Resultater for Østdanske Masters Mesterskaber
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Østdanske Masters Mesterskab | Udskriftsdato | 11 januar 2014 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 13:48 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Næstved Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2014 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1940-1944 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Elisabeth Ketelsen | 1943 | Swim Team Tåstrup | 36.58 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1945-1949 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Annelise Madsen | 1945 | Odense Svømme Klub | 58.95 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-1954 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marianne Friis-Olsen | 1952 | Korsør Sv & Livr. Klub | 40.20 | ||||||
2 | Grethe Vang Nielsen | 1950 | Odense Svømme Klub | 50.91 | ||||||
- | Maja Biering-Sørensen | 1952 | U.S.G | DNS | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1955-1959 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Hanne Stevnsborg | 1957 | Køge Svømmeklub | 36.43 | ||||||
2 | Inge-Lise Damberg | 1957 | Ishøj Svømme Klub | 36.93 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1960-1964 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Pia Thulstrup | 1961 | Swim Team Tåstrup | 34.59 | ||||||
2 | Anne-Mette L. Pedersen | 1960 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 35.92 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1965-1969 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helen Haas | 1968 | Agfs Svømmeafdeling | 44.57 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-1974 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kirsten Jensen | 1971 | Odense Svømme Klub | 29.83 | ||||||
2 | Henriette Svankjær | 1974 | Swim Team Tåstrup | 32.44 | ||||||
3 | Nina Damsgaard Pedersen | 1972 | Helsingør Svømmeklub | 34.34 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1975-1979 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Lohmann | 1975 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.11 | ||||||
2 | Rikke Nielsen | 1977 | Gentofte Svømme Klub | 30.98 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1980-1984 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise Delani | 1984 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.61 | ||||||
2 | Jenni Svensson | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.46 | ||||||
3 | Anne Roslyng | 1983 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.09 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1985-1989 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.74 | ||||||
2 | Malin Svensson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.80 | ||||||
3 | Marie Wilhelmsson | 1985 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.05 | ||||||
4 | Louise Koch Rasmussen | 1987 | Søllerød Svømmeklub | 30.51 | ||||||
5 | Louise Buhl Borg | 1987 | U.S.G | 31.18 | ||||||
6 | Carola Pedersen | 1989 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.93 | ||||||
7 | Teresa Goncalves | 1989 | U.S.G | 40.34 | ||||||
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1990-1994 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hahne | 1993 | Sigma Swim Birkerød | 29.73 | ||||||
2 | Laura Frandsen | 1993 | Sigma Swim Allerød | 30.87 | ||||||
3 | Julie Damberg | 1992 | Ishøj Svømme Klub | 31.18 | ||||||
4 | Ane Andersen | 1990 | Søllerød Svømmeklub | 31.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 11 januar 2014 |
Licens til Næstved IF | Udskriftstidspunkt | 13:48 |