Resultater for LIMFJORDSCUP 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2014 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2014 |
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 30.81 | ||||||
2 | Lærke Knak | 2002 | GTI | 35.63 | ||||||
3 | Emilie Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.73 | ||||||
4 | Thilde Timmermand | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 37.76 | ||||||
5 | Cecilie Thuesen | 2002 | Herning Svømmeklub | 39.42 | ||||||
6 | Karoline Sørensen | 2002 | Thisted Svømmeklub | 40.86 | ||||||
7 | Clara Grønkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 41.83 | ||||||
8 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | Aars Svømmeklub | 42.70 | ||||||
9 | Emilie Wolf Sørensen | 2003 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.26 | ||||||
10 | Sofia Louise Dahl | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.52 | ||||||
11 | Ida Boe Rasmussen | 2003 | GTI | 44.70 | ||||||
12 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 45.70 | ||||||
13 | Sif Salskov Iversen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 47.01 | ||||||
14 | Nadija Grønning Poulsen | 2002 | GTI | 47.02 | ||||||
15 | Maria Guldager Jensen | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 47.14 | ||||||
16 | Sophie Kiesbye Holm | 2002 | Viborg Svømme Klub | 48.09 | ||||||
17 | Maja Svendsgård | 2002 | Struer Svømmeklub | 48.69 | ||||||
17 | Signe Rosenlund Ditlefsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.69 | ||||||
19 | Astrid Crone Jespersen | 2002 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 48.88 | ||||||
20 | Maria Søgaard Lund | 2002 | Struer Svømmeklub | 50.34 | ||||||
21 | Victoria Underbjerg | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 50.75 | ||||||
22 | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 52.79 | ||||||
23 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 53.12 | ||||||
24 | Søs Freund | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 59.05 | ||||||
- | Michéle Maj Berggrein | 2002 | GTI | DNF | ||||||
- | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | DSQ | Asynkrone ben v/30m | |||||
- | Julie S. S. Mortensen | 2002 | GTI | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Lizette Nikolajsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Crawlben efter start | |||||
- | Lærke Maria Knudsen | 2002 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 1 hånd vending/25m | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Eva Olsen | 2000 | GTI | 29.94 | ||||||
2 | Emilie Larsen | 2001 | GTI | 31.80 | ||||||
3 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 32.80 | ||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 33.12 | ||||||
5 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 33.98 | ||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | Struer Svømmeklub | 34.22 | ||||||
7 | Julie Martinussen | 2000 | Svømmeklubben Koral | 34.69 | ||||||
8 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | GTI | 35.30 | ||||||
9 | Laura Mathilde Hansen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 36.41 | ||||||
10 | Julie Henriksen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 36.69 | ||||||
11 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 37.01 | ||||||
12 | Emma Jørgensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 37.29 | ||||||
13 | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | GTI | 37.56 | ||||||
14 | Olivia Poulsen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.90 | ||||||
15 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 38.12 | ||||||
16 | Sarah Bryld Jensen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.17 | ||||||
17 | Line Teilberg Madsen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.19 | ||||||
18 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | Randers GF Neptun | 38.45 | ||||||
19 | Liv Persson | 2001 | Frem Odense | 38.73 | ||||||
20 | Anne Rytter | 2000 | Randers GF Neptun | 38.81 | ||||||
21 | Caroline Steffensen | 2000 | Ringsted Svømme Klub | 39.12 | ||||||
22 | Naja Holmgaard | 2001 | Struer Svømmeklub | 39.27 | ||||||
23 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 39.28 | ||||||
24 | Sidse Månsson | 2000 | Aars Svømmeklub | 39.56 | ||||||
25 | Elisabeth Pedersen | 2000 | Skive Svømmeklub Poseidon | 39.73 | ||||||
26 | Julie Illeborg Jensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 40.23 | ||||||
27 | Elisa Rytter | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 41.15 | ||||||
28 | Cathrine Sørensen | 2001 | Aars Svømmeklub | 41.34 | ||||||
29 | Freja Almtoft Bisgård | 2001 | Viborg Svømme Klub | 42.31 | ||||||
30 | Maja Ibsen | 2001 | Aars Svømmeklub | 42.48 | ||||||
31 | Trine Dam | 2001 | Svømmeklubben Koral | 42.58 | ||||||
32 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 43.30 | ||||||
