Tulokset DM-H Ã…rgangsklassen - Gruppe 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
afsnit 1
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM for Hold Årgang, Gruppe 2 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 | |||
Stævne by | Slagelse | Udskriftstidspunkt | 07:50 | |||
Arrangør | SSK & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 februar 2014 |
Løb 10, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:00.21 2013-10-27 |
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:12.10 2011-04-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstad Piger 3 | 2000 | 544 | 4:39.11 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 33.86 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 37.02 | 1:19.55 | 2:29.35 | ||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 32.14 | 1:09.08 | 3:38.43 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 29.31 | 1:00.68 | 4:39.11 | ||||||
2 | Lyngby Piger | 0 | 489 | 4:49.19 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Mia Walter | 2000 | 34.73 | 1:12.09 | 1:12.09 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 35.93 | 1:17.95 | 2:30.04 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 33.52 | 1:14.08 | 3:44.12 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 30.33 | 1:05.07 | 4:49.19 | ||||||
3 | Køge Piger | 2000 | 471 | 4:52.99 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Anna Andersen | 2001 | 35.14 | 1:12.17 | 1:12.17 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 39.41 | 1:23.83 | 2:36.00 | ||||||
Maria Caroline Krumbak | 2000 | 33.84 | 1:14.10 | 3:50.10 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 29.74 | 1:02.89 | 4:52.99 | ||||||
4 | Vest Darlings | 2000 | 442 | 4:59.26 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 35.08 | 1:11.15 | 1:11.15 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 42.34 | 1:27.14 | 2:38.29 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 32.98 | 1:10.82 | 3:49.11 | ||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 33.79 | 1:10.15 | 4:59.26 | ||||||
5 | Stv Piger - Diskløb | 1900 | 423 | 5:03.59 | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Sofie Nielsen | 2001 | 36.01 | 1:14.43 | 1:14.43 | ||||||
Helena Larsen | 2000 | 40.06 | 1:25.17 | 2:39.60 | ||||||
Daniella Thea Johansen | 2000 | 35.22 | 1:15.11 | 3:54.71 | ||||||
Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 32.48 | 1:08.88 | 5:03.59 | ||||||
6 | Nyborg Piger | 0 | 414 | 5:05.67 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Karina Høybye Olesen | 2001 | 36.07 | 1:14.09 | 1:14.09 | ||||||
Therese Hovgaard Jensen | 2000 | 37.52 | 1:21.08 | 2:35.17 | ||||||
Iben Bak | 2001 | 38.33 | 1:54.36 | 4:29.53 | ||||||
Maria Bredal Larsen | 2002 | 36.14 | 5:05.67 | |||||||
7 | Rsk Junior Piger | 0 | 411 | 5:06.52 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
Karoline Kjær | 2001 | 36.61 | 1:16.33 | 1:16.33 | ||||||
Nicoline Ahrentsen | 2000 | 37.24 | 1:20.18 | 2:36.51 | ||||||
Amalie Pedersen | 2000 | 36.33 | 1:18.45 | 3:54.96 | ||||||
Louise Høyer-Nissen | 2001 | 34.82 | 1:11.56 | 5:06.52 | ||||||
8 | Søllerød Girls | 2001 | 373 | 5:16.57 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
Martha Vitus Tversted | 2002 | 38.82 | 1:19.72 | 1:19.72 | ||||||
Josephine Kruse | 2002 | 40.86 | 1:29.60 | 2:49.32 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 35.66 | 1:18.79 | 4:08.11 | ||||||
Frederikke Petri | 2001 | 31.62 | 1:08.46 | 5:16.57 | ||||||
- | Stv Piger | 0 | DSQ | Tyvstart 4 svømmer | ||||||
Swim Team Vestsjælland | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 februar 2014 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 07:50 |