2001  Lyngby Svømmeklub            1:05.50   
Josephine Olsen  2000  VAT Copenhagen/MK31            1:06.47   
Mia Walter  2000  Lyngby Svømmeklub            1:06.53   
Mai Andersen  2000  Holbæk Svømme Klub            1:06.70   
Moa Bergstedt  2000