33 | Tenna Knigge | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 43.36 | ||||||
34 | Line Mia Jensen | 2000 | Herning Svømmeklub | 44.23 | ||||||
35 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Svømmeklubben Koral | 44.46 | ||||||
36 | Line Bæk Thulin | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 45.93 | ||||||
37 | Andrea K. Pedersen | 2000 | Durup IF | 46.22 | ||||||
38 | Kristina Plagborg | 2000 | Svømmeklubben Koral | 46.25 | ||||||
39 | Carina Bro | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.73 | ||||||
40 | Christina Berggren Munch | 2001 | Struer Svømmeklub | 47.25 | ||||||
41 | Caroline Lindquist | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 49.03 | ||||||
- | Katrine Juhl Willberg | 2001 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Asnykrone arme | |||||
- | Mette Louise Jensen | 2001 | Svømmeklubben Koral | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 29.54 | ||||||
2 | Stinne Sørensen | 1999 | Herning Svømmeklub | 30.12 | ||||||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.44 | ||||||
4 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 30.50 | ||||||
5 | Emma H. Christiansen | 1999 | Agfs Svømmeafdeling | 30.62 | ||||||
6 | Thea Lund Petersen | 1998 | Nyborg Svømmeklub | 30.83 | ||||||
7 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 31.50 | ||||||
8 | Laura Blendstrup | 1999 | Randers GF Neptun | 31.58 | ||||||
9 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 31.62 | ||||||
10 | Lærke Harksen Nehmdahl | 1999 | Viborg Svømme Klub | 31.69 | ||||||
11 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | GTI | 32.02 | ||||||
12 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | Svømmeklubben SMUT Terndrup | 32.05 | ||||||
13 | Anne Hjortsøe Pedersen | 1999 | Holstebro Svømme Club | 32.68 | ||||||
14 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | IHF Svømning | 32.82 | ||||||
15 | Anna Sofie Gammelgaard | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.02 | ||||||
16 | Trine Guldberg | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.47 | ||||||
17 | Emma Sand Majlund | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.52 | ||||||
18 | Christie Prøhl | 1998 | Viborg Svømme Klub | 33.62 | ||||||
19 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | Randers GF Neptun | 33.78 | ||||||
20 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | IHF Svømning | 34.29 | ||||||
21 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 34.50 | ||||||
22 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 34.78 | ||||||
23 | Camilla Braad | 1998 | Randers GF Neptun | 34.96 | ||||||
24 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | Vejle Svømmeklub Triton | 35.00 | ||||||
25 | Emma Jensen | 1999 | Frem Odense | 35.13 | ||||||
26 | Maria Heiberg Larsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 35.18 | ||||||
27 | Emma Kjær | 1999 | Aars Svømmeklub | 35.27 | ||||||
28 | Helena Rasmussen | 1998 | Herning Svømmeklub | 35.84 | ||||||
29 | Lisa Terp | 1999 | Struer Svømmeklub | 35.94 | ||||||
30 | Klara Therkildsen | 1999 | Aars Svømmeklub | 36.13 | ||||||
31 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 36.46 | ||||||
32 | Celina Langtoft | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 36.60 | ||||||
33 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 36.77 | ||||||
34 | Ani Frøslev Hansen | 1998 | Durup IF | 36.82 | ||||||
35 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 37.28 | ||||||
36 | Emma Louise Frohn | 1998 | Ikast Svømmeklub | 39.34 | ||||||
37 | Louise Landbo | 1999 | Vinderup GF Svømning | 41.72 | ||||||
38 | Vicki Jensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 42.73 | ||||||
39 | Maria Sørensen | 1999 | Aars Svømmeklub | 43.46 | ||||||
40 | Emma Gleitze Holm | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 49.07 | ||||||
41 | Lykke Muhlig | 1999 | Svømmeklubben Koral | 50.82 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly, Finaler Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 27.38 | ||||||
2 | Stine Johansen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 30.74 | ||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | Agfs Svømmeafdeling | 31.11 | ||||||
4 | Kathrine Barrett | 1996 | GTI | 31.79 | ||||||
5 | Sofie Boel Torp | 1997 | Viborg Svømme Klub | 32.08 | ||||||
6 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 32.14 | ||||||
7 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 32.40 | ||||||
8 | Cecilie Lacour Brandstrup | 1994 | Frem Odense | 33.56 | ||||||
9 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 34.65 | ||||||
10 | Kathrine Breum | 1997 | Svømmeklubben S 68 | 36.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 25 januar 2014 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:20 |